Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 23:51:56
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pozor Pozor Pozor!!!!!! falešný Gibsony v EU dovoz China  (Prečítané 28103 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 19. Máj , 2009, 18:48:04 »

myslis, ze na tieto fake gitary si davaju robit specialne srobiky ? pouzivaju tie, co na vsetky ostatne "nefake" giatary, ktore sa v cine vyrabaju. kobylky, strunniky, prepinace... ak by sa mali snazit, aby vyzerali ako tie Gibsonacke, tak to bude mensi kseft...
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #16 kedy: 19. Máj , 2009, 18:49:12 »

Myslis, ze si vo fabrike na gitary vyrabaju sroby? Tam ide o to, ze ked si objednaju 100k srobov jedneho typu, tak to stoji strasne malo.

edit: tesnota :)
« Posledná zmena: 19. Máj , 2009, 18:50:03 od lenivy » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #17 kedy: 19. Máj , 2009, 18:50:41 »

myslis, ze na tieto fake gitary si davaju robit specialne srobiky ? pouzivaju tie, co na vsetky ostatne "nefake" giatary, ktore sa v cine vyrabaju. kobylky, strunniky, prepinace... ak by sa mali snazit, aby vyzerali ako tie Gibsonacke, tak to bude mensi kseft...

no asi si nedavaju robit, ked vidite podla fotky rozdiel..len mi to proste pride divne, ze ked uz by som isiel ojebavat, tak si dam na tom viac zalezat, urcite by sa to o nieco predrazilo, keby vyrabali vernejsie vyzerajuce suciastky, ale zas urcite nie o vela. a mozno by potom aj viac predali  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. Máj , 2009, 18:51:15 od jtakac » Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 19. Máj , 2009, 18:51:52 »

Myslis, ze si vo fabrike na gitary vyrabaju sroby? Tam ide o to, ze ked si objednaju 100k srobov jedneho typu, tak to stoji strasne malo.

o inom hovorim - o tom, ze suciastkovu zakladnu maju danu - gitar vyrabaju tony... aby na fake gitarach mali davat pozor na vsetky detaily, podla ktorych sa to da hned poznat (srobiky, kokotiny, bizuteria), tak sa na to mozu vyjebat... toto sa mi zda logickejsie, ako ze by si nevedeli ocekovat a opajcnut 1:1 original... nehovorim kedysi davno, ale dnes, ked je China gitarova velmoc ? kde inde sa vyraba viacej elektrickych gitar ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #19 kedy: 19. Máj , 2009, 18:54:17 »

cina je velmoc od vyroby sparatiek az po raketoplany..
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #20 kedy: 19. Máj , 2009, 19:02:33 »

A mozno to robia fakt naschval, ako to tu niekto pisal. Videl som raz taky dokument o paicovani v cine a nesmie sa to ani tam...oni to maju dobre prespekulovane aby im to nezatrhli...
Mna by skor zaujimalo, aka je vyrobna cena takej gitary.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 19. Máj , 2009, 19:58:20 »

Presne tak, nechávajú si zadné dvierka, aby to nebola presná kópia. Na detailoch stojí svet. Inak výrobné náklady sú podľa môjho skromného odhadu cca 30-50$.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #22 kedy: 19. Máj , 2009, 20:59:19 »

detaili mam na haku a pdla mojho odhadu cena tak od 5-10dolačov Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele mal som nejaku a hrala dobre ostatne ma nezaujima a vobec gitary su strašne predražene a zasmiali by sme sa kolko falošnakov maju aj zberatelia a ini pacienti a roky ich pokladaju za origoš..ked vedia obrazy napodobit na nerozoznanie gitary su srandy proti tomu Zdravíčko
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #23 kedy: 19. Máj , 2009, 22:15:07 »

tak ale je rozdiel, ci sa oplati napodobnovat 500 rocny obraz za niekolko milionov dolarov, alebo gitaru za 2000 dolarov -> s tou gitarkou by sa asi nikto tak nejebal aby sa mu to oplatilo  :)
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #24 kedy: 19. Máj , 2009, 22:18:04 »

Joe, prečo dnes toľko pesimizmu ?..keď chcem Fake, kúpim si VINTAGE LES PAUL, keď chcem LP, kúpim si Gibson..mám z toho väčšiu radosť a je mi jedno, kto si čo myslí o tom, ľudia vyhodia peniaze na oveľa väčšie sprostosti ako je značková gitara... Na zdravie!
« Posledná zmena: 19. Máj , 2009, 22:18:27 od RobG » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #25 kedy: 19. Máj , 2009, 22:18:40 »

Inak výrobné náklady sú podľa môjho skromného odhadu cca 30-50$.

to ale pochybujem, ze tak malo..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 19. Máj , 2009, 22:19:37 »

Ja len cakam, kedy sa dozvieme, ze aj Gibsony su postupne robene v Cine. Su iste indicie, ze hardware sa tam uz robi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 20. Máj , 2009, 05:59:18 »

Nakupujem v Číne tovar. Síce to nie sú hudobné nástroje, ale dáva mi to predstavu o cene. Beriem z čínskeho veľkoskladu notebooky, čiže nie priamo od výrobcu a ceny sú oproti predaju u nás - myslím tá istá značka a typ (Lenovo) - cca tretina aj z poštovným na Slovensko, ktoré nie je lacné. Keď to preclím, som stále pod polovicou ceny u nás. A teraz si vezmi, koľko stojí čínska kópia Gibson napr. Harley Benton u nás, videl si troma a dostávaš sa na tých 30 - 50$. Čínsky robotník pracuje za menej ako 200$ mesačne. Hardware je z lacným, mäkkých materiálov, nehovoriac už vôbec o presnosti. Drevo z rýchlosušiarne. Ďalej tu neplatia skoro žiadne ekologické normy, takže tí ľudia pracujú v neľudských podmienkach, šetrí sa na odsávačkách a pod. Však stačí pozrieť za čo sa predávajú gitary Bach v Čechách a to sa chlapci snažia dobre nabaliť - nákup majú cca 20-30%.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 20. Máj , 2009, 06:00:07 od arnysimilar » Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
udry
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 20. Máj , 2009, 07:16:36 »

A ake su podla tvojho odhadu vyrobne naklady na org. Gibson?
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #29 kedy: 20. Máj , 2009, 07:25:38 »

A ake su podla tvojho odhadu vyrobne naklady na org. Gibson?
Bavím sa skvele podobne,alebo auta to by sme sa divili
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.