Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Máj , 2024, 14:22:40
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampy do modernych aparatov  (Prečítané 35524 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #105 kedy: 21. Jún , 2009, 22:45:28 »

Este taka jedna otazka ako zsitim ktora je ta pozicia co si mi radil v preampe: TUng sol do V1 pozicie dalej EH do V2 pozicie  a Sovtek LPS do invertora
no  som laik a bohuzial sa az tak tomu nevyznam.
blizsie k inputu je V1, vedla V2, pri vykonovych lampach je fazovy invertor
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #106 kedy: 21. Jún , 2009, 22:46:28 »

blizsie k inputu je V1, vedla V2, pri vykonovych lampach je fazovy invertor

si si 100% isty? ako nevravim ze to tak nie je len u mna na peavey to je uplne inak.. V1 je druha z pravej strany napriklad.. ale moze byt
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #107 kedy: 21. Jún , 2009, 22:51:33 »

si si 100% isty? ako nevravim ze to tak nie je len u mna na peavey to je uplne inak.. V1 je druha z pravej strany napriklad.. ale moze byt
ano...resp ak neveri, tak nech si spravi test, ze vytiahne jednu malu flasku (nie tu pri velkych, ta je fazovy invertor). ak bude hrat iba clean, tak vytiahol V2, ak nebude hrat nic, tak vytiahol V1
« Posledná zmena: 21. Jún , 2009, 22:54:08 od styrioci » Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #108 kedy: 21. Jún , 2009, 22:54:35 »

a to sa tak robi ze do kazdej pozicie ina lampa? preco to nemoze byt skupinovo jedna znacka ci co :)
Zaznamenané
Juri
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #109 kedy: 21. Jún , 2009, 22:56:53 »

za malo, akto pomzoe budem len rad..mesu si kup z druhej ruky ked tak nejaku starsiu.. vobec nic tym nepokazis..
co sa tych pozicii tyka tak to neviem presne.. pozrem ti zajtra cez den na nete schemy toho valvekinga a napisem ti potom ktora je ktora.. tie TAD 6L6 su myslim specialne vyberane JJ lampy ak sa nemylim a kvalitou vcelku dost predcia bezne JJ ktore dostanes kupit ci uz ked si ich objednas priamo z cadce, alebo zo shopu niekde v meste...

Schemu som aj ja hladal ale nasiel som len na valve kinga 112 ale ak najdes  budem len rad viem akurat urobit fotky z mojho komba keby pomohlo.
 
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #110 kedy: 21. Jún , 2009, 23:06:34 »

a to sa tak robi ze do kazdej pozicie ina lampa? preco to nemoze byt skupinovo jedna znacka ci co :)
a preco pri trtkacke vystriedas viac poloh, vsak staci ked budes lezat na chrbte? :)
« Posledná zmena: 21. Jún , 2009, 23:06:56 od styrioci » Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #111 kedy: 21. Jún , 2009, 23:22:58 »

a preco pri trtkacke vystriedas viac poloh, vsak staci ked budes lezat na chrbte? :)

tak ale od vyroby su tam rovnake nie>?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #112 kedy: 22. Jún , 2009, 07:50:25 »

a preco pri trtkacke vystriedas viac poloh, vsak staci ked budes lezat na chrbte? :)

vskutku velika odpoved  ha ha ha alchymia s lampami je sice pekna, ale zaberie omnoho viac casu nez je uzitocne. zas az tak velmi sa s tym netreba srat, lebo budes aj pri tej trtkacke viac riesit ako tu babu pojebes, namiesto toho aby si ju jebal. ale to je ten rozdiel pri pristupe teoretikov a praktikov :)  Zdravíčko
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #113 kedy: 22. Jún , 2009, 08:53:15 »

pointa bola v tom, ze niekomu sa to moze pacit tak, druhemu onak. ci uz pri tej trtkacke alebo pri striedani lamp :)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #114 kedy: 22. Jún , 2009, 10:47:57 »

pointa bola v tom, ze niekomu sa to moze pacit tak, druhemu onak. ci uz pri tej trtkacke alebo pri striedani lamp :)

jasne, len ked chalan nema skusenosti, tak je vyhodnejsia jednoduchsia cesta  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #115 kedy: 27. Január , 2010, 14:57:18 »

nasiel som fajn clanok o lampach snad posluzi

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2009/Feb/Everything_You_Ever_Wanted_to_Know_About_Output_Tubes.aspx
Zaznamenané

Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #116 kedy: 21. Júl , 2011, 14:05:23 »

caute, trosku oprasim temu :)
chystam sa prelampovat mojho valveking-a 112 ... teraz tam mam v konci JJ lampy a preapove 2x JJ a 1x EHX .. lampy tam su uz dost dlho a tak chcem preventivne prelampovat komplet kombicko . kaolko tu v tejto teme spominal pre valvekinga 212 tieto elektronky, citujem:

" http://www.tubeampdoctor.com/product_info.php?products_id=1026 - TUng sol do V1 pozicie
http://www.tubeampdoctor.com/product_info.php?products_id=462 - EH do V2 pozicie
http://www.tubeampdoctor.com/product_info.php?products_id=461 - Sovtek LPS do invertora "

koncove by som chcel TAD lampy, o tom som uz viacmenej presvedceny, ale chcem sa poradit ako s tymi preampovymi.. je tato (kaolkova) kombinacia dobra ? nejde mi o to spravit z VK metalovu mašinu, chcem z neho prijemny rockovy aparat, pekny pevny zvuk, nie velmi vyskovy, cisty clean kanal a zrozumitelny drive. :) .. dakujem za rady, resp. ked si kaolko vsimne tuto temu, mozes upresnit preco prave tieto lampy odporucas ? vďaka  Na zdravie!

« Posledná zmena: 21. Júl , 2011, 14:07:09 od Siso » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #117 kedy: 21. Júl , 2011, 14:08:07 »

prakticky si napisal ze chces iny aparat nez je valveking :) ono tymi lampami to vies posuvat len o male chlpy jednym alebo druhym smerom.. zmena repraku spravi este stale vacsi rozdiel nez zmena lamp.. treba to poskusat, lampy su elektornika, neda sa povedat ze EH hra dobre a JJ hra zle, proste to treba testovat..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #118 kedy: 21. Júl , 2011, 14:18:21 »

kks, mam pocit, ze iste rocniky dostavaju do kolisky Valvekinga.  Bavím sa skvele Nejak vela ludi tu ma tento shitamp.  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #119 kedy: 21. Júl , 2011, 14:21:03 »

ano, to viem ze zvuk nezalezi len od lampy. ja ani ten zvuk nechcem nejak ovplyvnovat, ide mi len o to aby som prelampovanim nic nepokazil a aby som aspon o tie "chlpky" posunul ten zvuk :) ani nechcem nejak extra lamentovat nad tym, ze ake lampy tam mam hodit. preto sa pytam lebo mas urcite viac skusenosti ako ja :) tak ake by si mi teda odporucil elektronky ?  Na zdravie!

kks, mam pocit, ze iste rocniky dostavaju do kolisky Valvekinga.  Bavím sa skvele Nejak vela ludi tu ma tento shitamp.  Nechajte ma vydýchať
som si vedomy ze to nieje najlepsi aparat, ale za tu bazarovu cenu je lepsi ako nejaky novy trandak. preto chcem z toho komba vymlatit co najviac Beeee
« Posledná zmena: 21. Júl , 2011, 14:22:57 od Siso » Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.