Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 14:16:33
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampy do modernych aparatov  (Prečítané 35494 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #120 kedy: 21. Júl , 2011, 14:36:08 »

kludne daj JJ ECC83, bude to v tomto zosiku lepsie nez EH, malo by to byt trochu menej uskriekane.. EH su dost take strapate a pistia vo vyskach a hraju tenucko..
..do koncaku kludne TAD 6L6GC-STR ale bacha ked das nove koncove lampy daj si to u niekoho nastavit... je treba tam bias prestelovat, predpokladam ze tak ako 99% peavey aj tento bude mat uz s fabrickymi lampami bias totalne studeny..
 co sa tyka este preampovych lamp tak u valvekinga ak chces znizit tu ujacanost tak skus 12AT7 nejaku jednu lampu kupit na vyskusanie a experimentuj ci to nebude hrat lepsie.. 12AX7 sice kreslia viac ale maju v tomto zosiku za nasledok to ze to hra ujacane tenko a ostro..
Zaznamenané

Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #121 kedy: 21. Júl , 2011, 16:47:39 »

valveking ma tusim pevny bias, cize tam sa nastavit neda, tzv. "plug and play"  :) tak teda koncove TAD.. a preampove ako mam osadit ? ked vravis ze namiesto EH mam dat JJ, tak do V2 pozicie ? a do ostatnych co mam dat ? kde by sa ta 12AT7 hodila ?  aky je vlastne rozdiel medzi 12AX7 a 12AT7 ? vdaka Pomoooc!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #122 kedy: 21. Júl , 2011, 16:49:27 »

12ax7 je Ecc83
12at7 je Ecc81 - cize dosiahnes menej "gainu" nez pri Ecc83
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #123 kedy: 21. Júl , 2011, 16:55:31 »

je tam rozdiel v zosilneni, rozlozenie pinov je rovnake. 12ax7 ma zosilnenie 100, 12at7 ma zosilnenie 60
Zaznamenané
Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #124 kedy: 07. September , 2011, 19:59:20 »

ok, takze kombo uspesne prelampovane, akorat mam taku otazku. sledovali ste niekedy, ako sa sa spravaju koncove elektronky pri hrani ? myslim po vizualnej stranke  :) lebo ked som vymenil JJ za TAD , tak tie TAD svietia ovela viac na modro(modro-fialova) a cim viac je kombo vypecene tak pri udere do strun sa intenzita svietivosti zosilnuje.. zvlastne je ze na jednom mieste (no u oboch elektroniek) na rovnakom mieste to napr. pri palm mutingu pulzuje. neda sa to slovami opisat  ha ha ha a preto som natocil videjko a zavesil ho tu:  (hru si nevsimajte)  .. je to takto ok ? .. kombo hraje dobre, po prelampovani mam taky pocit ze ten zvuk nieje taky rozbity ale pevnejsi, nejake mikrofonicke zvuky to nevydava , skusal som aj ťukat do elektroniek a ziadne pazvuky z toho nesli  :) ..

a neda sa mi nespytat este jednu otazku, nechce sa mi koli tomu robit temu  :) .. ked pocuvate tu nahravku isto zacujete také.. drnčanie.. neviem zaboha prist skadial to vychadza no proste zozadu z komba ide taky tlak ze mi tam ako keby nieco lietalo, niekde v priestore zosilnovaca.  pri hre to nepocut vobec ale pri veciach kde kombo viac basuje to zacne proste rezonovat.. neviete co to moze robit ? alebo je to bezne a kazde kombo / box ma istu hranicu rezonancie ?

 oó vrele diki  Zdravíčko
« Posledná zmena: 07. September , 2011, 20:03:23 od Siso » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #125 kedy: 07. September , 2011, 20:10:35 »

jop mne to tiez robilo vzdy  Zdravíčko je to normalne zrejme
Zaznamenané

Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #126 kedy: 07. September , 2011, 20:18:15 »

jop mne to tiez robilo vzdy  Zdravíčko je to normalne zrejme
co konkretne mas teraz na mysli ? ta farba elektronky alebo to drncanie ?  :) .. btw tak ma napadlo... nemoze to drncanie vychadzat z elektronky ?  Fuuha zíram co sice nepredpokladam lebo aj ked je kombo vypnute a pobucham po vrchu komba tak to robi to drncanie, sice slabsie ale pocut trosku.
« Posledná zmena: 07. September , 2011, 20:19:56 od Siso » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #127 kedy: 07. September , 2011, 20:26:09 »

... alebo to drncanie ?  :) ...

osobne nie som schopny z toho YT rozoznat, co je kompresia YT, co je skreslenie v nahravke ako takej a co je nejake drncanie, co tam nema akoze byt...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #128 kedy: 07. September , 2011, 20:32:59 »

co konkretne mas teraz na mysli ? ta farba elektronky alebo to drncanie ?  :) .. btw tak ma napadlo... nemoze to drncanie vychadzat z elektronky ?  Fuuha zíram co sice nepredpokladam lebo aj ked je kombo vypnute a pobucham po vrchu komba tak to robi to drncanie, sice slabsie ale pocut trosku.
a nebude to pružinový reverb?
« Posledná zmena: 07. September , 2011, 20:33:23 od ff » Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #129 kedy: 07. September , 2011, 21:51:30 »

Tiež si myslím že ten reverb, ten drnčí občas, ale do zvuku do neleze cez reprák. Potom dokáže drnčať aj elektrónka, ale to už počuť aj cez reprák.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #130 kedy: 07. September , 2011, 21:59:19 »

mozu to byt pruziny, jednoducha pomoc - vytlmit molitanom
Zaznamenané
Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #131 kedy: 07. September , 2011, 22:52:45 »

vďaka za rady  Na zdravie! vyskusam zajtra pozriet na tie pruziny... reverb je v tej kovovej krabicke na spodku komba, že ? mohli by to byt iba tie pruziny, to by som vytlmil tym molitanom ale ten drnkot ide skor z oblasti zosiku. uvidim zajtra, skusim odpojit reverb a vybrat pruziny (pokial to bude mozne, este som to nikdy neskusal  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #132 kedy: 08. September , 2011, 07:53:46 »

mozu to byt pruziny, jednoducha pomoc - vytlmit molitanom

a to potom bude este aj fungovat ?
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #133 kedy: 08. September , 2011, 08:12:22 »

a to potom bude este aj fungovat ?
Nebudeto to spring reverb,ale nejaký foam rev....Normálny custom Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #134 kedy: 08. September , 2011, 08:13:49 »

... s makkym charakterom dozvuku
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.