Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 01:04:19
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501444 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #345 kedy: 17. Jún , 2007, 21:17:11 »

mne sa najviac lubi(aj ked som necital vsetky prispevky:) ako to tu niektori ludia vedia hned porovnat aj ked to videli iba v katalogu:Dniekto si zahra na niecom v hudobninach 10 minut a uz vie zhodnit co je lepsie a co nie ?§!. ;Da hada sa tu s niekym ktory ma takych aparatov za sebou x.
Zaznamenané

AETHERON.SK
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #346 kedy: 17. Jún , 2007, 21:17:44 »

inak je to mimo temy...  nenasiel som ziadne ukazky http://www.hiwatt.com/data/Hi-Gain.html
som zvedavy na progrockera, urcite sleduje vyvoj :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #347 kedy: 17. Jún , 2007, 21:18:59 »

to ze najprv o MKIII a potom ze Caliber je Caliber.

exhumer riesil skresleny zvuk markaIII. ja hovorim, ze ked som to ocul nazivo, vobec mi to neprislo zle - akurat caliber mi pride zhodnejsi na styl hudby, ktory exhumer a ja robime.
jednoducho povedane, markIII skresleny je hrdy zastanca mark serii a tucny rockovy amp, pricom calibre uz smeruju skor k high-gain, rektifír a tak...
 Na zdravie!
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #348 kedy: 17. Jún , 2007, 21:20:54 »

mne sa najviac lubi(aj ked som necital vsetky prispevky:) ako to tu niektori ludia vedia hned porovnat aj ked to videli iba v katalogu:Dniekto si zahra na niecom v hudobninach 10 minut a uz vie zhodnit co je lepsie a co nie ?§!. ;Da hada sa tu s niekym ktory ma takych aparatov za sebou x.

Bavím sa skvele
kto sa tu hada? kto tu hodnoti nieco po 10 min.hrani z hudobnin? kto to videl iba v katalogu?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #349 kedy: 17. Jún , 2007, 21:24:47 »

to ze najprv o MKIII a potom ze Caliber je Caliber.

exhumer riesil skresleny zvuk markaIII. ja hovorim, ze ked som to ocul nazivo, vobec mi to neprislo zle - akurat caliber mi pride zhodnejsi na styl hudby, ktory exhumer a ja robime.
jednoducho povedane, markIII skresleny je hrdy zastanca mark serii a tucny rockovy amp, pricom calibre uz smeruju skor k high-gain, rektifír a tak...
 Na zdravie!

ten dual caliber je iny ako caliber, skor smeruje k tomu rectifieru. Obycajny caliber ma este ten zvuk taky akoby starsi a kus tensi, ale mastit sa na nom da secko okrem brutal fekal grindu ha ha ha
Zaznamenané

WEIRD THRASH
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #350 kedy: 17. Jún , 2007, 21:37:14 »

ten dual caliber je iny ako caliber, skor smeruje k tomu rectifieru. Obycajny caliber ma este ten zvuk taky akoby starsi a kus tensi, ale mastit sa na nom da secko okrem brutal fekal grindu ha ha ha

mozno mas pravdu, ale podla mna az taky rozdiel v calibroch nieje. "smerovat niekam" neznamena tam "byt" (teda aspon tak som to myslel). podla mna so spravnym speaker cabinetom ma caliber neuveritelne siroku paletu zvukov, od "sparkling clean" cez jemny crunch, drsnejsi crunch, decentny OD, prierazny lead az po pekne mastny DIST.
a mozno ty mas napocuvany caliber, ja dual a nevieme sa dohodnut  Bavím sa skvele
 Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #351 kedy: 17. Jún , 2007, 21:38:30 »

to ze najprv o MKIII a potom ze Caliber je Caliber.

exhumer riesil skresleny zvuk markaIII. ja hovorim, ze ked som to ocul nazivo, vobec mi to neprislo zle - akurat caliber mi pride zhodnejsi na styl hudby, ktory exhumer a ja robime.
jednoducho povedane, markIII skresleny je hrdy zastanca mark serii a tucny rockovy amp, pricom calibre uz smeruju skor k high-gain, rektifír a tak...
 Na zdravie!

Neviem neviem. Ja som ten, co na Calibery hral len 10 minut, ale mam za to, ze su to len prudko prudko orezane Marky za "malo penazi" bez vsetkych tych dalsich zaujimavych moznosti. Samozrejme, ze medzi nimi musia byt rozdiely. Aj Exumer a Darthez maju Calibery a tvrdia, ze im hraju kosok inac. Aj plnokrvne Marky hraju medzi sebou trochu inac. Ono je to aj o celkovej kondicii ampu, stavu lamp. Nedavno som porovnaval MKIII osadeny 2x6L6 a 2xEL34 s MKIV s 4x6L6 - hrali inac, ale ako to seriozne porovnat s takto rozdielnym osadenim ? A samozrejme kazdy mal ine preampove flasky...
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #352 kedy: 17. Jún , 2007, 21:51:46 »

Neviem neviem. Ja som ten, co na Calibery hral len 10 minut, ale mam za to, ze su to len prudko prudko orezane Marky za "malo penazi" bez vsetkych tych dalsich zaujimavych moznosti. Samozrejme, ze medzi nimi musia byt rozdiely. Aj Exumer a Darthez maju Calibery a tvrdia, ze im hraju kosok inac. Aj plnokrvne Marky hraju medzi sebou trochu inac. Ono je to aj o celkovej kondicii ampu, stavu lamp. Nedavno som porovnaval MKIII osadeny 2x6L6 a 2xEL34 s MKIV s 4x6L6 - hrali inac, ale ako to seriozne porovnat s takto rozdielnym osadenim ? A samozrejme kazdy mal ine preampove flasky...

uff, takto by som caliber nezahadzoval, m/b robili aj dvojkanal verziu s oddelenymi korekciami (dual caliber), mali recording vystup tak jak niektore marky, parallel fx loop, push/pull potak na lead kanali, EQ, silent recording switch, atd... napr. mne osobne lead/rhythm kanaly sedia viac, ako 3mody markIII-ky (a jednotne korekcie)...
mark seria je mark seria a calibre su skratka "nieco ine".
inymi slovami, ked je caliber "orezany aparat" od povedzme markIV, co su potom vsetky marshally a ostatne aparaty?!?!? detske hracky snad  Bavím sa skvele
markIV, podobne ako recto roadking su super vybavene/komplikovane ampy, ale ruku na srdce, v ramci gitarovych aparatov je to dost nadstandard...
rozdiely medzi rovnakymi ampami iste su, ale nie tak dramaticke. darthez aj exhumer maju v ampoch ine flasky, ktore maju iny stav, mozno skusali aj na inych gitarach, plus pokial viem, exhumer ma 4ohm bednu a darthez 8ohm... inak hrat mozu aj repraky.... atd atd....
 Na zdravie!
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #353 kedy: 17. Jún , 2007, 21:58:19 »

Som unaveny aby som to roypisoval ale Rastis ma uplnu pravdu...

aha....
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #354 kedy: 17. Jún , 2007, 21:58:36 »

chcelo by to velky megatest aspon na tyzden a porovnavat vsetko so vsetkym a kazdy by si tam vybral aparat, lampy, bedne svojich snov... mozno som aj ja len skryty marshallista... :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #355 kedy: 17. Jún , 2007, 22:02:53 »

chcelo by to velky megatest aspon na tyzden a porovnavat vsetko so vsetkym a kazdy by si tam vybral aparat, lampy, bedne svojich snov... mozno som aj ja len skryty marshallista... :)

ked sa nad tym tak zamyslim, skor by som sa divil, kebyze vam aparaty hraju rovnako.... nie?
nam s mincom tiez nehraju dc-cka rovnako, ale v tom je zase privela roznych vstupnych faktorov...

ten megatest je dobry napad, horsie je uz zrealizovat ho Žmurk
 Na zdravie!
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #356 kedy: 17. Jún , 2007, 22:10:25 »

OK. Teraz možem poskytnúť 1x MESA DUAL RECTIFIER, 1xTRIAXIS+ SIMUL CLASS, 1x MARSHALL JCM-900 SL-X, 1x MARSHALL PLEXI 1987S, 1X ENGL POWERBALL 1x box 4X12 MARHSALL GREENBACK, 1x JCM-800 2203, 3 X 1960 AV a 1x 1936 2x12 MARSHALL. Kto to bude platiť páni ??  ha ha ha ha ha ha

odvoz? pre mna za mna ja sa otocim aj 2x, triaxis som este neocul. a ano, stoji mi to za to  Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #357 kedy: 17. Jún , 2007, 22:14:17 »

shanike - pozri si schemy a mrkni manualy, co ktora seria (Cal, DC, MK) ponuka a dokaze. Ver, ze DC s 2 radmi korekcii sa s MKIII co do zvukovych moznosti neda porovnat. Pozri si ceny Caliberov / Markov a skus sa podla nich rozhodnut, co je "plnokrovnik" a co orezany "low-end".
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #358 kedy: 17. Jún , 2007, 22:19:43 »

jediny vyrazny rozdiel ktory ja vidim je, ze mark ma simul class/class a switch a caliber ee
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #359 kedy: 17. Jún , 2007, 22:27:05 »

jediny vyrazny rozdiel ktory ja vidim je, ze mark ma simul class/class a switch a caliber ee

tak to si pozeral velmi zle  Žmurk co ten rozdiel v cene ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.