Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 02:29:26
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501888 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 09. Jún , 2005, 12:35:35 »

Ako vidím je tu zasa ne debatu niečo neporovnatežné, ale bude to o tom čo človek hrá a hlavne ako je univerzálny. Nikto kto chce hrať Jazz si nekúpi MB+MM a opačne a pokiaž má človek peniaze a baví ho to kúpi si obe, a je po polemike. :o))
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 09. Jún , 2005, 12:57:12 »

Táto debata je asi o podobná, ako tá o najlepšom gitaristovi. Skúšal som viac Marshallov, ale to čo som z nich chcel dostať, sa nedalo. Proste ma strašne sklamali. Nepoviem, ten starý zvuk, čo z toho lezie je fajn, ale keď nechcem hrať len starý rockandroll a sóla, ktoré k tomu patria, aj keď sú fajn, tak mi je to nanič. A je to strašne tvrdý nepoddajný zvuk na spracovanie. Na gitare by sa malo hrať žahko, tak ako keď na nej hrá človek v noci bez zapojenia do aparátu a počúva len jej čistý zvuk. Vežmi pekne sa pracuje so zvukom každého tónu a nechcem aby mi to aparát kazil a ja som sa mu musel prispôsobovať. Rastisova kópia Mesy sa ma páči, lezie z toho fajn zvuk, pekne sa s ním pracuje. :)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #32 kedy: 09. Jún , 2005, 13:39:32 »

PITU;Tvoj nazor je ok,nesuhlasim len s prirovnanim debaty.Cielom tejto debaty nie je hladat najlepsi aparat /boze chran/ale dat nazory na to v com su tieto dve /momentalne snad najvyhladavanejsie/znacky zaujimave vo vzajomnom porovnani.Nie je cielom aby vzisiel vitaz,ale aby padlo co najviac postrehov k obom znackam a ich zrovnaniu.Kazda je uplne ina a mna len zaujimalo preco maju marshallisti radi marshall a preco mesa-isti maju radi mesu a zoroven ich nazor na ten druhy aparat.Prosim nechapte to nikto,ako hladanie vitaza.Jedna sa o vase skusenosti a dojmy z oboch aparatov.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 09. Jún , 2005, 14:36:11 »

Nepochopil si ma, presne tak som to myslel, že je blbosť hžadať víťaza, lebo každý má rád niečo iné.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #34 kedy: 09. Jún , 2005, 15:15:29 »

Suhlas.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 13. Jún , 2005, 11:31:15 »

no pekna debata, som si aj precital a zabil slusnu polhodinku :) Ja by som sa priklonil k tej Mese. Bud ten King Road ako karpathorky (lebo na tom hra petrucci) alebo rada Mark III alebo IV. Osobne poznam dvoch ludi co vlastnia Mesa hlavy a obe hraju fantasticky. Mne sa ten zvuk proste paci. Ja vlastim Marshall JCM900 SL-X a som spokojny. Tento aparat ma nahutnejsie skreslenie co marshall v lapovych hlavach ponuka. Hram cez to priamo gitara-> aparat a ked sa naserem, tak toho malmsteena z toho dostanem cez moj (skoro)strato. To sa mi paci. Zasa kebyze tam zapojim Les Paula tak mam zakka wylda alebo slasha. Ale este som nehral s poriadnou gitarou (les paul, strato)cez ten moj marshall, tak ten zvuk co z toho vie vyliest este len pride. A tie financie rozhodli aj v mojom pripade. Marshall je predsa len lacnejsi, ale mam poriadny pravy lampovy zvuk, ktory nesklame. Ked nasetrim, tak si samozrejme kupim tu Mesu.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 13. Jún , 2005, 11:36:28 »

a este ako hovori Vadim. Na mesaboogie musis byt inzinier. Milion nastavovaciek, 30 potakov z predu a to este co je vzadu. Marshall je pre rockerov. Prides najebany jak rit, pichnes gitaru, vsetko doprava a hras ROCK N ROLL.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 13. Jún , 2005, 13:19:34 »

Neskresluje JCM900 nahodou cez polovodicove diody? Mozno na tom nezalezi, ale pravy lampovy zvuk to nie je. Hlavne ze hra, ako hra :)
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 13. Jún , 2005, 14:17:51 »

to ja take podrobnosti zasa neviem. A aky zvuk to je, ked nie lampovy ?
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 13. Jún , 2005, 16:12:46 »

Citácia
Originally posted by iMbUS to ja take podrobnosti zasa neviem. A aky zvuk to je, ked nie lampovy ?
To sa spytaj marketingoveho oddelenia f. Marshall :).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 13. Jún , 2005, 16:15:34 »

Citácia
Originally posted by iMbUS ...Ja vlastim Marshall JCM900 SL-X a som spokojny. Tento aparat ma nahutnejsie skreslenie co marshall v lapovych hlavach ponuka...
Vyrocny model 6100 mal skreslenia viac, aj stal viac prachov, ale SL-X hrala aj tak lepsie (a to sa mi veru tazko o nejakej JCM 900 hovori :) ).
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #41 kedy: 13. Jún , 2005, 16:29:30 »

nema nahodou vadim mesobugi? lebo ak ano tak sa divim ze si ju obcas na koncertoch dokaze zostelovat:-)
Zaznamenané

o-yep sro
kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #42 kedy: 13. Jún , 2005, 16:41:38 »

myslim ze co sa tyka serie JCM900 tak bolo nejak viac roznych verzii, niektore boli cisto lampove, niektore dokreslovali diodami ale nie som si 100% isty..... inac co sa mna tyka tak jednoznacne MARSHALL RULEEEZZZ:.... mam rad ten stary klasicky marshallovsky zvuk... a hlavne su jednoduche na ovladanie, kdezto taky Dual Recto od Mesy pomooooc... sak to by som sa zblaznil z tych prepinacov,cudlikov a potakov :) MB Marky su v pohode vdaka EQ z toho ide fakt dostat rozny zvuk ale na marshalla to nema :D dual recto je podla mna zbytocne prekomplikovany a drahy zosilovac ale hlavne sa mi nepaci jeho zvuk, nema to vobec take pekne stredy len taka basovo vyskova pila to je taky zvuk do V co je podla mna na gitaru hovadina... akoze do numetalu a takych stylov sa to asi hodi lebo u vacsiny mladych akoze numetalistov vidno vacsinou tieto aparaty ale ja by som to nechcel ani zadarmo :) to keby mi nukali JCM800 tak by som sa nedal presviedcat. ked to tak zhodnotim viac sa priklanam k marshallu a proti mesa boogie nemam nic ( s vynimkou dual recto :D)aj ked suhlasim s nazormi ze era marshallu bola fakt tak v 80tych rokoch a dnes frci viac mesa - proste je to nove, moderne a ma to fakt tu vyhodu ze hra dobre aj pri nizkej hlasitosti bez ""krmitka"". podla mna su styly kde si aj dnes marshall najde svoje miesto - neviem si predstavit takeho Angusa ako by mal za chrbtom Mesu :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 13. Jún , 2005, 17:08:43 »

Citácia
Originally posted by kubo ...to je taky zvuk do V co je podla mna na gitaru hovadina...
Stredy si v doprovode stahovali zo zvuku odjakziva vsetci gitaristi, to urcite nie je vynalez sucasnych tvrdsich kapiel (pocuvni Master of puppets z pred 19-tich rokov). Na Markoch ani ine nastavenie EQ nenajdes. Marshally boli odjakziva typicke tym, ze mali oproti inym znackam stredov uz od prirodzenosti pomenej. A myslim, ze co sa tyka zapojenia v rade JCM 900 existovala len jedna verzia, taka ako spomenul MartinLM - s diodovym skreslenim. Rozdiely boli iba v koncepcii - dvojkanal (4100, 4500), jednokanal (2100, 2500) a jednokanal so zvysenym skreslenim (2100 SL-X, 2500 SL-X). A vyrocny 6100, ale ten vlastne ani nepatril k JCM900.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #44 kedy: 13. Jún , 2005, 18:00:07 »

....no skoda,z nevidime do buducnosti,ale podla mna:Marshall tu bude hrat prvu ligu aj za dalsich 50 rockov a mesa mu bude iba sekundovat,tak,ako poslednych 30 rokov.Terajsi stav je vynimka vdaka nu-metalu a pod..Mesa je len po<> aparat,ale hrat na marshall je zivotna filozofia!V prospech mesy hovori,ze zlu mesu som este nevidel,ale pruser od marshallu uz ano.Ja samozrejme hovorim o OZAJSTNYCH marshalloch.....ale nech znacky medzi sebou superia.To je pre gitaristov len dobre.Netvrdim,ze by som nevymenil marshall za mesu.....ale to by ma mesa musela presvedcit./v porovnani s marshallom/Mne su ukradnute parametre....taka lampa....hentaka lampa....spekulovat sa da s jednym aj s druhym.....ale mna marshall proste dostal.....ale mesa sa tiez urcite nestala elitou len tak pre nic-za nic....
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.