Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 13:54:40
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Celestion vs. Celestion  (Prečítané 60259 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #90 kedy: 04. Júl , 2016, 17:39:58 »

Nahrával som skype mikrofónom do počítača.
tu som skoncil..naco? Plytvanie kilobytami na HDD
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #91 kedy: 04. Júl , 2016, 17:44:12 »

... vypovedna hodnota tejto ukazky je zadna.Ani urovne niesu vyrovnane a ta druha zneje jak z kybla ze susednej miestnosti.
porad to vymaz
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #92 kedy: 05. Júl , 2016, 08:48:59 »

Toto bude slovensky budget Ola Englund.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #93 kedy: 14. Október , 2016, 08:00:38 »

Mám možnosť predať moj box 1960AV s case-om chlapíkovi, ktorí vlastní hlavu Engl Retro Tube 50w. Uvažuje však, že by kupil funglovku 2x12 box Engl (o niečo drahšiu) s rovnakými reprákmi aké sú v 1960AV - teda Vintage 30.


čiste zo zaujímavosti - čo tým získa okrem toho, že to bude funglovka a možno lepšiu skladnosť keď to bude 2x12 oproti 4x12 boxu???

Vačsinou som totiž čítal, že je dobré mať hlavu a box jednej značky a serie, lebo je to "vyladené" na seba. avsak k tej Retro tube serii je aj box. tento 2x12 by teda k tej hlave nemal papierovo "pasovať" kedže nie je z retro serie. Retro seria má G12H70 anniversary special edition repro.

čo je teda lepšie? mať menší box tej istej značky, alebo vačší box inej značky s rovnakými reprákmi?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #94 kedy: 14. Október , 2016, 08:04:16 »

Rovnake repraky to isto nebudu, aj ked V30. Uz sme o tom pisali par stran dozadu, aj moju vlastnu skusenost.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #95 kedy: 14. Október , 2016, 08:33:23 »

Rovnake repraky to isto nebudu, aj ked V30. Uz sme o tom pisali par stran dozadu, aj moju vlastnu skusenost.

tam ale šlo skôr o to, že čína vs. UK, nie? toto sú oba UK made
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #96 kedy: 14. Október , 2016, 08:43:05 »

tam ale šlo skôr o to, že čína vs. UK, nie? toto sú oba UK made
uk made v30 pouziva iba marshall a mesa, vsetci ostatni pouzivaju bezne cinske v30
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #97 kedy: 14. Október , 2016, 08:44:54 »

uk made v30 pouziva iba marshall a mesa, vsetci ostatni pouzivaju bezne cinske v30
aj engliste majú teda čínu Huh!  Fuuha zíram
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #98 kedy: 14. Október , 2016, 08:47:32 »

aj engliste majú teda čínu Huh!  Fuuha zíram
a? vsak hraju dobre. nestretol som s takym info, ze by ete niekto pouzival UK made V30, resp ze by celestion dodaval uk V30 este niekomu inemu, inac by toho bol plny net
« Posledná zmena: 14. Október , 2016, 08:49:27 od styrioci » Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #99 kedy: 14. Október , 2016, 08:54:21 »

a? vsak hraju dobre. nestretol som s takym info, ze by ete niekto pouzival UK made V30, resp ze by celestion dodaval uk V30 este niekomu inemu, inac by toho bol plny net

šak nič, len som prekvapený.


ok, ale späť k tej základnej otázke. čo by teda tým mohol získať chlapík, keď uvažuje o tom mojom boxe prípadne 2x12 verzii od englu?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #100 kedy: 14. Október , 2016, 09:00:59 »

ok, ale späť k tej základnej otázke. čo by teda tým mohol získať chlapík, keď uvažuje o tom mojom boxe prípadne 2x12 verzii od englu?
2x12 je skladnejsi, bude mat menej basov, resp bude pevnejsii v spodkoch, viac focused v stredoch, vdaka iba dvom reprakom sa neprejavi az tak hrebenovy filter.. 4x12 viac spodkov, vacsi objem, nemusi byt az tak pevna v basoch, zalezi od stylu hudby a konstrukcie boxu... ale v zasade je to jedno...ak je box dobre spraveny a zosik je tiez super, tak to hrat spolu bude dobre ci uz 2x12, 4x12 a ja mam za to, ze s dobrou 1x12 sa da tiez uzit kopec srandy, akurat, ze to nevyzera az tak cool
« Posledná zmena: 14. Október , 2016, 09:01:29 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #101 kedy: 14. Október , 2016, 09:01:09 »

Celestion vyraba V30 v cine uz 15 rokov. Spoznate ich podla konkretne oznacenia na tom kornute ci jak sa to vola.
Iba tie co maju vyrazene na boku ze Made in Ipswitch su UK made.

Dokonca uz ani Mesa nedava 'UK' made repraky, tiez je to myslim cina, akurat ze su trochu inak vyladene, zneju viac vykastrovane lebo maju trochu viac basov a vysok tak to znie to trochu inak nez uplne bezny V30.. tie mesacke maju ine oznacenie...
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #102 kedy: 14. Október , 2016, 09:08:40 »

2x12 je skladnejsi, bude mat menej basov, resp bude pevnejsii v spodkoch, viac focused v stredoch, vdaka iba dvom reprakom sa neprejavi az tak hrebenovy filter.. 4x12 viac spodkov, vacsi objem, nemusi byt az tak pevna v basoch, zalezi od stylu hudby a konstrukcie boxu... ale v zasade je to jedno...ak je box dobre spraveny a zosik je tiez super, tak to hrat spolu bude dobre ci uz 2x12, 4x12 a ja mam za to, ze s dobrou 1x12 sa da tiez uzit kopec srandy, akurat, ze to nevyzera az tak cool

to nebude problematické keď hrá na telecaster a stratocaster gitary? nebude to "uvrešťané"?

a hudba - klasický rock, coverová kapela

a čo je to hrebeňový filter Huh! No hanbím sa..
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #103 kedy: 14. Október , 2016, 09:47:10 »

Dokonca uz ani Mesa nedava 'UK' made repraky, tiez je to myslim cina, akurat ze su trochu inak vyladene, zneju viac vykastrovane lebo maju trochu viac basov a vysok tak to znie to trochu inak nez uplne bezny V30.. tie mesacke maju ine oznacenie...

este tento rok na semenstringu tvrdili, ze davaju made in UK a ze su to iste ako cinske V30, len made in UK, to tu uz nikto nic negarantuje?  Bavím sa skvele

to nebude problematické keď hrá na telecaster a stratocaster gitary? nebude to "uvrešťané"?

a hudba - klasický rock, coverová kapela

a čo je to hrebeňový filter Huh! No hanbím sa..
vsak maju snad v kapele basu, ci nie? Bavím sa skvele to su take rozdiely, ze z pohladu celkoveho mixu kapely su zanedbatelne a vsimne si to len gitarista v style, ze mu plandaju trenky o nieco menej

https://en.wikipedia.org/wiki/Comb_filter
v zasade ide o to, ze ten isty signal vychadza z viacerych repro sucasne, ale na miesto, kde to snimas micom, alebo kde to pocuvas prichadza ten signal s roznym oneskorenim cim dochadza k tomu, ze ako su zvukove vlny voci sebe posunute, tak niektore freq sa scitaju, ine odcitaju. cize z toho pohladu je "najlepsia" 1x12
« Posledná zmena: 14. Október , 2016, 09:47:55 od styrioci » Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #104 kedy: 29. Október , 2016, 11:26:57 »

Servus, nevie niekto čo zač sú tieto repráky? Celestion G12S-50 England. Kedy sa vyrábali a akú majú cenu?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.