Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 21:53:08
Strán: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501424 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #705 kedy: 17. Jún , 2008, 06:25:51 »

Akože nad tými lacnými poťákmi u JVM by som snáď ešte prižmúril jedno oko, človek si povie, že na to dá extra pozor, bude to prenášať ako v bavlnke a nastavovať "v rukavičkách". No hodiť tam také slabé žhavenie je fakt zverstvo a ignorancia prvého stupňa, to si nedovolí snáď ani domáci kutil-rádioamatér na svojom prvom lampovom výtvore, lebo vie, že mu lampy budú odchádzať ako na bežiacom páse. Ak je to, čo sa písalo v Muzikuse, pravdou, a väčšinou tam teda hovadiny nepíšu, nechcel by som tento zosík mať na pódiu počas koncertu ani náhodou. Snáď ako domáci cvičný aparát, ten keď sa nečakane vyserie, tak sa to ešte dá a človeka to nemrzí tak ako predčasne ukončený koncert. Na tieto účely je to ale pridrahé. Čo s tým?
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 06:38:23 od Predator » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #706 kedy: 17. Jún , 2008, 06:45:15 »

Akože nad tými lacnými poťákmi u JVM by som snáď ešte prižmúril jedno oko, človek si povie, že na to dá extra pozor, bude to prenášať ako v bavlnke a nastavovať "v rukavičkách". No hodiť tam také slabé žhavenie je fakt zverstvo a ignorancia prvého stupňa, to si nedovolí snáď ani domáci kutil-rádioamatér na svojom prvom lampovom výtvore, lebo vie, že mu lampy budú odchádzať ako na bežiacom páse. Ak je to, čo sa písalo v Muzikuse, pravdou, a väčšinou tam teda hovadiny nepíšu, nechcel by som tento zosík mať na pódiu počas koncertu ani náhodou. Snáď ako domáci cvičný aparát, ten keď sa nečakane vyserie, tak sa to ešte dá a človeka to nemrzí tak ako predčasne ukončený koncert. Na tieto účely je to ale pridrahé. Čo s tým?

co chces kupit marshall ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #707 kedy: 17. Jún , 2008, 07:15:49 »

Akože nad tými lacnými poťákmi u JVM by som snáď ešte prižmúril jedno oko, človek si povie, že na to dá extra pozor, bude to prenášať ako v bavlnke a nastavovať "v rukavičkách". No hodiť tam také slabé žhavenie je fakt zverstvo a ignorancia prvého stupňa, to si nedovolí snáď ani domáci kutil-rádioamatér na svojom prvom lampovom výtvore, lebo vie, že mu lampy budú odchádzať ako na bežiacom páse. Ak je to, čo sa písalo v Muzikuse, pravdou, a väčšinou tam teda hovadiny nepíšu, nechcel by som tento zosík mať na pódiu počas koncertu ani náhodou. Snáď ako domáci cvičný aparát, ten keď sa nečakane vyserie, tak sa to ešte dá a človeka to nemrzí tak ako predčasne ukončený koncert. Na tieto účely je to ale pridrahé. Čo s tým?
Mimochodom Mesa má na ampoch prepínač spongy-bolt.A ajhla,udeje sa to,že sa znížia napätia.Trebárs žeravenie na cca 5 voltov Bavím sa skvele
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #708 kedy: 17. Jún , 2008, 07:39:20 »

Predator. treba im do Marshallu poslať CV a prihlásiť sa k vývojárom. Škoda Ťa tu.  Na zdravie!
Muzikus ako zdroj technických info ?
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 07:43:22 od RobG » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #709 kedy: 17. Jún , 2008, 08:32:36 »

jvm som mal a je to naprosto super aparat a je spolahlivy ostatne ma nezaujima a hrat na diezel, ktory som inak mal (ten VH4 midi) je pre mna nemyslitelne lebo to hra uplne na p*ču a neni to v kapele počut plus je to strašne škarede...na diezloch sa jazdi nehra
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 08:38:45 od joe » Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #710 kedy: 17. Jún , 2008, 08:43:32 »

Tiez som mal chvilu JVMko, teraz mam DSLko a nemam pocit, že by tam bolo niečo odfláknuté :)
každopádne MUZIKUS je najkomerčnejší časopis o hudobných nástrojoch na svete. Tam je vacsina testov zaplatená. A ked trosku vidis do veci, tak by ti to bolo vsetko jasne.. :)
Zaznamenané

FALLGRAPP
predator
Hosť
« Odpoveď #711 kedy: 17. Jún , 2008, 08:49:32 »

Mimochodom Mesa má na ampoch prepínač spongy-bolt.A ajhla,udeje sa to,že sa znížia napätia.Trebárs žeravenie na cca 5 voltov Bavím sa skvele

Si elektronik, tak snáď vieš, čo to spraví, keď znížiš žhaviace napätie. Lampa pracuje s menšou teplotou ako má a dochádza k otrave katódy (cathode poisoning). Je to fyzika a tá platí aj u značkových aparátov. To, že to nejaký aparát má na nejakom špeciálnom režime podžhavenie, ešte neznamená, že to je normálny pracovný režim. Výrobcom predpísané hodnoty napätí nie sú pre srandu, ono to síce tá lampa nejak pôjde, ale bavíme sa o životnosti a spoľahlivosti.

S lampami sa dajú robiť rôzne čáry-máry, ide skoro čokoľvek, aj z dvoch EL-34 urobiť 100W koniec, otázka je ale, koľko to vydrží fachať a nakoľko to bude spoľahlivé a bezpečné.


Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #712 kedy: 17. Jún , 2008, 08:56:00 »

jvm som mal a je to naprosto super aparat a je spolahlivy ostatne ma nezaujima a hrat na diezel, ktory som inak mal (ten VH4 midi) je pre mna nemyslitelne lebo to hra uplne na p*ču a neni to v kapele počut plus je to strašne škarede...na diezloch sa jazdi nehra

Však ja nehovorím, že sa to vytrtne po dvoch týždňoch hrania ...ono to môže chodiť aj pol roka a nič. A takisto som nenapísal, že to hrá zle, hrá to veľmi slušne. Problémom je však mechanické prevedenie a životnosť lámp. Pochybujem, že si tento aparát dakto kúpi s tým, že snáď mu do konca záruky pobeží a potom sa uvidí. Na to je trošku pridrahý.
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 08:58:49 od Predator » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #713 kedy: 17. Jún , 2008, 09:02:19 »

Však ja nehovorím, že sa to vytrtne po dvoch týždňoch hrania ...ono to môže chodiť aj pol roka a nič. A takisto som nenapísal, že to hrá zle, hrá to veľmi slušne. Problémom je však mechanické prevedenie a životnosť lámp. Pochybujem, že si tento aparát dakto kúpi s tým, že snáď mu do konca záruky pobeží a potom sa uvidí. Na to je trošku pridrahý.

das opravit. su velmi sikovni opravari v ba a za par korun ti spravia vsetko.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #714 kedy: 17. Jún , 2008, 09:06:07 »

Predator. treba im do Marshallu poslať CV a prihlásiť sa k vývojárom. Škoda Ťa tu.  Na zdravie!
Muzikus ako zdroj technických info ?

Tak snáď pomerať napätie medzi dvoma kontaktmi vie aj dobre vycvičená opica, tam by som problém nehľadal. Veril by som tomu To nie je nijaká špeci info, len trivialitka, ktorú zvládne každý.

Ináč na nete je kopec prípadov, ako odchádzali na DSL, TSL a najnovšie aj na JVM trafáky. Dobre sa ale držia reissue modely, lebo tie ešte stále majú normálne súčiastky a poriadne trafá. Takže ak máš plexinu, potenciálneho ohňostroja sa báť nemusíš.
  Na zdravie!
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #715 kedy: 17. Jún , 2008, 09:08:15 »

das opravit. su velmi sikovni opravari v ba a za par korun ti spravia vsetko.

Ak by som ten problém mal konkrétne ja, tak neminiem ani tých pár korún  :) Ale zasa, kupovať niečo neisté, hoci so slávnou značkou, je dosť divná logika, ja by som to nerobil.
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 09:10:55 od Predator » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #716 kedy: 17. Jún , 2008, 09:10:25 »

a co su v tom marshalli j*ebnuti ze nevedia nastavit 6.3 Volta alebo to daju mimo naschval ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #717 kedy: 17. Jún , 2008, 09:10:38 »

Ináč na nete je kopec prípadov, ako odchádzali na DSL, TSL a najnovšie aj na JVM trafáky.
  Na zdravie!

Preto treba kupovat stare 40 rocne plesniviny, tie idu veselo stale. Som frajer Este tu s nimi nemal problem nikto.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #718 kedy: 17. Jún , 2008, 09:12:07 »

Preto treba kupovat stare 40 rocne plesniviny, tie idu veselo stale. Som frajer Este tu s nimi nemal problem nikto.

co mas z toho ze sa ti to nepokazi Huh! ani opravarov nespoznas a nedozvies sa co je nove  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #719 kedy: 17. Jún , 2008, 09:13:39 »

co mas z toho ze sa ti to nepokazi Huh! ani opravarov nespoznas a nedozvies sa co je nove  Bavím sa skvele

Aj to dobre hra mimo toho nekazenia. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 23 otázok.