Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 18:20:09
Strán: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove hračky  (Prečítané 209448 krát)
0 užívateľov a 36 Hostí prehliada túto tému.
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #690 kedy: 17. Február , 2016, 17:34:46 »

Mám od toho istého výrobcu teraz doma na skusku toto http://rockettpedals.com/product/dude/
je to viac distortion, moc ma neoslovil, preferujem iny typ skreslenia. ten blue note sa mi paci viac
Zaznamenané

FALLGRAPP
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #691 kedy: 17. Február , 2016, 22:19:27 »

Mám od toho istého výrobcu teraz doma na skusku toto http://rockettpedals.com/product/dude/
je to viac distortion, moc ma neoslovil, preferujem iny typ skreslenia. ten blue note sa mi paci viac
Ten by som rad opacil. Btw, vsimol som si, ze tie Rockett pedale maju popicozny atak, resp. ja tomu hovorim "kamen do strun", co napr. klasicky maxon 808 je totalne maslo oproti tomu blue note napriklad.  :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #692 kedy: 18. Apríl , 2016, 01:01:43 »

Mate niekto skusenosti s Treble boostrami? Chcel by som vyskusat nieco s AC30, pripadne plexinou.

Osobne sa mi pozdava Throbak StrangeMaster, v podstate som si ho nedavno objednal a cakam.  Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 18. Apríl , 2016, 01:02:28 od Branko » Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #693 kedy: 18. Apríl , 2016, 07:44:49 »

Throbak je synonymum super zvuku, super boutique a super cen :)
kolega nadsena Mayista to chce resit jako original - Fryer treble booster
(ale nejak vymizely z nabidek, netusim jestli to jde ted sehnat)
zkousel i tohle od kolegy http://www.electronicorange.cz/cs/kytarove-efekty/birdie
ale nebylo to uplne to co si predstavoval (a nevim jestli to Honza vubec jeste nabizi)
a mozna zajimavy tip z polska http://www.ebay.com/itm/151881828587?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
borci masti kopie pedalu za pomerne priznive ceny http://smarttone.pl/produkty
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2016, 07:45:12 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #694 kedy: 18. Apríl , 2016, 08:50:33 »

Throbak je synonymum super zvuku, super boutique a super cen :)
kolega nadsena Mayista to chce resit jako original - Fryer treble booster
(ale nejak vymizely z nabidek, netusim jestli to jde ted sehnat)
zkousel i tohle od kolegy http://www.electronicorange.cz/cs/kytarove-efekty/birdie
ale nebylo to uplne to co si predstavoval (a nevim jestli to Honza vubec jeste nabizi)
a mozna zajimavy tip z polska http://www.ebay.com/itm/151881828587?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
borci masti kopie pedalu za pomerne priznive ceny http://smarttone.pl/produkty
- Uz davno som si uvedomil, ze boutique cena ma svoj vyznam, hlavne pri dalsom predaji. Vsetky nezname zalezitosti (aj ked mozu byt super) je potom problem predat, zabity cas.

- Taktiez ma prestalo bavit hrat sa, modovat donekonecna, skusat... Osobne potrebujem skusit, nasledne test typu paci/nepaci a ideme dalej.

Nic nove som v podstate nepovedal.  :) A mozme ist k veci:

Fryer-ov som skusal dvoch, ale ani jeden mi majitel nechcel posunut.  Bavím sa skvele btw, je ich viac druhov
Ten Birdie som nepocul, neskusal... neviem, ci to niekto bude mat k dispozicii...
Ale skusal som od tejto firmy - http://www.treblebooster.net a celkom sa mi pacil, len to bolo davno a skusal som to do stareho "bleksabat" Laney ampu, kde uz hlasitost bola DAVNO za hranicou pouzitelnosti aj na tych najvacsich podiach.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #695 kedy: 18. Apríl , 2016, 08:57:20 »

- Uz davno som si uvedomil, ze boutique cena ma svoj vyznam, hlavne pri dalsom predaji. Vsetky nezname zalezitosti (aj ked mozu byt super) je potom problem predat, zabity cas.

Toto, tieto "drahe" veci sa vsetky daju rychlo a lahko predat. S vecami od neznamych vyrobcov, aj ked mozu byt kvalitne, su akurat problemy pri predaji, potom aj tak totalne pod cenu. A vieme, ako gitaristi furt vsetko tocia, obzvlast pedale.  :)
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2016, 08:57:44 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #696 kedy: 18. Apríl , 2016, 11:11:52 »

Toto, tieto "drahe" veci sa vsetky daju rychlo a lahko predat. ...

ale len do momentu, kym nevydu z mody, potom po nich tiez pes nestekne  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #697 kedy: 18. Apríl , 2016, 11:33:42 »

ale len do momentu, kym nevydu z mody, potom po nich tiez pes nestekne  Ja som čert..

Nemyslim. Trebars tato spominana firma Throbak ma ozaj dobru reputaciu - jej produkty, najma snimace su uz dlhe roky stale vyhladavane napriek obrovskej konurencii a dobre sa predavaju za slusne prachy.

Ked je to kvalita od znamej znacky, sa to lahko vzdy preda.
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2016, 11:34:28 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #698 kedy: 25. Apríl , 2016, 12:17:32 »

Treba si robit radost, pravidelne.  Zdravíčko

Trosku kontrast, ale len znackovy.  Bavím sa skvele Ten HB box je btw, "nova generacia", nieco ako MKII, apson co som cital po nete. Je to konecne vystuzene - poriadna konstrukcia, poriadne napajkovane kable, na reprakoch su svorky, poctive V30tky, pekne natiahnuty grill a kozenka, atd...atd... Za tie prachy je to dokonaly pomer cena/vykon. Hlavne ma tesi rozmer, ktory je v podstate 1936tka, ale jemne nizsi.

Hraje to fakt velmi slusne, uz som na tom stihol opacit Mark V, ktory s tymto boxom hra ozaj luxusne, Plexina takisto a AC30tka nabrala objem. Rozmyslam o kupe este jedneho boxu, nech to mam pekne v stereu, aspon v skuobni. :) Cinania ruleeezzz!  Na zdravie!

Okko Cocaine comp - uplna novinka. Po vyskusani Coca compu sa mi tento zivelny a krasne muzikalny comp velmo zapacil. Hraje to vynikajuco, prekvapivo zvlada aj extremy a co ma velmi tesi, ze nesumi takmer vobec pri volume naplno a aj na vybudenom ampe (clean).
No ale najvacsia pecka paradoxne na compressore je ten Boost, co tam dorobili chlapci z Nemecka. Je totalne nezavisly od compu a ma vynikajucu vychytavku. Na 12tich hodinach je uplne neutralny. Dolava pridavate k boostu aj prijemne stredy, ktore vynikajuco pomozu "rozsirit" sound a doprava pridavaju zas basy. Nie take, ktore by bublali, ale celkovo zvacsia a nafuknu sound. Zistim to na sume o aku frekvenciu ide a dam vediet.

Posledna sranda je Rockett Animal - dalsi OD/Dist do zbierky, ktory absolutne ponechava povodny zvuk a len prida skrtavy gain spolu s velmi prijemnou kompresiou. Chystam sa spravit porovnanie s Blue Note.


* HB box.jpg (750.79 KB, 1200x1600 - prehliadnuté 335 krát.)
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #699 kedy: 25. Apríl , 2016, 13:43:54 »

Ja mam este ten stary a za tu cenu neni o cem, som za to dal 150€ a typek co som s nim zamienal 2203 skoro odpadol ze taky zvuk nema ani na 1960 a hned chcel link kde to kupi Bavím sa skvele
Branko, hovoris ze novo objednane su nejaka novsia verzia? Neskusal si aj HB412? Zdravíčko
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #700 kedy: 25. Apríl , 2016, 14:02:23 »

Ja mam este ten stary a za tu cenu neni o cem, som za to dal 150€ a typek co som s nim zamienal 2203 skoro odpadol ze taky zvuk nema ani na 1960 a hned chcel link kde to kupi Bavím sa skvele
Branko, hovoris ze novo objednane su nejaka novsia verzia? Neskusal si aj HB412? Zdravíčko
To som len cital, ale podla obrazkov to kludne moze byt pravda.

Na starsich boxoch HB je uplne uzavreta zadna stena, repra spredu, odnimatelny grill + vraj lacna kablovacka a bez vystuze v rohoch.

Teraz to mam opacne - otvaratelna zadna stena, repra zozadu, neodnimatelny grill + hruba kablovacka s vystuzou v rohoch.

Neskusal, ale za 4 kila box s novymi V30tkami mi dava riadne zabrat na psychiku.  Bavím sa skvele  ha ha ha
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #701 kedy: 25. Apríl , 2016, 17:39:21 »

to sou ty paradoxy.
si schopny si koupit krabickovy kompresor za 10litru ale box si klidne poridis cinsky shit  Som frajer
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #702 kedy: 25. Apríl , 2016, 18:07:23 »

...ale box si klidne poridis cinsky shit  Som frajer
:)

Box je zalezitost, pri ktorej mi je jedno, kde je vyrobeny, pripadne aku ma znacku, ak splna zakladne parametre - material, repraky, rozmer. A tento to 100% splna.

Kompresor a ine krabice su zial zlozitejsie na vyber. Viac parametrov, atd... vsak to poznas. Žmurk

Ale verim, ze tento post si napisal ako vseobecny vykricnik pre ostatnych.  :)  Na zdravie!
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #703 kedy: 25. Apríl , 2016, 19:03:04 »

ja mám tiež HB box asi z tej novšej generácie ,
kúpil som ho bez reprákov a dal som si tam tuším celestion g75 dačo .. neviem presne to označenie repra,
ale tiež si myslím že za ten peniaz  uuplne mega , vo vnútry to má aj výplň , má to strednú výstuž , dobré káble ,
 preglejka je troška mekšia ked som doťahoval repráky  som to radčej poriadne ani nezatiahol ,aby som to neodjebkal , 

kamoš má ešte tú prvú generáciu HB boxu do teraz a tiež hrajú dobre stále ...


ten box je samozrejme dosť diferencia a aj aký máš zosík ...

s mojim zosikom (kopia ac30)  som pochodil koncerty po celom slovensku a hral som cez všetky možné boxi a HB je úplne mega cena výkon , nemá také chrumkavé stredy ako marshall 1960 ale tlačí to pekne zvuk je do ucha ja kri na šerbel ,

ide už do trhovej mody že aj lacné boxi hrajú :D  kto neskúsil riadne tak neverí , to já berem takýto názor ,
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #704 kedy: 25. Apríl , 2016, 19:41:02 »

to bylo spis jenom takove soukrome zakrouceni hlavou.
ze kytaristi resi "hifi" vlivy na zvuk v jednotkach procent a box (ktery imho zvuk ovlivni tak z jedne tretiny) ... neresi.

ale samozrejme mas recht, jestli je ten box udelany peclive (jako ze asi je), tak je to fuk a zalezi jenom na reprakach.
jenom me u tebe az takovy pragmatismus prekvapil :)
http://www.thomann.de/cz/harley_benton_g212_vintage.htm

PS: mel jsem chvilicku ten nejlevnejsi HB a to je pouze parodie na kytarovy box, tim at nikdo neztraci cas (i kdyz, kdyby se tam dal dovnitr nejaky reprak (ne to co tam je ted) tak by to asi taky nejak hralo
http://www.thomann.de/cz/harley_benton_g112.htm
« Posledná zmena: 25. Apríl , 2016, 19:42:02 od hyenik » Zaznamenané

Strán: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.