Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 18:13:14
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove hračky  (Prečítané 209392 krát)
0 užívateľov a 41 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #435 kedy: 17. September , 2012, 13:17:12 »

Dnes domov dosiel MXR Badass Modified OD. http://www.jimdunlop.com/product/m77-modified-od

Mal som doma 5 TSiek (aj Japonsky s nejakym starym chipom), Coolcat CTO V1 a este nejake "lowgainove" krabice, ale hento vyhralo na plnej ciare ! Ten 100Hz gombik robi velmi vela. Naozaj chodte skusit.

Huge Way Fat Sendwich na higain a MXR na nakopnutie, pripadne smooth solove zvuky. Bodka za vsetkymi krabickovymi drive-ami.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #436 kedy: 23. September , 2012, 19:02:58 »

bodka tezko, boj nikdy nekonci Žmurk
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #437 kedy: 23. September , 2012, 19:32:49 »

....tam na tých 100Hz pridávaš len level, lepšie je mať laditelnú frekvenciu a nastaviteľný level....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #438 kedy: 23. September , 2012, 20:44:26 »

bodka tezko, boj nikdy nekonci Žmurk

To mas sice pravdu, ale mam na nejaky ten rok zas pokoj. :) Dovolim si tvrdit, ze za posledny rok (posledne roky) som vyskusal asi 60-70 drive pedalov (nakoniec som aj zopar spomenul bud v tejto teme alebo vseobecne na fore) a viem, co som hladal. Nasiel som. :)

....tam na tých 100Hz pridávaš len level, lepšie je mať laditelnú frekvenciu a nastaviteľný level....

? Nejak ti nerozumiem. Ten 100Hz gombik robi velmi vela so zvukom. Co je level vlastne ? Hlasitost ? Je tam OUTPUT, je tam TONE a je tam GAIN. A ako bonus ten 100Hz knob. Hlavne sa neriadim gombikom a jeho nazvom, ale zvukom a usami.  Je to frajer

 Na zdravie!
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #439 kedy: 24. September , 2012, 07:09:41 »

....na tom efekte pod tým knobom máš fixnutých 100Hz no samotný poťák slúži na zvýraznenie alebo ubratie napr. -10 0 10+ 100Hz....ja som len dodal že tam mohli dať dual pot s laditeľnou frekvenciou 100-400Hz trebárs (neviem koľko preferujú gitaristi) a na tom by si mal funkciu cut/boost čo je vlastne level na vybranú frekvenciu....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #440 kedy: 24. September , 2012, 08:41:00 »

To mas sice pravdu, ale mam na nejaky ten rok zas pokoj. :) Dovolim si tvrdit, ze za posledny rok (posledne roky) som vyskusal asi 60-70 drive pedalov (nakoniec som aj zopar spomenul bud v tejto teme alebo vseobecne na fore) a viem, co som hladal. Nasiel som. :)


a to je tak brutalny rozdiel ze to stoji za to zabijanie casu skusat 70 pedalov?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #441 kedy: 24. September , 2012, 08:50:06 »

a to je tak brutalny rozdiel ze to stoji za to zabijanie casu skusat 70 pedalov?
No ak nehras jeden styl a sustredis sa na viacere aspekty konkretneho pedalu ako dynamika, konkretnost, punch, atd... tak ano. :)

Napr. nedavno som skusal zopar boostov a taky TOP boost je zatial pre mna australsky ClinchFX boost. A pritom na mikrak hraju vsetky podobne. Samozrejme ide o pocit pri hrani a ten je kurevsky velky pri jednotlivych boostoch.  Beeee
« Posledná zmena: 24. September , 2012, 08:55:03 od Branko » Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #442 kedy: 24. September , 2012, 09:15:43 »

a to na aky amp ten haydn ci nejake jtm co si tusim spominal?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #443 kedy: 24. September , 2012, 09:17:27 »

a to na aky amp ten haydn ci nejake jtm co si tusim spominal?
Tych ampov je viac. Ale hlavne Marshall/Fender/Vox.
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #444 kedy: 24. September , 2012, 09:27:48 »

tak ano hentie "aparaty" potrebuju krabicky, mal by si skusit este hajvot Bavím sa skvele

mne to pride taka skor p*čovina ze sa clovek zabava a skusa, ako hovori progy panske huncutstvo  Bavím sa skvele ci to akoze pocut velky rozdiel niekde na zivo ci v skusobni ked hras?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #445 kedy: 24. September , 2012, 09:30:25 »

tak ano hentie "aparaty" potrebuju krabicky, mal by si skusit este hajvot Bavím sa skvele

mne to pride taka skor p*čovina ze sa clovek zabava a skusa, ako hovori progy panske huncutstvo  Bavím sa skvele ci to akoze pocut velky rozdiel niekde na zivo ci v skusobni ked hras?
Ja len nechapem pointu tvojich otazok. :) Jasne, ze je pocut rozdiel. Ty si skusal napr. TS viacerych znaciek a zneli rovnako ? Lebo ja aj celkom pocujem rozdiel medzi JT screamerom a Ibanez 808. Ty nie ? hmm...

edit: hentie aparaty nepotrebuju krabicky, hraju popici aj bez nich, akurat, ze vidim zabavu v skusani, rieseni, atd...
« Posledná zmena: 24. September , 2012, 09:31:38 od Branko » Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #446 kedy: 24. September , 2012, 09:39:02 »

....čakal som že ešte dáš nejaký koment okolo tých 100Hz, je super že to dávajú, len nechápem že prečo to nechávajú takto fixnuté a nedajú užívateľovi na výber....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #447 kedy: 24. September , 2012, 09:40:37 »

Ja len nechapem pointu tvojich otazok. :) Jasne, ze je pocut rozdiel. Ty si skusal napr. TS viacerych znaciek a zneli rovnako ? Lebo ja aj celkom pocujem rozdiel medzi JT screamerom a Ibanez 808. Ty nie ? hmm...

edit: hentie aparaty nepotrebuju krabicky, hraju popici aj bez nich, akurat, ze vidim zabavu v skusani, rieseni, atd...

pointu nemam len sa pytam, jo skusal som par screamerov sice nie 70 jasne pocul som tam rozdiel nejaky ale zas sa mi nezdali natolko markantne aby sa mi to chcelo davat pred aparat, hlavne sa mi vobec nezdalo ze by mi amp stym hral nejak lepsie, ale tak ano na hentych klasikach to moze byt inak
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #448 kedy: 24. September , 2012, 09:41:20 »

....čakal som že ešte dáš nejaký koment okolo tých 100Hz, je super že to dávajú, len nechápem že prečo to nechávajú takto fixnuté a nedajú užívateľovi na výber....

menej je niekedy viac no  Bavím sa skvele
niekedy je viac tocitok viac moznosti ako ten zvuk dojebat
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #449 kedy: 24. September , 2012, 09:47:14 »

menej je niekedy viac no  Bavím sa skvele
niekedy je viac tocitok viac moznosti ako ten zvuk dojebat
V tomto pripade to plati viac nez 100%tne.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 23 otázok.