Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 14:37:07
Strán: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501403 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1140 kedy: 03. Marec , 2009, 20:07:46 »

mas novu gitaru ? ale :) jaku ?
takuto: washburn Nuno Bettencourt: http://www.washburn.com/electrics/nuno/ akurat vyrobenu kellerom cela z mahagonu
« Posledná zmena: 03. Marec , 2009, 20:09:05 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1141 kedy: 03. Marec , 2009, 20:07:56 »

moj nazor je taky, ze kazdy aparat hra na zivo inak ako ked ho nahras... asi so mnou nebude niekto suhlasit, ale mam taku skusenost. Niektore aparaty nazivo hraju perfektne npr Marshall, niektore sa viac hodia do studia(samozrejme to zavisi od hudobneho stylu)... Este som nepocul, na nahravke dobry moderny tucny zvuk s marshallom, pritom mnoho metalcorovych kapiel hra na marshalloch, ale na zivo im to aj hra tak jak ma...


V podstate suhlasim so vsetkym okrem toho, ze Marshall sa neda nasnimat s tucnym soundom (obrazne povedane) da sa to, ale je s tym viac prace, ako s mesou.Hovorim o Metale hranom v podladeni.
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1142 kedy: 03. Marec , 2009, 20:11:49 »

Citácia
  hraju sedi sound MESY ako rit na serbel a hra im to ozaj vyborne.Ale mna subjektivne to vzhladom k tomu na co hram nppresvedcilo do tej miery, aby som aparat menil.Skor ma to utvrdilo v tom, ze treba venovat viac casu pokusom so snimanim aparatu, nez jeho vymene ci uprgrade-u.V mojich paprciach hra proste Marshall tak, ako chcem, aby aparat hral.Kto ma vsak rad MB sound - rodking je v tomto absolutorium:-) Bacha na vec kamo!



to je pravda zvykneš si a neriešiš to,ja použivam TSL100 je to absolutne super aparat odporučam vyskušat a mam bielu plexi to je čista smrt,mesu mame v študiu ale asi len na paradu a j s5150kou dojdem za tebou a donesiem moju hlavu hned zabudneš na singla, dale vyskušal si nove JVMka??? vinikajuci moderny zvuk Zdravíčko
« Posledná zmena: 03. Marec , 2009, 20:38:47 od Zakky » Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1143 kedy: 03. Marec , 2009, 20:16:04 »

moj nazor je taky, ze kazdy aparat hra na zivo inak ako ked ho nahras... asi so mnou nebude niekto suhlasit, ale mam taku skusenost. Niektore aparaty nazivo hraju perfektne npr Marshall, niektore sa viac hodia do studia(samozrejme to zavisi od hudobneho stylu)... Este som nepocul, na nahravke dobry moderny tucny zvuk s marshallom, pritom mnoho metalcorovych kapiel hra na marshalloch, ale na zivo im to aj hra tak jak ma...
pusti si naše a budeš počut  Na zdravie!,ako som pisal mame v študiu aj rektač a nepouživame ho lebo nam to znie na nahravkach tenko proti marshallu
pozri si metaliku z dokumentu hra tam na tSL100 a  Hamet hra na duala a znie mu tu proti hedfieldovi tenučko Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1144 kedy: 03. Marec , 2009, 20:17:28 »


to je pravda zvykneš si a neriešiš to,ja použivam TSL100 je to absolutne super aparat odporučam vyskušat a mam bielu plexi to je čista smrt,mesu mame v študiu ale asi len na paradu a j s5150kou dojdem za tebou a donesiem moju hlavu hned zabudneš na singla, dale vyskušal si nove JVMka??? vinikajuci moderny zvuk Zdravíčko

Nie neskusal...ale velmi rad si rozsirim obzor Žmurk Na zdravie!
Zaznamenané

Alexi7
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #1145 kedy: 03. Marec , 2009, 20:17:52 »

ja som pocul taky sound.. z marshallu.. konkretne kapela Mercenary napriklad mi pride na um hned prva.. nieco nahrava na bogner a nieco na marshall a je to super moderny sound..  Zdravíčko

no to verim ze ztoho lezie moderny sound ked tam maju bognera, to je uz ina kava :)  Ale napriklad aj Metropolis, nic proti jimi, ale mne sa na ten typ hudby vobec nehodi ten zvuk, mam jeden album a chyba mi tam taky ten dravy moderny sound, lebo tie moderne riffy tam su..  Nepochybujem ze z marshalu  sa da dostat tucny zvuk, zakk wylde je krasny priklad, ale mne to stale v usiach znie ako taky rock, hard rock.
raz som hral aj na JVMku, super aparat, ale neviem posudit jak by znel v studiu, ten posledny red kanal by ma mozno presvedcil :)


Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1146 kedy: 03. Marec , 2009, 20:21:00 »

no to verim ze ztoho lezie moderny sound ked tam maju bognera, to je uz ina kava :)  Ale napriklad aj Metropolis, nic proti jimi, ale mne sa na ten typ hudby vobec nehodi ten zvuk, mam jeden album a chyba mi tam taky ten dravy moderny sound, lebo tie moderne riffy tam su..  Nepochybujem ze z marshalu  sa da dostat tucny zvuk, zakk wylde je krasny priklad, ale mne to stale v usiach znie ako taky rock, hard rock.
raz som hral aj na JVMku, super aparat, ale neviem posudit jak by znel v studiu, ten posledny red kanal by ma mozno presvedcil :)




Prave preto sa teraz idem velmi venovat snimaniu aparatu.Ak sa mi podari dostat na CD to co ide z aparatu budem velmi stastny...a na starych doskach sme sa trosku krotili...ale na novej chcem silny tucny zvuk.uz ho mam, len ho musim dostat na zaznam a tomu sa teraz venujem.
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1147 kedy: 03. Marec , 2009, 20:23:14 »

no to verim ze ztoho lezie moderny sound ked tam maju bognera, to je uz ina kava :)  Ale napriklad aj Metropolis, nic proti jimi, ale mne sa na ten typ hudby vobec nehodi ten zvuk, mam jeden album a chyba mi tam taky ten dravy moderny sound, lebo tie moderne riffy tam su..  Nepochybujem ze z marshalu  sa da dostat tucny zvuk, zakk wylde je krasny priklad, ale mne to stale v usiach znie ako taky rock, hard rock.
raz som hral aj na JVMku, super aparat, ale neviem posudit jak by znel v studiu, ten posledny red kanal by ma mozno presvedcil :)


posledny? ten je moc skrasleny to sa tažko nahrava,už si hral na 100 plexi naplno to je maso na to ked si zvykneš tak ostatne su srandovne  a tenučke,
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1148 kedy: 03. Marec , 2009, 20:25:22 »

Prave preto sa teraz idem velmi venovat snimaniu aparatu.Ak sa mi podari dostat na CD to co ide z aparatu budem velmi stastny...a na starych doskach sme sa trosku krotili...ale na novej chcem silny tucny zvuk.uz ho mam, len ho musim dostat na zaznam a tomu sa teraz venujem.
dojdem a zmenim ti život Bavím sa skvele Bavím sa skvele Na zdravie!  mikraky su doležite treba snimat niekolkymi a je to v pohode ,ty by si mal použivat kondiky na ten tip zvuku Zdravíčko
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1149 kedy: 03. Marec , 2009, 20:52:15 »

dojdem a zmenim ti život Bavím sa skvele Bavím sa skvele Na zdravie!  mikraky su doležite treba snimat niekolkymi a je to v pohode ,ty by si mal použivat kondiky na ten tip zvuku Zdravíčko


Teraz mam v studiu aparat nazvuceny 7. (slovom siedmimi:-)) mikrofonmi....otacam...posuvam.....menim typy....proste sa bavkam:-)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1150 kedy: 03. Marec , 2009, 21:17:08 »


Teraz mam v studiu aparat nazvuceny 7. (slovom siedmimi:-)) mikrofonmi....otacam...posuvam.....menim typy....proste sa bavkam:-)


fuha, jimi, to sa Ti aj chce nad tym laborovat ? sak po minute ani nevies, co sa Ti viac pacilo. ja by som snimal asi najviac dvomi, lebo potom by som mal asi nekonecne dilemy :)
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1151 kedy: 03. Marec , 2009, 21:20:37 »


Teraz mam v studiu aparat nazvuceny 7. (slovom siedmimi:-)) mikrofonmi....otacam...posuvam.....menim typy....proste sa bavkam:-)

viem že nahravame teraz na dva mikraky ale jeden je kondik nejaky special a samo SM57
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #1152 kedy: 03. Marec , 2009, 21:21:21 »

Urcite neolutujes, ak si to kupis, ale pockaj si na lepsiu cenu....a prid este na jednu navstevu:-)

:), jasne ze pridem, kedykolvek.
A este spolu aj zajdeme do toho studia, ved vies kam :).
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1153 kedy: 03. Marec , 2009, 21:25:57 »


Teraz mam v studiu aparat nazvuceny 7. (slovom siedmimi:-)) mikrofonmi....otacam...posuvam.....menim typy....proste sa bavkam:-)

Noze, prezrad cca o co ide. Ak to teda nie je vyrobne tajomstvo. Aj tak to nakoniec nahras ako to solo na POD a vsetci budu v ***** z toho zvuku :)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1154 kedy: 03. Marec , 2009, 21:36:41 »

Noze, prezrad cca o co ide. Ak to teda nie je vyrobne tajomstvo. Aj tak to nakoniec nahras ako to solo na POD a vsetci budu v ***** z toho zvuku :)


Ono to neznamena, ze na zaznam sa pouzije 7 stop:-)Tak 2-3, ale chcem mat z coho vyberat....a nevylucujem ani pouzitie PODu, ako doplnku do stredu, alebo mozno na niektore  sola, ale ako dominantny zvuk nie.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 23 otázok.