Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 08:30:20
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 502271 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #120 kedy: 10. Júl , 2005, 00:14:44 »

Asi tazko... A Marshall asi nema nic podobne. Akoze cisto preamp s tym charakteristickym zvukom, jedine ten JMP-1, nie je to jedine podobne zariadenie od nich? Pravda je, ze je velmi sikovny, maly, lahky, midi ovladanie, pekny..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #121 kedy: 10. Júl , 2005, 00:20:34 »

Preto je najlepsie vlastnit nejaku staru klasicku 4 vstupovu hlavu, samozrejme dobovu, dotunit na nej power amp input, dotunit preamp k lepsiemu skresleniu, do koncu vrazit studio preamp a ovladat to nejakym vychytralim prepinacom s umelou inteligencoiu :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #122 kedy: 10. Júl , 2005, 11:30:01 »

Alebo si kupit akusticku gitaru a hrat na nej.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #123 kedy: 10. Júl , 2005, 12:03:26 »

Alebo si kupit Diezel VH4. :))
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #124 kedy: 10. Júl , 2005, 12:46:26 »

Alebo si kupit Toyotu
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #125 kedy: 11. Júl , 2005, 14:38:52 »

to Jimi: ja mam aspon taku skusenost: Marshall preamp do Marshall konca a podobne. Ved tie firmy navrhuju koncaky hlavne pre ich pre-ampy. to Rastis: ja to mam teraz takto rozrobene. Budem mat dva preampy do jednoho DSP a jednoho koncaka. Ovlavanie bude: Midi do Triaxu a potom Triaxis Switch do stvoriteho AB-boxu. Ktory mi bude prepinat cesty signalu. MartinLM: to myslis, hrat naraz cez dva preapmy do dvoch koncakov. Alebo striedat jeden preamp-A s koncakom-A a druhy preamp-B s koncakom-B?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #126 kedy: 11. Júl , 2005, 15:00:38 »

Doktor> Ja som myslel mat 2 preampy do jedneho koncaku a striedat preampy :) Brat je teraz v USA. Chce si kupit fotak za 200$. Ked som nasiel na ebay Mesa 50/50 za 300 - 400$, az ma zabolelo pri srdci.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #127 kedy: 11. Júl , 2005, 16:48:06 »

Pokial mas niekoho v USA, niet nad cim rozmyslat. Inak ""dva preampy a jeden koncak"": teraz nad tym robim doma aj s kamaratom. Bude to 1. preamp Triaxis a 2. preamp Clean-Fender, Lead-MesaRectoPreamp. Bude to fasa pouzivat dva konstrukcne odlisne preampy.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #128 kedy: 11. Júl , 2005, 22:35:44 »

Citácia
Originally posted by dr.karpathorky Pokial mas niekoho v USA, niet nad cim rozmyslat...
No tak rychlo by som to neuzavrel. Ked si chces z usa doviest daku elektroniku budes mat trochu opletacky u nas na colnici. Z krajin mimo EU sa nesmie podla nejakej vyhlasky dovazat pouzita (pouzivana, teda nie sekac) elektronika. Neviem na co to vsetko plati ale v prvom rade si to treba zistit a potom rozmyslat o dovezeni aparatu. Ked je novy tak by nemal byt problem. Este sa da spravit aj taka vec, ked je starsi tak ho oznacit za novy a zase neni problem, ibaze by bol.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #129 kedy: 11. Júl , 2005, 23:03:12 »

Dalsi problem je amercika elektricka siet - 110 V a 60 Hz. Nie vsetky aparaty maju napajanie fungujuce aj na Europskych rozvodoch. A bohuzial je ich dost vela.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #130 kedy: 11. Júl , 2005, 23:50:53 »

To je dovod, preco na brata nebudem tlacit, aby to kupil. A tie nie je sranda trepat okrem svojich veci povedzme 15kg krabicu.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #131 kedy: 11. Júl , 2005, 23:56:28 »

Citácia
Originally posted by MageZ Dalsi problem je amercika elektricka siet - 110 V a 60 Hz. Nie vsetky aparaty maju napajanie fungujuce aj na Europskych rozvodoch. A bohuzial je ich dost vela.
Riesi to pridavny trafak 220/110V ale je to ostara navyse... Kamos si inak priniesol omlatenu MB MkIII jak prirucnu batozinu - za 500 dolarov :).
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #132 kedy: 02. August , 2005, 09:15:38 »

jednoznacne hlasujem za MESA. a hlavne za rectifier solo head ;-) .marshall nie je zly. nehra ako mesa, nehra zle....hra inac, ale nie zle. a este nesuhlasim s tym ze mesa vsetko zakryje - hovadina.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #133 kedy: 02. August , 2005, 11:14:10 »

MESA :yes: :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #134 kedy: 02. August , 2005, 11:41:52 »

MARSHALL PLEXI! :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 23 otázok.