Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 21:16:51
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 521335 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #165 kedy: 04. August , 2005, 20:16:08 »

mne z toho fest vychadza ze si fanatik na marshal jimi.....ty sa fest ohanas tym muzikusom...ale o tom to neni...hadam nejdem sledovat na com hra daky country hudobnik....tu rubriku poznam..ale urcite by som si podla nej nerobil nazor ze kto na com hrava (lebo aj to co je tam napisane a co ma ten hudobnik na fotke moze byt atrapa)...a uz vonkoncom by som si nerobil nazor ze na com hrava ""svetova spica""..lebo toto je fest relativny pojem....a neviem o com nas tu chces presvedcit..lebo mi to zatial tak vyznieva...ze na mesu nik nehra a chytro seci kupujme marshaly lebo casy mesy skoncili alebo co...proste cela tato debata sa mi zda hlupa lebo kazdy ma ine preferencie....ak sa ti paci marshal tak gratulujem (nevravim ze mne nie)..ale teraz vravet ze na to hraju vsetci je hlupost...pretoze urcite ani ty si sa nerozhodoval pre marshall podla toho kolko percent svetovej populacie na to hra....ale asi si si vyberal preto ze sa ti paci ten zvuk....ja by som to povedal takto...kazdy ma svojich gitarovych hrdinov a na co hraju ty ostatny ma fest akoze netankuje....to mam taku prvu indiciu na co hrat ( je jasne ze sa mi ten zvuk asi paci)...a v konecnom dvosledku si aj tak clovek vybere podla toho na com sa mu dobre hra(a este na co ma ....lebo sme predsa len na slovensku)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #166 kedy: 04. August , 2005, 20:49:18 »

Hammer> Nie nie, zle si sa chytil, Jimi nie je z tych... Nesledujes celu debatu a potom to takto dopadne? :)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #167 kedy: 04. August , 2005, 21:58:02 »

METALHAMER:Si totalne mimo.Ja nepotrebujem nikoho o niecom presviedcat.Absolutne nemas prehlad o debate.Este raz si pozorne precitaj v akom kontexte boli spomenuti napr.country hudobnici atd.... Dalej si uplne totalne mimo v tom v akych suvislostiach bolo spomenute marshally v svetovej spicke.My sa bavime o tom,ako je nejaka znacka oblubena,alebo univerzalna a preco je tomu tak.Nie o tom,ze kupte si marshall,lebo ho ma Jozo Mrkvicka. Poukazoval som na oblubenost aparatu a polemizoval o pricine.Ja mam svoju hlavu,svoje usi a svoj nazor staviam na VLASTNYCH skusenostiach. My sa tu bavime a porovnavame dve znacky.Nikto nikoho nenuti,aby si kupoval to ci ono.Mne je uplne jedno ci Marshall preda 500 000 aparatov rocne,alebo 1.Ak by sa mi pacilo combo Regent 30 a nehral by na nom ziadny gitarista na svete...tak by som bol prvy,ale zaujimalo by ma preco je to tak.Tolko k porovnaniu oblubenosti znaciek. Tuto temu som zalozil,aby som zistil preco sa niekomu paci mesa a preco niekomu marshall,pretoze su to dve /podla mna-ako zakladatela temy/najznamejsie a najrenomovanejsie znacky git.aparatov.Ja to za hlupe nepovazujem a ak sa pozries,ako navstevovana je tato tema a kolko ma prispevkov zistis,ze je nas tu pomerne dost. Ja poznam marshall z uzivatelskej stranky dobre aj s jeho nedostatkami,ktore som tu niekolko krat napisal.Znova opakujem,ze nikoho nepotrebujem o nicom presviedcat.Ak by som aj niekoho /ako vedlajsi produkt debaty/presvedcil....chleba za to v obchode lacnejsie nedostanem.Keby aj vsetci clenovia gpc zajtra zobrali vsetky hudobniny utokom a vykupily vsetky marshally...tak co.......nic..... Dalej neviem na zaklade ktoreho mojho prispevku si dospel k zaveru,ze zastavam nazor- casy mesy skoncili.Ak by som si to myslel nezakladal by som tuto temu. Muzikus.Serial ""podiove zostavy"" nie je recenzia,kde autor vyslovuje svoj nazor.Pise len to co vidi skoro bez komentara.Je to zaujimave citanie...zapojenia,kombinacie atd.... Absolutne nepotrebujem,aby mi niekto schvalil ci hram na dobru,alebo zlu znacku.Ale zaujima ma preco sa niekomu paci viac mesa ,alebo marshall. Clenovia sem pisu preco sa im paci mesa a preco ju uprednostnuju pred marshallom a opacne.O tom je tato debata.Nie o presviedcani.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #168 kedy: 04. August , 2005, 22:10:31 »

RASTIS:Pocul som o tom len same superlativy,tak som zvedavy a rad by som si s tebou niekedy pokecal osobne.S rackom je to vyborny napad.Tiez uz mam rack a je to lepsie,pohodlnejsie,prenosnejsie a aj efektivnejsie.Pridem na koncert vytiahnem z racku 3 kable /do 220V,return do hlavy,midi do ovladaca/a som ready.Tiez by som bol rad ak si si skusil zahrat na moj aparat.Ja ho na vsetky koncerty sice nenosim,ale hadam bude k tomu prilezitost.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #169 kedy: 04. August , 2005, 22:20:36 »

Citácia
Originally posted by rastis ...ze ma ani vo sne nenapadne chciet nieco ine :cool: ...
Trosku som klamal :). Taketo by som mal rad: Alebo kedze som skromny naturalista by mi stacilo aj taketo: Na take sa zmozem asi skorej. To all - az pojdete niekto do Ameriky, doneste mi take, tak do $1000. Dik :)...
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #170 kedy: 04. August , 2005, 22:39:22 »

Mark IV je pecka.Maju ju Slovenskom rozhlase.Par krat som na nu nahraval.Ak by som si mal kupit mesu,tak tiez asi tuto.
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #171 kedy: 05. August , 2005, 00:49:59 »

toto co si napisal ...""Tuto temu som zalozil,aby som zistil preco sa niekomu paci mesa a preco niekomu marshall,pretoze su to dve /podla mna-ako zakladatela temy/najznamejsie a najrenomovanejsie znacky git.aparatov"".....tak s tym suhlasim...a keby si sa tochto drzal tak nic take nenapisem.....neboj sa o mna v kontexte som az moc dobre precitane to mam cele..ako aj vsetky rubriky v muzikuse....(martinLM neboj viem kto je jimi..urcite skuseny a tak takze si nerobim neake iluzie ze presadzuje marshall a o nicom inom nechce pocut [i ked aj takych poznam] ale zacalo to tak posobit )...ja len som chcel poukazat ze sa ti to zvrhava na to co som napisal ....s povodnym smerom tejto temy suhlasim a sa mi paci.....a to s tym coutry som nereagoval na to co sa predtym pisalo..ale som chcel dat priklad neakeho stylu co sa mi nepaci a tym ukazat ze nebudem pozerat kto hra na com v tomto style....inak potom musis aj chapat ako kto pise ...a ja ked napisem...tak to vrvrim vecsinou obrazne a prehnane aby sa to pochopilo (ako vidim dakedy ze)..takze ked som napisal ze to vyzera ze zacinas byt fanatik na marshall tak to malo byt akoze ha ha ha...a nie ze si to naozaj myslim (podla mna mas pekny ton z tych ukazok co si sem dal)...takze urcite si o tebe nemyslim nic zle...j a len ze si napisal...""Clenovia sem pisu preco sa im paci mesa a preco ju uprednostnuju pred marshallom a opacne.O tom je tato debata.Nie o presviedcani. ""....mno tak proste tochto sa drzme a bude to v poho...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1379



WWW
« Odpoveď #172 kedy: 05. August , 2005, 07:34:48 »

martinLM - ty teraz po novom mas Mesa Boogie Studio Preamp, ci nemas, ci mas? :) ... trocha mam chaos, ze jak si sa k nemu dostal [ak ho teda mas] . . . . je novy ci pouzivany . . . .
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #173 kedy: 05. August , 2005, 08:42:05 »

Kupil som na inzerat, jednoduche :)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #174 kedy: 05. August , 2005, 09:40:38 »

Trosku ma mrzi,ze prampy Mesa sa nie velmi maju radi s marshallmi.Inak by som si k jmp 1 kupil v ramci zvukovej pestrosti aj triaxis. Nedavno sme hrali spolu s NO GRAVITY na jednom feste a tam som hral na ich triple rectifier a box marshall,ktory bol sucastou podiovky.To uz bolo v pohode. Inak...mal som moznost si podrobnejsie checknut AVT radu od Marshallu.Totalne sklamanie.Ak by bolo toto Marshallovske no.1 tak by som hral davno na boogie. Mesa je mi velmi sympaticka v tom,ze nerobi lacne /zvukovo/ modely,kdezto u Marshallu stoji za pozornost tak 5-10 modelov za poslednych 20 rockov,ale tie zase stoja za to. apropo....vyraba sa este mark IV?
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #175 kedy: 05. August , 2005, 09:42:40 »

co sa tyka clankov v muzikuse ohladne podiovych zostav tak pan autor obcas prida nejaku perlu ktora nie je vzdy pravdiva,hlavne ale cerpa(l) vo velkej miere z tohto zdroja: http://www.guitargeek.com/
Zaznamenané

o-yep sro
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #176 kedy: 05. August , 2005, 10:29:06 »

Urcite ano,ale pripadne komentare v tomto seriali nepovazujem za podstatne.Mna tam zaujima,ze kto hral kde na aky aparat slapky atd...a ako to mal zapojene.Proste tie veci s ktorymi autor nic nespravi.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #177 kedy: 05. August , 2005, 10:34:42 »

hej,s tym plne suhlasim,ja mam tiez ten serial rad.vzdy som sa rad vrtal v tom ze kto na co hra a ako to ma pozapajane. akurat ze obcas tam nebola len uplna pravda,resp. ze pan autor zle prelozil originalny popis a to kvalitu trochu degradovalo, v kazdom pripade, obrazek bol jasny a o to tam cele ide:)
Zaznamenané

o-yep sro
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #178 kedy: 06. August , 2005, 14:48:16 »

...no pravdu povediac,ak by som mal ja mat to co by som chcel tak marshallovske hradby Iron Maiden by pri tom vyzneli ako combo. :)Ziadne atrapy....alebo ako VENOM....podium z reproboxov:)....minimalizmus je super ked hras vela vystupeni a vlacit to...atd.....ale ten pocit silneho aparatu za sebou.....to je parada.Skoda ze sa to neda stale:(
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #179 kedy: 07. August , 2005, 18:46:23 »

Našťastie ma tie pocity opustili asi v 15-ich. :) Teraz mi stačí dobrý, skôr menší aparátik.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.