Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:01:40
Strán: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove hračky  (Prečítané 209298 krát)
0 užívateľov a 28 Hostí prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #555 kedy: 13. Máj , 2013, 12:48:19 »

Sa chvalis ci stazujes?

dobre si spomen teraz ake mas auto.. sorry dam ti to vytepovat..
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #556 kedy: 14. Máj , 2013, 10:28:04 »

Inak uz ma ozaj nebavi rozoberat tuto komplexmizajebanu otazku axe vs. aparat. Mam obe moznosti a mozem si vybrat. Co viac mi treba. :)

....prečo si vlastne myslíš že ide o komplexy Huh! a vlastne o aké komplexy má ísť Huh! , sa Ti môžem na celú tú Rexonu vydrbať  ha ha ha veď sprav raz experiment, požičaj to niekomu do kapely kde budú dve gitary a druhá pôjde cez amp a porovnaj si to sám....

....na tvoju predošlú odpoveď sa mi nechce písať elaborát, podobný tvojmu, že vrámci žánru má byť gitara niekde pod prahom + zvukári ako najradšej ťahajú signál, lebo každý jeden s kože vyskočí od radosti ak to môže spraviť čo najjednoduchšie teda linkou, dal som koment, spýtal si sa, odpovedal som, bolo jednoduchšie napísať ja si to nemyslím, alebo podľa mňa sa mýliš, než sa vykrúcať.... 
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #557 kedy: 14. Máj , 2013, 11:58:21 »

ja idem hrat v nedelu v BB na namesti a idem si priniest plexinu, som zvedavy co na to pan zvukar  Bavím sa skvele
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #558 kedy: 14. Máj , 2013, 12:43:13 »

Stiahne Ta na mixe na nulu
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #559 kedy: 14. Máj , 2013, 13:15:23 »

Stiahne Ta na mixe na nulu
mne na poslednom koncerte nakazal ist tichsie s marshallom - povedal som ze sa to neda (mam tam dorobeny master zozadu) uhral som to tak, ze som siel do 1x12 miesto 2x12.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #560 kedy: 14. Máj , 2013, 14:23:49 »

Stiahne Ta na mixe na nulu

inak toto je problem amaterskych kapel, ze nezvazia, ake prostriedky na aky flek su vhodne. doterigat staru Marshall hlavu s velkym boxom do krcmy, kde je sotva PA na ozvucenie spevu, je docela HC. poziadavka zvukara, nech si to dotycny stiahne je podla mna docela legitimna. samozrejme vacsina tych zvukarov vie, ze to stiahnute hrat nebude, ale ak to ma revat z podia viac, ako nazvucene bicie so spevom, tak je niekto trulo, len neviem, ci to je ten zvukar prave :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #561 kedy: 14. Máj , 2013, 21:06:07 »

v danych podmienkach bol vtip prave to, ze ostatne kapely revali o 20% viac. my sme hrali fakt kludne a ja som aspon narabal s hlasitostou gitary sam a nesiem furt naplno.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #562 kedy: 14. Máj , 2013, 21:45:53 »

ja idem hrat v nedelu v BB na namesti a idem si priniest plexinu, som zvedavy co na to pan zvukar  Bavím sa skvele
nechcem rýpat do dobrých zvukárov , ale do takých ,  ktorý ta majú tažko v paži , ja ked sme ešte nedávno hrávali a robili sme si zvuk aj cez PA sami , to bolo vždy lepšie jak s nejakým cudzím zvukárom , hrali sme kludne aj 10 kapiel a zvuk bol OK , mne to pripadá , že  ,,  zvukár - kua už aby bol koniec a ideme domov "   Na zdravie!
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #563 kedy: 14. Máj , 2013, 23:56:23 »

Chlapci, na hlucne aparaty je zaruceny liek - otocit box dozadu. :) Takto hravam s aparatom stale vyjebanym vzdy za polovicou a bez ziadnych komplikacii so zvukarmi. :)

Garde - ved hravam s Katkou takto. Ona na amp a ja na axe, nevidim(e) ziaden problem.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #564 kedy: 15. Máj , 2013, 06:47:00 »

....prečo si vlastne myslíš že ide o komplexy Huh! a vlastne o aké komplexy má ísť Huh! , sa Ti môžem na celú tú Rexonu vydrbať  ha ha ha veď sprav raz experiment, požičaj to niekomu do kapely kde budú dve gitary a druhá pôjde cez amp a porovnaj si to sám....

....na tvoju predošlú odpoveď sa mi nechce písať elaborát, podobný tvojmu, že vrámci žánru má byť gitara niekde pod prahom + zvukári ako najradšej ťahajú signál, lebo každý jeden s kože vyskočí od radosti ak to môže spraviť čo najjednoduchšie teda linkou, dal som koment, spýtal si sa, odpovedal som, bolo jednoduchšie napísať ja si to nemyslím, alebo podľa mňa sa mýliš, než sa vykrúcať.... 
Ty mas problem sam so sebou, takze o komplexoch ti je zbytocne pisat.  Je to frajer

My mame svojho zvukara a tomu je jedno, ci mi ma postavit hoc aj 5 mikrofonov alebo mi da jednu linku. Momentalne a hlavne miule leto sme napr. s Katkou hravali vela elektroniky, takze tam tej gitary nie je az tak potrebne jak pri predoslom programe, pripadne ako v rockovej muzike. V podstate nevies, takze nema zmysel ti to ani vysvetlovat.  Na zdravie! A inak je aj pre mna pohodlie nosit 2U rack, nez 150 kil aparatu.  ha ha ha

A este k tomu porovnaniu teda - Vacsinou hravam v kapelach, ktore maju este jedneho gitaristu a vzdy aparat. Na skuskach je to fakt parada ist stereo (kde si mozem rozhodit ampy, boxy, hally, delaye do stran) cez PAcko, nez z jedneho miesta mono. Je to vec vkusu a pohodlia. Zvukovo sa to da krasne vyladit a doladit. Ja inak ozaj nerozumiem, preco by sa mala gitara cez axe stracat popri aparatu.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #565 kedy: 15. Máj , 2013, 07:58:23 »

akoze bol som v zivote na asi 3 koncertoch K.Knechtovej a uprimne je uplne fuk ci to bolo axe, plexina alebo 3 rozne aparaty, vzdy to hralo spolu super.. a presne o tom to je.. aby to hralo spolu jak ma..a vobec.. ta hudba je aj tak pre cieloveho posluchaca ktorym je obycajny clovek tam nechodia gitaristi onanovat ze ci to hra ubertight a ci tam nahodou niekto neurobil chybu v 13/9 takte
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #566 kedy: 15. Máj , 2013, 09:59:51 »

Takto hravam s aparatom stale vyjebanym vzdy za polovicou a bez ziadnych komplikacii so zvukarmi. :)
inac nieze by som hraval, ale hento som videl uz viackrat aj sme to skusali s jankom v skusobni pri vytocenom ampe. nereve to tak do usi a amp pocut tak ci tak
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #567 kedy: 15. Máj , 2013, 10:53:14 »

Chlapci, na hlucne aparaty je zaruceny liek - otocit box dozadu. :) Takto hravam s aparatom stale vyjebanym vzdy za polovicou a bez ziadnych komplikacii so zvukarmi. :)...

toto ma nevyhodu, ak ides odposluch z bedne. otocis ju do riti a v tej chvili hovno na podiu pocujes, lebo z bedne sa Ti vali Tvojim smerom len spodok. ak si v beznom odposluchu s gitarou, tak samozrejme tento problem nemas...
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #568 kedy: 15. Máj , 2013, 12:38:14 »

viem ze brankovi spinime temu ale toto je velmi zaujimava a chulostiva tema..

in-ear monitoring je v skutku asi najlepsia cesta ale kolko gitaristov okrem Branka (a to nemyslim ironicky) hrava na takych podiach, kde sa to da vyuzit?

dalsia cesta je full stack (a vobec nie vyknedleny), to vsak nikto nechce nosit a v malych klubikoch je to priam kontraproduktivne.

obavam sa, ze otocenim aparatu bokom do podia tiez vela veci nevyriesi clovek.. opat sa nasobi hluk na podiu a komplikuje sa samotne snimanie do PA.

zamotany kruh :D
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #569 kedy: 15. Máj , 2013, 14:21:18 »

akoze bol som v zivote na asi 3 koncertoch K.Knechtovej a uprimne je uplne fuk ci to bolo axe, plexina alebo 3 rozne aparaty, vzdy to hralo spolu super.. a presne o tom to je.. aby to hralo spolu jak ma..a vobec.. ta hudba je aj tak pre cieloveho posluchaca ktorym je obycajny clovek tam nechodia gitaristi onanovat ze ci to hra ubertight a ci tam nahodou niekto neurobil chybu v 13/9 takte


Tak nejak. Jazzova policia chodi an ine onan mjuziky.  A keby aj, myslim, ze im to urcite nehra zle aj ked som ich nepocul. Ved usi maju.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.