Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 20:12:59
Strán: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501418 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
vojco
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 305


Treba hrať hrať hrať


« Odpoveď #1410 kedy: 29. December , 2010, 13:52:25 »

Vcera som porovnaval v mojom duale:Mesa  6L6ky red s JJckami 6L6 (sparovane a objednane priamo z Cadce) a mozem povedat ze rozdiel tam bol ale fakt zanedbatelny v podstate ziadny pri vyssiej hlasitosti.Este sa skusim dostat k GTckam (alebo ak by niekto z FORA pozical  rad odskusam nieco nove)som zvedavy na ten neskutocny rozdiel   Zdravíčko
Zaznamenané

Mesa/Boogie čo iné a možno že aj oné
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1411 kedy: 29. December , 2010, 14:04:30 »

ja neviem co tu stale riesite vymenu lamp, ked ten aparat hra, je zdravy, tak neriesim, nie?
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1412 kedy: 29. December , 2010, 14:16:59 »

Vcera som porovnaval v mojom duale:Mesa  6L6ky red s JJckami 6L6 (sparovane a objednane priamo z Cadce) a mozem povedat ze rozdiel tam bol ale fakt zanedbatelny v podstate ziadny pri vyssiej hlasitosti.Este sa skusim dostat k GTckam (alebo ak by niekto z FORA pozical  rad odskusam nieco nove)som zvedavy na ten neskutocny rozdiel   Zdravíčko



mno jo to bude tym ze mesa ma teraz lampy od JJ ech..  predtym davali myslim ruby tubes.. inak do mesy odporucam fakt ze velmi SED =C= to je dovidenia
Zaznamenané

yjm111
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 129



« Odpoveď #1413 kedy: 29. December , 2010, 18:21:15 »

aké SED?
Zaznamenané

PRS custom 24 10 top
Mesa dual recto 2 channel+mesa recto box
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #1414 kedy: 29. December , 2010, 18:50:46 »

SVETLANA C wingered...hrajú pekne aj v Marshalle aj v BOGNEROVi
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #1415 kedy: 30. December , 2010, 21:50:14 »

Vcera som porovnaval v mojom duale:Mesa  6L6ky red s JJckami 6L6 (sparovane a objednane priamo z Cadce) a mozem povedat ze rozdiel tam bol ale fakt zanedbatelny v podstate ziadny pri vyssiej hlasitosti.Este sa skusim dostat k GTckam (alebo ak by niekto z FORA pozical  rad odskusam nieco nove)som zvedavy na ten neskutocny rozdiel   Zdravíčko

Sprav ukazky. Zvukovi majstri tu odsad budu urcite pocut rozdiel  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1416 kedy: 30. December , 2010, 21:54:19 »

SVETLANA C wingered...hrajú pekne aj v Marshalle aj v BOGNEROVi

len bacha lebo to uz neni dnes svetlana co sa robi :)

treba zhanat 6L6 SED =C=  (tie oznacene pismenkami  svetlana na flaskach su dnes uz sunty co robi myslim lace sensor dnes a stoja za maderu)


ale daju sa niekde zohnat aj origos svetalna =C= povodne stare ktory boli fakt bezkompromisne

takto vyzeraju tie dnesne dobre SED http://www.tube-town.net/ttstore/images/product_images/original_images/151_0.jpg

Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #1417 kedy: 30. December , 2010, 21:55:23 »

SVETLANA C wingered...hrajú pekne aj v Marshalle aj v BOGNEROVi

v ktorom?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1418 kedy: 30. December , 2010, 21:58:54 »

v ktorom?




buggnera 6262  Zdravíčko
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1419 kedy: 30. December , 2010, 21:59:46 »

Marshanal Jcum800
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #1420 kedy: 30. December , 2010, 22:11:32 »

Zavolam Bognárovi ich vyjebú z bytu
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1421 kedy: 01. Január , 2011, 21:37:31 »

Trosku oprasim skutocny kontext tejto temy a to zrovna JCM800 vs. Dual Recto.

Takze mal som celkom hudobny Silvester. Kamarat, ktory sa vratil zo statov mi zavolal, ze ma v pivnici nejake aparaty, ci chcem prist vyskusat. Nevedel som, o co sa jedna, ale tesil som sa. Nasiel som tam stary Marshall JCM 800, ale 50 watt verziu, Fender Bassman 50 watt verziu a velky 2*15 box Fender (ano, je bassgitarista).

Spomenul som si na RobG slova, ze jeho Marshall JCM800 zmetie zo stola Dual. Teraz budem pisat svoje dojmy, cisto subjektivny pocit.
Pozhanal som si na test Dual Recto 3 kanal, aby som vedel zhodnotit, co zmetie zo stola co. :) Vsetko som skusal do Orange boxu pomocou Greben stratu a mojej vytunenej Ibanez s BKP pickups.

Najprv sme zapli toho marshalla - klasika, vsetko doprava, dokreslil som TS9, neskor Maxonom 808 a uplne nakoniec som to boostol Fulltone fatboost. Zvuk bol rocknrollovy, rockovy, nestratil sa v kapele, ale bol viac ukricany, nez aby som mal pocit, ze spieva. Po upraveni korekcii a stiahnuti vysok (ktore btw velmi smiesne reagovali, tzn. velmi jemne - ziadny EQ by tam nemusel byt okrem vysok, tie su najcitlivejsie na tej hlave) znelo solo dost pekne, tak Moore-ovsky, ale pod rukami som citil blato. Blativy zvuk cely cas (po nakopnuty sa jemne spevnili basy, ale nic moc). Ja mam radsej, ak je zvuk pevny a farba zvuku nie taka ukricana. Nekupil by som si tento aparat. Mozno keby som hral iny styl, pripadne nieco uplne ine. Musim ale povedat, ze touto vytocenou 50tkou som nepocul bubenika - je to dost silny aparat. Este ma napadlo, ze vymenou vhodnych elektroniek by sa zvuk mohol spevnit.

Tak som zapol mne srdcu blizsi Dual. Aj ked ho velmi doverne a dobre poznam hned som sa vrhol na skreslenie a tam je EQ veru ovela ovela OVELA citlivejsi. Zvukova skala je od brutalneho crunchu, cez neskutocny rocknroll po tvrdy a pevny metalovy zvuk. JCM 800 sa pred tymto ampom fakt tisko schoval a ani som netusil, ze este je v skusobni. Ten zvuk ma bavil. Viac ani nema zmysel pisat, je to uplne iny aparat a rozhodne U MNA vyhral Dual.

Samozrejme... vela robi box, vela robia gitary, ale vysledok je jasny. Stavnaty zvuk ma ted Dual, veru. Zaujimave, ze cez Mesa box sa mi vobec nepaci.  ha ha ha

 Na zdravie!


PS: Ten Fender Bassman je fakt vyborny aparatik, krasne kresli, je hlucny jak hovado. Kombinacia Tele a toto moze byt velmi nebezpecna !  Ja som čert..  Som metlak Nechajte ma vydýchať


* 31122010.jpg (1120.97 KB, 1200x1600 - prehliadnuté 277 krát.)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1422 kedy: 01. Január , 2011, 21:48:19 »

Este by som rad dodal... Aj ked sa hovori, ze z JCM800 "vyrobili" Dual, atd... tak neviem, ale Dual a JCMko su UPLNE odlisne aparaty jak farbou skreslenia, typom driveu, silou, atd... Absolutne by som ich nezrovnaval, ani neporovnaval. To ako keby Oktavia vs. BMW - bez ukazania na kontext samozrejme. Žmurk
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1423 kedy: 01. Január , 2011, 21:57:24 »

Ale veď je jasné že porovnávaš hrušky z jablkámi.... :)Mne sa páčia obe,a keď sa JCM 800 prmóduje do takéhoto stavu,tak je to celkom masaker....http://
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1424 kedy: 01. Január , 2011, 22:00:15 »

Ale veď je jasné že porovnávaš hrušky z jablkámi.... :)Mne sa páčia obe,a keď sa JCM 800 prmóduje do takéhoto stavu,tak je to celkom masaker....http://
AJ taky zvuk a este lepsi som mal vcera cez Dual.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 23 otázok.