Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 11:58:35
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SISTERHOOD OF KLANGPEDAL  (Prečítané 29990 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #45 kedy: 28. Január , 2012, 20:14:04 »

najvsestrannejsi??? ... vlastne ano, renesancia progroku, platni ... ano, mas pravdu nic som nepovedal  Bavím sa skvele

Tak mi daj priklad nejakeho klavesoveho nastroja, ktory sa uz tolko desatroci uplatnil v prakticky vsetkych hudobnych zanroch.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #46 kedy: 28. Január , 2012, 20:22:24 »

ja si myslim, ze hocijaky master keyboard za 5 korun + 2 free softy su vsestrannejsie, ako mechanicka obluda z roku 1935  Ja som čert..

Velmi scestne porovnanie. To potom aj Gibson Robot gitara je lepsia ako 59 Standard trebars. :) Porovnaj to s kontextom doby a vyuzitim v kope zanroch...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #47 kedy: 28. Január , 2012, 21:01:11 »

Velmi scestne porovnanie. To potom aj Gibson Robot gitara je lepsia ako 59 Standard trebars. :) Porovnaj to s kontextom doby a vyuzitim v kope zanroch...

je to archaicky zvuk, naposledy sa pouzival v 70tych rokoch, dnes sa da pouzit jedine v nejakej retro hudbe. v sucasnej, myslim naozaj sucasnej hudbe sa nepouziva, ako sa nepouzival v aktualnej hudbe 80tych rokov, a ako sa nepouzival v aktualnej hudbe 90tych rokov. takze aka vsestrannost ? kto dnes citi potrebu ten zvuk pouzit, v maximalne prijatelnej forme existuje v SW platforme... napriek tomu ho nejak moc v hudbe nenachadzam...

vsestranny je zvuk elektrickej gitary. ten cisty, co sa pouzival v 50tych rokoch sa pouziva aj v sucasnej hudbe, ked uz tak...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #48 kedy: 28. Január , 2012, 21:06:38 »

Tak mi daj priklad nejakeho klavesoveho nastroja, ktory sa uz tolko desatroci uplatnil v prakticky vsetkych hudobnych zanroch.  :)

hmmmmm.... co to len moze byt... zeby klavir ?  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #49 kedy: 28. Január , 2012, 22:41:58 »

je to archaicky zvuk, naposledy sa pouzival v 70tych rokoch, dnes sa da pouzit jedine v nejakej retro hudbe. ň

Jazz, blues nemoze byt "sucasny"? Casto sa v tychto zanroch pouziva aj dnes...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #50 kedy: 29. Január , 2012, 08:43:36 »

Pokial viem tan na novom OPeth je hammond, aj na novom riverside plus este neviem v ktorej vsetkej sucasnej muzike co pocuvam Zdravíčko
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #51 kedy: 29. Január , 2012, 09:46:43 »

Aj v popiku sa inak obcas objavi, v rnb tiez. Skor su "archaicke" tie analogove syntaky inak. Zvuky Moogov uz ozaj moc nepocut.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #52 kedy: 29. Január , 2012, 12:12:02 »

Skor su "archaicke" tie analogove syntaky inak. Zvuky Moogov uz ozaj moc nepocut.

len ty hovno poznas... cely pop dnesny je robeny na VA syntakoch (VA = Virtual Analog, cize digitalna simulacia analogovych syntakov). samozrejme, ze nikto sa nesnazi napodobovat zvuky pouzivane v 70tych rokoch, ale ta syntakova archuitektura a sposob tvorby zvukov je dodnes velmi aktualny, akurat v digitalnom prostredi (logicky). inak analogove syntaky sa vyrabaju (a hojne pouzivaju) aj dnes a nejde zase az tak o mensinovy zaner



tu mas asi najpouzivanejsi VA posledneho desatrocia:

- jasne ze to zneje trochu inac, modernejsie. ale je to presne ta synteza, ten typ zvukov...

daj este nieco o vsestrannosti Hammondu  Ja som čert.. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 29. Január , 2012, 12:13:13 od rastis » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 29. Január , 2012, 12:22:09 »

daj este nieco o vsestrannosti Hammondu  Ja som čert.. Bavím sa skvele

Zas porovnavas neporovnatelne. Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #54 kedy: 29. Január , 2012, 12:29:17 »

Zas porovnavas neporovnatelne. Nechajte ma vydýchať

jak neporovnatelne. cely cas tu podsuvas, ako je Hammond najvsestrannejsi klavesovy nastroj. zjavne mas Hammond velmi rad, vacsina Tvojich oblubenych kapel zo 70tych rokov ho pouzivala. OK. ale tam aj ten nastroj skoncil. ked najvsestrannejsi klavesovy nastroj, tak klavir, ako som uz spominal. ten sa vyskytuje cele storocia a pouziva sa aj v dnesnom popiku...

o analogovych syntakoch, ako su dnes archaicke si zacal ty. tak som len chcel naznacit, ze zdaleka nie su take archaicke, ako si myslis, ze sa stale vyrabaju, aj pouzivaju a ze dokonca na dnesnej "obdobe" analogovych syntakoch je vystavana znacna cast dnesnej hudby, a zvuk Hammondu mozes hladat lupou... to nie je porovnavanie, to su fakty  Žmurk
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #55 kedy: 29. Január , 2012, 12:41:00 »

Chlapci nehadajte sa mi tu...žiadny nástroj nie je archaický pokial je použiteľný v súčasnej hudbe. A či synthy tak aj hammond aj fender piano, aj klavír sú nástroje, ktoré prežijú veky, pretože sú skutočne použiteľné aj dnes.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #56 kedy: 29. Január , 2012, 13:15:58 »

.... A či synthy tak aj hammond aj fender piano, aj klavír sú nástroje, ktoré prežijú veky...

neprehanaj - si na gitarovom fore a si tu len host  Ja som čert..
Zaznamenané
Luk@s
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 299



WWW
« Odpoveď #57 kedy: 03. Február , 2012, 01:08:44 »

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
pocuj Progy. inac...

co povies na true flaskovy komputer ? to musi byt iny vypoctovy rachot, ne tie cinske male prditka s novymi chipmi  Bavím sa skvele

[img width= height=]http://members.shaw.ca/rcgregory/ph4/colossus_1.jpg[/img]
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #58 kedy: 05. Február , 2012, 01:27:51 »

Dakujeme velice krááásne všetkým ktorý sa zastavili na emergenze a odovzdali nám svoj hlas, aj vďaka Vám sme postúpili do ďalšieho kola z krásneho druhého miesta Si píš!!! tešíme sa na ďalšie kolá :-)
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #59 kedy: 12. Júl , 2012, 23:26:46 »

Kapela SISTERHOOD OF KLANGPEDAL - ma novu zostavu !!
Jano Steno - bicie nastroje (Persona Grata, Disconcrete)
Mario Polonyi - basova gitara (PhB, ex-Mobydick)

vidime sa na koncertoch v septembri  Na zdravie!
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 1.608 sekund, 23 otázok.