Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 13:51:04
Strán: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501928 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #675 kedy: 11. Jún , 2008, 10:24:49 »

vypovedna hodnota testu ?? co chces aby o com vypovedal?? ze Marshall je lepsi, alebo horsi?? je to absurdne ako cela tato tema.. Je to len na subjektivnom nazore jednotlivcov, ktory sa urcite odlisuje.
Dusan ma rad tvrdsie styly - ma mesu dual
Majo ma rad vsetky styly a potrebuje univerzalnost - mesa roadster
Ja mam rad classic rock - mam marshall DSL
vsetci sme spokojní a máme aparáty ktoré nám vyhovujú.
mne sa najviac pačil z tých troch Marshall, ale nehovorím, že mesy sú zlé, mne jednoducho Marshall najviac vyhovuje.
a to isté povie aj Dušan aj Majo o svojom aparáte.
Je hlúposť povedať na niečo, že to hrá zle..
a Chvalim sa tu len ja, chalanov z toho vynechaj  ha ha ha ..
Ja som svoje resume napisal..
myslim ze tento prispevok mal vypovednejsiu hodnotu jak predchadzajuce 2 strany...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #676 kedy: 11. Jún , 2008, 10:28:36 »

vypovedna hodnota testu ?? co chces aby o com vypovedal?? ze Marshall je lepsi, alebo horsi?? je to absurdne ako cela tato tema.. Je to len na subjektivnom nazore jednotlivcov, ktory sa urcite odlisuje.
Dusan ma rad tvrdsie styly - ma mesu dual
Majo ma rad vsetky styly a potrebuje univerzalnost - mesa roadster
Ja mam rad classic rock - mam marshall DSL
vsetci sme spokojní a máme aparáty ktoré nám vyhovujú.
mne sa najviac pačil z tých troch Marshall, ale nehovorím, že mesy sú zlé, mne jednoducho Marshall najviac vyhovuje.
a to isté povie aj Dušan aj Majo o svojom aparáte.
Je hlúposť povedať na niečo, že to hrá zle..
a Chvalim sa tu len ja, chalanov z toho vynechaj  ha ha ha ..
Ja som svoje resume napisal..

Ja si skor myslim, ze tento prispevok ma vacsiu vypovednu hodnotu ako poslednych 46 sran. Zdravíčko
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #677 kedy: 11. Jún , 2008, 10:32:47 »

myslim ze tento prispevok mal vypovednejsiu hodnotu jak predchadzajuce 2 strany...
.. som myslel, ze toto by malo byt vsetkym jasne..
pri tom nasom stretnuti vobec neslo o to urcit vitaza, jednoducho kazdy z nas troch sa rokmi dopracoval k "svojmu" zvuku, tak sme si ich chceli porovnat (zvuk) a skusit ako sa k sebe hodia a skusit si na vlastnej kozi ake su medzi tymi aparatmi/bednami rozdiely nic viac..
a to ze sa spravili tri fotky - tie aparaty su naozaj velmi pekne a ked bola moznost ich mat vedal seba a este na velmi fotogenickej podlahe  Žmurk a ked uz boli fotky, tak preco ich sem nedat..
Zaznamenané

FALLGRAPP
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #678 kedy: 11. Jún , 2008, 10:34:37 »

.. som myslel, ze toto by malo byt vsetkym jasne..
tak to sice bolo myslim, lenze mam pocit, ze vsetci tu ocakavali aspon pokec typu marshall hral hutne, tlacil jak svina atd....vies co myslim..
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #679 kedy: 11. Jún , 2008, 10:42:36 »

tak to sice bolo myslim, lenze mam pocit, ze vsetci tu ocakavali aspon pokec typu marshall hral hutne, tlacil jak svina atd....vies co myslim..
jaaj si myslel tie basnicke prirovnania, metafory a pod?  ha ha ha ha ha ha
z toho si veru dokazes urobit predstavu o zvuku....
a tak isto nahravka, naco?? aj tak na nahravke pocujes len vysledok..
nevies z nej ako sa na tom hra, ako to reaguje, ako to hra v priestore...
Zaznamenané

FALLGRAPP
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #680 kedy: 11. Jún , 2008, 11:32:29 »

Aj mne reže plexina v niektorých veciach.Niesom odporcom.Ale vyhlásit že to je naj je velmi relativné.Ako už bolo parkrát spomenuté-naj je mať oba.Aj marshall aj MB.
šak ja pišem naj pre mna ..ostatni ma nezaujimaju...sa mi pači slovo tlači ako svina...ja počuvam zvuk nesledujem ako tlačia aparat na podium...
naj je preto lebo ked niekde hram a ho vykurim,bugina tam nema miesto nebude ju počut lebo je tenučka..poslednu som mal mesa Triple recto a 900 hrala o triedu lepšie...plexi naplno je hi gain ako vyšity,len treba vediet na tom hrat ..to barzkomu nehra
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #681 kedy: 11. Jún , 2008, 14:54:33 »

Pome sa bud hadat alebo tuto temu zmazme. Inak to ma asi taky zmysel jak ta moja fotka v MB tricku  Zdravíčko
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #682 kedy: 11. Jún , 2008, 15:00:26 »

MB to mysliš ako auto MBčka?Huh!??
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #683 kedy: 11. Jún , 2008, 15:18:01 »

plexi naplno je hi gain ako vyšity
a zbran hromadneho nicenia v okruhu piatich metrov.. ideal na klubove hranie :)
Zaznamenané

FALLGRAPP
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #684 kedy: 11. Jún , 2008, 21:48:06 »

MB to mysliš ako auto MBčka?Huh!??
... a Marshall ako tie lacne cigarety, Jozko  ha ha ha
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #685 kedy: 16. Jún , 2008, 21:10:02 »

Minule som čítal recenziu v Muzikuse na Marshall JVM, a tam som sa dočítal, že ten aparát síce znel zvukovo výborne, ale mechanické prevedenie bolo dosť naprd - trebárs poťáky neboli tie klasické robustné maticou prikrútené k panelu, ako sa na poriadny Marshall sluší a patrí, ale mini poťáčiky voľne prestrčené dierou držiace iba na plošáku. Takže sa o to neopatrne obtrieš, prípadne párkrát to prevezieš v aute, a ideš s tým do servisu. A ešte väčšia chuťovka bolo žhaviace napätie. Normálne má byť 6,3V (alebo trošku viac, to lampe iba prospeje) a tam bolo tuším iba 5,8 ... Dlhodobo podžhavené lampy idú rýchlo do péčka a ak nemá majiteľ nadbytok prachov na neustále prelampovávanie alebo známeho na lampárni  :), radosť z aparátu mu dlho nevydrží. Nehovoriac už o napájacom piditrafáčku, ktorý by sedel skôr do toho 25W reissue jednokanálu ako do poctivej lampovej päťdesiatky.

U takej solídnej značky ako Marshall by som fakt nečakal, že budú robiť aparáty, ktoré kvalitou a robustnosťou konštrukcie tromfne kdejaký čínsky apec za menej ako polovičnú cenu.

Ak je to v tej recenzii pravda (a v Muzikuse málokedy vidno recenziu, ktorá výrobok nechváli), tak z Marshalla začína byť značka, ktorá síce BOLA kvalitná, ale už NIE JE.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #686 kedy: 16. Jún , 2008, 21:14:05 »

lebo im to vyfukol Golem
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #687 kedy: 16. Jún , 2008, 21:20:24 »

O Golem tu nejde, tu ide o to, že Marshall síce kedysi robil takmer nezničiteľné mašiny ako Plexi a JCM 800, 900 ... ale teraz sa šetrí na každom hovne a nedajú do toho poriadny materiál, ale lacnejšie a slabšie diely.  Smútim

BTW taký Golem (aj preamp, aj poweramp, aj rackhead, aj klasická hlava) má dnu rovnaké masívne poťáky ako staré Marshally a takisto zaskrutkované do čelného panelu, ako každý slušný amp. A samozrejme veľké ťažké trafá ako hovado ... to, že žhavenie majú cca 6,4,  (meral som to) je samozrejmosť.  Na zdravie!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #688 kedy: 16. Jún , 2008, 21:20:37 »

Ved kvalitu oddrbavaju všetky firmy. Maju na trhu take meno a poziciu,že ked tam daju sučiastky z marcipanu aj tak to predaju. Kvalita je u malovyrobcov. Na zdravie! Preto si davam robit aparaty u FFampa. Sice pyta "nekrestanske" peniaze,ale čo už. Bavím sa skvele
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #689 kedy: 16. Jún , 2008, 21:22:09 »

Moja reč  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 23 otázok.