Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 03:14:19
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Steven Fryette - interview  (Prečítané 13870 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #45 kedy: 27. December , 2020, 05:44:43 »

Chlapi ma tu niekto Deliverance ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #46 kedy: 28. December , 2020, 16:59:09 »

mal som d60 a poznam dalsich 2 ludi odtialto (roberto minimalne jeden z nich) co na tom hrali/hraju. co ta zaujima?
javanne odtialto dokonca chvilu mal 2 jeden moj co som mu predal a jeden jeho.
« Posledná zmena: 28. December , 2020, 16:59:38 od kaolko » Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #47 kedy: 31. December , 2020, 09:11:44 »

Len taka mala vec. Nikdy som na D60 nehral bohuzial, ale pocujem z niektorych demacov a takisto rozne review ze je to metalovy aparat s trochu suchsim zvukom co sa mi paci, dost vysokou kompresiou a vybornou citlivostou na dotyk, to vsetko okolo hi gain je u mna ok. Otazka ale je, (pretoze som zanrovo sirsi), mozem dosiahnut taky ten vintage zvucik tym ze trebars vytocim master a stiahnem preamp, popripade este trochu pridam presence atd. atd. ? Skratka dokaze sa to priblizit nejakemu takemu zvuku ktory sa hodi na SRV, Hendrix ... trebars ? Je mi jasne ze hi-gain amp tohoto klasu nieje stavany pre taketo styly ale reku radsej hodim otazku takto tu do plena a precitam si nazory aby som nemal potom vycitky ak by som to nekupil alebo nedajboze kupil. Mam totiz moznost kupit D60 alebo Sig X co je v podstate pokial viem dvojkanal Deliverance. Vec je taka ze ak sa nebude dat z toho vytiahnut ten vintage crunch tak riesenie by muselo byt trebars La Grange pedal na clean kanale ak to 'dovoli' poweramp, alebo si kupim Marshall VM 2466 - 2007 (tiez je tu ta moznost) a urobim metal takym REVV pedalom. Myslim ze sanca uroibit dobry metalovy zvuk krabickou je vyssia ako urobit dobry vintage krabickou. Takze to je cela moja dilema.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #48 kedy: 31. December , 2020, 11:32:43 »

To, co sa pytas a chces dosiahnut je na hodinovu odpoved. Kludne mi hod cislo do spravy, mozme si brnknut.
 Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #49 kedy: 01. Január , 2021, 20:15:05 »

Vintage zvuk z toho uplne v poho vytiahnes, tym ze to ma kvazi dva gainy tak vies miesat dokopy co sa ti paci.. ten prepinac medzi more/less ti spravi presne to co potrebujes.

Na nastaveni less je tam kvazi ako keby o gain stage menej a je to take ako plexi style amp. Pre mna pouzitelnejsi nez 90% marshallov co som skusal. Ak je to v dobrom tech stave tak odporucam vsetkymi 10timi.

Je to presne taky typ zosiku ze dobre spraveny jednokanal. Zvukovo sa mne menej pacil sigx ale zas ten je variabilnejsi ked vies spravit clean/crunch/lead atd. Tu mas len jeden zvuk.

Jedina vec na co si treba davat pozor je ze tie povodne nemaju fx loop. Je to ale uplne easy mod co sa da spravit, na mojom som to mal a spoko uplne najviac.
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #50 kedy: 02. Január , 2021, 09:36:57 »

To, co sa pytas a chces dosiahnut je na hodinovu odpoved. Kludne mi hod cislo do spravy, mozme si brnknut.
 Na zdravie!

vdaka veduci, to by bolo super ale ten hovor by siel cez pol sveta :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #51 kedy: 02. Január , 2021, 09:40:30 »

Vintage zvuk z toho uplne v poho vytiahnes, tym ze to ma kvazi dva gainy tak vies miesat dokopy co sa ti paci.. ten prepinac medzi more/less ti spravi presne to co potrebujes.

Na nastaveni less je tam kvazi ako keby o gain stage menej a je to take ako plexi style amp. Pre mna pouzitelnejsi nez 90% marshallov co som skusal. Ak je to v dobrom tech stave tak odporucam vsetkymi 10timi.

Je to presne taky typ zosiku ze dobre spraveny jednokanal. Zvukovo sa mne menej pacil sigx ale zas ten je variabilnejsi ked vies spravit clean/crunch/lead atd. Tu mas len jeden zvuk.

Jedina vec na co si treba davat pozor je ze tie povodne nemaju fx loop. Je to ale uplne easy mod co sa da spravit, na mojom som to mal a spoko uplne najviac.


Aha... nechcem ta otravovat somarinami ale ak by si mal cas a prilezitost mohol by nahrat kratky sound sample a hodit sem ? To by mi pomohlo

Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #52 kedy: 03. Január , 2021, 12:55:05 »

mal som d60 a poznam dalsich 2 ludi odtialto (roberto minimalne jeden z nich) co na tom hrali/hraju. co ta zaujima?
javanne odtialto dokonca chvilu mal 2 jeden moj co som mu predal a jeden jeho.
paradoxne oba skoncili u mna  ha ha ha
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #53 kedy: 03. Január , 2021, 12:58:37 »

Len taka mala vec. Nikdy som na D60 nehral bohuzial, ale pocujem z niektorych demacov a takisto rozne review ze je to metalovy aparat s trochu suchsim zvukom co sa mi paci, dost vysokou kompresiou a vybornou citlivostou na dotyk, to vsetko okolo hi gain je u mna ok. Otazka ale je, (pretoze som zanrovo sirsi), mozem dosiahnut taky ten vintage zvucik tym ze trebars vytocim master a stiahnem preamp, popripade este trochu pridam presence atd. atd. ? Skratka dokaze sa to priblizit nejakemu takemu zvuku ktory sa hodi na SRV, Hendrix ... trebars ? Je mi jasne ze hi-gain amp tohoto klasu nieje stavany pre taketo styly ale reku radsej hodim otazku takto tu do plena a precitam si nazory aby som nemal potom vycitky ak by som to nekupil alebo nedajboze kupil. Mam totiz moznost kupit D60 alebo Sig X co je v podstate pokial viem dvojkanal Deliverance. Vec je taka ze ak sa nebude dat z toho vytiahnut ten vintage crunch tak riesenie by muselo byt trebars La Grange pedal na clean kanale ak to 'dovoli' poweramp, alebo si kupim Marshall VM 2466 - 2007 (tiez je tu ta moznost) a urobim metal takym REVV pedalom. Myslim ze sanca uroibit dobry metalovy zvuk krabickou je vyssia ako urobit dobry vintage krabickou. Takze to je cela moja dilema.

d60 sa vie velmi priblizit marshallu, nie uplne plexi.. ale skor modnutej 800vke (viem to porovnat, donedavna som vlastnil 71 marshalla). samozrejme greenback su velmi vhodne repraky na vintage zvuk. hral som na d60 asi 15 koncertov a bolo to fasa. dokonca som dostal na par koncertoch feedback ze lepsi zvuk nepoculi, samozrejme treba poznamenat, ze mimo master volume som pouzival atenuator, lebo d60 je priserne hlasny aparat.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #54 kedy: 04. Január , 2021, 00:52:04 »

d60 sa vie velmi priblizit marshallu, nie uplne plexi.. ale skor modnutej 800vke (viem to porovnat, donedavna som vlastnil 71 marshalla). samozrejme greenback su velmi vhodne repraky na vintage zvuk. hral som na d60 asi 15 koncertov a bolo to fasa. dokonca som dostal na par koncertoch feedback ze lepsi zvuk nepoculi, samozrejme treba poznamenat, ze mimo master volume som pouzival atenuator, lebo d60 je priserne hlasny aparat.

ved to, zaujima ma ako je to s tym power amp tubes saturation, ci takyto hi-gain modern zosik je stavany na take veci. Niesom odbornik ale z demacov pocujem ze preamp ma vysoku kompresiu aj pri clean a malom gain a pokial tomu rozumiem pri tychto zposikoch je prave preamp ta cast ktora robi zvuk a tym padom koncak je dizajnovany tak aby zostal "cisty" aj pri vyssom volume. Ale mozem sa ja mylit samozrejme :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #55 kedy: 04. Január , 2021, 19:41:35 »

Ano je to tak aj tu. Koncak nerobi daku robotu navyse vsetko nad 4-5 uz je podla mna ze prevalene.
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #56 kedy: 05. Január , 2021, 10:13:36 »

Ano je to tak aj tu. Koncak nerobi daku robotu navyse vsetko nad 4-5 uz je podla mna ze prevalene.

Rozumiem. Skoda. Inac rozmyslal som aj nad SL-X 900. Dokaze urobit dobry metalcok a aj vintage. Myslim ze Kotzen ho pouzil v Poison. Preamp na 9-10 o clock taky ten sweet spot a koncak dal nejak na tretiu hodinu alebo aj viac. Mal tele s texas special, zvuk paradny. Myslim ze aj Koko boost ale niesom si isty. Lenze nikdy som 900vku nemal a cital som spatne recenzie od puristov. Ni nic, nebudem tu na Fryette threade rozoberat marshall :) 
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.