Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 13:31:34
Strán: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501759 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1110 kedy: 24. Február , 2009, 22:32:40 »

mozno toto bude reprezentativnejsie.. bez efektov
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #1111 kedy: 24. Február , 2009, 22:37:18 »

podla mna je reprezentativnejsie toto: http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,64900.0.html

v podstate je to dual recto s dvoma kanalmi z lonestar
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #1112 kedy: 24. Február , 2009, 22:40:07 »

najreprezentativnejsie bude ked si na tom zahra Na zdravie!
ukazky na youtube si uz urcite pozrel aj bez vasej pomoci Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1113 kedy: 24. Február , 2009, 23:28:29 »

majo fero ma roadster. je to takmer totozny amp (potvrdene aj zo supportu od mesy) akurat nema progressive linkage (pridelovanie koncovych lamp zvlast pre kanal) a 2 slucky Žmurk (ides podviest marshally?)

Ale nie:-) Marshally si nechavam, len by som rad rozsiril vybavu studia.Youtube uz som popozeral a dost sa mi to paci.U mna osobne si to mesa pokaslala recto seriami (hlavne poslednym dual recto), ale tento roadking sa zda byt super masinka, len sa mi nechce vyhodit kopec penazi za nieco co by som si predtym dokladne neosahal.....
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #1114 kedy: 24. Február , 2009, 23:31:46 »

Ale nie:-) Marshally si nechavam, len by som rad rozsiril vybavu studia.Youtube uz som popozeral a dost sa mi to paci.U mna osobne si to mesa pokaslala recto seriami (hlavne poslednym dual recto), ale tento roadking sa zda byt super masinka, len sa mi nechce vyhodit kopec penazi za nieco co by som si predtym dokladne neosahal.....
vsak skus sa dohodnut s tym majom, ako som uz pisal, roadster je az na tie dve drobnosti totozny s roadkingom (schematicky aj zvukovo)..ale zas celkom zaujimave, ze pokukujes prave po roadkingu, ked ako vravis si to u teba mesa pokaslala recto seriou :)
« Posledná zmena: 24. Február , 2009, 23:32:04 od styrioci » Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1115 kedy: 24. Február , 2009, 23:43:34 »

vsak skus sa dohodnut s tym majom, ako som uz pisal, roadster je az na tie dve drobnosti totozny s roadkingom (schematicky aj zvukovo)..ale zas celkom zaujimave, ze pokukujes prave po roadkingu, ked ako vravis si to u teba mesa pokaslala recto seriou :)

O niektorych recto by Tu mohli popisat aj mnohi ich byvali ci sucasni majitelia:-) (nebudem menovat:-))Jedine co sa mi z Recto serie pacilo bol  prvy dual.Ja neviem...mozno si na ten roadking zahram nesadne mi to.....ale minimallne to vzbudilo moj opatovny zaujem o mesu.Vyskusam - uvidim.Ukazky z netu sa mi pacia.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1116 kedy: 03. Marec , 2009, 17:59:42 »

Takze po kope telefonatov a vypytovania sa sa mi podarilo dostat sa k MB Roadking a vyskusat si ho.Velmi by som chcel podakovat KRIVITZovi z kapely ABBHORENCE za je ho ustretovost a ochotu.Ukazky MB Roadking na nete sa mi velmi pacili a zacal som o tomto apparate zhanat vsetky mozne info...nazory...proste vsetko dostupne.Takze som si zistil cenu, zacal zhanat peniazky a sup ho do BA vyskusat si to.Isiel som si to skusat s tym, ze z toho na mieste odpadnem a hned na druhy den si to objednam.To pisem hlavne preto, aby ma hned niekto v tejto teme neobvinil z predsudkov - na toto som isiel naladeny MESABOOGIESTICKY a tu su moje dojmy.

Uz ked som ten aparat iba zbadal, hned som mal respekt.Zvukovo to hralo vyborne a ked som si na tom nadstavil svoj zvuk.....parada.MASO jak ma byt....ale ako som tu uz niekolko krat pisal moja predstava zvuku je niekde medzi Marshallom a MB a tu som pochopil, ze k tomu co chcem sa dostanem ovela skor a presvedcivejsie z tej Marshallovskej strany.Tento aparat mal oproti vsetkym Marshallom jednu obrovsku vyhodu ktora tomu INGENEERING v logu MB dava vyznam.MB ma plny sound bez ohladu na to, kde v miestnosti sa postavis.Toto sa mi so ziadnym Marshallom nepodarilo.Plus ine veci, ako ovladanie hlavy, slucky, lampy a ich kombinovanie....v tomto je roadking super aparat.No prisiel som na jednu vec.Vyskusal som najvyssiu rady MB a vtedy mi doslo, ze niet co riesit - zvuk, aky chcem mam doma.Kombinacia JCM900, JMP-1, a bedne s osadenim Vintage-niet co riesit.MB hrala perfektne, ale zmena aparatu sa nekona.Do studia (ako majitel studia, nie, ako gitarista)si kupim (ak sa mi podari zohnat) prve modely single, alebo dual recto, ale moja zmena aparatu sa nekona.Prave naopak - definitivne som sa v mojom geare uistil.Roadking je super aparat, ale absolutne nehodny ceny 120 litrov za hlavu.Krivitz to kupil sa super cenu, ktora sa da akceptovat za taky aparat....a este si neodpustim napisat jeden poznatok - prosim neberte to uplne doslovne.Pri hladani infa o tomto aparate som navstivil mnoho stranok, zahranicnych gitarovych for a ked som to mal takto cele pred sebou udrela mi do oci jedna vec.Gitaristi, ktori maju Marshally su cely zivot spokojni a riesia maximalne ci budu mat g-major, alebo g-system...ale uzivatelia inych znnaciek stale spekuluju, dokupuju veci a stale nie su spokojni.Ale toto vsetko su iba moje subjektivne dojmy a subjektivne posudzovana cerstva skusenost

Kadopadne je Roadking jeden skvely aparat s brutalnym soundom a je to daleko najlepsie co som od Mesy pocul a ak by neexiistoval Marshall - nemam co riesit.Taktiez do hudby, ktoru chalani z ABBHORENCE hraju sedi sound MESY ako rit na serbel a hra im to ozaj vyborne.Ale mna subjektivne to vzhladom k tomu na co hram nppresvedcilo do tej miery, aby som aparat menil.Skor ma to utvrdilo v tom, ze treba venovat viac casu pokusom so snimanim aparatu, nez jeho vymene ci uprgrade-u.V mojich paprciach hra proste Marshall tak, ako chcem, aby aparat hral.Kto ma vsak rad MB sound - rodking je v tomto absolutorium:-) Bacha na vec kamo!

« Posledná zmena: 03. Marec , 2009, 18:02:34 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1117 kedy: 03. Marec , 2009, 18:16:04 »

 Na zdravie! Na zdravie! Vystihol si to presne  Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #1118 kedy: 03. Marec , 2009, 18:36:12 »

niekedy stačí jeden normálny príspevok za 70 stran ničoho.... ale nechajme alchymistov nech si hladaju svoj vysnívaný sound...
Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #1119 kedy: 03. Marec , 2009, 18:39:11 »

niekedy stačí jeden normálny príspevok za 70 stran ničoho.... ale nechajme alchymistov nech si hladaju svoj vysnívaný sound...
kazdy bol alchymista pokial nenasiel to, s cim bol spokojny..aj jimi, aj ty... :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1120 kedy: 03. Marec , 2009, 18:42:43 »

predtym mali chalani z Abhorrence Marshally - jeden DSL a druhy TSL :) ale nahravali na ine veci...
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #1121 kedy: 03. Marec , 2009, 18:49:38 »

predtym mali chalani z Abhorrence Marshally - jeden DSL a druhy TSL :) ale nahravali na ine veci...
nechcem byt OT, ale musim sa spytat, preco ked niekto vlastni taketo aparaty, nahrava album na inych? to museli mat aj na koncertoch uplne odlisny sound, nie?
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #1122 kedy: 03. Marec , 2009, 19:00:21 »

nechcem byt OT, ale musim sa spytat, preco ked niekto vlastni taketo aparaty, nahrava album na inych? to museli mat aj na koncertoch uplne odlisny sound, nie?

vacsina kapiela nahrava na uplne ine aparaty ake pouzivaju na koncertoch
Zaznamenané

stoka!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1123 kedy: 03. Marec , 2009, 19:13:26 »

(...)Pri hladani infa o tomto aparate som navstivil mnoho stranok, zahranicnych gitarovych for a ked som to mal takto cele pred sebou udrela mi do oci jedna vec.Gitaristi, ktori maju Marshally su cely zivot spokojni a riesia maximalne ci budu mat g-major, alebo g-system...ale uzivatelia inych znnaciek stale spekuluju, dokupuju veci a stale nie su spokojni.Ale toto vsetko su iba moje subjektivne dojmy a subjektivne posudzovana cerstva skusenost(...)
joe? :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1124 kedy: 03. Marec , 2009, 19:19:02 »

nechcem byt OT, ale musim sa spytat, preco ked niekto vlastni taketo aparaty, nahrava album na inych? to museli mat aj na koncertoch uplne odlisny sound, nie?

neboli s nimi moc spokojni pokial viem, take chcipaciky, jak vsetky marsale
Zaznamenané
Strán: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 23 otázok.