Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
03. Júl , 2024, 10:11:23
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 50W lampovy homemade zosikk  (Prečítané 23427 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #105 kedy: 10. Jún , 2009, 11:47:36 »

dnes som odstranil to piskanie.valla mal pravdu, dal som pod sasi hlinikovy plech ,uzemnil a piskot je prec. valla dakujem ti, dufam ,ze sa niekedy stretneme a dame Na zdravie!, samozrejme na mna.

prehadzoval som aj anody na primare ,no len som zapol power a strasny hukot s toho liezol.

pri skratovanych vstupoch pocut jemny brum 50Hz, ale to je asi normalne.

mate niekto homemade lampac, ktorý nebrumí vobec?
kto ma ,nech prezradi ako to odstranit. budem vdacny. trimer v zhaveni mam, bezec je v strede a do krajov brumi uz len viac. pomoze jednosmerne zhavenie?

Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #106 kedy: 10. Jún , 2009, 11:54:59 »


mate niekto homemade lampac, ktorý nebrumí vobec?
kto ma ,nech prezradi ako to odstranit. budem vdacny. trimer v zhaveni mam, bezec je v strede a do krajov brumi uz len viac. pomoze jednosmerne zhavenie?


ja mam  :) a mam striedave zhavenie - recept asi nieje. musis to amt dobre navrhnute a bez zemnych sluciek.
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #107 kedy: 10. Jún , 2009, 12:01:29 »

pozri foto

mam to rozmiestnene dobre,trafaky a tak. zeme mam tahane podla obrazku zapojenia dosky,je niekde na piatej strane.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #108 kedy: 10. Jún , 2009, 12:12:57 »

dnes som odstranil to piskanie.valla mal pravdu, dal som pod sasi hlinikovy plech ,uzemnil a piskot je prec. valla dakujem ti, dufam ,ze sa niekedy stretneme a dame Na zdravie!, samozrejme na mna.

prehadzoval som aj anody na primare ,no len som zapol power a strasny hukot s toho liezol.

pri skratovanych vstupoch pocut jemny brum 50Hz, ale to je asi normalne.

mate niekto homemade lampac, ktorý nebrumí vobec?
kto ma ,nech prezradi ako to odstranit. budem vdacny. trimer v zhaveni mam, bezec je v strede a do krajov brumi uz len viac. pomoze jednosmerne zhavenie?


sak som ti hovoril Na zdravie!
no ja pouzivam striedave zhavenie a nepouzivam trimer ale davam len dva 47R alebo 22R odpory na zem a vse je v poriadku :)
ale musis veddiet ci ti to brumi alebo vrci,vrcanie sposobuje zhavenie a brumenie na hovno rozmiestnene zeme,opytam sa ta takto kde mas uzemnene biasove napatie-ked je uzemene v signalovej zemi tak to moze spposobit brum,najlepsie je to zemnit v zdrojovej casti Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #109 kedy: 10. Jún , 2009, 12:16:33 »

a hlavne jednosmerne zhavenie ma pointu mozno iba v predzosilovacoch, pretoze v koncovych push pull stupnoch sa zhaviaci brum fazovo odcita.

Jo a k tomu nakresu, priznam sa Ti, ze ja by som to pohla hentoho nerobil, nebavi ma takato dratovacka a este s neistym koncom - mozno trepem ale brumi to asi aj preto - velka splet vodicov, netienene...
« Posledná zmena: 10. Jún , 2009, 12:17:42 od mario bross » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #110 kedy: 10. Jún , 2009, 12:32:11 »

sak som ti hovoril Na zdravie!
no ja pouzivam striedave zhavenie a nepouzivam trimer ale davam len dva 47R alebo 22R odpory na zem a vse je v poriadku :)
ale musis veddiet ci ti to brumi alebo vrci,vrcanie sposobuje zhavenie a brumenie na hovno rozmiestnene zeme,opytam sa ta takto kde mas uzemnene biasove napatie-ked je uzemene v signalovej zemi tak to moze spposobit brum,najlepsie je to zemnit v zdrojovej casti Na zdravie!
Ked pozicne a opticky skopcis amp ktrory uz niekto krvopotne odladil a rokami overil,tak nemas problem.....staci ale ak posunies niektore komponenty trocha inak ,ako boli u odladenej koncepcie a si v prdeli jak jarny sneh a nepomôze ti tienit ani zhavenie.

Je samozrejme ovela lepsie ,ale aj pracnejsie zhaviace vodice zmotavat.
Tienenia su tiez na mieste a nie len v miestach kde je slaby signal ,ale aj tam,kde sa od daneho vodica môze na modulovat na inu suciastku a v ovela haklivejsom mieste.

Temo ma take kombo robenak a usporiadanie lamp je tam jak u kok.tof na dvore,ale nevadi.Piskalo jak sproste a az ked som zatienil jeden anodovy kabel ,tak vsetko prestalo.
Dokonca v niektorych marshaloch som videl taku lokalnu spätnu väzbu ,riesenu tienenim a to tak ,ze tieneny bol daky vstup do G1 a tienenie bolo pripojene na Anodu Si píš!!!!!!!
Je preto velmi tazke v takychto pripadoch radit ,ze co a ako.
J v mojich ampoch sa s tym tiez bohvieako neserem.Zahavenie niekde mocem ,niekde nie a tieninim tiez iba co je fakt potrebne,ale to su skusenost uz po niekolkych odladenych zosikch a tiez mam niekedy hlavu v smutku ,ked sa niektore veci chovaju akosi divne.
Netreba sa bat a v zapnutom ampe bastrngovat s kablami,ale bacha!!!!!!treba byt velmi opatrny.Ono to obcas aj trse  Bacha na vec kamo! Bavím sa skvele


Tak ze radit spôsobom "ja netienim ani vstup"je bezpredmetne ,hlavne v tvojom pripade Tomas,ked som ti brum ampu odstranil polohou dratu   Žmurk a usetril dalsi tyzden lamania si nad tym hlavu
« Posledná zmena: 10. Jún , 2009, 12:39:18 od brdo prvy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #111 kedy: 10. Jún , 2009, 12:47:01 »

Ked pozicne a opticky skopcis amp ktrory uz niekto krvopotne odladil a rokami overil,tak nemas problem........

a aj tie fabricke imperialisticke ampy su tiez niekedy barsjake - ten Iggho (a vlastne aj moj) Akustik :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #112 kedy: 10. Jún , 2009, 12:56:17 »

a aj tie fabricke imperialisticke ampy su tiez niekedy barsjake - ten Iggho (a vlastne aj moj) Akustik :)
.....ale to uz je debata do inej temy  Beeee  Na zdravie!
Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #113 kedy: 10. Jún , 2009, 13:04:20 »

Ked pozicne a opticky skopcis amp ktrory uz niekto krvopotne odladil a rokami overil,tak nemas problem.....staci ale ak posunies niektore komponenty trocha inak ,ako boli u odladenej koncepcie a si v prdeli jak jarny sneh a nepomôze ti tienit ani zhavenie.

Je samozrejme ovela lepsie ,ale aj pracnejsie zhaviace vodice zmotavat.
Tienenia su tiez na mieste a nie len v miestach kde je slaby signal ,ale aj tam,kde sa od daneho vodica môze na modulovat na inu suciastku a v ovela haklivejsom mieste.

Temo ma take kombo robenak a usporiadanie lamp je tam jak u kok.tof na dvore,ale nevadi.Piskalo jak sproste a az ked som zatienil jeden anodovy kabel ,tak vsetko prestalo.
Dokonca v niektorych marshaloch som videl taku lokalnu spätnu väzbu ,riesenu tienenim a to tak ,ze tieneny bol daky vstup do G1 a tienenie bolo pripojene na Anodu Si píš!!!!!!!
Je preto velmi tazke v takychto pripadoch radit ,ze co a ako.
J v mojich ampoch sa s tym tiez bohvieako neserem.Zahavenie niekde mocem ,niekde nie a tieninim tiez iba co je fakt potrebne,ale to su skusenost uz po niekolkych odladenych zosikch a tiez mam niekedy hlavu v smutku ,ked sa niektore veci chovaju akosi divne.
Netreba sa bat a v zapnutom ampe bastrngovat s kablami,ale bacha!!!!!!treba byt velmi opatrny.Ono to obcas aj trse  Bacha na vec kamo! Bavím sa skvele


Tak ze radit spôsobom "ja netienim ani vstup"je bezpredmetne ,hlavne v tvojom pripade Tomas,ked som ti brum ampu odstranil polohou dratu   Žmurk a usetril dalsi tyzden lamania si nad tym hlavu
ale ano to mas pravdu,ampy su velaka dilema na hodne roku Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #114 kedy: 10. Jún , 2009, 13:05:30 »

a hlavne jednosmerne zhavenie ma pointu mozno iba v predzosilovacoch, pretoze v koncovych push pull stupnoch sa zhaviaci brum fazovo odcita.

Jo a k tomu nakresu, priznam sa Ti, ze ja by som to pohla hentoho nerobil, nebavi ma takato dratovacka a este s neistym koncom - mozno trepem ale brumi to asi aj preto - velka splet vodicov, netienene...
tazko povedat kde ma chybu,ale on na to pride aj sam Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #115 kedy: 10. Jún , 2009, 13:09:19 »

schema zeme. moze byt?

* zeme.PDF (140.82 KB - stiahnuté 219 krát.)
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #116 kedy: 10. Jún , 2009, 13:12:38 »

schema zeme. moze byt?
no tak koncove lampy nemusis tahat do hniezda mozes ich uzemnit na patici ako mas srubek Bavím sa skvele
bias nedavaj na signal daj ho do hniezda, a signal nedavaj do hniezda daj ho niekde na sasi pri presenci Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #117 kedy: 10. Jún , 2009, 13:13:24 »

a aj tie fabricke imperialisticke ampy su tiez niekedy barsjake - ten Iggho (a vlastne aj moj) Akustik :)
jaaj az teraz som si spomenul ,na tu kablikovu vychytavku co si tam ty mal a Iggy nie  Bavím sa skvele saranda velika.Nechapem ako to mohlo hrat tym ostatnym majitelom tohto modelu
Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #118 kedy: 10. Jún , 2009, 13:37:20 »

jaaj az teraz som si spomenul ,na tu kablikovu vychytavku co si tam ty mal a Iggy nie  Bavím sa skvele saranda velika.Nechapem ako to mohlo hrat tym ostatnym majitelom tohto modelu
tak vis kdo umi umi Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #119 kedy: 17. Jún , 2009, 07:01:08 »

brum odstraneny,vymenil som ecc a je ponom.
uz to hra jak ma.
dakujem vsetkym, ktori boli ochotni mi pomoct. Na zdravie!
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.