Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 17:03:58
Strán: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501411 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1590 kedy: 17. Jún , 2011, 12:11:22 »

podla mna  takto zahra cez dobry box a na podladenej gitare kazdy lampovy zosik od valvekinga cez bugeru az po neviem co. Staci sa pohrat s nastavenim a pripadne nakopavadlom.
...
Uplne suhlasim. Presne viem, co mas na mysli. :)

Tento typ skreslenia je taky bez charakteru, takto hra hocico.

Charakterne zosiky su podla mna Mesa, VHT, Fender, Plexi, Orange. Ostatok je vsetko okolo toho.
« Posledná zmena: 17. Jún , 2011, 12:12:27 od Branko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1591 kedy: 17. Jún , 2011, 12:14:46 »

podla mna  takto zahra cez dobry box a na podladenej gitare kazdy lampovy zosik od valvekinga cez bugeru az po neviem co. Staci sa pohrat s nastavenim a pripadne nakopavadlom. Mne to cele pride tieto prijebane testy chlapcov s PRSkami a drahymi hlavami naskladanymi na seba ktorych je plne youtube ako ked skusaju ci mu budu lepsie cierne trenky alebo cierne so srdieckami , ci je lepsia voda s dvoma kockami ladu alebo s tromi ..aj tak vsetci hraju uplnu picu ..kazdy tam drbe dokolecka tri kila ..a hlada rozdiel v tom ci mu to bude zniet ako vrrrrrr alebo vrrrRRR ..ci vRRrrRRR . Uz by sa mohla zalozit nejaka sekta ..ze Hladaci svateho kila ...ze ktora hlava sa dostane najblizsie k svatemu Fibonaciho golden ratiu v pomere VRRRR k Vrrrrrrr.  ?§!. ..treba si este usrat bude viac tlaku v spodkoch  Ja som čert..


do znacnej miery suhlasim s tym ze takto hra vela zosikov na podladeni.. az na to co si povedal ze 'hraju tam picu' to ze tam niekto nehra kukurice a nepredvadza sa  v jednej stupnici stlae dokola je aspon pre mna lendobre.. mna totiz zaujima to ako hra zosik na tie kila prave, ci je pri kile pocut struny ako hraju kazda jedna a nie nejake solovanie ..to ma nezaujima, lebo na to solo ten zvuk v 99% pripadoch staci a ked nestaci tak je tu tubescreamer a GEQ.. a na tych solo zvukoch je to prave vacsinou uplne fuk jaky tam je zvuk kedze ide o horne registre a tony hrane v nejakych rychlostiach :) na tuto prezentaciu mi to pride uplne dotacujuce tak ako to je :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1592 kedy: 17. Jún , 2011, 12:17:18 »

do zadnej Viery
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #1593 kedy: 17. Jún , 2011, 12:26:41 »


do znacnej miery suhlasim s tym ze takto hra vela zosikov na podladeni.. az na to co si povedal ze 'hraju tam picu' to ze tam niekto nehra kukurice a nepredvadza sa  v jednej stupnici stlae dokola je aspon pre mna lendobre.. mna totiz zaujima to ako hra zosik na tie kila prave, ci je pri kile pocut struny ako hraju kazda jedna a nie nejake solovanie ..to ma nezaujima, lebo na to solo ten zvuk v 99% pripadoch staci a ked nestaci tak je tu tubescreamer a GEQ.. a na tych solo zvukoch je to prave vacsinou uplne fuk jaky tam je zvuk kedze ide o horne registre a tony hrane v nejakych rychlostiach :) na tuto prezentaciu mi to pride uplne dotacujuce tak ako to je :)

no ja si prezentaciu zosiku predstavujem trochu inak nie ze tam da klasicke jedno kilo a to si drbnem do spektralneho analyzera a zistim ci to hra dobre ci nie. Potom to mne osobne pripada tak , ze sa tam hladaju strasne rozdiely v pevnosti a charaktere toho ako komu znie B powerchord ...pri com sa tento rozdiel moze este po signalovej ceste milionkrat stratit a na konecny vysledok ma minimalny vplyv. Mohla by sa spravit nejaka zvukova kniznica ze by sa na kazdy zosik na svete zahralo jedno kilo a nechalo dozniet a to by sme potom porovnavali ze ktory je najlepsi najpopicovejsi zosik .. Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1594 kedy: 17. Jún , 2011, 12:28:15 »

to je tiez pravda :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1595 kedy: 26. Jún , 2011, 20:08:47 »

http://www.mesaboogie.com/Product_Info/Out_of%20_Production/20_20_Stereo/20_20_stereo.html

Az mi slza ukapla, ked som sa dozvedel, ze tento IMHO najlepsi 20/20 koncacik sa uz nevyraba........ skoda.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1596 kedy: 26. Jún , 2011, 23:05:29 »

podla mna  takto zahra cez dobry box a na podladenej gitare kazdy lampovy zosik od valvekinga cez bugeru az po neviem co. Staci sa pohrat s nastavenim a pripadne nakopavadlom. Mne to cele pride tieto prijebane testy chlapcov s PRSkami a drahymi hlavami naskladanymi na seba ktorych je plne youtube ako ked skusaju ci mu budu lepsie cierne trenky alebo cierne so srdieckami , ci je lepsia voda s dvoma kockami ladu alebo s tromi ..aj tak vsetci hraju uplnu picu ..kazdy tam drbe dokolecka tri kila ..a hlada rozdiel v tom ci mu to bude zniet ako vrrrrrr alebo vrrrRRR ..ci vRRrrRRR . Uz by sa mohla zalozit nejaka sekta ..ze Hladaci svateho kila ...ze ktora hlava sa dostane najblizsie k svatemu Fibonaciho golden ratiu v pomere VRRRR k Vrrrrrrr.  ?§!. ..treba si este usrat bude viac tlaku v spodkoch  Ja som čert..

tusim prve co si tu napisal a aj by som s tym trochu suhlasil  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1597 kedy: 26. Jún , 2011, 23:09:00 »

http://www.mesaboogie.com/Product_Info/Out_of%20_Production/20_20_Stereo/20_20_stereo.html

Az mi slza ukapla, ked som sa dozvedel, ze tento IMHO najlepsi 20/20 koncacik sa uz nevyraba........ skoda.

cim bol taky uzasny ? hlavne 2kusy EL84 maju dat 20W ? v tomto mesabugy trochu ulietavaju, to jak ked robili Caliber 50+ s 4xEL84 a tvrdili, ze ma 50W a hralo to vykurene tak, ze si sa pri tom mohol normalne rozpravat s kamosmi  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1598 kedy: 27. Jún , 2011, 07:55:41 »

cim bol taky uzasny ? hlavne 2kusy EL84 maju dat 20W ? v tomto mesabugy trochu ulietavaju, to jak ked robili Caliber 50+ s 4xEL84 a tvrdili, ze ma 50W a hralo to vykurene tak, ze si sa pri tom mohol normalne rozpravat s kamosmi  Nechajte ma vydýchať
No tak mal som ten koncak vyse roka k TriAxisu a ked som ho zapojil do sterea, tak veru som bicie prehlusil. Na svoj vykon to jebalo az az. A uzasny bol v dynamike hlavne.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1599 kedy: 29. Jún , 2011, 09:15:49 »

Ma tu niekto, resp. poznate niekoho, kto vlastni na Slovensku Stiletto Deuce II ?
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #1600 kedy: 29. Jún , 2011, 09:57:54 »

Ma tu niekto, resp. poznate niekoho, kto vlastni na Slovensku Stiletto Deuce II ?

Poznam, co ma Stiletto Deuce I
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1601 kedy: 29. Jún , 2011, 10:09:14 »

aky je inak rozdiel medzi tymi stilettami? odjakživa v tom tápam, ale nikdy sa mi nechcelo pátrať  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1602 kedy: 29. Jún , 2011, 10:19:32 »

Poznam, co ma Stiletto Deuce I
Jop, to viem. :) Len skoda, ze II je dost velky skok vpred, vraj. Hlavne v Crunch.
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #1603 kedy: 29. Jún , 2011, 10:36:53 »

aky je inak rozdiel medzi tymi stilettami? odjakživa v tom tápam, ale nikdy sa mi nechcelo pátrať  Bavím sa skvele

Tak trosku pomenili obovody, aby mohli pridat k nazvu II. Vstup a vystup navyse tam nie je ziadny. Neviem, ci pri blind teste by niekto odhalil I a II.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
motorman
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #1604 kedy: 01. Júl , 2011, 17:10:40 »

Uplne suhlasim. Presne viem, co mas na mysli. :)

Tento typ skreslenia je taky bez charakteru, takto hra hocico.

Charakterne zosiky su podla mna Mesa, VHT, Fender, Plexi, Orange. Ostatok je vsetko okolo toho.

ak nejde o charakter tak kludne staci aj Marshall Valvestate 8100
ak sa pred neho postavi nakopavadlo tak bude hrat ako z pekla a predava sa $180 EUR na eBay
dokonca som pocul ze Chuck Shuldiner z Death nahraval v studiu s toutu hlavou
tiez Billy Gibbons ho pouzival na turne a doteraz pouziva solid state hlavy ak hra na zivo
Zaznamenané
Strán: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 23 otázok.