Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
05. Júl , 2024, 20:13:13
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 50W lampovy homemade zosikk  (Prečítané 23522 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #30 kedy: 20. Máj , 2009, 10:12:00 »

zaujimalo by ma ci skreslenie na jcm 800 je aj pri nizsej hlasitosti, alebo tomu treba pridat ako na 1987

konstrukteri vyjadrite sa

mne to kresli az ked tomu pridam
Koncepcia Marshall 2203/2204 master volume ,alebo uz pozdejsia 800ka ,bola vymyslena tak ,aby amp kreslil uz pri malej hlasitosti ,cize uz aj pri izbovej a dalo sa skreslenie separatne nastavit a netrabalo trapit ostatnych clenov kapeky ( susedov) na ukor hluku.
tie takzvane plexace/stvordieraky nemali Master a preto sa to muselo knedlit az do nepricetna ,aby si prevalil preamp,co bolo az nesitelne,lebo koniec sa nedal uz niako uskrtit a reval jak keby si mal master naplno.
Sam K.Emerson ,ked zakladal ELP povedal :ze uz nechchce v kapele gitaristu ,ktory si len vypecie zosik a ostatne uz neni pocut.Dokonca aj Gilmourovi s PF za to picovali  Bavím sa skvele
Preto sa pozdejsie zacali robit ampy ,kere kreslili preampom.Samozrejme ze ten poradny masaker a skrkot dojde ,az ked zacina chrcat uz aj koniec,berna,usi .... ,ale to je tema o niecom inom.
Tak ze malo by ti to tahat uz aj pti malej hlasitosti.
Ked to tak neni ,tak je nieco zle.Lampy su v poradku ?
Napätia su priblizne take ako podla schem.
Dost hodne zavisi od pozicie suciastok ,ale ako som si len tak letmo vsimol ,tak v tom tvojom radiu to vypada byt vsetko na mieste.
No neviem. Smútim

Zo Zvolena  Nechajte ma vydýchať sak to je daleko  ?§!. tak cca 2,5hodky autom...no ked si na cestu pustis ACDC tak aj skôr  Bavím sa skvele ale sak nedbam
Sprav si vylet a mozeme sa na to podivat :)
Zaznamenané
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #31 kedy: 20. Máj , 2009, 10:34:05 »

zajtra poslem upravenu schemu preampu 1987 aby ste mali predstavu

napatia su v pohode,zapnuty amp pri skratovanych vstupoch ma cca 300V za diodami, preamp cca 150V, presne neviem asi si to zacnem pisat Bavím sa skvele

a lampy su nove elektroharmonix
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #32 kedy: 20. Máj , 2009, 10:35:30 »

tak to máš dosť divné napätia-málo.
« Posledná zmena: 20. Máj , 2009, 10:35:50 od ff » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #33 kedy: 20. Máj , 2009, 10:40:32 »

Brdo, ale on nema 2204 on ma 1987 - aspon podla uvodneho prispevku, o ake upravy sa tam jedna nevieme. Takze JCM800 to nebude asi cista, takze ani to skreslenie tam nebude porovnatelne ani s 1987 ani s 2204  :)

takze neviem, ci by to malo kreslit pri izbovej hlasitosti, ten preamp na JCM800 bohvieako nekresli ( teda moj subjektivny dojem skreslenia )
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #34 kedy: 20. Máj , 2009, 10:48:38 »

dobry komentar mario bross

aby ste zbytocne nepolemizovali ,pockajte, cez vikend porobim este ukazky vyhuleneho ampu, potom to poriesime.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #35 kedy: 20. Máj , 2009, 10:52:54 »

urcite z vas  niekto postavil nejake ampy, nemohli by ste mi poslat foto a ukazky, nech mozem porovnavat.
trebars aj marshally.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #36 kedy: 20. Máj , 2009, 10:53:02 »

ale tie napatia tam mas veru male - na 2204 su tusim okolo 450V na koncovych lampach a na preampe okolo 380 tusim ? mas to dost nizke.

foto su tu uz poposielane v tychto temach tuto niekde  :)
« Posledná zmena: 20. Máj , 2009, 10:53:43 od mario bross » Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #37 kedy: 20. Máj , 2009, 10:59:30 »

v tomto ampe je trafak s vystupom 2 * 250. v inom ampe mam 2*300 a hra to tak isto.
samozrejme kondiky daco navysia.

380 na preamp nie je vela? parametre ecc83 neviem ci nie su mensie napatia podla katologu.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #38 kedy: 20. Máj , 2009, 11:21:58 »

v mesa boogie ide do preampu 450V. ( samozrejme na anodach ECC83 je okolo 180V ), ale preamp je napajany 450V.
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #39 kedy: 20. Máj , 2009, 12:25:41 »

Brdo, ale on nema 2204 on ma 1987 - aspon podla uvodneho prispevku, o ake upravy sa tam jedna nevieme. Takze JCM800 to nebude asi cista, takze ani to skreslenie tam nebude porovnatelne ani s 1987 ani s 2204  :)

takze neviem, ci by to malo kreslit pri izbovej hlasitosti, ten preamp na JCM800 bohvieako nekresli ( teda moj subjektivny dojem skreslenia )
Bavím sa skvele Bavím sa skvele
2204 2203 nejsu len 800vky:D:D
akoze podla teba nekresli 800vka?poradne ? tak si asi zadnu este nepocul Zdravíčko
ja som prerabal jeden amp na higain vallamp verzia a to kresli tak ze sa na to ani hrat neda:D
« Posledná zmena: 20. Máj , 2009, 12:27:37 od Valla » Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #40 kedy: 20. Máj , 2009, 12:38:24 »

hm ? si precitaj poriadne debatu o co slo - tuna kolega to upravoval, ze z kazdeho tam dal cosi - aspon ja som tak pochopil.

a kde je zas napisane, ze 800vka nekresli ? no sorry, ale pri izbovej hlasitosti to je take skreslenie, ze ja si pod pojmom skreslenie predstavujem nieco ine ( ako som napisal vyssie, moje subjektivne vnimanie skreslenia ). ked sme pri tom, tak aj cisty zvuk uz ma skreslenie  Zdravíčko
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #41 kedy: 20. Máj , 2009, 12:40:59 »

hm ? si precitaj poriadne debatu o co slo - tuna kolega to upravoval, ze z kazdeho tam dal cosi - aspon ja som tak pochopil.

a kde je zas napisane, ze 800vka nekresli ? no sorry, ale pri izbovej hlasitosti to je take skreslenie, ze ja si pod pojmom skreslenie predstavujem nieco ine ( ako som napisal vyssie, moje subjektivne vnimanie skreslenia ). ked sme pri tom, tak aj cisty zvuk uz ma skreslenie  Zdravíčko
ja som to pochopil ale asi zle napisal Bavím sa skvele
ale nechapem jak to mohol upravit do 800vky ked tam ma 4 diery? co ma dva vstpy na hi a dva na low? Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #42 kedy: 20. Máj , 2009, 12:51:06 »

valla to nie je 800ka, iba prvu ecc mozem prepinat ,zajtra dam schemu,teraz som v praci a schema aje doma.

Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #43 kedy: 20. Máj , 2009, 13:14:05 »

valla to nie je 800ka, iba prvu ecc mozem prepinat ,zajtra dam schemu,teraz som v praci a schema aje doma.


jasne som zvedaff ako si to skonstruoval Zdravíčko
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #44 kedy: 20. Máj , 2009, 15:00:39 »

Brdo, ale on nema 2204 on ma 1987 - aspon podla uvodneho prispevku, o ake upravy sa tam jedna nevieme. Takze JCM800 to nebude asi cista, takze ani to skreslenie tam nebude porovnatelne ani s 1987 ani s 2204  :)

takze neviem, ci by to malo kreslit pri izbovej hlasitosti, ten preamp na JCM800 bohvieako nekresli ( teda moj subjektivny dojem skreslenia )
Jasne uz chapem.Prepac  No hanbím sa..
Som si to nepozorne precital a uz som aj trochu zmagoreny s tolkych zapojeni .....po tolkych tuningoch a variaciach co som za zivot povymyslal mi aj trochen z toho jebka,tak sa mi ani nedivte. Smútim
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.