Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 16:59:50
Strán: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501530 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1395 kedy: 07. November , 2010, 23:03:15 »

uz to bolo povedane, ze lampa nema v sebe RC filter, aj ked urcity tam je z parazitnych kapacit a pod. ale hlavne ma rozny zisk v frekvencnej charakteristike ako kazda aktivna suciatka. nema to pasmo vyrovnane, to by bol idealny prvok...ci tranzistor, OZ, alebo aj lampa ma prenos zavisly na frekvencii a zavisi to od konstrukcie, takze ked je ina lampa, tak ma aj ine skreslenie ( zisk, prenos ) a na zaklade inej konstrukcie aj inu frek. charakeristiku. rozdielny zisk na roznych frekvenciach znamena prave aj tu zmenu farby zvuku... rozdiel tam isto je
« Posledná zmena: 07. November , 2010, 23:04:26 od mario bross » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1396 kedy: 08. November , 2010, 00:28:06 »

Nahravka je tak diskutabilny pojem, az zbytocne reagovat. :) Mna v prvom rade zaujima ako hra aparat na ucho, az potom na mikrofon.  Na zdravie!

Nehras ale na svetovych podiach a ani si nepostavil nic doma na pojde, tak co mozes vediet.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1397 kedy: 08. November , 2010, 13:53:29 »

haha ked to nahraš a daš do nahravky tak to bude furt to iste nerozoznaš ake maš kde lampy ak to rozoznaš tak chod cvičit sovy chytat myši do lesa  Zdravíčko
Kua Joe ,s tebou je o tychto veciach rec jak s bacom pri pive.
kua jasne ze to na nahravke spoznas....a ked nie ,tak je problem niekde uplne inde a len hluchy trulo bude tvrdit ze nie.
Samozrejme uznavam,ze to môze byt kadekomu uplne jedno ci je tam taka ,alebo onaka odchylka,ale o tom tu nebola vôbec rec.
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #1398 kedy: 08. November , 2010, 14:26:49 »

pustas sa na tenky lad, jasne ze nespoznas  Nezahrávaj sa
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1399 kedy: 08. November , 2010, 14:34:08 »

Kua Joe ,s tebou je o tychto veciach rec jak s bacom pri pive.
kua jasne ze to na nahravke spoznas....a ked nie ,tak je problem niekde uplne inde a len hluchy trulo bude tvrdit ze nie.
Samozrejme uznavam,ze to môze byt kadekomu uplne jedno ci je tam taka ,alebo onaka odchylka,ale o tom tu nebola vôbec rec.
hlavne ide o hovno ja si myslim svoje
PS Hluchy trulo Na zdravie!
Zaznamenané

Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #1400 kedy: 08. November , 2010, 14:38:13 »

jasne ze nespoznas rozdiel, ked pocuvas mp3ku 96KHz cez sencor radio s cd prehravacom....
Zaznamenané

. . .
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1401 kedy: 08. November , 2010, 15:10:15 »

Sak ja si tiez myslim svoje  Na zdravie!
http://www.groovetubes.com/
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1402 kedy: 08. November , 2010, 18:12:15 »

To este stale sa riesi ta kokotina ?  Bavím sa skvele

kks.. Joe, ty mas obcas velmi zvlastne chute.  ?§!. Jak aj v tom inzerate... kks.. jak moze byt gitara za 140 € z ciny podobne hrajuca jak vyrobena gitararom s uplne inymi specifikaciami ? Mas velmi scesne nazory a cudujem sa, ze tak vyhraty clovek, jak ty dokaze napisat taku kokotinu.  Smútim

Fakt tym marshallistom obcas treba ukazat aj iny svet.
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1403 kedy: 08. November , 2010, 19:33:02 »

To este stale sa riesi ta kokotina ?  Bavím sa skvele

kks.. Joe, ty mas obcas velmi zvlastne chute.  ?§!. Jak aj v tom inzerate... kks.. jak moze byt gitara za 140 € z ciny podobne hrajuca jak vyrobena gitararom s uplne inymi specifikaciami ? Mas velmi scesne nazory a cudujem sa, ze tak vyhraty clovek, jak ty dokaze napisat taku kokotinu.  Smútim

Fakt tym marshallistom obcas treba ukazat aj iny svet.
to je ešte nič ked sa naserem napišem aj vačšiu Bavím sa skvele
PS maršalistom treba ukazat ale neviem čo
Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1404 kedy: 08. November , 2010, 20:46:24 »

mashallistom sa páči ten chrumkavý zvuk
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1405 kedy: 08. November , 2010, 21:00:30 »

Andrej: ty nevybijas nicd? tak to nie :D
Naozaj sme uplne OT, ale nevybíjam, škodí im to. To s potrebou vybíjania je naozaj blbá povera, možno ju šíria predajcovia, aby sme častejšie kupovali... Bravooo
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1406 kedy: 08. November , 2010, 21:04:08 »

PS maršalistom treba ukazat ale neviem čo
ordinaciu ORL Som za vodou kámo
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1407 kedy: 09. November , 2010, 10:20:37 »

ordinaciu ORL Som za vodou kámo

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1408 kedy: 26. December , 2010, 16:01:20 »

Dobre, urobme testík, bol by som rád, keby pri ňom boli aj Progi aj Branko Aj Janko...
Chlapci, výpadok servera ale aj moja lenivosť spôsobili dvojmesačný delay tohto príspevku:

Kedy urobíme testík?
Predstavujem si to takto: Jeden z vás bude hrať na gitare (alebo pustíme CD, ak chcete), ja po krátkej ukážke vypnem amp, vyberiem lampu, strčím inú, alebo tú istú, vy budete písať na papierik, "kerá bije". Nebudem krútiť korekciami, ale volúmom ano, zisk môže byť pre rôzne lampy rôzny - vy nebudete na amp vidieť.
Napíšte, kedy sa vám to hodí, ale hlavne či ste z BA, lebo cestovať sa kvôli kokotine naozaj neoplatí...

Edit: práve som zistil, že už je tu téma porovnanie elektrónok ECC83, napr na strane 14 Roberto popisuje test pri ktorom ale zrejme všetci vedeli, ktorá lampa hrá. Také testy sú úplne na hovno.
« Posledná zmena: 26. December , 2010, 16:14:56 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1409 kedy: 29. December , 2010, 13:11:41 »

nechce sa mi zakladat novu temu, mozno niekto bude vediet mam nasledovny problem:

kupil som si transformator na 110V ale socket je moc velky a nepasuje mi tam kabel z marka US verzie. na  tom marku je taka mala vydlicka s hornym tym dielom okruhlym a cele to ma asi priemer 3 cm kdezto ten transformator ma tu roztec ovela sirsiu a skor take odlznikovite tie vidlice  http://i1.ebayimg.com/06/i/001/10/a8/ba28_1.JPG

nevie niekto ze ci medzicasom menili typ zasuvky v US? resp ci je nejaky taky nadstavec na to ak maju viac druhov?
Zaznamenané

Strán: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 23 otázok.