Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 23:21:54
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 521395 krát)
0 užívateľov a 22 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #210 kedy: 06. August , 2006, 23:10:34 »

mario bross napísal:
Citácia
EL34 ktore pri vybudeny hraju do vysok viac ako 6L6... ...Marshall je lahsie \"uskriekat\" nielen pomocov nastavenia,ale aj prave vdaka EL34

Co na to Hiwattisti? Ze vybudene EL34 skriekaju :)
Zaznamenané

midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #211 kedy: 07. August , 2006, 00:41:48 »

Dokazu s tym zit a nesposobuje im to mentalne problemy Ja som čert..  Pokial viem, El34 skriekaju az pri vybudeni a Hiwatt je najtazsie vybuditelny aparat.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #212 kedy: 07. August , 2006, 09:23:00 »

Preto, lebo ma predimenzovany vystupny transformator. Lampy sa vybudia rovnako, ako inde, mozno trochu neskor (tusim Progrocker spominal, ze tam je nejake napatie vyssie, ako byva standart v dnesnych EL34 zosilnovacoch).

Cely zivot citam, ze EL34 maju krasny teply zvuk, cize sa prijemne nakreslia stredy a nizsie stredy a teraz toto :)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #213 kedy: 07. August , 2006, 09:53:39 »

Ze je na jmp nahravane justice je novinka aj pre mna.To,ze Kirk hra znova cez marshally som cital cca 2 mesiace dozadu na nejakej ich fandovskej stranke kde boli aj podrobne rozpisane ich aparaty.Koniec-koncov je mi to aj tak srdecne jedno,len som to spomenul BTW,ako pikosku.Inak....na HIWATT by som si rad niekedy znova zahral.Nie je to az tak rozsireny aparat,tak prilezitosti nie je vela.Ale,ak by mal niekto z fandov  resp. majitelov Mesy chut,moze kludne dobehnut do mojho studia aj s aparatom a v \"konfrontacii\" bude hned jasne v com vynika Mesa nad Marshallom a v com Marshall nad Mesou.Totiz mam pocit,ze mnoho ludi fandi mese a nikdy na nej nehrali,kdezto na Marshalle,ako pomerne dostupnejsom aparate /buhuzial hlavne na lacnych modeloch/ ano a takto vznikaju myty,ako v tej rozpravke o cisarovych novych satoch:)....ze Mesa je nadpozemsky dokonaly stroj a Marshall \"neskrotitelny\" aparat..Potom sa stava to o com sme v inej teme pisali s DR.KARPATHOKYm,ze mily manici Mesy predavaju,pretoze im to nehra,ako Petruccimu.To nie je len moj dohad,ale konkretna skusenost.Proste z Mesy sa urobila jedna veeeelka superlegenda,ktora na seba nabaluje aj ludi co si na Mesu nikdy nesiahli /a takych poznam niekolko osobne/.Mesa je zamozrejme vyborna znacka a ma svoj FACE, len ta \"mesamania\" s ktorou sa casto stretavam mi pride dost prehnana,hlavne od ludi co na Mesu nikdy nehrali.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #214 kedy: 07. August , 2006, 12:30:51 »

jimi cimbala napísal:
Citácia
...No.....Rastis myslim,ze mozes byt spokojny.Tvoj aparat hra JAK HOVADO!!!!Nie je to mesa a podla mna to ani nehra,ako typicka mesa,ale podstatne lepsie.Povedal by som,ako mesa z vychytanymi muchami.Je to znacka ACOUSTIC /ak si dobre pamatam/Nikdy predtym som o nej nepocul,ale hra to super.Ani moj favorit od Mesy-mark IV sa nechyta.


Zase az taka bomba to nie je No hanbím sa.. (hral si na tom 6 sekund Žmurk ), aj ked ja som mega spokojny B) .

Mam cerstvu skusenost. Nahraval som vcera chalanom DEMO, robili sme gitary. Doniesol som z domu svoj starucicky \"mesa - mark\" preamp od Peciho. Strcil som ho do koncu Acoustic (co je typicky americky 6L6 stroj) a po dlhom case som si cvrkol do gati nad markovym skreslenim :) Tie 6L6 takemuto skresleniu svedcia ooooooovela viac, ako EL34, co mam v druhom koncaku.

Ale to som nechcel - naspat k nahravaniu. Predviedol som chalanom aj jeden aj druhy aparat samostatne tak, ze som im na tom hral. Najprv som posteloval na Acousticu nejaky taky \"tvrdsi\" zvuk. Chalani si prikyvovali, ze parada, dobry zvuk. Potom som posteloval nieco na \"mesa\" preampe. Lubil sa im tiez, javilo sa mi, ze tak +/- na rovnako, ako cisty Acoustic, pretoze sa nejak nevedeli vyjadrit, na ktory chcu tocit. Nakoniec, ked si poskusali zahrat oni, rozhodli sa pre \"mesa\", pretoze na tom druhom vraj vsetko pocut, a \"mesa\" pekne zlieva  :) .

jimi cimbala napísal:
Citácia
....Proste z Mesy sa urobila jedna veeeelka superlegenda,ktora na seba nabaluje aj ludi co si na Mesu nikdy nesiahli /a takych poznam niekolko osobne/.Mesa je zamozrejme vyborna znacka a ma svoj FACE, len ta \"mesamania\" s ktorou sa casto stretavam mi pride dost prehnana,hlavne od ludi co na Mesu nikdy nehrali.


To je pravda :)
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #215 kedy: 07. August , 2006, 12:45:24 »

mozno je to mesamania a na marshall sa az moc nadava,ale zas ked pozeram inzeraty tak marshall sa predava viac... nehral som este na marshall len som nan pocul hrat nazivo a nikdy sa mi to moc nepacilo(vacsinou som pocul dsl, avt , mg a 8100 valvestate-ten sa mi pacil najviac,ale to je prilis subjektivne),ale to nemuselo byt vzdy zapricinene aparatom. ze ludia predavaju mesu kvoli tomu ze im to nehra tak ako petruccimu...- uprimne im nerozumiem. to ze im to tak nehra urcite nie je v tom ze to nie je presne ten model(pocul som rectifier,caliber a mark-ten ale len na rock skresleni),ale skor to bude v nastaveni/v rukach/v gitare/snimacoch ale v aparate to az tak nebude pokial je ok...- moj nazor. petrucci k tomu pouziva aj vzdy vela efektov takze to moze byt aj tym. podla mna hra mesa velmi dobre,je pouzitelna do kazdeho stylu a  hrnie jak tank( teda ked si to situacia vyzaduje :-) ). snad si niekedy zahram aj na marshall :-)

Naposledy upravil exhumer, : 07.08.2006 o 13:46
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #216 kedy: 07. August , 2006, 13:26:11 »

rastis napísal:
Citácia
jimi cimbala napísal:
Citácia
...No.....Rastis myslim,ze mozes byt spokojny.Tvoj aparat hra JAK HOVADO!!!!Nie je to mesa a podla mna to ani nehra,ako typicka mesa,ale podstatne lepsie.Povedal by som,ako mesa z vychytanymi muchami.Je to znacka ACOUSTIC /ak si dobre pamatam/Nikdy predtym som o nej nepocul,ale hra to super.Ani moj favorit od Mesy-mark IV sa nechyta.


Zase az taka bomba to nie je No hanbím sa.. (hral si na tom 6 sekund Žmurk ),


Viac nebolo treba.Mal som okamzite jasno:)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #217 kedy: 07. August , 2006, 14:23:15 »

exhumer napísal:
Citácia
mozno je to mesamania a na marshall sa az moc nadava,ale zas ked pozeram inzeraty tak marshall sa predava viac... snad si niekedy zahram aj na marshall :-)

Naposledy upravil exhumer, : 07.08.2006 o 13:46


Marshall sa predava podstatne viac,pretoze Marshallov je tu podstatne viac v obehu.Mesu tu nema ani zdaleke tolko ludi,ako Marshall.Takze niet divu nad tymto stavom.

Ak by si si chcel zahrat na Marshall-No problem.Posli PM.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #218 kedy: 07. August , 2006, 14:27:24 »

Zvuk Jimiho Marshallu sa mi na piatkovom Guitar feste pacil zo vsetkych najmenej, potom nasledoval zvuk Pala Chodelku (Mesa Studio Preamp + nejaky koncak).
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #219 kedy: 07. August , 2006, 15:01:18 »

martinlm napísal:
Citácia
Preto, lebo ma predimenzovany vystupny transformator. Lampy sa vybudia rovnako, ako inde, mozno trochu neskor (tusim Progrocker spominal, ze tam je nejake napatie vyssie, ako byva standart v dnesnych EL34 zosilnovacoch).

Cely zivot citam, ze EL34 maju krasny teply zvuk, cize sa prijemne nakreslia stredy a nizsie stredy a teraz toto :)


Sak aj maju,ale ja som to porovnaval ak si si nevsimol s 6L6 pri vybudeni Žmurk

Naposledy upravil mario bross, : 07.08.2006 o 16:06
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #220 kedy: 07. August , 2006, 16:17:37 »

martinlm napísal:
Citácia
Zvuk Jimiho Marshallu sa mi na piatkovom Guitar feste pacil zo vsetkych najmenej, potom nasledoval zvuk Pala Chodelku (Mesa Studio Preamp + nejaky koncak).





jimi cimbala napísal:
Citácia
Ale ak sa chceme bavit o mojom plnohodnotnom koncertnom zvuku,treba prist na solovy koncert Metropolisu,kde sa nezvuci,ako na beziacom pase /frestivaly/a dopredu sa nedostava nieco uplne ine,nez to co ide z aparatu.

Naposledy upravil jimi cimbala, : 06.08.2006 o 21:23

Naposledy upravil jimi cimbala, : 06.08.2006 o 21:25
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #221 kedy: 07. August , 2006, 18:46:39 »

Suhlasim, aj ked s tym nazvucovanim je to pre mna tazke pochopit (ak mal pred tym gitarista skvely zvuk, nestacilo iba posunut mikrofon k tvojej bedni a vybavene?).
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #222 kedy: 07. August , 2006, 18:49:47 »

martinlm napísal:
Citácia
Suhlasim, aj ked s tym nazvucovanim je to pre mna tazke pochopit (ak mal pred tym gitarista skvely zvuk, nestacilo iba posunut mikrofon k tvojej bedni a vybavene?).


Teraz neviem ci to myslis,ako vtip,alebo naozaj.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #223 kedy: 07. August , 2006, 19:02:05 »

Napis, co sa ti zda vtipne a potom mozno zistim, kde som bol vtipny, aj ked nechtiac :)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #224 kedy: 07. August , 2006, 19:42:56 »

Mikrofon posunut nestaci.Aj keby si na tom istom aparate o kusok posunul mic.uz je to uplne iny zvuk a nie vzdy lepsi.Pretoze,ked mas na pulte iste frekvencie a nasnimas jeden aparat,iny uz ti bude hrat inak.Uplne inak.Preto treba zvucit odznova-vsetky korekcie na pulte na nulu a zvucit to,co je na podiu teraz bez ohladu na to co bolo predtym na co nie je cas a vacsinou sa zvuk robi \"za jazdy\".Festivalovy princip-normalna vec.Preto osobne hodnotim zvuk len priamo z aparatov a nie z predkov a castokrat aj zvuky zo zaznamov beriem s velkou rezervou.Proste hodnotim nesprostredkovany zvuk.Ja neviem zhodnotit svoj zvuk,ktory isiel von-ten som logicky nepocul,ako na vsetko aj tu som pocul klady aj zapory.....ale,ked mas cas a chut mozes sa prist mojmu aparatu pozriet zoci-voci do mojho studia a vypocut si a zahrat na nom priamo,bez sprostredkovatela:) Myslim,ze budes velmi prekvapeny:)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.