Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 00:34:13
Strán: 1 ... 167 168 [169] 170 171 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501443 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2520 kedy: 30. November , 2016, 22:53:09 »

ked nieco robi so zvukom strasne vela, tak najlepsie je dat tom tam 2x vedla seba ? alebo som nespravne pochopil, co pises ?

co som si cital o tom JP ampe, tak mne to prislo len ako taky marketing, nie ako zmysluplny amp. vsak aj ten Petrucii 25 rokov dovtedy vystacil s normalnymi modelmi ...  zeby mu zrazu praxou vyskocila potreba henatkeho cuda ?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #2521 kedy: 01. December , 2016, 11:47:25 »

Tak asi ten veckovy preset na EQ je lepsie mat pre kazdy kanal inak nastaveny,tak to dali 2x.
Na niektorých modeloch to bolo tusim ze direct nastave a len jednym potakom sa to pridavalo podla potreby.

Vies ,taky Petruci moze mat 10 rovnakých zosikov a kazdy inak nastaveny, cize co ine jak marketing by to malo byt ?
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #2522 kedy: 01. December , 2016, 11:58:54 »

ked nieco robi so zvukom strasne vela, tak najlepsie je dat tom tam 2x vedla seba ? alebo som nespravne pochopil, co pises ?

co som si cital o tom JP ampe, tak mne to prislo len ako taky marketing, nie ako zmysluplny amp. vsak aj ten Petrucii 25 rokov dovtedy vystacil s normalnymi modelmi ...  zeby mu zrazu praxou vyskocila potreba henatkeho cuda ?

Myslel som to tak, ze kedze ma ten eq taky silny dopad na zvuk, tak kanal 2 a kanal 3 mozes dost vyrazne odlisit zvukovo, kedze su podobne ako aj na rectifieri skoro totozne, cize mas pestrejsie moznosti...mozes, no nemusis vyuzit, ale tuto moznost tam mas ako bonus, nevidim v tom nic negativne.

Ten amp bol robeny podla poziadaviek Petruciho, asi taku potrebu mal dlhsie, no az teraz mu ju splnili, kedze je toto prvy historicky signature model od Mesy.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2523 kedy: 01. December , 2016, 12:30:17 »

zas ten koncept dvoch grafickych EQ nie je nejaky novy, kedysi robili quad preamp krory mal dva ciste a dva lead kanaly. pri Mark JP2c to trochu zjednodusili

inac ten novy zosik mi pride taky - "rozdall" done right - cisty fendr, poloskresleny marshall a skresleny mesa
« Posledná zmena: 01. December , 2016, 13:12:38 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2524 kedy: 01. December , 2016, 16:16:28 »

vsak mne je jasne, ze to nie su 2 EQ za sebou, ale ze sa daju rozne priradit... mne to skorej pride, akoby chceli silou mocu spravit signature a kedze nemali co moc na takom Marku doriesovat, tak to preplacli dvoma EQ, ze hen, popiči petruči.
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #2525 kedy: 01. December , 2016, 17:22:57 »

Co som sledoval fora a komenty na yt, tak mali strasne vela ziadosti od ludi, nech spravia reissue mark 2c+, z mojho pohladu spravili marketingovu chybu, ze ho sice spravili, ale iba ako signature model...kopu ludi a aj profesionalov, to odradi, lebo nie kazdy chce hrat na ampe s menom dakoho druheho, hlavne nie ti profesionali. Mali spravit zvukovo co najdokonalejsie reissue, pridat par modernych moznosti, co neboli dostupne v 80.rokoch a mali by podla mna vacsi hit.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2526 kedy: 01. December , 2016, 20:59:11 »

cele to 2c+ je podla mna len taky mytus, ktory zivi sama Mesa Engineerig a robi okolo toho marketing. ludia maju radi pribehy a mysticno a o tom presne tie "revizie" Mark II su  Ja som čert..
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #2527 kedy: 01. December , 2016, 21:21:29 »

Neviem, nehral som na tom...no zvuk Metallici z Master, Justice a Black album u mna spravili nazor, ze je to dobry amp  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2528 kedy: 01. December , 2016, 21:36:58 »

ja som si dlhe roky myslel, ze to nahravali na MkIII, dlhe roky nikto nechyroval a neriesil nejake revizie a dnes zrazu je plny internet vedomosti, ze vlkastne jediny dobry Mark je IIc+, lebo ziadne ine tu dobovu sypku Metaliku urcite neuhraju  Ja som čert.. keby nejaka kapela dnes prisla s hentakym vykotlanym odstredovanym zvukom, ako na Master, tak sa jej vsetci vysmeju  Popiskujem si

povodne MkII bezohladu na reviziu boli iba dvojkanale so spolocnymi kompromisnymi korekciami, tvarit sa ze to 3 kanalove JP s oddelenymi korekciami a 2x EQ je signature reissue je dost odveci  Popiskujem si
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2529 kedy: 07. December , 2016, 20:24:31 »

za mna Marshall.Marshall je Marshall a ma za sebou mega svetoznamych kapiel ci gitaristov.Marshall polozil silne zakladne kamene dobreho rocku a pre to si podla mna zasluzi prvenstvo.

btw,keby ze si zakladam skupinu v tomto tisicroci,tak beriem MesaBoogie,ale podla mna by si mal kazdy najprv prejst Marshallom a casom si uz moze kupit co chce... Bavím sa skvele

presne ako povedal Kirk Žmurk

« Posledná zmena: 07. December , 2016, 20:27:39 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #2530 kedy: 23. Január , 2017, 08:10:41 »

tak som si v MB store zahral na 2+ JP a ten novy Triple crown a rovno poviem ze ten TC je bomba. Velmi vyladene zvuky, dost mi to ide do Marshallu miestami..velka variabilita od Fender cez marshall po dual cgarakter zvuku, toto by mi nevadilo doma  Na zdravie!
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #2531 kedy: 23. Január , 2017, 12:11:28 »

tak som si v MB store zahral na 2+ JP a ten novy Triple crown a rovno poviem ze ten TC je bomba. Velmi vyladene zvuky, dost mi to ide do Marshallu miestami..velka variabilita od Fender cez marshall po dual cgarakter zvuku, toto by mi nevadilo doma  Na zdravie!
Sice som na tom nehral,ale to TC ma od Mesa Boogie po dlhsej dobe zaujalo
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2532 kedy: 12. Február , 2017, 09:20:15 »



Neviem sa rozhodnut, co sa mi paci viac.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #2533 kedy: 12. Február , 2017, 10:01:09 »

Popici hraju oba
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2534 kedy: 12. Február , 2017, 10:07:41 »

Celkom schopne kratke porovnanie. Pekne ukazuje, ako su tie ampy rozdielne (v realite inak este ovela viac ako by sa mohlo zdat). Mohol to ale este trosku predlzit a menit nastavenia a korekcie na oboch.
« Posledná zmena: 12. Február , 2017, 10:11:52 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 167 168 [169] 170 171 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.