Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 12:36:26
Strán: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501398 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #960 kedy: 04. September , 2008, 16:50:56 »

Tak k tejto teme este napadlo: v podstate je to aj tak cele zbytocna debata, prave sme to vcera s Duskym rozoberali, proste su urcite kombinacie gitar a aparatov ktore spolu hraju. Taky Strato alebo Tele asi nebude moc dobre hrat cez Mesa boogie, alebo podobny aparat, ale cez taky Vox, Fender, Marshall, Orange a podobne to urcite dobre hrat bude. Dusky vravel ze skusal napr. Petrucciho Musicmana cez taketo stare aparaty a nehralo to, ked to zapojil na moderny aparat, tak vraj super. Fakt si osobne neviem predstavit hrat na napr. sedemstrunovy Ibanez do Vox aparatu, asi by to len tak prdelo, ale s takym Telecasterom to je parada (aj ked na uplne inu muziku).
Však vyskúšaj sedmičku do Voxa.Ved máš tú škatulu-všetko v jednom :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #961 kedy: 04. September , 2008, 17:06:08 »

urcite kombinacie gitar a aparatov ktore spolu hraju. Taky Strato alebo Tele asi nebude moc dobre hrat cez Mesa boogie, alebo podobny aparat, ale cez taky Vox, Fender, Marshall, Orange a podobne to urcite dobre hrat bude. Dusky vravel ze skusal napr. Petrucciho Musicmana cez taketo stare aparaty a nehralo to, ked to zapojil na moderny aparat, tak vraj super.
tiez moj nazor  :)

... veru odskusane a potvrdene, tod moje poznatky:
PRS nehra dobre v starych aparatoch (plexi, vox, fender, ...), naopak strat ano
na Mesu hra strat v pohode, ale PRS ten inak valiiiiii :G
sedemstrunka a ine moderne gitary najlepie hraju v modernych aparatoch
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #962 kedy: 04. September , 2008, 18:36:53 »

Mne sa celkom paci ten nazor ze na telekaster / stratokaster dobre hra iba na starsich aparatoch nejake starecke songy. Minule som svoj stratokaster pozical kolegovy, ktory ma rad vseliake a moderne mesa boogiovske kapely, ma aj nejaky moderny aprat. Chcel si ponahravat nejake ciste zvuky. Za par dni mi prisla smska, ze ten stratokaster hra uplne fasa metal :) Napr. aj taky James Root zo Slipknot / Stone Sour hrava poslednu dobru na telekaster singovany. Kym ho nemal, tak hral turne so Stone Sour na obycajny strat s emg snimacmi. Neviem ani o co sa lisi taka jacksonka metalova, od stratokasteru, ved to je ta ista gitara, mozno ma zamykacie tremolo, vacsi radius hmatnika, snimace s vacsim vystupom, ale nejaky obrovsky rozdiel tam nevidim
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #963 kedy: 04. September , 2008, 18:52:07 »

no mišovi to tiež hra všeliako to VHT,hrali sme s nimi a hruza,v chicago hral na 900 a super, Metropolis ale nehra na 800ky a plexiny Jimi hra na preamp a do returnov ja by som tak nikdy nehral aj ked aj to som kedysi mal,otazka čo je tučny zvuk pre mna nesa nieje tučny zvuk ale tenky a vždy taky bol,ked pridaš basy neztučnuješ, ale zahuhlavaš na plexi ich dam na nulu aj tak je tučnučky a chrumkavý ,na marshally ale musiš artikulovat čiže to vyhrat nič neodpusti milujem to Zdravíčko
Bavím sa skvele Bavím sa skvele.Neverím
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #964 kedy: 04. September , 2008, 18:59:15 »

Bavím sa skvele Bavím sa skvele.Neverím


Comu presne??
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #965 kedy: 04. September , 2008, 19:34:57 »

Tomu čo píše.
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #966 kedy: 04. September , 2008, 19:41:15 »

Tomu čo píše.

Ak vsetkemu, tak neviem preco, lebo s niecim z toho by si mal suhlasit, lebo je to fakt.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #967 kedy: 04. September , 2008, 19:42:17 »

Ak vsetkemu, tak neviem preco, lebo s niecim z toho by si mal suhlasit, lebo je to fakt.
Viem o čom hovorím Zdravíčko
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #968 kedy: 04. September , 2008, 19:43:02 »

Viem o čom hovorím Zdravíčko

Aj ja.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #969 kedy: 04. September , 2008, 19:45:17 »

Nech sa páči,Tvoja vec.
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #970 kedy: 04. September , 2008, 19:45:53 »

Nech sa páči,Tvoja vec.


Ved hej , OK  Na zdravie!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #971 kedy: 04. September , 2008, 20:18:33 »

Velice plodna debata,tych poslednych 6-7 prispevkov.Nemusite tak rozsiahlo. Bavím sa skvele
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #972 kedy: 04. September , 2008, 20:23:50 »

Tomu sa hovorí nezachádzanie do detailov Bavím sa skvele
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #973 kedy: 04. September , 2008, 20:25:57 »

Mne sa celkom paci ten nazor ze na telekaster / stratokaster dobre hra iba na starsich aparatoch nejake starecke songy. Minule som svoj stratokaster pozical kolegovy, ktory ma rad vseliake a moderne mesa boogiovske kapely, ma aj nejaky moderny aprat. Chcel si ponahravat nejake ciste zvuky. Za par dni mi prisla smska, ze ten stratokaster hra uplne fasa metal :) Napr. aj taky James Root zo Slipknot / Stone Sour hrava poslednu dobru na telekaster singovany. Kym ho nemal, tak hral turne so Stone Sour na obycajny strat s emg snimacmi. Neviem ani o co sa lisi taka jacksonka metalova, od stratokasteru, ved to je ta ista gitara, mozno ma zamykacie tremolo, vacsi radius hmatnika, snimace s vacsim vystupom, ale nejaky obrovsky rozdiel tam nevidim

Ja som nepovedal ze Tele/Strato dobre hra LEN na starsich aparatoch, mozno som to ale zle napisal, jasne ze su vynimky ako prave Jim Root, John5 a podobne, ale vidis ze oni tam maju aktivne EMG snimace a podobne, proste Stratos so singlami urcite nebude hrat nejako brutalne na Mesa boogie, ale skor je to na pekny crunch sound cez nejaky dobry stary Marshall.

Máš na mysli ten HOT?

Ano, prvy Rumburax (Sad hapiness) je nahravany cez HOT.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #974 kedy: 04. September , 2008, 20:29:22 »


Ano, prvy Rumburax (Sad hapiness) je nahravany cez HOT.

semish ked ste nahravali u Grapowa tak ste nahravali  cez Mesta Dual Rectifier vsetko a na koncertoch to hravate cez svoj gear. Podoba sa ten zvuk potom ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 23 otázok.