Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 13:13:01
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampy do modernych aparatov  (Prečítané 35512 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« kedy: 21. Máj , 2009, 22:42:38 »

nazdar,

chystam sa prepampovat. ani nie prelampovat, ale potrebujem lampy do mojho predzosika - bude to nieco na sposob Mark IIC+/IV. viem, ze nazov temy moze trosku mylit, kedze to nieje moc moderny aparat, ale radim to k tym vyssie gainovym, cize to moderne aj je. tema, ktora tu o elektronkach je "porovnavanie zvuku....." tak ta je skor orientovana do tych starsich aparatov ako Hiwatt, marshall. mna zaujma, ze ake lampy su vyhodne do higain aparatov, kde nejde o zvonivy clean, ale poriadne nadupane skreslenie  :)
RobG/Branko mi poradil, ze mam kupit Mesa Boogie lampy - ano, dakujem, ale su celkom drahe a preto spekulujem jak beta s p*** a hladam nejake lacnejsie  :)
Mam v zosiku stare Tesly ECC803, ktore maju sice super zvuk, ale tie su skor hifisticke a na ten preamp pozadujem aj trosku spiny. poziadavky su: hutne basy, jemne stredy a priezracne vysky - skratka ten zvuk musi mat tah  :) rozmyslal som nad JJ, Sovtek, EXH, TAD ale co som cital tak aj telefunkeny su dobre ( o nich som zatial moc nepocul, ale vyzeraju byt slusne a na thomanne je zhruba taky popis, aky aj chcem:
TAD RT001 Tube 12AX7A-C - lots of gain, tight bass, punchy mids and silky top end with good overall definition and brightness. Recommended for guitar amps to improve overall response.
- len tie uderne stredy - hm ten aparat je dost stredovy...

no co vy nato ? diky  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 21. Máj , 2009, 22:45:03 »


...potrebujem lampy do mojho predzosika...
...
no co vy nato ? diky  Na zdravie!

Opytaj sa Karola, ake typy daval teraz a vyskusaj. Vraj citi, ako by mal iny zosik. (lepsi v preklade :) )
 Na zdravie!
« Posledná zmena: 21. Máj , 2009, 22:45:34 od Branko » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 21. Máj , 2009, 23:09:12 »

Mam v zosiku stare Tesly ECC803, ktore maju sice super zvuk, ale tie su skor hifisticke a na ten preamp pozadujem aj trosku spiny.

Ved som Ti hovoril. A tie Tesly mi mozes predat.  :) Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 21. Máj , 2009, 23:43:34 »

jedna mesinacka ecececka stoji 16 eur. to je moc ? inak mi Brdo ukazoval nedavno zmesku asi 4 roznych mesinackych lamp z rovnakej krabicky, medzi inym aj JJcku :)

Mario, moc by som nad tym nespekuloval - ja mam podobny preamp ako spominas a hra tam dobre uplne vsetko - mal som tam stare Tesly, stare Telefunkeny, nove Ruby Tubes (neviem, co za povod), barsco...  kazde hrali inac, ale vsetko bolo dobre a pouzitelne... stale na tom preampe nahravam, ale ked ma zabijes, nespomeniem si, ake som tam naposledy nechal lampy :) lampy rozdiel samozrejme robia, ale osobne som dospel k tomu, ze mi nestoji zato to prilis riesit... vacsi problem mam, ze necvicim a po tyzdnovom nehrani kua citim, ako to ide dole vodou - co tam po lampach :)
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #4 kedy: 22. Máj , 2009, 07:07:15 »

Presne ako píše Rasťo..hlavne nech sú nové..to máš ako výmenu oleja v motore, riešim to každých 15tis.km..ale je mi jedno či tam mám CASTROL, alebo niečo iné pokiaľ sedí typ..... Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 22. Máj , 2009, 07:49:16 »

nazdar,

chystam sa prepampovat. ani nie prelampovat, ale potrebujem lampy do mojho predzosika - bude to nieco na sposob Mark IIC+/IV. viem, ze nazov temy moze trosku mylit, kedze to nieje moc moderny aparat, ale radim to k tym vyssie gainovym, cize to moderne aj je. tema, ktora tu o elektronkach je "porovnavanie zvuku....." tak ta je skor orientovana do tych starsich aparatov ako Hiwatt, marshall. mna zaujma, ze ake lampy su vyhodne do higain aparatov, kde nejde o zvonivy clean, ale poriadne nadupane skreslenie  :)
RobG/Branko mi poradil, ze mam kupit Mesa Boogie lampy - ano, dakujem, ale su celkom drahe a preto spekulujem jak beta s p*** a hladam nejake lacnejsie  :)
Mam v zosiku stare Tesly ECC803, ktore maju sice super zvuk, ale tie su skor hifisticke a na ten preamp pozadujem aj trosku spiny. poziadavky su: hutne basy, jemne stredy a priezracne vysky - skratka ten zvuk musi mat tah  :) rozmyslal som nad JJ, Sovtek, EXH, TAD ale co som cital tak aj telefunkeny su dobre ( o nich som zatial moc nepocul, ale vyzeraju byt slusne a na thomanne je zhruba taky popis, aky aj chcem:
TAD RT001 Tube 12AX7A-C - lots of gain, tight bass, punchy mids and silky top end with good overall definition and brightness. Recommended for guitar amps to improve overall response.
- len tie uderne stredy - hm ten aparat je dost stredovy...

no co vy nato ? diky  Na zdravie!


Ja mam super skusenosti s tung sol. Tie mam v skreslenych stage-och aparatu, na pozicii fazoveho invertora mam Sovtek 12AX7LPS a do slucky mi ma prist coskoro SINO 12AX7A - tieto posledne dve menovane maju menej gainu ale potlacene spektrum sumu..  (odporucam objednavat zo stranky TAD len na porovnanie muziker -tung sol stoji 16 eur, na stranke TAD asi polovicu) ..ale bude to asi dost zavisiet aj od aparatu samotneho, cize neostava ti nic ine nez len skusat. inak tie SPAX7 od mesa su myslim nieco podobne ako ta SINO a Sovtek - ze vlastne nie su vhodne priamo do pozicii V1-Vx skresleneho kanalu, ale do inych casti
« Posledná zmena: 22. Máj , 2009, 08:33:23 od kaolko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 22. Máj , 2009, 10:18:01 »

hm, rozpraval som sa cez pm aj s Brdom a ten vravel, ze tie JJ su celkom rist a ze za to si radsej mozem kupit ine napr. tie ruske. hm, diky za nazory Na zdravie! skusim tie tung sol aj tu stranku TAD idem teraz mrknut. A k spekulaciam - chapete, ked sa to nove stava, clovek chce mat co najlepsie :)

a progi - ak potom ked naobjebnam ( rozmyslam, ze objednam viac typov ) a poskusam a uvidim, ktore tam zapasuju a tie ECC803 Ti potom predam  Žmurk
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 22. Máj , 2009, 11:02:23 »

Presne ako píše Rasťo..hlavne nech sú nové

Nove nemusia byt, staci ze su stare ale nepouzivane. Stare inak vydrzia ovela viac, mali omnoho prisnejsie tolerancie a dlhsiu zivotnost. Len skoda, ze su drahe vacsinou.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 22. Máj , 2009, 11:03:03 »

a tie ECC803 Ti potom predam  Žmurk

 Cmuk chlapci
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 22. Máj , 2009, 13:27:57 »

no kukal som si ten TAD a vyborne ceny  :)  rozmyslam, ze zoberem JJ ( pre porovnanie iba ), SINO ( cinske, ale zevraj dobre ) a TUNG SOL ( ak budu zle, kaolko dostane po hlave  Bavím sa skvele ) - a budem sa hrajkat  :) este enviem v akom mnozstve. a co vravite na EHX, mal ich niekto ? jo a ako ej to s objednavanim od TAD ? kolko je postovne alebo princip dorucenia ?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 22. Máj , 2009, 13:31:50 »

no kukal som si ten TAD a vyborne ceny  :)  rozmyslam, ze zoberem JJ ( pre porovnanie iba ), SINO ( cinske, ale zevraj dobre ) a TUNG SOL ( ak budu zle, kaolko dostane po hlave  Bavím sa skvele ) - a budem sa hrajkat  :) este enviem v akom mnozstve. a co vravite na EHX, mal ich niekto ? jo a ako ej to s objednavanim od TAD ? kolko je postovne alebo princip dorucenia ?

stare EH boli super.. tie nove su vraj otras a ked EHX tak radsej uz tie gold pin co robia, ze su aj starostlivejsie vyberane, ked uz tam striekaju tne zlty nater..   Bavím sa skvele
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #11 kedy: 22. Máj , 2009, 13:42:31 »

dik, to staci :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #12 kedy: 22. Máj , 2009, 15:49:28 »

nebude niekto chciet nieco z TAD ? idem odtial objednavat lampy a ak by niekto chcel, tak posleme to UPSkom. ak nie, tak asi postou, dufam, ze posta to nerozbije  Ja som čert..
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #13 kedy: 22. Máj , 2009, 16:32:01 »

kedy budes mat ?
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #14 kedy: 22. Máj , 2009, 18:45:53 »

nevadi...kaolko, ekd si bral lampy, posielal si ich postou alebo UPSkom - nechcem riskovat rozbitie
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.