Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 16:03:56
Strán: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501523 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #720 kedy: 17. Jún , 2008, 09:15:53 »

a co su v tom marshalli j*ebnuti ze nevedia nastavit 6.3 Volta alebo to daju mimo naschval ?

Nie, nie sú jeblí. Robia iba biznis, a presne vedia ako na to. Proste postavia aparát, ktorý po predpokladanej dobe životnosti hodíš do koša a kúpiš si nový model. A počas prevádzky párkrát navštíviš servis, aby aj servisná sieť mala z čoho žiť.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #721 kedy: 17. Jún , 2008, 09:19:46 »

Nie, nie sú jeblí. Robia iba biznis, a presne vedia ako na to. Proste postavia aparát, ktorý po predpokladanej dobe životnosti hodíš do koša a kúpiš si nový model. A počas prevádzky párkrát navštíviš servis, aby aj servisná sieť mala z čoho žiť.

tak to potom sa vsetky nove aparaty marshall do 3-4 rokov pokazia Huh! zase zeby az takto tvrdo za biznisom  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #722 kedy: 17. Jún , 2008, 09:24:28 »

To by im veľmi skoro ubudla klientela. To sú také bludy, čo šíria miestni opravári lampových televízorov. Keby to bolo tak, nehrá Gary Moored či Sambora na nové DSL Marshally, Gilbert na Vintage/Modern a podobne a nosí si zo sebou tie staré krámy, ktorých majú doma plné štúdiá...nehovorím, že starý amp hrá zle, ale ukáž mi jednu svetovú kapelu z roku 2008, ktorá to riskne a ide na turné zo starým ampami zo 60 rokov...okrem Katapultu  ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #723 kedy: 17. Jún , 2008, 09:35:44 »

To by im veľmi skoro ubudla klientela. To sú také bludy, čo šíria miestni opravári lampových televízorov. Keby to bolo tak, nehrá Gary Moored či Sambora na nové DSL Marshally, Gilbert na Vintage/Modern a podobne a nosí si zo sebou tie staré krámy, ktorých majú doma plné štúdiá...nehovorím, že starý amp hrá zle, ale ukáž mi jednu svetovú kapelu z roku 2008, ktorá to riskne a ide na turné zo starým ampami zo 60 rokov...okrem Katapultu  ha ha ha ha ha ha

hmm len ako uz bolo spominane, mozno by sme sa veeelmi divili kebyze otvorime tie ich aparaty a zistime ze vnutri je to v porovnani so seriovkami cele prekopane Žmurk
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #724 kedy: 17. Jún , 2008, 09:38:38 »

Myslíš že si môžeš kúpiť taký Triaxis ako Hetfield alebo Petrucci ?..s tými istými črevami ?
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #725 kedy: 17. Jún , 2008, 09:39:09 »

No nevravím, že všetky sa pokazia ... ale proste dnes je to trend, dať čo najlacnejšie diely a urobiť konštrukciu tak, aby tam bolo pokiaľ možno čo najmenej ručnej práce. Preto tie poťáky, ktoré mašina nasadí do plošáka a zapájkuje to spájkovacia vlna. Kto by sa prplal s zakrúcaním každej matice na každom poťáku, keď jednoducho zoberieš, strčíš dnu celú dosku, nacvakneš na dištančné stĺpky "a je to". To, že tie poťáky držia iba na cíne o plošák, je vedľajšie. Keď sa to rozviklá a začne praskať, aspoň je dôvod poslať amp do servisu.

O tom je to - menej výrobných nákladov, viac dôvodov na "customer care", veľká žiadanosť, lebo Marshall má dlhoročné renomé ... a biznis už frčí.

A ver mi, že to, čo používa Gary Moore, Gilbert alebo Sambora, je trošku iné ako to, čo si kúpiš v obchode. Tam idú desaťkrát preverené super kusy. Minimálne z konštrukčnej stránky to musí byť "držiak", lebo nemôžu si dovoliť prúser. Predstav si, že by takému G. Moorovi začalo praskať v aparáte, alebo by zaprskal a zhasol, priamo počas vypredaného megakoncertu ... takú blamáž by nijaká firma neustála, ani Marshall. Ale keď sa to vyserie niekomu neznámemu v krčme, tak to samozrejme nie je pre firmu nijaká tragédia.

Je fakt, že do r. 1985 boli Marshally mechanicky o niečom inom, pokiaľ si to nehádzal o zem a nelial do toho pivo, tak to prežilo snáď všetko. A koľkokrát to prežilo aj tie pády a pivo ...  Na zdravie!
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #726 kedy: 17. Jún , 2008, 09:40:02 »

Myslíš že si môžeš kúpiť taký Triaxis ako Hetfield alebo Petrucci ?..s tými istými črevami ?
Hetfield mal, pokiaľ viem, prekopaný Triaxis.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #727 kedy: 17. Jún , 2008, 09:54:22 »

Preto treba kupovat stare 40 rocne plesniviny, tie idu veselo stale. Som frajer Este tu s nimi nemal problem nikto.
Pokial su udržiavane a servisovane,tak šlapu. Lebo tam sa v podstate nema čo po........t.Len problem je v tom,že takych je pramalo / a ak su,nie su na predaj/. A tie ostatne,to su stare rachotinky. Na zdravie!
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #728 kedy: 17. Jún , 2008, 09:58:39 »

To by im veľmi skoro ubudla klientela. To sú také bludy, čo šíria miestni opravári lampových televízorov. Keby to bolo tak, nehrá Gary Moored či Sambora na nové DSL Marshally, Gilbert na Vintage/Modern a podobne a nosí si zo sebou tie staré krámy, ktorých majú doma plné štúdiá...nehovorím, že starý amp hrá zle, ale ukáž mi jednu svetovú kapelu z roku 2008, ktorá to riskne a ide na turné zo starým ampami zo 60 rokov...okrem Katapultu  ha ha ha ha ha ha

Neubudla by im. Stále sa nájde dosť takých, čo budú chcieť hrať na Marshall, lebo je to slávne meno a celá história rocku vznikla na ňom. A tým ľuďom bude jedno, či budú lampy meniť ako ponožky, či im začnú praskať poťáky, alebo sa im roztečie sieťové trafo. Stále to bude "výnimka, náhodný problém jedného kusu" a na Marshall nepovedia krivého slova. Veď to pekne vidno aj teraz. Ani objektívna nameraná hodnota dokazujúca evidentné poddimenzovanie žhaviacich obvodov nedokáže ľudí zaryto veriacich v nekonečnú kvalitu tejto značky prinútiť ani len zamyslieť sa nad tým, či je táto značka ešte furt hodna svojej povesti. Je to niečo ako kult, náboženstvo ... proste racionalita ide bokom.

Ináč ja Marshallu neberiem zásluhy ani kvalitu ich produkcie pred globalizáciou, bolo to super ... ale žiaľ bolo, a dnes je všetko ináč.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #729 kedy: 17. Jún , 2008, 10:02:09 »

Ako hovorí Murphyho zákon-čo sa má pokaziť,to sa aj pokazí ;DDokonca aj raketoplány padajú a to je inak sledovaná technológia.Ale musím uznať že od série 2000 nemám zo servisného hladiska na Marshall dobrý pocit.Ale to isté by sa dalo povedať aj na Mesu a ostatné ampy .Holt seriovka je seriovka.Ale naštastie sa dá všetko časom opraviť,takže je to v pohode.Trafaky a ich velkosť je tiež trošku zavádzajúce,keby len na tom záležal zvuk tak Tesla je best of amp.Aj užívateľ ampu dosť pôsobí na jeho životnosť... Zdravíčko
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #730 kedy: 17. Jún , 2008, 10:03:15 »

Pokial su udržiavane a servisovane,tak šlapu. Lebo tam sa v podstate nema čo po........t.Len problem je v tom,že takych je pramalo / a ak su,nie su na predaj/. A tie ostatne,to su stare rachotinky. Na zdravie!

Mal som ich uz asi 6 a nebol problem so ziadnym, akurat v 2 Marshalloch kondiky menit. Co tam treba viac servisovat?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #731 kedy: 17. Jún , 2008, 10:03:41 »

Ja z nejakeho neznameho dovodu verim ze vacsina znamych hudobnikov hra na beznych seriovkach, ktore si mozem kupit aj ja, ak mam dost penazi. Podla mna reci o rucne vinutych snimacoch, prekopanych aparatoch a pod. su len bludy vymyslane na marketingovych oddeleniach firiem vyrabajucich nastroje, a potom sa uz len siria na forach, kde ludia ktorym to neznie hladaju dovod preco im to neznie.

Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #732 kedy: 17. Jún , 2008, 10:04:38 »

ked som bol na koncerte malmsteena tak sme sa bavilu s bubenikom a ten hral na nejake pearly ak sa nemylim a hovoril ze tie bicie su uplne napicu ale ma zmluvu a ma ich zadarmo.

myslim ze takto nejako hra na marshall aj gilbert aj hocikto iny, proste ma zmluvu ma za to prachy tak na to hra.....robi reklamu a ta perfektne funguje, je to tu krasne vidiet ako vsetci argumentujete ze hra na to ten a ten.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #733 kedy: 17. Jún , 2008, 10:04:53 »

Ja z nejakeho neznameho dovodu verim ze vacsina znamych hudobnikov hra na beznych seriovkach, ktore si mozem kupit aj ja, ak mam dost penazi. Podla mna reci o rucne vinutych snimacoch, prekopanych aparatoch a pod. su len bludy vymyslane na marketingovych oddeleniach firiem vyrabajucich nastroje, a potom sa uz len siria na forach, kde ludia ktorym to neznie hladaju dovod preco im to neznie.


Tak snívaj dalej... Bavím sa skvele
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #734 kedy: 17. Jún , 2008, 10:05:36 »

Nie, nie sú jeblí. Robia iba biznis, a presne vedia ako na to. Proste postavia aparát, ktorý po predpokladanej dobe životnosti hodíš do koša a kúpiš si nový model. A počas prevádzky párkrát navštíviš servis, aby aj servisná sieť mala z čoho žiť.
to si si pomylil marshall so starou škodovkou...to su kraviny a kraviny...tak chod im to tam povedat že si mudrejši ako cela ich firma ,že im poradiš čo je u nich na p*ču, lebo su kok*ti a u nas na slovensku vieme všetko lepšie,preto sme tam kde sme a oni tiež Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
lebo ked budu ludia chodit po opravach budu viac nakupovat jooooooooj Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 10:06:11 od joe » Zaznamenané

Strán: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 23 otázok.