Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:04:52
Strán: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove hračky  (Prečítané 209324 krát)
0 užívateľov a 34 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #660 kedy: 20. Október , 2015, 00:10:55 »



Ten Fuzz znie nehorazne popici... A ten dist s fuzzom... hahahaha  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #661 kedy: 20. Október , 2015, 08:43:39 »

super recenzia aj ukazky.... skoda ze su tak drahe tie pedaliky vsetky.. ale zas.. boutique je boutique..

mna vzdy zaujimaju nasledovne veci pri tych driveoch

- ci to nepotlaca charakter gitary a teda nezneju vsetky HB a SC gitary rovnako vo svojej podskupine
- ako sa chova dynamika pri stiahnuti volume ci to neostane len strapate a chrcave
- ako to prelieza v kapele a ci to neni skor do situacie ze jedna gitara v kapele
- aky je tracking pod rukou, nemam rad ked to ide az moc lahko jak line 6 p*čovina  :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #662 kedy: 20. Október , 2015, 08:50:01 »

super recenzia aj ukazky.... skoda ze su tak drahe tie pedaliky vsetky.. ale zas.. boutique je boutique..

mna vzdy zaujimaju nasledovne veci pri tych driveoch

- ci to nepotlaca charakter gitary a teda nezneju vsetky HB a SC gitary rovnako vo svojej podskupine
- ako sa chova dynamika pri stiahnuti volume ci to neostane len strapate a chrcave
- ako to prelieza v kapele a ci to neni skor do situacie ze jedna gitara v kapele
- aky je tracking pod rukou, nemam rad ked to ide az moc lahko jak line 6 p*čovina  :)
Zaujimave je, ze presne tieto naroky musi splnat drive pedal aj u mna + min a max hodnoty gainu este.

 - V tomto pripade je brutalny rozdiel ci hras na HB alebo SC. Prave na SC ma bavi ten overdrive, co som spominal. HB je zas metal pre tento efekt.
 - Dynamika uplny luxus, o tom sa pri jednom z najdrahsich drive pedalov nemusime ani bavit.
 - To neviem, zatial som neskusal, ale mam skusenosti, ze tieto crunche su dost pouzivane na podkladove gitary, pripadne ten lead neznie nejak, zeby nepreliezal. Je to dost maso, ale viem, co myslis. Tento problem som mal s Marshall Vintage/Modern. Samo to hralo vyborne, akonahle dosla druha gitara, cely Marshall VM bol v pecku.
 - Hra sa na tom skoro ako na aparate a taktiez zalezi, ktory drive pouzivas. To je zas subjektivna zalezitost, tazko sa k tomu vyjadrit, mne to pekne taha za rukou, o nieco viac, nez PlexiTone.

Treba brat fakt do uvahy, ze tato firma (v pocte 7? ludi) by zrejme nepustila do sveta picovinu. V stredu si idem dat znovu refresh tohto pedalu, aby som zistil, ci ide o emocie alebo pravdu.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #663 kedy: 20. Október , 2015, 08:55:32 »

Teraz mi, Karol napadlo, ze na ten Dist v Lead mode sa hra nejak podobne ako na Marku, ten mlaskot od strun tam proste je a mna to fakt privadza do orgazmickych stavov.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #664 kedy: 10. November , 2015, 10:35:03 »

Empress hra jako vinko, moderne, vkusne, prierazne.

Dosiel dalsi matros, tentokrat velmi senzitivny, rokenrolovy, nastredovany pedalek, krasne vonavucky - Sick As overdrive od Bondi-ho.



Kvalitka, nemam slov.  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #665 kedy: 24. December , 2015, 22:51:23 »

Nejake hracky opat raz...

Bogner ecstasy Blue - VYNIKAJUCI a vynimocny pedal od uplne plneho a jemneho clean boostu po velmi zrnite skreslenie bez sypancov. Momentalne ho pouzivam namiesto Plexitone a co ma velmi prekvapuje, ze pocas sola su jednotlive tony velmi tucne a konkretne. Fakt odporucam, velmi podareny pedal.

Empress comp - nakoniec vyhral tento pan v suboji. K tomu nemam co dodat, je to poriadne vysoko polozena latka v oblasi comp-ov. Spolu s Carl Martin su velmi dobra a bezkonkurencna dvojka. Minimalne pre mna. Akurat Empress je viac transparentnejsi, viac citlivejsi a ma metering. CM fakt minimalne farbi zvuk, ale prave preto ho pouzivam velmi casto. Doda iskru celkovemu soundu.

T-Rex Replay box - konecne som nasiel MALY delay s TAP tempom "v jednom baleni" a hlavne subdivision switch. Uplne paradny a velmi cisto znejuci delay. Skoda, ze som si nedavno kupil uplne novu DD7cku.  Bavím sa skvele

No a nakoniec zrejme najpevnejsi OD, aky som doteraz mal - Rockett Archer. Neskutocne dobre sa cez to hra... velmi pevne basy, krasne a vyrazne stredy + vysky podla chuti. Velmi odporucam. Velmi.


* Efekty.jpg (3426.63 KB, 3264x1836 - prehliadnuté 396 krát.)
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #666 kedy: 25. December , 2015, 09:46:52 »

zaujimave, kolega mel ty Bognery (red a blue), red hrozne chvalil a blue hrozne pohaněl :)

Archer je prezentovany jako nejklonovatejsi KLON ze vsechn klonu :)
(delaji to borci co pro Finnigana montovali novy Klon KTR, nepohodli se s nim a osamostatnili se)
takze uz jsou k dispozici vsechny moznosti - tragikomicky predrazovane originaly, solidni klony za relativne snesitelne penize (jako Archer) anebo levne varianty (oficialne posvěcený EHX Soul Food)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #667 kedy: 25. December , 2015, 17:28:10 »

zaujimave, kolega mel ty Bognery (red a blue), red hrozne chvalil a blue hrozne pohaněl :)

Archer je prezentovany jako nejklonovatejsi KLON ze vsechn klonu :)
(delaji to borci co pro Finnigana montovali novy Klon KTR, nepohodli se s nim a osamostatnili se)
takze uz jsou k dispozici vsechny moznosti - tragikomicky predrazovane originaly, solidni klony za relativne snesitelne penize (jako Archer) anebo levne varianty (oficialne posvěcený EHX Soul Food)
S komu Bogneru - Ja som zas pocul uplny opak. :) Kazdemu, co chuti a co a ako hraje (a samozrejme s akou gitarou). Pre mna bol ten Red uz moc pregainovany, no stale pevny. Mam rad crunch zvuky, nez higainy, takze preto Blue. Ale nemam najmensi problem vytiahnut z toho solidny higain pomocou boost.

Co ma ale zaujalo je to, ze som oba skusal do 5 roznych ampov a NAJlepsie hral vyslovene s Orange ampom (cisty kanal). Neskutocne syty, plny, konkretny sound. Velmi sa mi paci tento druh skreslenia. Je iny, resp. ma iny charakter nez ine drive pedaly. Viac zrnity a prierazny.

Archer je pecka, bezdebaty. Akurat mam zalusk na Ikon este... Ale musim niekde vyskusat/porovnat.

A na ten EHX sa tiez uz dlhsiu dobu pozeram... poslednu dobu zacali vyrabat celkom pouzitelne drive pedale. :)  Bavím sa skvele
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #668 kedy: 25. December , 2015, 18:12:51 »

jasne, podle ukazek hrajou oba dobre (i ten Uberschall pedal). Bogner ma trosku jinak posazene stredy, taky ten projev mam rad.
Jestli mas Archer tak o EHX bych vubec nepremylsel a Ikon uz bude pravdepodobne jenom malinke zlepseni (a to kdovi jestli, je to spis takova marketingova vejicka Žmurk
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #669 kedy: 25. December , 2015, 21:45:45 »

ja len tak ,že ohľadne tých klonov centaurov neskúšal neikto tieto čínske klony Huh!

http://www.aliexpress.com/af/centaur-pedal.html?ltype=wholesale&SearchText=centaur+pedal&d=y&origin=n&initiative_id=SB_20151225124258&isViewCP=y&catId=0

dajú sa kúpiť aj skladačky

http://www.aliexpress.com/af/diy-overdrive-pedal.html?ltype=wholesale&SearchText=diy+overdrive+pedal&d=y&origin=n&initiative_id=SB_20151225124509&isViewCP=y&catId=0
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #670 kedy: 25. December , 2015, 22:10:12 »

cinu za 70? kdyz vpodstate za stejne prachy je overeny EHX? ... to asi ne Time Žmurk
sranda je, ze pred rokem tam nebyl ani jeden...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #671 kedy: 25. December , 2015, 23:20:22 »

Skladacka za par e? Uz len kvoli knobom, krabicke a suciastkam.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #672 kedy: 26. December , 2015, 10:45:52 »

Skladacka za par e? Uz len kvoli knobom, krabicke a suciastkam.  Bavím sa skvele

ako čo to sledujem je to dobrý klon len treba biť troška aj letovač lebo ti sem tam nepošlú jednu súčiastku alebo návod ako to poskladať :D

a EHX soul food neni 100% clon , podstata schémy tam je , JHS  pedals ich moduje na originál ,
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #673 kedy: 26. December , 2015, 12:19:48 »

Pozeram na to, ze by som nieco poletoval a 40 dolarov za cinsku skladacku je veru dost. Za 20 by som to este riskol, ale takto... neviem, neviem.
« Posledná zmena: 26. December , 2015, 12:20:20 od BrokenWings » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #674 kedy: 04. Január , 2016, 23:58:36 »

Creambacky nahodene, tesim sa na testovanie. :) Cez moj 2*12tkovy houm-mejd box prave s tymito reprakmi hral Vox brutalne dobre.

Skusim spravit aj nejaku ukazku.  Na zdravie!


* Vox Creamback.jpg (1566.46 KB, 2564x1818 - prehliadnuté 523 krát.)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.