Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 18:27:52
Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove hračky  (Prečítané 209510 krát)
0 užívateľov a 31 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #570 kedy: 15. Máj , 2013, 17:31:29 »

Styrioci - ked uz mam hrat cez amp, tak velmi si vychvalujem plexisklo na stojane pred boxom. Rozmrda to vysky do stran, nezjape to tak z podia a este sa aj dobre pocujem. Ale ak mam tlakovy monitor (nie vsetky kapely maju vyrieseny in-ear system, tak zato pisem tlakovy monitor), tak amp vytacam dozadu.

Rasto - najlepsie je, ak vystihnes super podmienky a to: velkost podia - aparat - tlakovy monitor tak, ze aparat vyhulis (otoceny na ludi) na danom podiu tak akurat, spravis si zaroven paradny odposluch a mas uplne skvely "stereo" sound. Tento pocit milujem. Ale take podmienky su 2 z 10.

Ondreee - In-ear je super cesta, hlavne ak sa hybes po podiu, pretoze ten zvuk "ide stale s tebou". Mne osobne obcas in-eary vadia, ale len obcas. Mozno z pocitu "zavretej izby". Fullstack je tiez paradicka, hlavne preto, ze cely fullstack ti nekrici tak ako trebars 2*12 a zvuk je pekne rozliaty po celej ploche.
Otocenie aparatu riesi dost, ak mas relativne velke podium.

Zaznamenané

Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #571 kedy: 01. Jún , 2013, 20:01:39 »

Ja in ear veľmi nemusím. Proste neviem cez to hrať. Minule sme boli s kapelou nahrávať a keď som mal v jednom uchu slúchadlo s podkladom a cez druhé som počúval seba, tak som bol z toho trochu mimo. :)
Potom som si zvykol, ale neprišlo mi to vôbec prirodzené, radšej mám otvorený zvuk.
 A na druhej strane neviem aká je kvalita zvuku, lebo mám rád zvuk dobre nazvučeného aparátu, ak ak by som to mal mať v uchu len preto, aby som sa počul a neznelo by to pekne, tak by ma to trošku štvalo :) Ešte som nemal možnosť použiť pravý live in ear monitor, takže nemôžem posúdiť.
Aj keď asi dvaja traja kamaráti, čo to používajú si to chvália.

A keď už padla reč na riešenie zvuku na vystúpení, tak ja osobne mám trochu problém s počuteľnosťou, používam 2x12 box a aj keď si ho položím vyššie mám pocit, že je ten box dokonca ešte smerovejší ako 1x12 kombo. Máte nejaké tipy ako umiestniť 2x12 -ku na pódium? Lebo na koncertoch so slabšími odposluchmi, alebo bez nich je to katastrofa :/
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #572 kedy: 01. Jún , 2013, 20:09:59 »

riesenim je hrat bez toho, aby si sa pocul. aspon si mozes v pohode vychutnat koncert bez stresov, co za kokotiny hras a co si kde dojebal  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #573 kedy: 01. Jún , 2013, 22:34:21 »

 Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #574 kedy: 03. Júl , 2013, 20:41:28 »

Dnes som dokoncil dvojdnovu pracu na mojom 2x12tkovom boxe.

Pouzil som:

- 2x12 Celestion Creamback 75watt/8Ohm
- 15mm preglejka - uplne staci, pracuje sa s tym vyborne, box je lahsi a material o viac ako polovicu lacnejsi od 18mm preglejky.
- 16 srub na repra, brzdiaca podlozka, matice
- lepidlo Mamut - vyborne lepidlo, ale dobuducna by som pouzil nieco tekutejsie a rychlejsie tvrdnuce. Inak super.
- koberec (nechcel som kozenku kvoli nepraktickosti ako obuchanie, osuchanie, odretie, bordel, atd...), mne sa paci a je prakticky :)
- kolieska, dve s brzdou
- priamociara pilka, vrtacka, hovadiny...

Box som rozmerovo okopcil na Mesa Recto 2x12, akurat je o 1 cm nizsi. Inak vsetko na capy, konstrukcne pevne jak hovado. Lepidlom a drevom som nesetril.

Tak aspon jedna fotecka:


Dam aj nahravku, dnes mi dosiel novy mikrak Sennheiser e906, takze posnazim sa o nejake ukazky. :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #575 kedy: 03. Júl , 2013, 20:49:46 »

to si sam zrobil?  Fuuha zíram pekne..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #576 kedy: 03. Júl , 2013, 20:52:11 »

to si sam zrobil?  Fuuha zíram pekne..
Bavím sa skvele jop, sam s frajerkou  Bavím sa skvele

Ono to nie je nic tazke dokopy... akurat s tymi capmi som sa jebal pol dna. Ale dnes by som uz vedel ako to robit rychlejsie a krajsie.

Planujem este dopredu nejaku sietku alebo tu priezvucnu tkaninu, co som kupil.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #577 kedy: 03. Júl , 2013, 20:58:57 »

Super...celkove náklady?  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #578 kedy: 03. Júl , 2013, 21:00:07 »

s tymi capmi som sa jebal pol dna.

chudatka capkovia..

inak kkt kto to bude vysavat furt ?  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 21:00:54 od kaolko » Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #579 kedy: 03. Júl , 2013, 21:02:07 »

No rozlate pivo by som z toho tepuvat nechcol veru  Bavím sa skvele Ale sikovna praca  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #580 kedy: 03. Júl , 2013, 22:17:51 »

Super...celkove náklady?  Na zdravie!
To som ani neratal, ale viac ako 50 - 60 € ma to nestalo myslim... Doska 1,5x1,5m okolo 25€, lepidlo, srubky, sprej... cca 10€, calunenie 20 aj s materialom. Kolieska sice... 3,50€ jedno.00
Nepocitam naftu, co som nabehal hore/dole, calunici, obchody, atd... listy do priamociarej pilky a take hovadinky.

Po tomto boxe by som niektore postupy robil inak...ako som spominal... Ale sak, clovek sa uci cely zivot. :) Sranda praca, odporucam kazdemu gitaristovi spravit si box, hoc len 1x12.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #581 kedy: 03. Júl , 2013, 23:47:55 »

nemat riadnu dielnu a stroje, tak nez capovat, kolikovanie je rychlejsie a vysledok totozny.

koberec je grc, vyzera to absolutne domorobo (viem, ze aj niektore fabricke boxy sa tak robia) a pritom je s tym robota jak s kozenkou... to uz by som ponal naturalisticky obyc. ciernou farbou, je to lacne, rychle, zdialky na podiu to nikto aj tak nerozozna + casom sa to obucha a je z toho sexi relic :)

ale inak fajn, blahozelam k vyrobku  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #582 kedy: 04. Júl , 2013, 06:55:48 »

nemat riadnu dielnu a stroje, tak nez capovat, kolikovanie je rychlejsie a vysledok totozny.

koberec je grc, vyzera to absolutne domorobo (viem, ze aj niektore fabricke boxy sa tak robia) a pritom je s tym robota jak s kozenkou... to uz by som ponal naturalisticky obyc. ciernou farbou, je to lacne, rychle, zdialky na podiu to nikto aj tak nerozozna + casom sa to obucha a je z toho sexi relic :)

ale inak fajn, blahozelam k vyrobku  Na zdravie!
Na koliky, lamelovanie, atd... ma presviedcal asi kazdy, ked som povedal, ze idem capovat. No ale chcel som to skusit, nakoniec to vyzeralo perfektne. :)
Koberec je grc, mas pravdu, ale aby sa s nim robilo rovnako ako s kozenkou... tak to veru nemas pravdu, bratu.  Bavím sa skvele Zalezi aka kozenka a hlavne pod kozekou vsetko vidiet, kazdu nerovnost, kazdy zly zhyb, treba davat molitan, aby ta kozenka "neplavala" nerovnostami na dreve, v rohoch, atd... atd... je to minimalne o polovicu pracnejsie, ak chces, aby to nevyzeralo prave ako domorobo. :) Este som nevidel domorobo zakozenkovany box, ktory by vyzeral aspon trochu k svetu a "fabricky". Nejde o to, ze to clovek nevie, ale skor o to, ze tie nerovnosti vie malokto upravit.

A opat - az sa ti cudujem, ze to ty, najvacsi domorobac, pises, co sa tyka farbenia. To by muselo byt vsetko kurevsky pekne spravene, zabrusene, zafrezovane, aby som mohol LEN natriet box. Nevidiet lepidlo, pekna kresba dreva (co zas brezova preglejka ma, teda aspon mne sa to pacilo), opat nerovnosti... Je s tym jebacka, nie je to zas take, ze "len natriet".

Takisto som si studoval ohladom morenia. Namorit drevo je tiez pracne a dost tazke, aby to pekne vyzeralo. Neda sa to len najebat stetkou na drevo a hotovo.  Bavím sa skvele O lakovani ani nehovorim, kolko je roboty... Uz som raz take cosi vystrajal a asi nikdy viac.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #583 kedy: 04. Júl , 2013, 08:03:36 »

čiže cena reprákov k tomu ? to sme na nejakých 150 EUR alebo menej ? obdivujem Ťa..ja by som bral: http://www.thomann.de/de/jet_city_amplification_24s.htm alebo HB a nedrbal by som sa...ale ako trávenie času a dokázanie si, že to človek dokáže to musí byť super pocit... Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #584 kedy: 04. Júl , 2013, 08:33:50 »

mozem mat otazku? su tie VGS fakt v pohode, alebo to je uz jak vacsinou zvyknes, ze cokolvek nove je mega popici super neskutocne.. :)

lebo kukam napriklad toto http://www.thomann.de/de/vgs_soulmaster_vsm_120_7_select_bm.htm

a ked si vezmem ze to je gitara za 5 kil a z toho 4 kila stoji ta evertune kobyla, robi sa to v Horoviciach (stary dobry horovicky kramr pycooo) tak mi to nejak trochu zavana nejakym ojebom .. prakticky mat gitaru za 150e z dobreho dreva, kvalitne spravenu je sci fi.. pokial to neni strka samozrejme..
« Posledná zmena: 04. Júl , 2013, 08:45:44 od kaolko » Zaznamenané

Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 23 otázok.