Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 22:10:46
Strán: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501427 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1365 kedy: 07. November , 2010, 14:52:28 »

Ake korekcie zas ? Ja som clovek, ktory jebe v muzike na teoriu preco je toto tak a hento tak. Pre mna, ako muzikanta je dolezity vysledok. Ak zapojim gitaru do lampaca, kde su JJcka z Cadce, tak ten aparat je ukricany, zly, zle sa sprava, nesedi mi to - proste kokotina. Ak vymenim za JJcka napr. z Nemecka, kde su vyselektovane (preco sa asi robi sekekcia pan zvukar Andrej), tak hra to ovela lepsie, zvuk je vyrovnany, radost hrat. To je asi taka debata, preco BMW ide lepsie, jak Oktavka...  ?§!. Povedz mi preco, kua !  Bavím sa skvele Kde su tie korekcie ?  Bravooo

Miso - Je to smutne... takych poznam aj ja.. zial.  Smútim
Keby bola v JJ lampách korekcia (pridané výšky, ubrané basy) tak by bol zvuk ukričaný, lenža tam žiadna nie je. Chcem tým len povedať aby sme nepodliehali sebaklamom.
Selekcia sa robí preto, aby lampy mali nejaké parametre - napr rovnaké v prípade koncových lámp.
Prirovnanie k autám neberiem.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1366 kedy: 07. November , 2010, 14:55:17 »

Keby bola v JJ lampách korekcia (pridané výšky, ubrané basy) tak by bol zvuk ukričaný, lenža tam žiadna nie je. Chcem tým len povedať aby sme nepodliehali sebaklamom.
Selekcia sa robí preto, aby lampy mali nejaké parametre - napr rovnaké v prípade koncových lámp.
Prirovnanie k autám neberiem.
Dobre.
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #1367 kedy: 07. November , 2010, 14:55:48 »

vsade na svete to pocuju len inzinier na slovensku nepocuje  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #1368 kedy: 07. November , 2010, 15:13:22 »

Andrej chceš povedať, že to hrá všetko úplne rovnako, alebo len to, že je to konštrukčne rovnaké?
Lebo ak to prvé tak sa vážne zamysli nad pohľadom na svet. Ak to druhé tak potom tu nezavádzaj chalanov, lebo potom sa zbytočne čertia a tým im skracuješ životnosť. /v niektorých prípadoch to je len na dobro veci  Bavím sa skvele/
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1369 kedy: 07. November , 2010, 15:20:40 »

Andrej chceš povedať, že to hrá všetko úplne rovnako, alebo len to, že je to konštrukčne rovnaké?
Lebo ak to prvé tak sa vážne zamysli nad pohľadom na svet. Ak to druhé tak potom tu nezavádzaj chalanov, lebo potom sa zbytočne čertia a tým im skracuješ životnosť. /v niektorých prípadoch to je len na dobro veci  Bavím sa skvele/
Bavím sa skvele Mne to praveze pomaha.  ha ha ha

To su presne taki obyvackovi teoretici, ktori citaju knizky o lampach a zosikoch, no zatial ziadny v reale nepoculi, nehrali... a ak hrali, tak nevedia hrat, pripadne su hluchi - co je ale to posledne stadium zloby.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1370 kedy: 07. November , 2010, 15:37:00 »

Andrej chceš povedať, že to hrá všetko úplne rovnako, alebo len to, že je to konštrukčne rovnaké?
Lebo ak to prvé tak sa vážne zamysli nad pohľadom na svet. Ak to druhé tak potom tu nezavádzaj chalanov, lebo potom sa zbytočne čertia a tým im skracuješ životnosť. /v niektorých prípadoch to je len na dobro veci  Bavím sa skvele/

Ja len opakujem, že nie je rozdiel vo farbe zvuku, ale v šťave môže byť vďaka rozdielnemu zisku.

To su presne taki obyvackovi teoretici, ktori citaju knizky o lampach a zosikoch, no zatial ziadny v reale nepoculi, nehrali... a ak hrali, tak nevedia hrat, pripadne su hluchi - co je ale to posledne stadium zloby.  Bavím sa skvele

Na urážky nemienim reagovať, ale ak ťa to zaujíma, tak som pár desiatok ampov postavil (väčšinou tranzistorových - aby som neklamal).
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1371 kedy: 07. November , 2010, 15:39:41 »

Ja len opakujem, že nie je rozdiel vo farbe zvuku, ale v šťave môže byť vďaka rozdielnemu zisku.

Na urážky nemienim reagovať, ale ak ťa to zaujíma, tak som pár desiatok ampov postavil (väčšinou tranzistorových - aby som neklamal).
1. Chod si zahrat na nejakom lampaci, poskusaj rozne lampy, budes pocut sam. Viac uz neviem k tomu dodat.

2. Neurazam ta, to je len fakt. Mozno preto nepoznas ten zvukovy rozdiel, kedze si postavil tranzistory.
Zaznamenané

MMM
Hosť
« Odpoveď #1372 kedy: 07. November , 2010, 16:33:18 »

Ked to vyriesite tak mi dajte vediet, lebo teraz ani neviem, ci ma moj zivot vobec zmysel  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1373 kedy: 07. November , 2010, 16:38:04 »

Andrej.
Ku vsetkej ucte k tebe ti musim tiez oponovat.
Neverim ,ze si si tie rozdieli u lamp v korekcnych odchylkach este nevsimol,lebo je tam strasny rozdiel.
Je sice viac zrejmi pri prevaleni systemov ,ale aj pri neprevalenom v linesrnej casti.
« Posledná zmena: 07. November , 2010, 16:41:36 od brdo prvy » Zaznamenané
jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #1374 kedy: 07. November , 2010, 21:05:37 »

Ja len opakujem, že nie je rozdiel vo farbe zvuku, ale v šťave môže byť vďaka rozdielnemu zisku.
Tak to sa velmi mylis. Presne tak ako hovoris ze moze byt rozdiel v  zisku, tak ten rozdiel v zisku moze byt rozny pri roznych frekvenciach a prave preto dostanes rozne farby pri roznych lampach.

Dal som si tu namahu a postavil vedla seba dve mnou vyrobene rovnake hlavy, naladoval som do nich rovnake lampy. vyskusal to s jednou gitarou a nastavil na 99,9999% rovnaky zvuk. Potom som v jednej hlave komplet vymenil preampovky. A rozdiel tam bol, nebol som pri tom teste sam, skusali sme to aj tak, ze sa jeden gitarista otocil a druhy mu prepajal z jednej hlavy do druhej. Cize asi tak....  Zdravíčko
« Posledná zmena: 07. November , 2010, 21:06:24 od jjaannkkoo » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1375 kedy: 07. November , 2010, 21:09:02 »

Ty ma nemáš rád !
Môj problém je, že neverím na povery: neuniesli ma mimozemšťania, nejdem k ľudovému liečiteľovi namiesto k lekárovi, nevybíjam NICD akumulátory pred nabitím, nemyslím, že efekty s bufferom žerú zvuk a TB nežerú...

Spýtej sa tých desiatok ľudí, či vedia svoje tvrdenie zdôvodniť, lebo ja viem zdôvodniť, prečo v lampách nie sú korekcie.
Viem, že sa ti nepáči moja istota, ale čo už.
Myslím, že sme už dosť OT, Jimi sa asi čuduje, kam prišla jeho diskusia o Maršáloch a Buginách.

Ale coby som Ta nemal rad.  Cmuk chlapci Na zdravie!

Len ja skratka verim svojim usiam a vobec tym padom nemam dovod verit Tvojej istote. Ale zas sme u tom istom...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1376 kedy: 07. November , 2010, 21:10:35 »

vsade na svete to pocuju len inzinier na slovensku nepocuje  Bavím sa skvele

Ved to.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1377 kedy: 07. November , 2010, 21:40:11 »

Andrej.
Ku vsetkej ucte k tebe ti musim tiez oponovat.
Neverim ,ze si si tie rozdieli u lamp v korekcnych odchylkach este nevsimol,lebo je tam strasny rozdiel.
Je sice viac zrejmi pri prevaleni systemov ,ale aj pri neprevalenom v linesrnej casti.


Dobre, urobme testík, bol by som rád, keby pri ňom boli aj Progi aj Branko Aj Janko...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1378 kedy: 07. November , 2010, 21:41:03 »

Dobre, urobme testík, bol by som rád, keby pri ňom boli aj Progi aj Branko Aj Janko...
Ok, budem rad na takom teste. Ale ak budeme mat pravdu, tak nam vsetkym postavis aparat. Ok ?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1379 kedy: 07. November , 2010, 21:42:27 »

Dobre, urobme testík, bol by som rád, keby pri ňom boli aj Progi aj Branko Aj Janko...


YES! spravte ho v Bratislave, aspond dojde Janko a porobi mi nejake veci  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 23 otázok.