Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 20:28:34
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501967 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #360 kedy: 17. Jún , 2007, 22:27:54 »

jediny vyrazny rozdiel ktory ja vidim je, ze mark ma simul class/class a switch a caliber ee

tak to si pozeral velmi zle  Žmurk co ten rozdiel v cene ?

to robi ten 60/100watt switch
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #361 kedy: 17. Jún , 2007, 22:28:53 »

asi hej  Som frajer
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #362 kedy: 17. Jún , 2007, 22:36:03 »

asi hej  Som frajer

osobne by som sa o tie ceny zrovna neopieral. ked som hladal novy amp, bola ponukana dc-5ka za 32 000,- a markIII za 39 000,- (aparaty v cca rovnakom stave.)
na druhej strane, isty manik ponukal markIV na ceskych strankach za tusim 65 000,- CZK... co je uz aj na taky amp trochu prehnana cena.
pokial ide o wattaz, mas aj 100watt dual caliber verziu (dc-10).
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #363 kedy: 17. Jún , 2007, 22:44:09 »

vravim - pozri si schemy a manualy, o com su tie serie. mam pocit, ze si sa mrkol iba v rychlosti na MB webe nejake specifikacie a s nimi tu teraz mutis vodu - nie v zlom, ale posobi to tak  Žmurk
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #364 kedy: 17. Jún , 2007, 22:50:44 »

vravim - pozri si schemy a manualy, o com su tie serie. mam pocit, ze si sa mrkol iba v rychlosti na MB webe nejake specifikacie a s nimi tu teraz mutis vodu - nie v zlom, ale posobi to tak  Žmurk

nie nie  Nezahrávaj sa skor sa na to pozeram z pohladu uzivatela-gitaristu, co pre mna ten amp realne ponuka. nie z pohladu, kolko je kde rezistorov, capacitorov atd...
ako si sa uz z inej temy dozvedel, elektrotechnik zrovna niesom.
 Na zdravie!
Zaznamenané

RobG
Hosť
« Odpoveď #365 kedy: 17. Jún , 2007, 22:53:25 »

alebo ako hovoria susedia Česi...z nouze cnost....

Shanike..to s tým odvozom ma pobavilo...
« Posledná zmena: 17. Jún , 2007, 22:55:36 od RobG » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #366 kedy: 17. Jún , 2007, 23:01:05 »

(...) nie z pohladu, kolko je kde rezistorov, capacitorov atd... (...)
Nikto nehovori o pocte nejakych suciastok, ale o roznych prepinacoch a zosilnovacich stupnoch a pod. Co su vsetky veci, na ktorych si zakladas. Ja si mimochodom myslim, ze najlepsi zosilnovac je najjednoduchsi.
(...) inymi slovami, ked je caliber "orezany aparat" od povedzme markIV, co su potom vsetky marshally a ostatne aparaty?!?!? detske hracky snad  Bavím sa skvele (...)
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #367 kedy: 17. Jún , 2007, 23:03:49 »


Shanike..to s tým odvozom ma pobavilo...

he. he. dufam, ze ti nezabehla proteza.

Ja si mimochodom myslim, ze najlepsi zosilnovac je najjednoduchsi.

tym padom mi nahravas do karat, kedze caliber je v porovnani s mark seriou ten jednoduchsi...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #368 kedy: 17. Jún , 2007, 23:10:05 »

tusim sa tocime dokolecka a zacina to stupidniet

shanike - zahraj si poriadne na Mark serii, skus si to trochu nastudovat - ja za seba mam tak trochu "ohmatane" II, III aj IV a nehovorim o pocte rezistorov, ale z hladiska gitaristu  Žmurk

HOWGH
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #369 kedy: 17. Jún , 2007, 23:16:27 »

tusim sa tocime dokolecka a zacina to stupidniet

shanike - zahraj si poriadne na Mark serii, skus si to trochu nastudovat - ja za seba mam tak trochu "ohmatane" II, III aj IV a nehovorim o pocte rezistorov, ale z hladiska gitaristu  Žmurk

HOWGH

 Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele
tak to este trosku zamotam:
rasto - zahraj si poriadne na caliber serii, skus si to trochu nastudovat - ja za seba (aj za inych) pravidelne ohmatavam (a nielen to) a neviem sa vyohmatat. snad budes mat moznost si zahmatat tiez, mozno na nejakom megateste - a bude o skusenost naviac... Žmurk
 Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #370 kedy: 17. Jún , 2007, 23:23:04 »

vytrel si mi kocura.

priznavam - nespomeniem si, ci som hral konkretne na Caliber ale viem, ze som co-to pohral na Dual Caliber, jednokorekcny, dvojkorekcny, 100 watovy, chvilku som potrapil Studio Preamp... Nepovazujem sa za znalca MB a ani za majstra sveta, ale mam tak trochu pocit, ze v tejto konkretnej debate s Tebou tu, su skusenosti akosi viacej na mojej strane  Žmurk.

Ak som aj nahodou na Caliber nehral (fakt neviem), tak napriek tomu ak pozrem do schemy a manualu, tak aj ked nie som tiez elektrotechnik, tak si na 90% viem zvukove moznosti toho aparatu predstavit - lampovy guruovia - vyrobci nech mi odpustia taketo "ruhanie"  :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #371 kedy: 17. Jún , 2007, 23:44:41 »

Chlapci, ktory z Vas dokaze zahrat cosi rozumne na hiwatte alebo prastarej plexine? Mesa je pre sracov  Cmuk chlapci  Som frajer ha ha ha
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #372 kedy: 17. Jún , 2007, 23:52:24 »

Roberto - bracho. Ktory si ty rocnik ? Cosi mi nasepkava, ze moj stroj je starsi od Teba   Cmuk chlapci Som frajer ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #373 kedy: 17. Jún , 2007, 23:59:51 »

oprava. chcel som napisat:

Roberto - synu. Tak   Cmuk chlapci Som frajer ha ha ha
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #374 kedy: 18. Jún , 2007, 00:15:26 »

progrocker zasiahni ... ale rychlo  ha ha ha

Som utahany a uz ma to nebavi riesit stale to iste. Preber stafetu odo mna. Na zdravie! Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.