Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Máj , 2024, 20:11:43
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampy do modernych aparatov  (Prečítané 35528 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #90 kedy: 21. Jún , 2009, 12:15:28 »

To, ze ma nieco vela/malo skreslenia neudava zaner hudby, na ktoru je amp stvoreny. Skor by som sa zameral na farbu zvuku.
teraz ti ide o natahovanie sa na slovickach? to ci je dany aparat vhodny na nejaky styl muziky zalezi len od gitaristu, ci je schopny s danym aparatom dosiahnut zvuk k jeho plnej spokojnosti. ak bude niekto hrat metal na fucking fuckerovi a bude sa mu to pacit, tak je to pre neho vhodny aparat na metal.. esteraz zopakujem, ze na VK som coskaj pohral, podla mna to nema s modernym metalom najmensi problem, preto ak mi niekto bude tvrdit, ze to na metal nie je, tak sa len pousmejem.. Zdravíčko
Zaznamenané
IBANEZ2
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137


Pride den, ta zabijem nozom!


« Odpoveď #91 kedy: 21. Jún , 2009, 14:35:22 »

Suhlasim so 4okom. Mal som sice 112tku (co je v podstate to iste) ale skreslenia to malo plnu rit aj s farbou zvuku som bol spokojny... :)
Zaznamenané

Moj chudobny studentsky gear:
Ibanez RG350 EX
Marshall JCM 2000 Dsl401
Zoom G2
... a dalej kable ktore sa furt jebu.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #92 kedy: 21. Jún , 2009, 14:43:58 »

a dal si to prec lebo...
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #93 kedy: 21. Jún , 2009, 14:46:06 »

ja som si kedysi myslel ze na metal treba hlavu a 4x12 bednu ale potom prisiel na to ze fakt treba hlavu a 4x12 bednu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #94 kedy: 21. Jún , 2009, 14:47:49 »

ja som si kedysi myslel ze na metal treba hlavu a 4x12 bednu ale potom prisiel na to ze fakt treba hlavu a 4x12 bednu  Bavím sa skvele
Pripadne s dvoma 4*12.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

IBANEZ2
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137


Pride den, ta zabijem nozom!


« Odpoveď #95 kedy: 21. Jún , 2009, 14:52:13 »

a dal si to prec lebo...
... lebo kvalita toho komba je zase druha vec  ha ha ha ...To som tu uz tusim spominal...
Zaznamenané

Moj chudobny studentsky gear:
Ibanez RG350 EX
Marshall JCM 2000 Dsl401
Zoom G2
... a dalej kable ktore sa furt jebu.
udry
Hosť
« Odpoveď #96 kedy: 21. Jún , 2009, 15:53:23 »

ja som si kedysi myslel ze na metal treba hlavu a 4x12 bednu ale potom prisiel na to ze fakt treba hlavu a 4x12 bednu  Bavím sa skvele
hlavne treba "hlavu" / a niečo v nej Bavím sa skvele/
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #97 kedy: 21. Jún , 2009, 16:10:30 »

a dal si to prec lebo...
ale vsak debata nie je o tom, ci VK presti drahe znackove aparaty, ale o tom, ci VK zvladne metal. nie tak nahodou? Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #98 kedy: 21. Jún , 2009, 16:13:37 »

hlavne treba "hlavu" / a niečo v nej Bavím sa skvele/

Na metal ani tu nie.  Ja som čert.. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #99 kedy: 21. Jún , 2009, 16:17:06 »

Na metal ani tu nie.  Ja som čert.. Žmurk
ha ha ha
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #100 kedy: 21. Jún , 2009, 16:28:44 »

Na metal ani tu nie.  Ja som čert.. Žmurk

ale vsak aj take musi byt aby mohla vyniknut aj ta hudba pre inteligentov! :)
Zaznamenané
Juri
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #101 kedy: 21. Jún , 2009, 21:31:11 »

Chalani este jedna otazka kaolko mi poradil lampy zaco som mu velmi povdacny ale este ma napadla jedna vec. Hrame styl hudby GREEN DAY, BOXCAR RACER, atd proste americky neo-punk a nechcel by som z toho valvekinga 212 dostat metalovy efekt pri vymene lamp potrebujem skor nieco take proste harmonicke (melodicke) zarovne ostre z kazdeho rosku trosku Žmurk
Kaolko mi poradil lampy do koncaku typu TAD 6L6 ale chcem sa vas opytat su to vhodne lampy na nas styl hudby alebo mam tam dat nejake ine???
Dakujem Vam vsetkym za pomoc.

Juri
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #102 kedy: 21. Jún , 2009, 22:19:22 »

ono lampy neurcuju styl hudby..cize na to mozes rovno zabudnut, ze by ti nieco taketo pomohlo zvukuvo popohnat ten zvuk blizsie k spominanemu zvuku.. lampy mozu spravit zmeny vacsinou len co sa pevnosti zvuku tyka, obsahu harmonickych zloziek, pomery basov, stredov a vysok a celkovy gain .. zazraky nemozes cakat.. ak chces zvuk ako spominane kapely, musis hrat hudbu ako spominane kapely.. to nie je o zvuku gitar ale o zvuku kapely celej, cize nadarmo budem mat aparat diezel ked bubenik ma amati co zazili este prichod tankov   :) jo a spominane kapely hraju myslim na recto
« Posledná zmena: 21. Jún , 2009, 22:21:02 od kaolko » Zaznamenané

Juri
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #103 kedy: 21. Jún , 2009, 22:33:10 »

ono lampy neurcuju styl hudby..cize na to mozes rovno zabudnut, ze by ti nieco taketo pomohlo zvukuvo popohnat ten zvuk blizsie k spominanemu zvuku.. lampy mozu spravit zmeny vacsinou len co sa pevnosti zvuku tyka, obsahu harmonickych zloziek, pomery basov, stredov a vysok a celkovy gain .. zazraky nemozes cakat.. ak chces zvuk ako spominane kapely, musis hrat hudbu ako spominane kapely.. to nie je o zvuku gitar ale o zvuku kapely celej, cize nadarmo budem mat aparat diezel ked bubenik ma amati co zazili este prichod tankov   :) jo a spominane kapely hraju myslim na recto

To mas recht :) Len som si cital dalsie fora a tam sa tiez nieco take pisalo pri vymene lamp mozete byt milo prekvapeny Žmurk
No ja som bol posledny od nas asi co mal nanic vybavu heh ale uz je to lepsie jasne ako som tu uz raz pisal urcite by som radsej bral mesu ale je to este stale priliz drahe ale samozrejme kvalitne. S valvekingom 212 som spokojny az na ten detial s lampami co som tu tiez pisal. Dakujem ti  kaolko za vsetku pomoc a tvoj cas. Este taka jedna otazka ako zsitim ktora je ta pozicia co si mi radil v preampe: TUng sol do V1 pozicie dalej EH do V2 pozicie  a Sovtek LPS do invertora
no  som laik a bohuzial sa az tak tomu nevyznam. Ja len proste velmi rad hram a skladam ale chcem sa o lampach co najviac naucit a nechcem nic pokazit.
Inak hladal som o tyhc lampach TAD o tej znacke a nic moc som nenasiel kazdy jeden propaguje JJ, SOVTEK a take TAD je dobra znacka??
Juri
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #104 kedy: 21. Jún , 2009, 22:42:42 »

za malo, akto pomzoe budem len rad..mesu si kup z druhej ruky ked tak nejaku starsiu.. vobec nic tym nepokazis..
co sa tych pozicii tyka tak to neviem presne.. pozrem ti zajtra cez den na nete schemy toho valvekinga a napisem ti potom ktora je ktora.. tie TAD 6L6 su myslim specialne vyberane JJ lampy ak sa nemylim a kvalitou vcelku dost predcia bezne JJ ktore dostanes kupit ci uz ked si ich objednas priamo z cadce, alebo zo shopu niekde v meste...
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.108 sekund, 22 otázok.