Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 09:26:07
Strán: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501387 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1350 kedy: 07. November , 2010, 09:20:18 »

prosim?  :D:D:D uz medzi samotnymi JJ 12AX7 len ked som skusal tak niektore hrali badatelne lepsie a ine horsie.. tak asi tam je nejaky pohyblivy parameter a zrejme aj nejaka technicka predispozicia, ktora ked sa pri vyrobe odflakne tak hraju podstatne horsie..

cize vlastne tym chces aj povedat ze nebude ziaden rozdiel medzi mesa 12ax7, ruby 12ax7, tung sol 12AX7? lebo sak vsetko su to 12ax7 :)
ak hej tak potom nie si moj clovek
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1351 kedy: 07. November , 2010, 09:29:58 »

...
Ty nie so môj človek: Ak si niekto myslí, že v elektrónkach sú "frekvenčné korekcie" tak asi verí aj v marťanov a Ficovu dobrotu...
Môže byť nejaký rozdiel v gaine, ale neverím, že až taký priepastný.
no nic.. kazdopadne viem, ze aparat od teba by som nechcel.  ha ha ha 
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1352 kedy: 07. November , 2010, 12:01:50 »

no nic.. kazdopadne viem, ze aparat od teba by som nechcel.  ha ha ha 
Máš svätú prevdu!!!
Daj si robiť aparát tomu, kto tie korekcie v lampách videl.

Okrem toho v mojej dielničke sú možno geopatogénne zóny a vôbec nebola zariadená podľa zásad Feng shui...
Zosík z nej by určite nehral dobre.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1353 kedy: 07. November , 2010, 12:07:12 »

ale na V1 jedine MULLARD /díky Progy/,

Takze sadol? Dost rozdiel ze? :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1354 kedy: 07. November , 2010, 12:08:45 »

Ty nie so môj človek: Ak si niekto myslí, že v elektrónkach sú "frekvenčné korekcie" tak asi verí aj v marťanov a Ficovu dobrotu...
Môže byť nejaký rozdiel v gaine, ale neverím, že až taký priepastný.

Ty si jediny, ktoreho poznam z desiatok kto tvrdi, ze nie je rozdiel, tak asi bude problem na Tvojej strane.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1355 kedy: 07. November , 2010, 12:09:41 »

Okrem toho v mojej dielničke sú možno geopatogénne zóny a vôbec nebola zariadená podľa zásad Feng shui...
Zosík z nej by určite nehral dobre.


To som si veru isty.  Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1356 kedy: 07. November , 2010, 12:47:41 »

dnes som sa dozvedel novinku ktora by mohla par ludi zaujimat.. ide o post na jednom fore zo vcera


Traded emails with Doug from dougstubes.com and he told me that mesa is sourcing jjtubes now. So the mesa 12ax7's that you can buy from say guitarcenter are in fact jjtubes. This information was really helpful to me(a noob when it comes to tubes) so i thought that i would share it here
 Bavím sa skvele

... a prave preto si tie lampy uz nekupujem ( myslim tym MB 12AX7 z dielne JJ )
Mam ich totiz doma vo vytrinke plnu picu zlych a je uz uplne jedno co na nich bolo napisane ci MB,TAD,GT,RUBY...
Ale ,mozno ze sa casom na Kysucach polepsili  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1357 kedy: 07. November , 2010, 14:14:29 »

Ty si jediny, ktoreho poznam z desiatok kto tvrdi, ze nie je rozdiel, tak asi bude problem na Tvojej strane.  :)

Ty ma nemáš rád !
Môj problém je, že neverím na povery: neuniesli ma mimozemšťania, nejdem k ľudovému liečiteľovi namiesto k lekárovi, nevybíjam NICD akumulátory pred nabitím, nemyslím, že efekty s bufferom žerú zvuk a TB nežerú...

Spýtej sa tých desiatok ľudí, či vedia svoje tvrdenie zdôvodniť, lebo ja viem zdôvodniť, prečo v lampách nie sú korekcie.
Viem, že sa ti nepáči moja istota, ale čo už.
Myslím, že sme už dosť OT, Jimi sa asi čuduje, kam prišla jeho diskusia o Maršáloch a Buginách.
Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #1358 kedy: 07. November , 2010, 14:19:09 »

rozdiel v lampach je...a nemaly... - hovorim teraz hlavne o zvuku... Na zdravie!
Zaznamenané

. . .
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1359 kedy: 07. November , 2010, 14:21:33 »

rozdiel v lampach je...a nemaly... - hovorim teraz hlavne o zvuku... Na zdravie!
Veď som napísal, že zisk sa môže odlišovať, ale basy, stredy a výšky určite nie (ak nepočuješ 100 kHz)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1360 kedy: 07. November , 2010, 14:22:51 »

Veď som napísal, že zisk sa môže odlišovať, ale basy, stredy a výšky určite nie (ak nepočuješ 100 kHz)
Kam na to ty chodis...  Bavím sa skvele

Podla mna ani neveris tomu, ze ak niekto vyrobi nejaky nastroj s laskou, tak bude hrat lepsie.  Na zdravie!
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #1361 kedy: 07. November , 2010, 14:25:11 »

vsak ale to je uplne jasne, ked je niekto hluchy tak ten rozdiel proste nepocuje
Zaznamenané

stoka!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1362 kedy: 07. November , 2010, 14:31:58 »

Kam na to ty chodis...  Bavím sa skvele

Podla mna ani neveris tomu, ze ak niekto vyrobi nejaky nastroj s laskou, tak bude hrat lepsie.  Na zdravie!

Tak nám všetkým vysvetli, kde tie korekcie sú Nechajte ma vydýchať
Tomu o tej láske verím.

vsak ale to je uplne jasne, ked je niekto hluchy tak ten rozdiel proste nepocuje

Ja si zase myslím, že iba hluchý si myslí, že rozdiel počuje.
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #1363 kedy: 07. November , 2010, 14:35:19 »

inak ja takych poznam ludi poznam viacej, ti tiez tvrdia napriklad aj to, ze vsetky americke zosilovace spravene fabricky na 220V hraju napicu, ze treba menit trafaky a tak povymienali trafa v pivinach a mesinach za tesly a hra to napicu  Bavím sa skvele

a vsetky naokolo presviecaju aki su hluchi  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1364 kedy: 07. November , 2010, 14:40:14 »

Tak nám všetkým vysvetli, kde tie korekcie sú Nechajte ma vydýchať
...
Ake korekcie zas ? Ja som clovek, ktory jebe v muzike na teoriu preco je toto tak a hento tak. Pre mna, ako muzikanta je dolezity vysledok. Ak zapojim gitaru do lampaca, kde su JJcka z Cadce, tak ten aparat je ukricany, zly, zle sa sprava, nesedi mi to - proste kokotina. Ak vymenim za JJcka napr. z Nemecka, kde su vyselektovane (preco sa asi robi sekekcia pan zvukar Andrej), tak hra to ovela lepsie, zvuk je vyrovnany, radost hrat. To je asi taka debata, preco BMW ide lepsie, jak Oktavka...  ?§!. Povedz mi preco, kua !  Bavím sa skvele Kde su tie korekcie ?  Bravooo

Miso - Je to smutne... takych poznam aj ja.. zial.  Smútim
Zaznamenané

Strán: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 23 otázok.