Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 20:06:00
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampy do modernych aparatov  (Prečítané 35477 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #165 kedy: 12. Júl , 2016, 18:22:01 »

ziadne zazracne malowattazove lampy, ktore budu menej kreslit neexitsuju. toto sa riesi vyssim vykonom a tym padom aj vacsim headroomom. o tom su lampy, ked ich vypucis, tak zacnu kreslit.

Tak ale mas dost rozdiely aj v tej istej wattazi, kedy amp zacina a ako kresli (myslim teraz ked sa prevalia koncove lampy, nie preamp skreslenie).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #166 kedy: 12. Júl , 2016, 18:50:50 »

Diky chlapci.  Zdravíčko
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #167 kedy: 12. Júl , 2016, 18:57:06 »

Andrej, keby si odcitoval prave to, co si neodcitoval, tak by som ti teraz nemusel odpisovat.
Keby si čítal, ja nemusím opakovať:

Kombo je velmi hlasne, nepotrebujem vacsi vykon. Ale chapem, co myslis - kebyze som mal vacsi vykon, tak mi tak skoro nezacne kreslit.
Čiže potrebuješ väčší výkon.

Praveze ma vyznam menit lampy, len pokial je to class A, tak kresli sa prioritne koncakom, ak mam teda dobre info.
Nemáš, píše o tom Štyrioči.

Cize preampovku vo V1 mozem skusit vymenit za ECC81, ale nemyslim si, ze to pomoze. Pri Plexine mi to pomohlo brutalne dobre.
Výmena lampy za inú s menším ziskom naozaj spraví to isté, ako ubratie hlasitosti, absolútne to nemá vplyv na výkon.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #168 kedy: 12. Júl , 2016, 19:00:25 »

Tak ale mas dost rozdiely aj v tej istej wattazi, kedy amp zacina a ako kresli (myslim teraz ked sa prevalia koncove lampy, nie preamp skreslenie).
Nie! Wattážou sa myslí výkon pred začatím limitácie, čiže skreslenia. Čiže dva ampy s rovnakou wattážou zhruba rovnako kreslia.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #169 kedy: 13. Júl , 2016, 00:03:56 »

Nie! Wattážou sa myslí výkon pred začatím limitácie, čiže skreslenia. Čiže dva ampy s rovnakou wattážou zhruba rovnako kreslia.

Tak preco potom niektora 100ka s trebars 4 EL34 kresli vyrazne menej ako ina a pritom maju cca rovnaku wattaz?  Popiskujem si
« Posledná zmena: 13. Júl , 2016, 00:04:35 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #170 kedy: 13. Júl , 2016, 01:17:36 »

Tak preco potom niektora 100ka s trebars 4 EL34 kresli vyrazne menej ako ina a pritom maju cca rovnaku wattaz?  Popiskujem si
to snad nemyslis vazne tuto otazku, ze chces robit usudky a porovnavat zosiky s inou koncepciou, inak nastavenymi pracovnymi bodmi lamp a ako smerodajny udaj beries len rovnaky typ lamp v konci a wattaz v nazve ampu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #171 kedy: 13. Júl , 2016, 07:07:49 »

Tak preco potom niektora 100ka s trebars 4 EL34 kresli vyrazne menej ako ina a pritom maju cca rovnaku wattaz?  Popiskujem si
Len doplním Štyriočiho,
Lebo nemajú rovnakú wattáž.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #172 kedy: 13. Júl , 2016, 07:50:53 »

Nechce sami to cele citat , len reagujem ,ale da sa kombo vyladit aj zmenou typou lamp ,aby neslo tak rapidne od urcitej hladiny do skreslenia.
Branko ,co je podla teba Acko trieda ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #173 kedy: 13. Júl , 2016, 09:20:00 »

1. Ak chce Branko menej skreslenia pri cca rovnakom vykone, tak je to mozne jedine vtedy, ak toto skreslenie vznika v preampe. Ak je tomu tak, tak naozaj by som skusil dat do preampu ECC82 a mohlo by to pomoct. Ak to skreslenie zacina vznikat pri tej hlasitosti v koncovom stupni, tak sa s tym neda urobit nic, iba pouzit silnejsi koncovy stupen, ako pise Andrej.

2. Class A s tym nic nema, to by som sem ani nemiesal. Class A ma v podstate najmenej skreslenia zo vsetkych typov tried. To sa len tak zle hovori, ze ta trieda "znie" makksie, pretoze mozno to evokuje v ludoch to, ze tam ide velky kludovy prud a lampy su teplejsie.

3. To ze 4xEL34 skresluje rozne v zavislosti od vyrobcu je dane presne tym, ako pise styrioci, ze ma ina nastavene pracovne body, trafak...

Lebo nemajú rovnakú wattáž.

Mozu mat.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #174 kedy: 13. Júl , 2016, 09:20:16 »

to snad nemyslis vazne tuto otazku, ze chces robit usudky a porovnavat zosiky s inou koncepciou, inak nastavenymi pracovnymi bodmi lamp a ako smerodajny udaj beries len rovnaky typ lamp v konci a wattaz v nazve ampu  Bavím sa skvele

No ved prave na to som poukazoval, ze dva ampy s rovnakou wattazou a ROVNAKOU KONCEPCIOU cca rovnako kreslia.  

Inak ale na druhu stranu z praxe aj ked mas dva kusy s rovnakou schemou, rovnaky model, trebars aj rovnaky rocnik s povedzme rovnakymi lampami, tak nemusia kreslit rovnako. Popiskujem si Tam mas tolko faktorov, ze zostrucnit to len na wattaz alebo koncepciu sa uplne neda.
« Posledná zmena: 13. Júl , 2016, 09:20:36 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #175 kedy: 13. Júl , 2016, 09:45:24 »

Problem vyrieseny.

ECC81 v preampe V1 a nove EL84. Robi to presne to, co som chcel. Menej skreslenia, priblizne rovnaka hlasitost.

Kombo do 6tky hra bez skreslenia a za 6tkou je to taky bordel, ze aj na Pohode by ma zvukar vymrdol z podia.

btw, zda sa mi, ze cisty nejak stucnel. Moze to byt prave tym ubytkom skreslenia?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #176 kedy: 13. Júl , 2016, 10:14:45 »

Problem vyrieseny.

ECC81 v preampe V1 a nove EL84. Robi to presne to, co som chcel. Menej skreslenia, priblizne rovnaka hlasitost.


No vidis, ako som Ti dobre poradil.  Cmuk chlapci  Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #177 kedy: 13. Júl , 2016, 10:22:03 »

No vidis, ako som Ti dobre poradil.  Cmuk chlapci  Žmurk
Na zdravie! Zdravíčko Cmuk chlapci
Zaznamenané

Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.