Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 08:32:41
Strán: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501479 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #1335 kedy: 05. November , 2010, 19:59:28 »

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Len tam nevolajte brata, ten by vam tam obukakeoval vsetko dookola !  Bravooo Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Teraz hovoríš z vlastnej skúsenosti, však?  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1336 kedy: 05. November , 2010, 20:02:45 »

Teraz hovoríš z vlastnej skúsenosti, však?  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Napriek tomu, ze byvam na "opacnej strane", tak v miestnej reci sa siria taketo spravy.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1337 kedy: 05. November , 2010, 22:06:40 »

ten ano.. privezene z ameriky..

ale to co som bol davno pred tym skusat ja, to bolo nieco uplne ine.. vazne nemoze existovat moznost jednoradovej mark VI?

... lebo on mal rackovu verziu. tie su skarede jak hovado, robi sa aj rackova Mark IV. ako Ti vsetci uz povedali, skusali ste MK III, mali jednu uz v 80tych rokoch v rozhlase, ako vybavu pre TOCR, ale nijak moc ju nepouzivali, lebo co by a nej tocili...

[img width= height=]http://www.boogiestan.com/content/images/f11924600348e6e1d91ab2cfb686a1a6.jpg[/img]

Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1338 kedy: 06. November , 2010, 06:23:59 »

Tá racková verzia bola v normálnej škatuli.akurát mala ten rozmer že sa to po namontovaní bočných líšt dalo dať do racku.Označovalo sa to ako short verzia.Klasická bola long verzia. :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1339 kedy: 06. November , 2010, 08:54:05 »

dnes som sa dozvedel novinku ktora by mohla par ludi zaujimat.. ide o post na jednom fore zo vcera


Traded emails with Doug from dougstubes.com and he told me that mesa is sourcing jjtubes now. So the mesa 12ax7's that you can buy from say guitarcenter are in fact jjtubes. This information was really helpful to me(a noob when it comes to tubes) so i thought that i would share it here
 Bavím sa skvele
Zaznamenané

Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #1340 kedy: 06. November , 2010, 11:59:35 »

Len slovakom su slovenske lampy stale na p*ču
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #1341 kedy: 06. November , 2010, 12:00:29 »

Ja mam napr v koncáku mojho Shalla JJčka a som spokojný  :). Preampovky boli tiež dobré ale Tung Soly su lepšie
« Posledná zmena: 06. November , 2010, 12:02:49 od kubog » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1342 kedy: 06. November , 2010, 12:04:55 »

preto vo vacsine zosikoch odporucaju tung sol na V1 a zvysok JJ.. :)
jo a ta selektacia si myslim ze spravi dost vela
poviem takto - kupil som si TAD 6L6 GC co mali byt tiez len selektovane JJky a hrali o 2 triedy lepsie nez origos JJ co som si dal poslat z Cadce ako 'sparovanu stvoricu'.. neviem ake mysticke samanske zalezitosti pri vybere robia, ale proste to hra lepsie.. mozno to ma nieco s kludovym prudom a hodnotami danych lamp, ze profi firma si da zalezat na tom aby to pasovalo parametrami..
Zaznamenané

Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #1343 kedy: 06. November , 2010, 12:08:42 »

Ja by som to zhodnotil takto, ked daju na tie iste JJ lampy vyrobene toť v Čadci logo Mesa Boogie, hned budu hrat o dve triedy lepsie  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1344 kedy: 06. November , 2010, 12:10:45 »

Ja by som to zhodnotil takto, ked daju na tie iste JJ lampy vyrobene toť v Čadci logo Mesa Boogie, hned budu hrat o dve triedy lepsie  Bavím sa skvele
p*čovina. Uz to tu bolo x krat rozoberane, ako to je s tymi lampami JJ.

Sam Janko mi povedal, ze objednava JJcka z Nemecka, kde su uz vyselektovane, lebo ak objedna priamo z Cadce, tak dostane odpad - a nastastie viaceri z vas to vedia potvrdit.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1345 kedy: 06. November , 2010, 12:12:17 »

Ja by som to zhodnotil takto, ked daju na tie iste JJ lampy vyrobene toť v Čadci logo Mesa Boogie, hned budu hrat o dve triedy lepsie  Bavím sa skvele

blbost :) ja uz som poskusal tolko lamp ze dovi a tie rozdiely tam naozaj fakt su badatelne.. najcastejsie sa odrazaju v - ostrych vyskach alebo naopak zastretejsom charaktere, pevnosti alebo otvorenosti v spodkoch, pocitu pod rukami, niektore maju tolko stavy ze stahujes hned gain na ampe dole lebo ti tolko netreba, naopak dalsie idu tazsie  :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1346 kedy: 06. November , 2010, 13:44:31 »

preto vo vacsine zosikoch odporucaju tung sol na V1 a zvysok JJ.. :)

Vo vacsine akych zosikov?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1347 kedy: 06. November , 2010, 14:02:03 »

Vo vacsine akych zosikov?

tych co sa dnes pouzivaju na normalnu hudbu som msylel..sry nabuduce hned upresnim  Bavím sa skvele
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #1348 kedy: 06. November , 2010, 16:57:20 »

V JJ lampách kupovaných v SR, ČR  a selektovaných pre renomované firmy je diametrálny zvukový rozdiel.  JJ v koncáku mi nevadia, hoci SVETLANA C wingered sú ďaleko inde, JJ v prempe ako inverter, slučka mi tiež nevadia, robia to čo treba, ale na V1 jedine MULLARD /díky Progy/, TUNG-SOLL, MESA SPAX....dosť ma teraz sklamali aj nové RUBY 12AX7
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1349 kedy: 07. November , 2010, 08:42:15 »

Ja by som to zhodnotil takto, ked daju na tie iste JJ lampy vyrobene toť v Čadci logo Mesa Boogie, hned budu hrat o dve triedy lepsie  Bavím sa skvele

Ty si môj človek


blbost :) ja uz som poskusal tolko lamp ze dovi a tie rozdiely tam naozaj fakt su badatelne.. najcastejsie sa odrazaju v - ostrych vyskach alebo naopak zastretejsom charaktere, pevnosti alebo otvorenosti v spodkoch, pocitu pod rukami, niektore maju tolko stavy ze stahujes hned gain na ampe dole lebo ti tolko netreba, naopak dalsie idu tazsie  :)

Ty nie so môj človek: Ak si niekto myslí, že v elektrónkach sú "frekvenčné korekcie" tak asi verí aj v marťanov a Ficovu dobrotu...
Môže byť nejaký rozdiel v gaine, ale neverím, že až taký priepastný.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 2.179 sekund, 23 otázok.