Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 14:14:20
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 503348 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #270 kedy: 06. September , 2006, 07:05:23 »

predator napísal:
Citácia
Tie trafká u mňa fakt nebudia dôveru - aj obyčajné teslácke Mono 50 ich má cca 2x väčšie. Toto aby sa človek bál vybudiť, aby mu to nezadymilo uprostred session. Asi aj Stage Line alebo ValveKing budú serióznejšie riešené - čo som videl vo ValveKingu cez mriežku, tak tie trafá vyzerajú byť dosť robustné.

Naposledy upravil predator, : 05.09.2006 o 08:35
Mal som rozobratých kopec ampov a môžem povedať že Marshall má výstupné trafá o dosť väčšie ako väčšina ampov.Zatial som sa stretol s jediným Marshallom ktorému odišlo výstupné trafo a aj to bola náhoda.A podža velkosti sa kvalita trafa neurčuje,to by tá Tesla bola v tomto najlepšia.A určite nie je.Vždy keď vidím hrať niekoho na Marshall a vie to tak je to super sound.Ale to nedokáže každý.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #271 kedy: 06. September , 2006, 07:33:48 »

Citácia
Mal som rozobratých kopec ampov a môžem povedať že Marshall má výstupné trafá o dosť väčšie ako väčšina ampov.


Starších alebo nových? Staré Marshally boli v tomto O.K., ale tie nové z JCM2000 série sa mi nezdajú. Pre tie to určite neplatí, že majú dostatočne dimenzované trafá, však sa na tú fotku mrkni sám. Ešte aj ValveKing ich má podstatne robustnejšie.

A od vežkosti trafa závisí hodne, to ako elektrotechnik nemôžeš poprieť. Pri napájacom trafku od jeho vežkosti závisí výkon a tvrdosť zdroja, a tým aj správanie sa koncáku a jeho dynamika. A pri výstupáku závisí od jeho vežkosti spodná hraničná frekvencia a tým aj konkrétny prenos spodkov. Tým, že poddimenzuješ prierez jadra výstupáku, jednak obmedzíš spodky a po druhé aj to, čo sa prenesie, bude nekonkrétny blatový maglajz, lebo sa jadro presýti a začne fungovať v nelineárnej časti hysteréznej krivky. Potom môžeš pri väčšej hlasitosti (pri ktorej práve začínajú Marshally hrať) dať zbohom palm mutingovým sekačkám, budú sa ti zlievať.

Pozri sa, aké trafá má trebárs Hiwatt, povestný svojím konkrétnym tónom .... alebo hoci aj nejaký starší vydarený marshallský zosík. Ja nenadávam na Marshally obecne. Ja len hovorím, že na tých novších sa začína šetriť na nesprávnom mieste.

Naposledy upravil predator, : 06.09.2006 o 08:46
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #272 kedy: 06. September , 2006, 07:37:23 »

Staré Marshally, čo som mal mali vežké trafá od firmy Dagnall /napr. Super Bass 1979/, JCM-800 2203 a 2204 mali vežké Drake trafá, ale zvuk už bol ostrejší, jedovatejiš výšky. No a v sérii JCM-900, JCM-900 síce vežkosť tráf je,ale okrem SL-X a hádam DSL-50 je zvuk v pr.... :-)

No napr v koncáku MESA 20/20 boli trafá maličké, no zvuk tlačil poriadne, mal aj riadny presence, tak neviem.

Beeee Beeee

Naposledy upravil RobG, : 06.09.2006 o 08:38
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #273 kedy: 06. September , 2006, 07:39:41 »

Staršie,séria 9000,900,Dsl.Trebárs single recto má oproti JCM 900 hádam o polovičku menšie výstupné trafo,o fendroch ani nehovorím,peavey tak isto,engl...

Naposledy upravil ffamp, : 06.09.2006 o 08:40
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #274 kedy: 06. September , 2006, 07:50:51 »

To čo napísal RobG-plexi vytočené na max je dosť podobné Dualu som počul už dávnejšie od ludí ktorí mali tieto ampy vedža seba.Takže asi niečo na tom bude.

Naposledy upravil ffamp, : 06.09.2006 o 08:51
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #275 kedy: 06. September , 2006, 07:55:55 »

Citácia
Staré Marshally, čo som mal mali vežké trafá od firmy Dagnall /napr. Super Bass 1979/, JCM-800 2203 a 2204 mali vežké Drake trafá, ale zvuk už bol ostrejší, jedovatejiš výšky. No a v sérii JCM-900, JCM-900 síce vežkosť tráf je,ale okrem SL-X a hádam DSL-50 je zvuk v pr....

No napr v koncáku MESA 20/20 boli trafá maličké, no zvuk tlačil poriadne, mal aj riadny presence, tak neviem.



Veď to tomu, čo som napísal, neodporuje. Ak prenášaš 20W, stačí trafo aj maličké. 100W koncák už potrebuje trafo podstatne väčšie, lebo do neho lampy tlačia 100W a jadro sa nesmie presýtiť, teda dostať do oblasti, keď do neho tlačím výkon a magnetizácia sa už nemení a je na doraz. Podstatou je to, že ho výkonom, ktorý lampy dajú, nesmieš prehltiť v basoch, lebo bude z toho blato. Teda čím väčší výkon, tým väčšie trafo by malo byť, aby sa nesaturovalo.

Prezence je zase iná vec, ktorá s vežkosťou trafa nesúvisí. Tam už vežkosť jadra nie je kritická. Daný jav presýtenia je totiž iba v basoch a čím viac zdvíhaš frekvenciu, tým menej je podstatný prierez jadra. Ak to doženiem do extrému, tak trebárs VF trafká sú úplne maličké a stačí to.

Naposledy upravil predator, : 06.09.2006 o 08:57

Naposledy upravil predator, : 06.09.2006 o 08:59
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #276 kedy: 06. September , 2006, 08:04:31 »

Je fest dôležité,aké použiješ plechy.Keď máš kvalitné,jadro môže byť menšie,záleží akú spodnú frekvenciu má prenášať,aký výkon...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #277 kedy: 06. September , 2006, 08:13:06 »

Opäť konštatujem, že tomu, čo som napísal, to neodporuje. Aby som to uviedol na pravú mieru, tak prierez jadra trafa sa počíta ako 20xdruhá odmocnina z P(výkonu)/frekvencia. Snáď to potom bude jednoznačnejšie. Kvalita materiálu je samozrejme podstatná, ale tým, že dám nejaké super plechy, to až tak brutálne neposuniem, aby som potreboval len polovičný prierez B) . Skôr to robí možno 10-15 percent hore dolu.
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #278 kedy: 06. September , 2006, 08:38:34 »

aspon niesu take tazke kravy Žmurk
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #279 kedy: 06. September , 2006, 08:47:28 »

Aj na to je spôsob. Použiť toroid. Ten má oproti štandardnému trafu väčšiu účinnosť, menšie rozmery, menšiu hmotnosť ... je to tým, že oproti štandardnému trafku má vežmi malé rozptylové pole, magnetické siločiary sú uzavreté a nenastávajú tam také okrajové javy ako u klasického trafka. Tým zároveň to trafo neruší súčiastky okolo seba svojím požom, a tak sa dajú dať bližšie k nemu. Dnes je to obžúbená metóda najmä pri rackových koncákoch.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #280 kedy: 06. September , 2006, 09:45:57 »

Ja co som skor cital na forach, tak pruser na novych Marshalloch casto byva pouzitie nekvalitnych plastov a suciastok a najma uchytenie lamp a patic do PCB, udajne sa to casom zvykne casto prepalit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #281 kedy: 06. September , 2006, 10:05:37 »

Preto hrám na MESA BOOGIE :-)
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #282 kedy: 06. September , 2006, 10:35:55 »

Teraz už všetky moderné ampy-Mesa,Bogner,Diezel,VHT...majú pätice lámp -pre aj koncových osádzané do PCB,to nielen Marshall robí.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #283 kedy: 06. September , 2006, 10:54:32 »

Prepálenie nastane, ak sa tam uchytí nejaký prach na mastnote, potom sa začne vplyvom tepla postupne vytvárať zuhožnatená vodivá cestička, až dôjde ku skratu, pri ktorom vyhorí pätica aj s lampou. Jediná šanca, ako tomu predísť, je držať zosík zvnútra v čistote.

Ale podobný problém nastane aj na klasicky zadrátovaných päticiach, pochopitežne tam však nehrozí, že to zdevastuje aj ten plošák dookola.

Proste - kto chce hrať na lampy, musí si svoj aparát raz za čas otvoriť, vyčistiť jemným štetcom, premazať pätice Kontoxom, doštelovať biasy koncových lámp atď ....
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #284 kedy: 06. September , 2006, 11:09:14 »

predator napísal:
Citácia
Proste - kto chce hrať na lampy, musí si svoj aparát raz za čas otvoriť, vyčistiť jemným štetcom, premazať pätice Kontoxom, doštelovať biasy koncových lámp atď ....


Ja som z neho akurat zatial vyhnal pavuky a strhol pavuciny. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 22 otázok.