Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. Máj , 2024, 16:01:15
Strán: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 507206 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1815 kedy: 24. November , 2011, 09:16:27 »

no tak ein moment freulein, kokoten sie mir eiin bischen ja? -  moja otazka je ze na co su komu tie jeho videa dobre? lebo podme spolu uvazovat-

akoze ma byt pekne ze to vie vsetko nahrat tak aby to znelo popici? lebo ak hej tak - problem je ze to znie vsade rovnako. Ked si idem kupovat aparat a mal by som si vyberat ze co si kupim prave podla jeho ukazok tak podla tohto uzusu by mi to malo byt jedno lebo vsak mu to hra popici (prakticky miestami az totozne rovnako).  ked si kupujem marshal chcem pocut rozdiel od ja neviem laney..

Problem ale totiz je ze nazivo tie aparaty hraju sakra rozdielne nehovoriac o tom ze su znacne rozdiel v pocite pri hre ktory ako reaguje.
Cize - ak to ma pomoct chlapcom vybrat si aparat tak je to akurat zbytocne demagogizujuce a radsej si vyberiem v tom pripade aparat na zaklade pisanych recenzii.
 A ak to ma byt nejaka propagacia znaciek tak je to tiez kontraproduktivne pre dane firmy lebo firma mesa nechce byt ako firma randal, firma framus nechce byt ako firma XY, chcu aby tam boli pocut rozdiely v style - ano, pre toto je nas zosik ten ktory si kupite. Takza ani v tomto pripade to nerobi nikomu sluzbu.
ci zle hovorim?

ak je to propagacia domaceho nahravania tak potom nechapem naco 15 roznych aparatov ked viem spravit len jeden zvuk..

dufam ze mi knedlikovo odpusti ze viem mat aj aspon nejaky vlastny nazor a obhajit si veci vlastnou snahou argumentacie.. lebo hovorit na vsetko ze je nieco uzastne a krastne je take.. aaaale radsej to nechajme tak, znalci vjedi

jediny padny dovod ktory mi prichadza na um je ze prakticky jediny ciel je propagovat vlastne pesnicky, prakticky je fuk co za zvuk tam je, hlavne nech sa ludia pytaju odkial su tieto 'od-nevermoru-vykopirovane-riffy'

« Posledná zmena: 24. November , 2011, 09:22:01 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1816 kedy: 24. November , 2011, 09:48:59 »

ale vsak naco taketo uzkoprse pohlady? minimalne jeden ucel to plni a to dokazat, ze v nahravke v podstate vsetko vie hrat dobre, ak sa vie. vsimni si rozne fora, aj zahranicne. co sa tam riesi? je tento amp dost tight, brtual, how much gain does it have? can I play metal with xyz? what is the most djenty amp on the market...bla bla.. a presne pre takych ludi su tie videa, nie pre kaolkov, ktori riesia vajcingy a vrtaju sa v kazdom detaile

co tam ma brnkat iba na samotnom aparate? jak to ma zosnimat aby sa akoze zachytil zvuk a rozdiely medzi jednotlivymi  ampami? nie je lepsie ukazat, ze aha toto pouzivam, takto pracujem a takyto zvuk sa da s tym v "studiu" dostat ako postavit pred vyknedleny amp mobil a uploadovat to na youtube?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1817 kedy: 24. November , 2011, 10:05:23 »

ale vsak naco taketo uzkoprse pohlady? minimalne jeden ucel to plni a to dokazat, ze v nahravke v podstate vsetko vie hrat dobre, ak sa vie. vsimni si rozne fora, aj zahranicne. co sa tam riesi? je tento amp dost tight, brtual, how much gain does it have? can I play metal with xyz? what is the most djenty amp on the market...bla bla.. a presne pre takych ludi su tie videa, nie pre kaolkov, ktori riesia vajcingy a vrtaju sa v kazdom detaile

co tam ma brnkat iba na samotnom aparate? jak to ma zosnimat aby sa akoze zachytil zvuk a rozdiely medzi jednotlivymi  ampami? nie je lepsie ukazat, ze aha toto pouzivam, takto pracujem a takyto zvuk sa da s tym v "studiu" dostat ako postavit pred vyknedleny amp mobil a uploadovat to na youtube?

no tak v tom pripade ale moj argument je ze - sak ale 90% ludi si kupuje zosik na to aby s nim hrali v skusobni/kapele/live.. to ze ma niekto studio a ma tam 10 zosikov je ine ale ludia co mu chodia na ten YT kanal su primarne gitaristi.. dam lave vajce za to ze kebyze si s nim v tej miestnosti tak povies ze ten aparat hra uplne inak jak nakoniec v tej ukazke a o to ide.. a na to aby si spravil hentaky zvuk ti naozaj staci POD X3 na doma .. a kludne aj tie SW simulacie, nevidim tam velky rozdiel od toho ked jankooo daval tuto jeho boosntute sw simulacie..
ten aparat mu v tych ukazkach hra tak dobre ako je dany clovek zrucny v tom stierani rozdielov a praci s PC.. co mna ako gitaristu vobec nezaujima pretoze ma zaujima ten skutocny zivy sound, az ma  bude zaujimat ako co hra v nahravke pojdem do studia a budem to riesit s clovekom co sa do toho vyzna :)
Zaznamenané

Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #1818 kedy: 24. November , 2011, 10:53:27 »

no tak v tom pripade ale moj argument je ze - sak ale 90% ludi si kupuje zosik na to aby s nim hrali v skusobni/kapele/live..
Suhlasim, a preto treba brat YT ukazky s rezervou a radsej si to vyskusat nazivo.
Avsak nie vzdy mame tuto moznost. Tak sa uchylujeme aspon k tomu youtube. Problem je najst spolahlive ukazky v normalnej kvalite. Ola robi ukazky vo vybornej kvalite, ale je tam vela faktorov, ktore ich unifikuju.
Tak ako to zaznamenat, aby bol zachyteny charakter zosiku a vynikli rozdiely a ukazky boli relevantne? Uz aj ten mikrofonom snimany zvuk je iny, ako ho pocujes nazivo ty.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1819 kedy: 24. November , 2011, 11:07:52 »

no tak ein moment freulein, kokoten sie mir eiin bischen ja? -  moja otazka je ze na co su komu tie jeho videa dobre? lebo podme spolu uvazovat-

akoze ma byt pekne ze to vie vsetko nahrat tak aby to znelo popici? lebo ak hej tak - problem je ze to znie vsade rovnako. Ked si idem kupovat aparat a mal by som si vyberat ze co si kupim prave podla jeho ukazok tak podla tohto uzusu by mi to malo byt jedno lebo vsak mu to hra popici (prakticky miestami az totozne rovnako).  ked si kupujem marshal chcem pocut rozdiel od ja neviem laney..

Problem ale totiz je ze nazivo tie aparaty hraju sakra rozdielne nehovoriac o tom ze su znacne rozdiel v pocite pri hre ktory ako reaguje.
Cize - ak to ma pomoct chlapcom vybrat si aparat tak je to akurat zbytocne demagogizujuce a radsej si vyberiem v tom pripade aparat na zaklade pisanych recenzii.
 A ak to ma byt nejaka propagacia znaciek tak je to tiez kontraproduktivne pre dane firmy lebo firma mesa nechce byt ako firma randal, firma framus nechce byt ako firma XY, chcu aby tam boli pocut rozdiely v style - ano, pre toto je nas zosik ten ktory si kupite. Takza ani v tomto pripade to nerobi nikomu sluzbu.
ci zle hovorim?

ak je to propagacia domaceho nahravania tak potom nechapem naco 15 roznych aparatov ked viem spravit len jeden zvuk..

dufam ze mi knedlikovo odpusti ze viem mat aj aspon nejaky vlastny nazor a obhajit si veci vlastnou snahou argumentacie.. lebo hovorit na vsetko ze je nieco uzastne a krastne je take.. aaaale radsej to nechajme tak, znalci vjedi

jediny padny dovod ktory mi prichadza na um je ze prakticky jediny ciel je propagovat vlastne pesnicky, prakticky je fuk co za zvuk tam je, hlavne nech sa ludia pytaju odkial su tieto 'od-nevermoru-vykopirovane-riffy'



ty s tym nadelas  Nechajte ma vydýchať chlapci si maju aparaty vyskusat a nekupovat podla YT. a ze niekomu hra nieco rovnako ? aj mne hra na moje hranie vsetko obdobne alebo rovnako... co tam uz nakonspirujem okolo toho ?  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1820 kedy: 24. November , 2011, 11:09:59 »

...co mna ako gitaristu vobec nezaujima pretoze ma zaujima ten skutocny zivy sound, az ma  bude zaujimat ako co hra v nahravke pojdem do studia a budem to riesit s clovekom co sa do toho vyzna :)

ty ako gitarista si kup zosik a hraj na nom a nerozoberaj kokotiny  Ja som čert..
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #1821 kedy: 24. November , 2011, 11:29:50 »

správne Na zdravie!
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1822 kedy: 24. November , 2011, 12:12:54 »

kaolko, knedlikovo nejenom ze odpusti, knedlikovo naopak rado vyslechne podnetne nove nazory. A co na tom ze ja z toho moravsko slovenskeho pomezi jsem spis na zemaky Žmurk
higainy jsou samozrejme hodne podobne, urcite uz tu probehl  tento test - http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2010/Dec/The_Monsters_of_High_Gain.aspx
a prestoze jsou casto na ruznych bednach, tak jim to zni vsechno podobne, a daleko vetsi rozdily jsou mezi tema dvema kytaristama (jasne i kytary maji jine) nez mezi aparatama.

Ja uz jsem delal stovky ukazek, a jedine co je vzdycky stoprocentni je ze kdyz povykladas o necem novem, obrazek, slovni popis, tak prvni reakce je - ukazky, ukazky, ukazky... kdyz je udelas tak hned nasleduje - nemohl bys to udelat na song (kytaru, snimac, reprak, struny, mikrofon XY)Huh! a hned vzapeti se vyroji hmyz, ktery zacne vykladat jak by se to melo delat uplne jinak, nebo tady sem zazil opravdu novatorsky twist - nedelat to vubec :)
Ukazka je vzdycky jenom ukazka a nekdo je dokaze udelat lip (nam nekteri amíci porad neveri ze ukazky nefalsujeme, protoze jim to doma tak vubec nehraje :)  a nevim proc se nikdo nevenuje ve vetsi mire ukazkam nemetalovych aparatu? Malo se to prodava? Nebo to nikoho nezajima? Netusim..... ale jedno vim jiste, ze kdyby se do toho nekdo pustil, tak dopadne podobne. Ve stejne kategorii, rekneme crunch ... stejny kytarista, stejny reprak, podobne pisnicky, riffy a kytara muze byt klidne jenom podobna ani nemusi byt stejna, tak rozdily zas nebudou velke.
Delal sem si crunche, uplne syrovy zaznam, zadne postmix kouzla
http://soundclick.com/share.cfm?id=7835604
je to stejne? no ja tam rozdily slysim, ale nemam problem s zadnym tim zvukem, .... ale verim ze metalistovi to muze byt uplne jedno ktery ten sound, stejne jako jazzmanovi pripadaji vsehcny higainy stejne a je zbytecne na to mit tolik udelatek :)
Pri hlasovani to dopadlo nakonec priblizne nerozhodne (krome jednoho zvuku z nich)

PS: Ale v jednom se pletes, takovy sound na POD X3 neudelas ani nahodou. A jestli si to myslis, tak neznas bud PODa nebo opravdovy zvuk aparatu.

PPS: pekny pribeh ted vykladal kolega ktery ma doma (jenom tak pro radost) kultovni, spickove a drahe krabicky
vzdycky pise jak se ta a ta lisi charakterem projevem a kdyz jeden profik chtel od neho neco koupit, tak mu je vsechny prinesl a pred koncertem je zkouseli. Byl pry sokovany, ze kdyby se pod podiem otocil, tak nepozna na kterou slape, prestoze doma v obyvaku je to rozdil jak prase.
DrivenByTao od TombTones, Mighty Red Distortion a Sky Blue od Mad Professor a Screwdriver od Skreddyho

a kdyz to tedy otocim uplne na zacatek, je opravdu nejdulezitejsi ten osobni pocit kytaristy?
Mozna ano, kdyz hrajes pro sebe.
Kdo hraje muziku, hraje pro vsechny ostatni........ do ktere skupiny kdo patri, to uz necham na kazdem osobne :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1823 kedy: 24. November , 2011, 12:19:41 »


a nevim proc se nikdo nevenuje ve vetsi mire ukazkam nemetalovych aparatu? Malo se to prodava? Nebo to nikoho nezajima? Netusim..... ale jedno vim jiste, ze kdyby se do toho nekdo pustil, tak dopadne podobne. Ve stejne kategorii, rekneme crunch ... stejny kytarista, stejny reprak, podobne pisnicky, riffy a kytara muze byt klidne jenom podobna ani nemusi byt stejna, tak rozdily zas nebudou velke.


Prave tu by boli vacsie, dokonca aj tu na fore boli ukazky (ozaj amaterske a v rychlosti nahrate), ale rozdiely boli obrovske...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1824 kedy: 24. November , 2011, 12:24:25 »

hyenik - suhlas s tym co si napisal prakticky to vnimam rovnako
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1825 kedy: 24. November , 2011, 12:33:11 »

Mne sa paci, ze Hyenik nieco robi, lebo ostatni sa "bijeme" na zaklade niecoho precitaneho, co sme sami neskusili. Pripadne nerobime nic, len vypisujeme.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #1826 kedy: 24. November , 2011, 14:20:57 »

add endorsing via youtube videa, pekne o tom rozpraval rob themonkeylord chappers. je naivne si mysliet, ze ked niekto zacne davat videorecenzie na youtube, tak ho zaplavia ponuky od firiem, ze posleme ti zadarmo nas amp. realne su nejake zlavy maximalne, na gear zadara by to uz museli byt trochu ine mena

Zasa existuju vynimky. Pete Thorn sa dostal k Suhr endorsementu prave cez youtube videa (ako sam vravel na TGP) a myslim, ze v jeho pripade to nebudu iba zlavy, kedze ma signature radu zosilovacov od CAE.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1827 kedy: 24. November , 2011, 14:40:08 »

Zavisi to od odvedene prace. Presne jak pise Chappers, kdyz nekdo zacne davat, tak ho nic nezaplavi.
Jestlize ale dava pravidelne, v dobre kvalite, ma porad vic a vic subscriberu....tak to zacat muze.... jako treba gearmandude, to si nekdo jako mysli ze si kupuje x let par krabicek tydne aby mohl delat ukazky??? Mockrat to v jeho videich padlo... XY from good people from XY.
No a synergicky napojuje dalsi aktivity, merchendise, svuj Luther drive atd.
Zakon zachovani energie jednoduse plati. Cim vic das, tim vic dostanes. ... a opacne samozrejme :)
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #1828 kedy: 24. November , 2011, 14:42:12 »

Mne sa paci, ze Hyenik nieco robi, lebo ostatni sa "bijeme" na zaklade niecoho precitaneho, co sme sami neskusili. Pripadne nerobime nic, len vypisujeme.  Bavím sa skvele

presne tak, to je na tom smutne. nikto nerozmysla nad tym preco spravit video ale preco ho nespravit  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1829 kedy: 24. November , 2011, 15:01:28 »

presne tak, to je na tom smutne. nikto nerozmysla nad tym preco spravit video ale preco ho nespravit  Bavím sa skvele
Ono kebyze to takto je len s videami, tak nepoviem nic... Ale vacsina tu nehra, nema kapely, nenahrava... nic. Necvici, atd... s tym sa spaja vlastne lenivost.  Bavím sa skvele A hentaki tipci vedia najlepsie, jak sa tvori, jak sa nahrava, jak sa textuje a jak vsetko hra.  Na zdravie! ha ha ha
Zaznamenané

Strán: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.303 sekund, 23 otázok.