Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 12:29:55
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 501397 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #375 kedy: 18. Jún , 2007, 00:16:49 »

inak je to mimo temy...  nenasiel som ziadne ukazky http://www.hiwatt.com/data/Hi-Gain.html
som zvedavy na progrockera, urcite sleduje vyvoj :)

Toto nema s klasickymi Hiwattmi nic spolocne. Ani samotny vyrobca. Ale dobre sa vie prizivit na starej znacke a aspon tymto rastu ceny povodnych originalov, co ma tesi, takze im drzim palce.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #376 kedy: 18. Jún , 2007, 11:50:51 »

schematicky su medzi markami a calibermi dost rozdiely. marky 2,3,4 sa dost podobaju. medzi calibermi a DC su tiez nejake rozdiely. a snad je jedno ake ma amp moznosti, ci ma mark o 4 cudliky na prepinanie modov viac ako caliber, pokial su ich majitelia so svojimi ampammi spokojny, nie?  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #377 kedy: 18. Jún , 2007, 19:09:58 »

4oci - pozri si schemy hlavne tych preampov (o tom tato rada MB je) - zakladne zapojenie je totozne s tym, ze Marky maju toho viac - vysky pracujuce v 2 roznych okruhoch, rozne frekvencne dorovnavaky na rozne situacie atd atd. Calibery maju len ten uplne holy zaklad - cisty / skresleny. Calibery vedia zahrat 2 zakladne markove zvuky, Marky zahraju to co Caliber + X dalsich zvukovych variacii. Ale koncepciu maju rovnaku - korekcie pred skreslenim, EQ pred koncom, 90% zvuku z preampu. Opakujem sa a uz sa citim pre to aj divne, ale obcas mi neda zareagovat, ked to tu tak citam niekedy... Samozrejme ked sa postavia vedla seba taketo podobne ampy, kazdy bude trochu inde, ale aj to tu uz bolo vsetko povedane.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #378 kedy: 19. Jún , 2007, 13:30:50 »

4oci - pozri si schemy hlavne tych preampov (o tom tato rada MB je) - zakladne zapojenie je totozne s tym, ze Marky maju toho viac - vysky pracujuce v 2 roznych okruhoch, rozne frekvencne dorovnavaky na rozne situacie atd atd. Calibery maju len ten uplne holy zaklad - cisty / skresleny. Calibery vedia zahrat 2 zakladne markove zvuky, Marky zahraju to co Caliber + X dalsich zvukovych variacii. Ale koncepciu maju rovnaku - korekcie pred skreslenim, EQ pred koncom, 90% zvuku z preampu. Opakujem sa a uz sa citim pre to aj divne, ale obcas mi neda zareagovat, ked to tu tak citam niekedy... Samozrejme ked sa postavia vedla seba taketo podobne ampy, kazdy bude trochu inde, ale aj to tu uz bolo vsetko povedane.

neviem ake schemy si ty pozeral, ale ked sa pozriem ja na schemy marku IV, caliber 50 a DC 5 tak vidim:

mark ma korekcie hned za prvou triodou
caliber ma korekcie za tretou triodou
DC ma korekcie na rh kanale za prvou triodou (ako u marku) lead kanal ma korekcie za tretou triodou.

mark ma na skreslenie 5 triod, caliber a DC maju po 4 triody.

skor by som povedal, ze calibery su schematicky niekde medzi rectifierom (korekcie za skreslenim) a markom (gr eq).

takze ked si to takto vezmem nezda sa mi caliber ako okyptena verzia marku. ale je to len moj laicky pohlad, ked sa mylim tak ma vyvedte niekto z omylu
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 13:33:03 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #379 kedy: 19. Jún , 2007, 20:45:56 »

http://www.tubefreak.com/cal50pre.gif

http://www.tubefreak.com/mk3-1.gif

Ty si pozeral ake schemy ? Nedaj sa oklamat poctom malych lamp - nie vsetky robia skreslenie.

Tu mas recto preamp, ale tej podobnosti tam nevidim ani zamak:

http://www.tubefreak.com/dualrec1.gif
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #380 kedy: 19. Jún , 2007, 21:13:08 »

Ked uz to takto studujete, tak zda sa, ze v oboch schemach sa na skreslenie pouzivaju dva triodove stupne. Ale s tym Caliber je to pravda, ze tie korekcie su az za skreslenim.
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #381 kedy: 19. Jún , 2007, 22:34:44 »

obavam sa ze 4oci hovori o dc, pricom rasto stale len o tom "svojom" calibri  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #382 kedy: 20. Jún , 2007, 00:22:43 »

obavam sa ze 4oci hovori o dc, pricom rasto stale len o tom "svojom" calibri  Bavím sa skvele

nie som na stope, co mas na mysli...  Popiskujem si
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #383 kedy: 20. Jún , 2007, 10:41:24 »

http://www.tubefreak.com/cal50pre.gif

http://www.tubefreak.com/mk3-1.gif

Ty si pozeral ake schemy ? Nedaj sa oklamat poctom malych lamp - nie vsetky robia skreslenie.

pozeral som MKIV (ale to je jedno - marky su skoro rovnake), caliber som pozeral presne tento..este si pozri DC  Som frajer
http://www.schematicheaven.com/boogieamps/boogie_dual_caliber_dc5.pdf

Tu mas recto preamp, ale tej podobnosti tam nevidim ani zamak:

http://www.tubefreak.com/dualrec1.gif

recto schemu som videl. myslel som podobnost v zmysle, ze korekcie su za skreslenim, teda nie ako u marku (pred skereslenim)

podobnost caliberu a marku je v rhytm kanale (oba maju korekcie za vstupnou triodou), ale rozdiel je v lead kanale. zatial co u marku sa lead pripaja za korekciami. u caliberu (ci uz normalneho alebo DC) su korekcie za skreslenim (teda ked dobre citam tu schemu)

btw ked uz porovnavame schemy. ked si porovnas schemu DC a single recta tak si myslim, ze je tam viac podobnosti ako s markom  Žmurk (IMO)

http://www.schematicheaven.com/boogieamps/boogie_solo50_rectoverb.pdf
« Posledná zmena: 20. Jún , 2007, 10:42:13 od styrioci » Zaznamenané
damiandch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214



« Odpoveď #384 kedy: 20. Jún , 2007, 10:44:25 »

cekom nechapem o co sa tu touto debatou o schemach snazite :) 
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #385 kedy: 20. Jún , 2007, 10:54:09 »

cekom nechapem o co sa tu touto debatou o schemach snazite :) 

cisto teoreticky dokazat, ze calibar nie je len ozobracena verzia marku  ha ha ha
Zaznamenané
damiandch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214



« Odpoveď #386 kedy: 20. Jún , 2007, 10:58:09 »

cekom nechapem o co sa tu touto debatou o schemach snazite :) 

cisto teoreticky dokazat, ze calibar nie je len ozobracena verzia marku  ha ha ha
keby aj hej stale je to profi sptickovy aparat, nie? dam ruku do ohna za to ze by si nerozoznal na com hras keby ti zaviazali oci :) a ani ja a ani mnoho dalsich :)
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #387 kedy: 23. Jún , 2007, 10:28:20 »

rasto ides... pocul si calibre na rovnakych bedniach ktore hrali uplne inak :) a mne to tu luia aj tak nebudu verit,tak hod sem nejaku malu reakciu na minitest Žmurk ak sa ti chce
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #388 kedy: 24. Jún , 2007, 23:44:22 »

no jo...

konecne som sa teda dostal k poskusani Caliber 50 a to rovno 2 kusy postavene vedla seba - hlavy + 2 "rovnake" boxy 2x12" V30 - vdaka Exhumerovi a Darthezovi.

Caliber je prudko orezany Mark - uz sa opakujem, ale je to tak. Oproti Markom Calibery zneju trochu agresivnejsie, Marky su uhladenejsie, ale to je zase take konstatovanie... Sranda je, ze oba Calibery znelu trochu inac, nie moc, ale nejake rozdiely vo farbe sa nasli. Po vzajomnom krizovom prelampovani sa im zvuk ciastocne zamenil, ale nie uplne - skratka nehrali identicky. Takze zato nema zmysel nejak generalizovat, v com su zvukove rozdiely medzi Calibermi alebo Markami. Skratka pod paprcami to robilo to, co Marky, korekcie sa spravali tak isto, prve volume (konecne po spravnosti nazyvane Gain) tak isto, EQ pracuje v tych istych pasmach... Este aj ten zvuk to gitaram trochu unifikuje, ako Marky. Ze to ma v scheme korekcie o triodovy stupen skorej ci neskorej ma mozno nejaky vyznam, ale urcite nijak zvukovo zasadny. O nejakej podobnosti s Rectifierom nemoze byt ani reci... Inak su to fasa vdacne stroje - ako aj ostatne Buginy.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #389 kedy: 26. Júl , 2007, 08:19:56 »



Fajn zvuk na novsi Marshall, teda aspon sa zda ze hra na JCM800. Gitara je reedicia z Custom Shopu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.