Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 08:03:09
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 502268 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 13. Jún , 2005, 19:00:21 »

Rozmyslal som, ze by sa stalo, keby som do svojho imaginarneho racku supol svoj Mesa preamp, k tomu nejaky koncak a k tomu este aj Marshall JMP-1. Pred to cele A/B switch zapojit a vyberat si - jeden preamp, druhy preamp :) Koncak spolocny. Kto vie, ci by som v tom jednom racku mal oba zvuky.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #46 kedy: 13. Jún , 2005, 20:29:04 »

pekne vravis jimi,akurat si myslim ze ten zapas firiem bral a berie marshall dost zvlastne- akoby stale boli v nejakom vitaznom opare 80 rokov.podla mna u nich zdaleka nebadat taky progres ako u inych firiem. ale myslim ze kazda znacka ponuka veci ktore oslovuju rozlicnych ludi a obcas je ta cielova skupina ina akoby si prali skutocny muzikanti.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #47 kedy: 13. Jún , 2005, 21:00:40 »

Jimi Cimbala - len ci nie je lastovickou dalsieho vyvoja Marshallu ModeFour. Stoji tolko, co ostatne lampove hlavy a je to hybrid bez lamp s nejakou modelingovou technologiou Smútim. Inak osobne by som rad vlastnil nejaky stary Marshall, original dobovy, nie sucasnu repliku, najlpesie priamo po Hendrixovi :). Pouzival by som ho ako koncak k preampom od Boogie. Alebo keby napriamo, krmil by som ho V-Twin pedalom :)...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #48 kedy: 13. Jún , 2005, 21:04:58 »

martinLM - vela gitaristov tak hrava, ze pred jednym koncakom strieda rozne preampy. Ono to aj v pohode funguje, ten koncak sice pri konkretnych znackach hlav spravi svoje, ale zase nie az tak zasadne, ako preamp. Aj tak dnesne hlavy od Boogie su narvate aj 6L6 (americka ""klasika"") aj EL34 (britska ""klasika""). Aj Marshall konkretne v obdobi JCM900 pouzival do koncakov elektronky 5881, co su de facto 6L6, cize ziadna ""britska tradicia"".
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 13. Jún , 2005, 21:53:41 »

Takze o 5 rokov by som mohol mat: Mesa Boogie Studio Preamp Marshall JMP-1 Mesa Boogie 20:20 / 50:50 :) V 5 ci 6U racku.. Taka vizia :)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #50 kedy: 13. Jún , 2005, 23:05:45 »

Na mode four som este nehral,ale checknem si to.Dam info. Marshall zacali robit aj tranzistory,ale to je ok.Cim viac modelov tym lepsie.Genialne to v tomto smere robia npr.peavey. Podla mna je tou lastovickou JCM800 zak wylde.Tam je zurocena skusenost tradicia a NADCASOVOST zvuku. Rastis....nam by mali Mesa aj Marshall platit za reklamu:-))))
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #51 kedy: 14. Jún , 2005, 00:59:01 »

pista, vadim ma MesaBoogie Mark IV. Ide napriamo z lespaulu a ten zvuk je popici doslova.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #52 kedy: 14. Jún , 2005, 09:49:01 »

OPRAVA!Pozrel som si na internete mode four.Na to som uz hral,len som si to v hlave ulozil,ako model gitaristu zo system of a down.On to navrhol. U mna to preslo.Na metalovu muziku...parada!
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #53 kedy: 14. Jún , 2005, 13:49:20 »

...a este nieco k mode four... http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=551 Je to tam dost podrobne rozobrate....
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #54 kedy: 14. Jún , 2005, 15:34:27 »

imbus: kde je ten zvuk taky dobry? u neho doma, ci na koncerte? lebo ja neviem, ale mne sa ten koncertny moc nelubi. myslim ze by sa dalo z toho vymackat ovela ovela viac :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #55 kedy: 14. Jún , 2005, 23:37:13 »

Citácia
Originally posted by Jimi Cimbala ...a este nieco k mode four... http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=551 Je to tam dost podrobne rozobrate....
...""Zůstává barevnost, zkreslení, korekce, všechno kromě hlasitosti vaší nezapomenutelné hry.""... alebo ...""K tomu všemu obrovská výkonová rezerva pro dokonalý přenos zvuku i v těch nejkrajnějších frekvencích dělá z tohoto aparátu horkého favorita pro současnou muziku; cena je, s ohledem na šíři nabídky, ještě lepší""... Vsak to su zvasty z katalogu :! Jasne, je to ""recenzia"" z casopisu, ale este aj v Muzikuse sa obcas pisu aj zapory...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #56 kedy: 15. Jún , 2005, 09:52:33 »

Mode Four je neuveritelne predrazeny aparat. Kto si to kupi, je bud cvok, alebo retardovany cvok. :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #57 kedy: 15. Jún , 2005, 10:47:07 »

alebo nora mojsejova
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #58 kedy: 15. Jún , 2005, 10:47:07 »

imbus- viem ze ma marka- ja som ale narazal na to ze ked tvrdil ze ozratemu gitaristovi je najlepsi marshall kde to nieje so zvukom ziadna veda, "das setko doprava", a ja som ho zatial na koncertoch videl prevazne opiteho takze potom neviem ako sa vysporiadava s inzinierstvom zvukovym ked nastavuje mesu:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #59 kedy: 15. Jún , 2005, 11:56:04 »

MAGEZ...to,ze ty z toho NEDOKAZES dostat zvuk hodny tej ceny,este neznamena,ze sa to neda.Hral si na to vobec?Poznas to dostatocne podrobne na to,aby si nieco taketo vypustil do sveta? A este nieco.Ak o niekom tvrdis,ze je cvok,alebo retard na zaklade toho,aky aparat si zakupi,pretoze jemu ten zvuk vyhovuje a je ochotny za neho zaplatit pozadovanu sumu,mal by si sa velmi hlboko a vazne zamysliet nad svojim pristupom k veci. Ak niekomu sedi combo REGENT a vie z neho dostat zvuk podla svojich predstav a ochotny za to zaplatit pozadovany /mozno podla niekoho predrazeny/balik,neviem,ako u teba,ale u mna to dement urcite nie je,pretoze si kupuje to ,co sa mu paci a co mu vyhovuje. Ak sa niekomu paci Mesa a je za to ochotny dat sumu XY je retard?Urcite nie!Ak sa niekomu paci Mode Four a je za to ochotny zaplatit sumu XY je retad?Urcite nie! Takze ta pre buducnost poprosim o zakladnu davku slusnosti a respektu voci pouzivatelom tej ci onej znacky,alebo modelu. Toto je /aspon ja ho povazujem/za vydarene uzitocne a prakticke forum,kde invektivy /obzvlast tohto typu/nemaju miesto!
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.