Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 23:59:50
Strán: 1 ... 49 50 [51] 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove hračky  (Prečítané 208853 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #750 kedy: 10. Máj , 2017, 07:22:50 »

Okrem par noviniek, co pribudli, tak najcerstvejsou srandou je EHX Caliber 22 - sikovny vreckovy "amp", vcera som ho opacil a je to az sprosto hlasne, vyborne si to rozumie s krabicami ala Plexitone, Empress Multidrive a 5150 trebars. Hotovy sound, na bekap jak stvorene. :)
Mate to niekto?

Dam aj nejake ukazky.
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #751 kedy: 10. Máj , 2017, 10:50:13 »

Toto ma celkom ma zaujalo mozno si to zadovazim k boxu pre obcasne jamovanie v skusobni moze byt fajn.  Lebo momentálne  nehravam aktivne s kapelou. Takze ani apec nemam
« Posledná zmena: 10. Máj , 2017, 10:50:55 od futox » Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #752 kedy: 10. Máj , 2017, 11:38:26 »

Myslite, ze na doma by to bolo fajn? 1x12 box, caliber 22 ako poweramp a pred to pedale?
Lebo najst 1x12 rozumne kombo na doma je celkom drahe a box by sa dal v buducnosti vyuzit aj inak.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #753 kedy: 10. Máj , 2017, 14:20:05 »

Myslite, ze na doma by to bolo fajn? 1x12 box, caliber 22 ako poweramp a pred to pedale?
Lebo najst 1x12 rozumne kombo na doma je celkom drahe a box by sa dal v buducnosti vyuzit aj inak.
Bolo by to fajn. Hraje to trochu temnejsie, ale v Bright pozicii OK, hlavne to nema ziadny EQ v podstate, takze ja to riesim pridanim toho Mooer EQ, co mam a totalna paradicka. Pochopitelne - chyba tomu lampova kompresia, atd... ale to sa bavime uplne zbytocne. :)
Ja som si to kupil ako backup zosik, ktory nalepim suchym zipsom do komba a hotovo.

Neviem si predstavit Magnum 44, co je vacsi brat. To musi zjapat jak jeble, lebo tato 22ka hra fakt dost nahlas, resp. pre mna urcite, v ramci stage volume a zrejme aj na skusobnu. Zalezi od boxu.

Inak takychto malych srand je vcelku dost, napr. - http://www.diago.co.uk/guitar-amps/little-smasher.html



Alebo aj niekolkokrat spominana firma AMT vyraba zaujimave blbôstky.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #754 kedy: 10. Máj , 2017, 14:31:15 »

A hej - vyriesil som svoj dlhotrvajuci problem s FX sekciou a vahal som, ci ist do Fractal FX8/AX8, Eventide ...Factor, H9, Strymony, Line6, NOVAsystem, kadeco. Preskusal som si toho viac, aj v praxi a rozhodol som sa pre H9 od Eventide.

Nebudem tu rozpisovat predlhu recenziu, su to vsetko vynikajuce fx s vlastnym ksichtom - a to ma bavi najviac. Napr. taky phaser nie je skopirovany MXR jak to robi milion firiem, ale je to proste Eventide phaser, ktory je na prve pocutie sklamanie (lebo cakas kopiu MXR), ale potom ta neprestava bavit.  Bavím sa skvele

Hally a delaye - bezkonkurencne, obrovske mnozstva praktickych moznosti (napr. na kazdy parameter daneho efektu je mozne pouzivat expression pedal, pripadne aj na vsetky naraz). Jedno z najlepsie znejucich tape echo, viac sa mi paci jak zo strymonu trebars.

Vyborny chorus a hlavne sa mi paci algoritmus Undulator.

Co sa tyka pouzivania, tak pouzivam to s MIDI prepinacom, ktorym sucasne prepinam aj M5 od Line6 v kombinacii s H9 (cez Midi Thru), kvoli niektorym spolocnym efektom.

Jedine negativum je, ze najlepsie sa to ovlada cez H9 control, ci uz cez PC alebo tablet, co mna osobne dost otravuje... v tomto som stara skola... mam rad "gombickove" nastavovanie... aj ked existuje krabica, ktora to znacne ulahcuje - https://www.sweepyto.net/Res/Galeries/554/Eventide-H9-Midi-Controler.png

Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #755 kedy: 29. Máj , 2017, 22:47:06 »

https://soundcloud.com/brandon-kociov/source-audio-multiwave-distortion

Najinspirativnejsi pedal, aky mam. Originalny sound, znamy trebars z Muse nahravok, ale pouziva ho aj Belew. Fajnovy atak, odozva na trsatko, vyborne sa s tym pracuje, hlavne spolu s volume potakom.

Naozaj odporucam, ked dochadza muza.  Bavím sa skvele

Ukazku som sice nahral skoro jak s klasickym drive-om, ale ucim sa s tym este len.  Na zdravie!
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #756 kedy: 30. Máj , 2017, 03:20:33 »

zvuk vyborny, ale viac ma zaujala tvoja hra...excelentny az americky timing a napatie v sole, klobuk dole  Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #757 kedy: 30. Máj , 2017, 07:29:46 »

zvuk vyborny, ale viac ma zaujala tvoja hra...excelentny az americky timing a napatie v sole, klobuk dole  Na zdravie! Zdravíčko
Robo, velke DAKUJEM!  Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #758 kedy: 30. Máj , 2017, 09:02:13 »

Branka tu sice nikto nema rad, ale hra jak cert  Ja som čert..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #759 kedy: 30. Máj , 2017, 10:06:45 »

jj uplny Peter Bic  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #760 kedy: 30. Máj , 2017, 16:07:24 »

Páradna hra a to solo... Super!   Na zdravie! Zdravíčko
« Posledná zmena: 30. Máj , 2017, 16:07:54 od KirkHammettWah » Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #761 kedy: 30. Máj , 2017, 18:05:32 »

uz sem ti to lajkoval, vitej v source clubu Žmurk
mam Multiwave Pro (tady od lumpiska) https://soundcloud.com/hyenik/keytar



muj nahled na starsi verzi (zvuky stejne)
http://hudebniforum.cz/recenze-vasi-vybavy/soundblox-multiwave-distortion-t28961.html
« Posledná zmena: 30. Máj , 2017, 18:08:17 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #762 kedy: 31. Máj , 2017, 09:26:53 »

uz sem ti to lajkoval, vitej v source clubu Žmurk
mam Multiwave Pro (tady od lumpiska) https://soundcloud.com/hyenik/keytar



muj nahled na starsi verzi (zvuky stejne)
http://hudebniforum.cz/recenze-vasi-vybavy/soundblox-multiwave-distortion-t28961.html
Dakujem pekne.  Na zdravie!

btw, rozmyslam, zeby som predal tuto malu verziu a kupil si tiez PRO, LEN kvoli presetom, lebo zvukovo to bude rovnake, ale taktiez rozmyslam nad LA Lady. Co viac odporucas? Lady neobsahuje tie zvuky co Multiwave?
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #763 kedy: 31. Máj , 2017, 10:47:53 »

PRO ma krome presetu jeste ten EQ, na tom mensim jsou jenom prednastavene, ale to je vicemene detail.
LA Lady nema tenhle multiwave rozsah, myslim ze je tam jenom jeden preset Foldback,  jsou tam zvuky z tech Classic verzi.

takze zalezi k cemu to chces
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #764 kedy: 31. Máj , 2017, 11:05:04 »

PRO ma krome presetu jeste ten EQ, na tom mensim jsou jenom prednastavene, ale to je vicemene detail.
LA Lady nema tenhle multiwave rozsah, myslim ze je tam jenom jeden preset Foldback,  jsou tam zvuky z tech Classic verzi.

takze zalezi k cemu to chces
Ja mam ten soundblox2 a tam je EQ, ale klasika basy, stredy, vysky. Ono ten EQ nie je az taky podstatny pri tychto zvukoch, takze ako pises - detail.

Cize LA Lady su skor klasickejsie OD/Dist?
Zaznamenané

Strán: 1 ... 49 50 [51] 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.