Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:05:16
Strán: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove hračky  (Prečítané 209327 krát)
0 užívateľov a 34 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #645 kedy: 29. Júl , 2015, 16:16:37 »

Dnes sme boli s Jankom v skusobni riesit Voxa AC30, okrem ineho. Vymenili sme povodne lampy (ruby tubes - najvacsi odpad, zlo) za selektovane JJcky v preampe a do koncaku sme dali tuto od Stevina nejake ruske EL84 (k nim sa neskor vyjadrim). Musim uznat, ze zvuk je pocutelne o dost lepsi, ovela cistejsie skreslenie, cistejsi sound (rozumej vycisteny od roznych brumov, sumov v samotnom zvuku), co ma prekvapilo aj hlasnejsi a dynamickejsi. Takze odporucam.

Do lamp ide 305V, ale stare boli biasovo nejak 53mA na lampu, nove su 46mA a spravne by malo byt max 39mA. Na najblizsej session to doladime na spravne hodnoty. Neviem, ci to Vox robi zamerne, ale tie povodne lampy boli vyslovene vriace oproti novym nahodenym. Kazdopadne to nerobilo dobrotu.

Stevove lampy su sice fajn, poparovali sme ich, aj ked hodnoty poniektorych boli riadny ulet...

No a perla na zaver - musel som vyskusat Andrejov postreh vymenit usmernovacku za diody. Aj ked stale tvrdim, ze usmernovacka je fajn, ma svoj vyznam, ale treba s nou vediet pracovat, tak skusili sme nahodit diody namiesto usmernovacky. Paradny pevny sound, jak skala, farebne ani nie, ale skor pocitovo. Uvidim do buducna, rozmyslam, zeby som ich tam aj nechal. Kazdopadne paci sa mi to aj s usmernovackou.

 Na zdravie!
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #646 kedy: 30. Júl , 2015, 08:22:46 »

Do lamp ide 305V, ale stare boli biasovo nejak 53mA na lampu, nove su 46mA a spravne by malo byt max 39mA. Na najblizsej session to doladime na spravne hodnoty. Neviem, ci to Vox robi zamerne, ale tie povodne lampy boli vyslovene vriace oproti novym nahodenym. Kazdopadne to nerobilo dobrotu.
Tie lampy tam treba vybrat tak ,aby nimi tieklo tolko ,kolko ma .
VOX sa  stym nesere.Najebu tam barz co.
Kde ste merali ten bias ? na katode ,alebo na anode ?
Ak na katode ,tak nezabudni na odcitanie - Ug2 ! co ja asi 4-5mA/lampu
... inak tych 39mA/lampu je uz moc a tych 46 ani nevypravam  Bavím sa skvele sa ani nedivim ze tie pôvodne ti hrali skapato

Do voxu treba vyselektovat lampy tak aby nimi tieklo cca 35mA
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #647 kedy: 30. Júl , 2015, 08:54:46 »

potvrdzujem Brankovu radost... neviem sice jak hral ten Voxik predtym, ale teraz to puči paradne teda... ?§!.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #648 kedy: 30. Júl , 2015, 15:35:02 »

Do lamp ide 305V, ale stare boli biasovo nejak 53mA na lampu, nove su 46mA a spravne by malo byt max 39mA. Na najblizsej session to doladime na spravne hodnoty...

Tam nie je trimer na štelovanie, bude treba asi vymeniť katódový odpor, možno s paralelnou zenerovou diódou. To je informácia pre Janka (tebe to samozrejme nič nemusí hovoriť).

No a perla na zaver - musel som vyskusat Andrejov postreh vymenit usmernovacku za diody. Aj ked stale tvrdim, ze usmernovacka je fajn, ma svoj vyznam, ale treba s nou vediet pracovat, tak skusili sme nahodit diody namiesto usmernovacky. Paradny pevny sound, jak skala, farebne ani nie, ale skor pocitovo. Uvidim do buducna, rozmyslam, zeby som ich tam aj nechal. Kazdopadne paci sa mi to aj s usmernovackou.

Som rád, že sú aj odvážlivci ochotní vyskúšať. Možno by sa ti tam hodil prepínač usmerňovačov, napríklad trojpolohový standby.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #649 kedy: 01. August , 2015, 19:10:58 »

Možno by sa ti tam hodil prepínač usmerňovačov, napríklad trojpolohový standby.

Ja som to tak na niektorých ampoch spravil ,len je trosku problem zohnat taky prepinac co ma v strede nulu a aj znesie taky spanung.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #650 kedy: 02. August , 2015, 08:57:18 »

Ja som to tak na niektorých ampoch spravil ,len je trosku problem zohnat taky prepinac co ma v strede nulu a aj znesie taky spanung.
Ja som kúpil u Ďurčeka, je to taký veľký pevný, ako mali staré plexiny:
http://www.radioamater.sk/kategoria/vypinace-prepinace-tlacidla/packove-spinace/packovy-prepinac-6-pin-on-off-on/
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #651 kedy: 02. August , 2015, 12:08:06 »

No bavil som sa s Jankom este v ten den, ze ak by sme nechali diody, tak zaroven by som chcel bajpaz prepinac. Je tam aj vyrobena dierka, kedze nahradili by sme 30/15watt switch. :)

Btw, skusal som tento Vox napojit na moju domorobo 2*12 bednu s Creambackmi a hralo to kua lepsie nez samotny Vox "cab". Presne som tam nasiel ten tucnejsi, pevnejsi a popici break-up sound, plny jak svina pred zabijackou. Normalne rozmyslam, ze bud uzavriem zadny priestor nejakou slusnou doskou + vymenim repra, lebo fakt to neskutocne tlacilo.

Teraz je to taky typicky Vox jak ho vsetci pozname z nahravok U2 trebars, ale s tym pripojenym boxom to slo viac do Marshallu s kopec stredami.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #652 kedy: 20. September , 2015, 13:01:46 »

Do tradicne a znackovo znamej rodiny aparatov pribudlo nove kombicko Koch Studiotone. Mne sa uz nechce pisat superlativa, len dodam, ze som nepocul 1x12tkove kombo hrat tak do priestoru, s tolkym headroomom, vykonom, vybornym skreslenim a este lepsim cistym zvukom.

Tak ako mi aj Majo Fero povedal a ja len dodam a potvrdzujem, ze vsetky Fendre Deluxy a Devilly su jedno velke NIC oproti tomuto Kochu. Dokonca mi to viac sedi nez Fender Deluxe Reverb.

Kto hlada MALE, VYKONNE a zvukovo maximalne DOSPELE kombo, naozaj vrelo odporucam. Neviem jak to v Kochu spravili... ale myslim, ze v ramci malych 1x12 komb je toto dokonalost.

Navyse seriova slucka, reverb, FS, x frekvencnych moznosti, recording output s vlastnym voicingom a speaker sim, atd...atd...
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #653 kedy: 28. September , 2015, 15:55:22 »

super,
otazka je jak dlouho ti tenhle pocit vydrzi :)

« Posledná zmena: 28. September , 2015, 15:57:01 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #654 kedy: 28. September , 2015, 16:51:51 »

Toto kombo sa u mna ohreje hodnu dobu, pokial nenajdem nieco este lepsie.  Bavím sa skvele

Ale nemam chut uz hladat nic nove. Mame za sebou 4 koncerty s tymto kombickom a kazdy koncert prekvapuje. Hlavne jeho vykon. Cisty zvuk vynikajuci a dokonale si rozumie s PlexiTone.

Vsak tuto robil Majo ukazku: https://soundcloud.com/marian-fero/only-lead-koch - akurat ja pouzivam menej sypancov v EQ.  Bavím sa skvele  Na zdravie!

Je to proste vynikajuci maly aparatik, ktory vobec nepovazujem za nejaku alternativu ani nic podobne. Dospely amp s vlastnym ksichtom.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #655 kedy: 28. September , 2015, 18:36:05 »

prosel jsem si cely ten testik (Majo super prace) a jo Koch z toho vychazi jako vitez. Sice JTM se mi taky v nekterych klipech libi, ale Fender jedine snad kdo hleda snappy clean, jinak je vyrazne horsi nez ty dva.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #656 kedy: 28. September , 2015, 19:12:17 »

prosel jsem si cely ten testik (Majo super prace) a jo Koch z toho vychazi jako vitez. Sice JTM se mi taky v nekterych klipech libi, ale Fender jedine snad kdo hleda snappy clean, jinak je vyrazne horsi nez ty dva.
Je to vec nastavenia a vkusu. Mne napr. JTMko na mikrak nikdy takto nehralo a v tychto klipoch sa mi moc nepaci. Twin 57 najmenej.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #657 kedy: 19. Október , 2015, 23:49:08 »

Tak s Kochom mame za sebou aj nahravanie. Vyskusal som skresleny kanal - velmi konkretny s fakt peknym zrnom. Z coho som bol mierne v rozpakoch bola teplota komba... mal som problem chytit sasy... brutalne horuce.  Bavím sa skvele Ale to bude tym, ze na kraji su hned lampy a hlavne nesetril som hlasitostou. Kombo na cistom uz od polky jemne kresli - celkom logicke pri dvoch EL84. Ale za polkou je to na mensich podiach absolutne nepouzitelne, kedze kombo reze uz na 3ke jak dive.

No, ale k veci:
Dosiel kamos z Kanady a doniesol so sebou same brutalne krabice. Co ma ale najviac zaujalo boli Empress efekty.

Spomeniem tri - Vintage modified superdelay, ParaEQ a Multidrive.

Co ma na tych efektoch neskutocne bavi je to, ze potaky su neuveritelne citlive, fakt som mal miestami problem nastavit delay ako napr. time, fb... chce to cvik, ale stoji to zato. Taktiez je tu maximalne ticho pri zapnutom efekte. Su to proste vymakane efekty. Skusim dat nejake kratke postrehy za par hodin skusania.

Delay - ma pochuja moznosti, co je v tomto pripade velke plus, prave kvoli prehladnosti. Jednoznacne a s najvacsim presvedcenim konstatujem, ze krajsie TAPE echo nenajdete nikde! Uplne rozmyslam nad Tape Delay (je to dalsi delay od nich a v podstate "len jedna" moznost z tejto drahsej varianty delayu). Ide brutalne do priestoru a ako jedine minus vidim, ze nema stereo vystup.

ParaEQ - nikdy som neriesil externy EQ na gitare a v podstate som sa s touto krabickou hral najmenej. Nesmiem vsak zabudnut na famozny boost a input pad - velmi prakticke hlavne pri jednokanaloch. Najma ten input pad. :)

Multidrive - neviem cim zacat... je to prvy drajv, ktory u mna osobne prekonal po dlhom dlhom case PlexiTone.  Bavím sa skvele Je neskutocne prakticky, velmi sa mi pacia moznosti prepinania Select, kde si viete nastavit pomyselnu A a B moznost zo vsetkych troch drajvoch, ktore obsahuje tento Multidrive. Napr. v A nastaveni si navolite trebars len OD a v B OD+Dist. Alebo v A trebars Fuzz s OD a v B trebars vsetky tri naraz. Nehovoriac, ze opat citlivost potakov je jak klitoris zrelsej zenskej. K samotnym drajvom:
Fuzz - velmi fajnovy fuzzik, s poriadnym zrniskom a agresiou, jeden z tych lepsich fuzzov, nie je to len doplnok pedalu.
Overdrive - NAJLEPSI jemny overdrive, vyslovene sparkle overdrive s krasnymi vyskami jak tatransky potôčik. Hladal som ho roky, fakt asi 5 rokov som hladal tento jemny overdrive - 0:48 podkladove gitary. Ked ale zasolite gain v tomto OD mode, tak agresia rastie velmi rychlo. Super na nakopavanie ampov, ale aj vyborny crunch do cisteho. Hornym prepinacom "filter" je mozne nastavit treble booster, co sa mi zide do AC30tky.
Dist - velmi dobre mlaskajuci dist, pevny jak hovado, pripomina mi CAE skreslenie, nieco taketo: - uplna parada, prierazne, nic tomu nechyba.

Kazdy z tychto drive-ov ma spolocny EQ, volume a mid freq. Opat JEDINA vytka je to, ze nema boost za skreslenim jak to ma PlexiTone. Momentalne hravam koncerty s PT a ten boost vyuzivam casto, hlavne na sola, ale aj na ciste gitary. Ale to uz nejak vymyslim, mozno cez EP booster.

Multidrive som si musel objednat. A co je horsie, ze robim si zalusk aj na ten delay, Buffer Plus a Nebulus (co je chorus, vibe a flanger v jednom). Vcelku ma zaujima comp od nich. Tento si musim niekde vyskusat.

Aby som nezabudol... s Jankom chystame novy pedal... blizsie info uz coskoro :)

 Na zdravie!
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #658 kedy: 19. Október , 2015, 23:59:47 »

 Na zdravie! kraaasne prirovnania si pouzil, az mam chut si nieco kupit..
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #659 kedy: 20. Október , 2015, 00:00:34 »

Aby som nezabudol - efekty som skusal na kvazi cisty "UK" sound.

A dolezita poznamka - na youtube nehladajte (aj ked asi jedna z tych lepsich ukazok: ), treba to vyskusat na vlastne usi a ruky.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 23 otázok.