Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 11:44:46
Strán: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501394 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zakky
Hosť
« Odpoveď #735 kedy: 17. Jún , 2008, 10:07:43 »

to si si pomylil marshall so starou škodovkou...to su kraviny a kraviny...tak chod im to tam povedat že si mudrejši ako cela ich firma ,že im poradiš čo je u nich na p*ču, lebo su kok*ti a u nas na slovensku vieme všetko lepšie,preto sme tam kde sme a oni tiež Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
lebo ked budu ludia chodit po opravach budu viac nakupovat jooooooooj Bavím sa skvele

a ty si zase myslis ze marshallu este ide o to aby ich aparaty mali najlepsi zvuk, alebo o to aby sa ich najviac predalo??

a divil by si sa ako to funguje vo velkych firmach, casto krat sa tam robia ocividne robia nezmysli, chybne rozhodnutia, ale nikto stym nic nerobi lebo je tam milion ludi, obrovska byrokracia a podobne.
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 10:09:10 od Zakky » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #736 kedy: 17. Jún , 2008, 10:08:08 »

to si si pomylil marshall so starou škodovkou...to su kraviny a kraviny...tak chod im to tam povedat že si mudrejši ako cela ich firma ,že im poradiš čo je u nich na p*ču, lebo su kok*ti a u nas na slovensku vieme všetko lepšie,preto sme tam kde sme a oni tiež Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
lebo ked budu ludia chodit po opravach budu viac nakupovat jooooooooj Bavím sa skvele

Joe, to ze Marshally su viac kazive ako boli kedysi a ze su odflaknuto vyrobene su fakty, ktore Ti potvrdi kazdy trosku znaly veci. Tu nejde o to, co my vieme na Slovensku a co tu kto pise. To, ze podla Teba hraju najlepsie, Ti nikto neberie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #737 kedy: 17. Jún , 2008, 10:08:40 »

hmm len ako uz bolo spominane, mozno by sme sa veeelmi divili kebyze otvorime tie ich aparaty a zistime ze vnutri je to v porovnani so seriovkami cele prekopane Žmurk
no ale to nemasliš važne..... Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ;Djoooooj
to ako im to hra je v prstoch....netrep už chytam nervove šoky
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #738 kedy: 17. Jún , 2008, 10:10:09 »

No ak ťaháš 50W z trafka skoro ako na domový zvonček, tak to nie je bohviečo ... ten transformátor tam beží prakticky bez rezervy, tečie ním menovitý povolený prúd, a to, uznáš, nie je pre spoľahlivosť zrovna to pravé orechové.

Tesly neboli až tak mizerné zosíky, len mali blbo riešenú mechanickú konštrukciu (koncové lampy boli v malom priestore a prehrievali sa) a napájač (s násobičom). Ale keď tomu dáš normálny napájač a gitarový preamp, tak aj Tesla šlape jedna báseň. BTW ja som mal ešte donedávna Teslu z roku 1974, pomenil som v nej kondíky a hrala výborne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #739 kedy: 17. Jún , 2008, 10:10:30 »

Ja z nejakeho neznameho dovodu verim ze vacsina znamych hudobnikov hra na beznych seriovkach, ktore si mozem kupit aj ja, ak mam dost penazi. Podla mna reci o rucne vinutych snimacoch, prekopanych aparatoch a pod. su len bludy vymyslane na marketingovych oddeleniach firiem vyrabajucich nastroje, a potom sa uz len siria na forach, kde ludia ktorym to neznie hladaju dovod preco im to neznie.



ano aj nie... o prekopavani konkretne Marshallov koluje vela legend, hovoril mi to nejeden za takych, co to priamo aj robievaju a ze to nie je nic vynimocne ani vonku. sam som na taky prerobanec hral - vonku. takisto som videl hrat najslavnejsiu hevi metalovu kapelu na atrapy zosilovacov Marshall. neviem, ci take praktiky existuju aj pri inych znackach... ale zase verim, ze muzikantska spicka nema problem odohrat svoj standard na hocicom, bars aj seriovke a verim, ze sa na seriovkach aj bezne hra... ale aky je tam pomer, to neviem.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #740 kedy: 17. Jún , 2008, 10:12:28 »

Joe, to ze Marshally su viac kazive ako boli kedysi a ze su odflaknuto vyrobene su fakty, ktore Ti potvrdi kazdy trosku znaly veci. Tu nejde o to, co my vieme na Slovensku a co tu kto pise. To, ze podla Teba hraju najlepsie, Ti nikto neberie.
ja ich predavam a zatial sa kazia len stare haraburdy..nove som ešte nereklamoval...kto to asi vie lepšie ako ten čo ich predava???a predal som ich dost,jedina rklamacia ked kok*ti vopchaju zoskratovany kabel na bednu a odjebu trafak
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #741 kedy: 17. Jún , 2008, 10:15:15 »

No ak ťaháš 50W z trafka skoro ako na domový zvonček, tak to nie je bohviečo ... ten transformátor tam beží prakticky bez rezervy, tečie ním menovitý povolený prúd, a to, uznáš, nie je pre spoľahlivosť zrovna to pravé orechové.

Tesly neboli až tak mizerné zosíky, len mali blbo riešenú mechanickú konštrukciu (koncové lampy boli v malom priestore a prehrievali sa) a napájač (s násobičom). Ale keď tomu dáš normálny napájač a gitarový preamp, tak aj Tesla šlape jedna báseň. BTW ja som mal ešte donedávna Teslu z roku 1974, pomenil som v nej kondíky a hrala výborne.
chod to povedat kok*tom do anglicka že na vychode su už trochu inde...pomož neštastnikom zo skrachovanej firmy
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #742 kedy: 17. Jún , 2008, 10:16:13 »

ja ich predavam a zatial sa kazia len stare haraburdy..nove som ešte nereklamoval...kto to asi vie lepšie ako ten čo ich predava???a predal som ich dost,jedina rklamacia ked kok*ti vopchaju zoskratovany kabel na bednu a odjebu trafak

Zaujimave, ja zas poznam viacerych ludi, ktori s nimi mali problemy. Neodisiel nahodou aj Tebe na koncerte? Žmurk Je zas ale na druhej strane fakt, ze tym ze je ich vela tak sa to aj rychlo siri.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #743 kedy: 17. Jún , 2008, 10:16:31 »

metallica napriklad nahravala prve albumy na vytunene marshally, hetfield mal vytuneny triax, svojho casu sa to aj predavalo (triaxis v2 fat mod)..nie je to nic vynimocne.. niektori hraju na beznych seriovkach, niektori to maju prekopane  Na zdravie! dokonca existuju firmy specializovane na upravy roznych ampov, ktore za to, ze zmenia par suciastok, beru nekrestanske prachy :)

napriklad http://www.voodooamps.com/
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 10:19:25 od styrioci » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #744 kedy: 17. Jún , 2008, 10:17:44 »

Zaujimave, ja zas poznam viacerych ludi, ktori s nimi mali problemy. Neodisiel nahodou aj Tebe na koncerte? Žmurk Je zas ale na druhej strane fakt, ze tym ze je ich vela tak sa to aj rychlo siri.
ano stara 900ka odišiel kondik...preto najradšej hram na novvych
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #745 kedy: 17. Jún , 2008, 10:18:43 »

to si si pomylil marshall so starou škodovkou...to su kraviny a kraviny...tak chod im to tam povedat že si mudrejši ako cela ich firma ,že im poradiš čo je u nich na p*ču, lebo su kok*ti a u nas na slovensku vieme všetko lepšie,preto sme tam kde sme a oni tiež Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
lebo ked budu ludia chodit po opravach budu viac nakupovat jooooooooj Bavím sa skvele

Joe, si dobrý gitarista a hral si na na 7684456 miestach po celom svete na 474654165798646 ampoch, ale pri všetkej úcte k tvojej osobe, do technického backgroundu aparátov nevidíš. Nemusíš do toho vidieť, máš ľudí, čo ti amp opravia miesto teba.  To je v poriadku. Čo v poriadku nie je, je, že ideš riešiť technické veci a nerozumieš sa tomu. Postavil si už aspoň kryštálku? Trošku rešpektu k ľuďom, čo sa v ampoch skutočne vyznajú a poznajú ich vnútornosti...  Na zdravie!
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 10:20:27 od Predator » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #746 kedy: 17. Jún , 2008, 10:26:19 »

preto chodim k fančovi ktory tomu rozumie a brdovi,ty nerozpravaju že marshall nevie vyrobit poriadny aparat
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #747 kedy: 17. Jún , 2008, 10:27:04 »

Tak jest  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #748 kedy: 17. Jún , 2008, 10:31:30 »

preto chodim k fančovi ktory tomu rozumie a brdovi,ty nerozpravaju že marshall nevie vyrobit poriadny aparat

Od Brda som pocul teda na tuto temu pri pive dost, on je vintagista ako vysity. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 17. Jún , 2008, 10:32:03 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #749 kedy: 17. Jún , 2008, 10:32:30 »

hetfield mal vytuneny triax, svojho casu sa to aj predavalo (triaxis v2 fat mod)..nie je to nic vynimocne..
mal som ten Triaxis2.0FATmod a oproti NonFAT modelu je rozdiel tusim len na Recto kanale.
a zrovna ten kanal hra na triaxe velmi nepresvedcivo.  :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 23 otázok.