Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 22:49:03
Strán: 1 ... 168 169 [170] 171 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501432 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #2535 kedy: 12. Február , 2017, 20:57:15 »

... Mohol to ale este trosku predlzit a menit nastavenia a korekcie na oboch.
Keby hrali na rovnakej bedni a keby naozaj pomenil korekcie, aby sa podobali, rozdiel by bol oveľa menší.
Všetko hrá rovnako, rozdiel je iba v prstoch bla bla bla...  ?§!.  ?§!.  ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2536 kedy: 13. Február , 2017, 00:43:42 »

?§!.  ?§!.  ?§!.

 ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2537 kedy: 19. Marec , 2017, 09:16:39 »



Neviem sa rozhodnut, co sa mi paci viac.  Bavím sa skvele

ma to ten klasicky Marshalovky zvuk z 70-80 rokov,ktory mi moc nesedi.Tu hra hlavnu rolu PRESENCE,v tom je Marshall podla mna vynimocny a pokial clovek miluje klasicky Marshalovsky presence zvuk,tak je to pecka.

Ja som vsak prisiel na to,ze ked dam na JVM presence na minimum,stredy na 30% a vysky na 70% tak mam zvuk,ktory na Marshale milujem.Je to viac modernejsi,metalovy Marshalacky gain.
« Posledná zmena: 19. Marec , 2017, 09:34:04 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2538 kedy: 19. Marec , 2017, 11:06:27 »

moje usi mi povedali ze hiwatt.. pecka sound fakt mnam
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #2539 kedy: 19. Marec , 2017, 11:58:08 »

Karol musis si to prist vypocut nazivo do skusobne. Ja staby Marshallista zaryty uz definitivne preskakujem na Hiwatt Na zdravie!
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #2540 kedy: 21. Marec , 2017, 13:26:38 »

Karol musis si to prist vypocut nazivo do skusobne. Ja staby Marshallista zaryty uz definitivne preskakujem na Hiwatt Na zdravie!

ja som neni v  ničom zaritý :D ale chcem mať trocha jasno v tvojom názore, že po rokoch hrávaš na marshall XY? modeloch  a  ideš na Hiwat kvôli čomu konkrétne ?

hrávaš prevažne čistý , kruč či viacej skreslený zvuk ??   každý zvuk aj aparát má svoje miesto použitia len ma zaujíma že kde si sa ty umiestnil ked si prešiel na HIWATT   Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2541 kedy: 31. Júl , 2018, 08:44:39 »

Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2542 kedy: 31. Júl , 2018, 08:52:22 »

hmm nepride ti to ze kazdy z tych zvukov sa da natocit na hociktorom z markov? mi to pride jak tie mark I/II zvuky trochu, akoze hra to pekne len ci je po tomto zrovna dopyt netusim ale tak oni vedia lepsie
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2543 kedy: 31. Júl , 2018, 08:59:14 »

vela ludi pindalo na to, ked zrusili mark I a cielova skupina pre mark I sa asi nevedela zmierit s monstrom typu mark V, tak spravili 2ch verziu clean/crunch. aspon tak to vidim ja. ale podla mna to nebude mat dlhu zivotnost
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2544 kedy: 31. Júl , 2018, 09:00:43 »

ano to mi dava zmysel, ale staci ti kupit ten 25w mark V ci kolko to ma a mas to iste plus viac
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2545 kedy: 31. Júl , 2018, 09:26:53 »

Akurat som to kamosovi pisal, ze hento spravim na Mark V kedykolvek v Tweed rezime.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2546 kedy: 31. Júl , 2018, 09:48:29 »

ono to uz asi bude udel tychto velkych firiem, ze musia chcrlit modely a zaplavovat trh sami sebou, vsak to iste robia aj gitarove molochy  Neviem

vsak keby len o zvukove potreby islo, tak urcite staci na trhu jeden Strat, jeden Tele, jeden LP, jedno SG, jedno semi, jeden Mark a jeden Recto  Ja som čert.. teda myslim co sa tyka produktov tychto konkretnych spominanych velkych vyrobcov
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2547 kedy: 25. August , 2018, 18:08:22 »

mesa filmore 50w

Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #2548 kedy: 04. Máj , 2019, 01:55:28 »

... tak som sa priatelia po rokoch zase dostal do skupiny Mesa fandov. Vzdy som mal slabost pre JCM800, hlavne ked som si trebars pekne nastavil power na max a preamp tak na 10-11tu hodinu a prepol neck SC na stratke. Musel som predat ten svoj  milovany Cornford Hellcat a kupil som od jedneho stryca servisovany 2203 - rok 1982. Cornford mal vzdy vyborny string separation aj pri vyssom gain ale ked doslo na tie chlpy a silu jednoducho JCM 800 nic neporazi, lepsie mi sedel v ruke, aj ked pri takych tych tecnickejsich veciach a solach a podobnych somarinach tazko prebit Hellcat. Casom som ale zistil ze potrebujem dual recto kvoli tomu co vlastne ponuka tie punch low end a tak a mal som zase chrobaka a bol som v prdeli. Takze som sa musel zamysliet, vsetko som popredaval a nakoniec som skoncil pri Road King 2 head. Aby som to skratil, dual recto kanaly samozrejme vyborne ako to tu vsetci dobre vieme, a aj ten lone star kanal, ale co ma prekvapilo najviac je kanal 2 co je v podstate Stiletto preamp. Mid range zvuk, silny punch ako Marshall, ale hlavne som z toho vytiahol ten moj oblubeny zvucik velmi blizko toho co som mal vzdy tak rad na mojej 2203 a to znamena ze uz nemusim furt rozmyslat co predat a kupit pretoze v tejto bedni je vsetko co si jeden nepokojny gitarista moze zelat. Nehovoriac o progressive linkage a inych funkciach. Mam rad Dual Recto a aj Marshall a teraz mam v podstate oba zvuky v jednom baleni a v poriadnej kvalite (plus lonestar kanal ako velmi dobru nahradu za moj stary twin reverb a tone king). Stratil som kopec penazi pocas celych tych rokov kupovania sekacov a aj novych veci a predavania a vsetkych tych stresov z cirkulovania medzi Mesa - Brit zvukmi, aj zenu so tym sral: "Dufam ze na tych svojich nakupoch a predajoch zarabas", takze si myslim ze som kludne mohol ist rovno na tuto volbu a bol by klidek. Divim sa ze produkciu tohoto modelu v Masa zastavili ked si predstavim ako su taketo univerzalne zosilovace na trhu uspesne, trebars H&K Triamp alebo Egnater Tourmaster ...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #2549 kedy: 07. Máj , 2019, 18:50:00 »

Si normalny ? To co ta napadlo priznat sa s vexlovanim aparatou zene ? Vasen a emocie tohto druhu zeny nikdy nepochopia  Bavím sa skvele
... a este aku bednu k tomu pouzivas ?
« Posledná zmena: 08. Máj , 2019, 07:37:20 od brdo prvy » Zaznamenané
Strán: 1 ... 168 169 [170] 171 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 24 otázok.