Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 19:59:39
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1x12" Thiele box  (Prečítané 11885 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 09. Jún , 2009, 10:38:55 »

mam pocit, ze sa tu o tejto bedni uz kecalo, ale nejako to neviem najst...

ma niekto tento box ? alebo ho pocul ? predpokladam, ze ten bass reflex tam ma robit dobry spodok - pocul to niekto hrat ? ako sa to da porovnat s obyc. 2x12 alebo 4x12 ? predpokladam, ze aj keby to malo dobre basy, stale to bude uzko smerove, nie ?

Majo Fero - kedysi si tusim pisal, ze sa chystas vyrobit takyto box a osadit 150W Eminence Tonker. spravil si tu bednu ? ako hra ?

na MB stranke pisu, ze sa osadza C90 reprakom. neosadzala sa kedysi Electro Voice ? alebo si to pletiem ?

Majo - raz davno ste boli aj s JOEm v BA a mali ste so sebou taku malicku 1x12" VHT - hrala jak blazen. co to bola za bednu ? tiez nejaka podobna konstrukcia s bass reflexom ?

nemate niekto este tipy na dobre a zaujimave 1x12" boxy
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 09. Jún , 2009, 10:43:22 »

myslim ze martinlm ma teraz ten VHT 1x12 box

miso tusim aj chvalil ten box ze to hra super a perfektne to tlaci, ale zas tomu tiez vytykal prave tu smerovost
« Posledná zmena: 09. Jún , 2009, 10:50:33 od Zakky » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 09. Jún , 2009, 11:04:56 »

mam pocit, ze sa tu o tejto bedni uz kecalo, ale nejako to neviem najst...

ma niekto tento box ? alebo ho pocul ? predpokladam, ze ten bass reflex tam ma robit dobry spodok - pocul to niekto hrat ? ako sa to da porovnat s obyc. 2x12 alebo 4x12 ? predpokladam, ze aj keby to malo dobre basy, stale to bude uzko smerove, nie ?

Majo Fero - kedysi si tusim pisal, ze sa chystas vyrobit takyto box a osadit 150W Eminence Tonker. spravil si tu bednu ? ako hra ?

na MB stranke pisu, ze sa osadza C90 reprakom. neosadzala sa kedysi Electro Voice ? alebo si to pletiem ?

Majo - raz davno ste boli aj s JOEm v BA a mali ste so sebou taku malicku 1x12" VHT - hrala jak blazen. co to bola za bednu ? tiez nejaka podobna konstrukcia s bass reflexom ?

nemate niekto este tipy na dobre a zaujimave 1x12" boxy

hmm co tak mesa 1/4 open? tam su C90.. a hra to super.. mal som 2X12 a myslim ze robia aj 1X12..  http://www.thomann.de/de/mesa_boogie_1x12_box_three_quarter_back.htm  1/4 open
http://www.thomann.de/de/mesa_boogie_thiele_gitarrenbox.htm a thiele uzavreta
« Posledná zmena: 09. Jún , 2009, 11:06:38 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #3 kedy: 09. Jún , 2009, 11:20:06 »

rastis:

toto je povodna thiele bedna, ktoru si dala navrhnut firma electrovoice - http://archives.telex.com/archives/EV/Builders%20Plans/TL806%20Builders%20Plans.pdf
bola osadzana EVM 12L. navrhu sa chytila mesa boogie, ktora tuto bednu mierne pozmenila, aby rozmermi sedela pod short head z markovskej serie (velmi casto vidat half/full stacky s mark short head a jednou alebo dvoma thiele bednami).  aj mesa ich osadzala evm12l az pokial EV nezrusila ich vyrobu a vtedy zacali thiele bednu osadzat C90-kou.

vela ludi si uspesne postavilo thiele bednu podla hore uvedeneho planiku alebo aj mesacku variantu. internetove kukucky sa zhoduju, ze s c90 to neznie zle, ale ze bedna bola predsa len navrhnuta pre evm12l, ktory dnes nie je problem zohnat, kedze sa znova vyraba, len je dost drahy oproti ostatnym beznym reprakom, a s nim to zneje najlepsie.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 09. Jún , 2009, 11:44:57 »

Majo Fero - kedysi si tusim pisal, ze sa chystas vyrobit takyto box a osadit 150W Eminence Tonker. spravil si tu bednu ? ako hra ?
ano, spravil som viac konstrukcii na jeden rozmer 1x12"boxu (52x40x30cm)
1. uplny Closedback
2. na sposob VHT - cize ClosedBack, dva bassreflexy o priemere 5cm na prednej stene dole
3. na sposob novsich Mesa - vacsi bassreflex na zadnej strane v strede
4. na sposob Mesa - 1/2OpenBack, cize polootvorena zadna stena

pritom som mal k dispozicii 3 repraky: Governor, Vintage 30 a Tonker
tak som ich skusal aj poprehadzovat

da sa povedat, ze rozdiely boli u kazdeho repraku podobne

na tuto velkost a konstrukciu boxu hral najbasovejsie ten treti typ
najvacsiu kompresiu mal prvy typ, ale nebol az tak basovy
u stvrteho typu bolo dolezite, kde v miestnosti bol, bo vela zvuku islo von zo zadnej steny, kedze bola polootvorena
druhy typ (na sposob VHT thiele) sa mi pacil pri tychto reprakov najmenej

nakoniec som spravil dve kombinacie: Tonker na ClosedBack a Vintage30 + ten treti typ

Majo - raz davno ste boli aj s JOEm v BA a mali ste so sebou taku malicku 1x12" VHT - hrala jak blazen. co to bola za bednu ? tiez nejaka podobna konstrukcia s bass reflexom ?
ano, je to podobna bednicka
zozadu ClosedBack a s predu dva 5cm bassreflexy dole
VHT pouziva basovejsie repraky, takze v tomto boxe to hraje asi nejidealnejsie
« Posledná zmena: 09. Jún , 2009, 11:46:29 od Majo Fero » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 09. Jún , 2009, 11:50:30 »

Ta VHT vyzera uplne jednoducho, ze su len v prednej doske spravene otvory, Thiele ma tusim aj nejaku specialnu konstrukciu vnutri, nie? Asi ten reprak vo VHT nie je len tak hocijaky.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 09. Jún , 2009, 12:01:15 »

Ta VHT vyzera uplne jednoducho, ze su len v prednej doske spravene otvory, Thiele ma tusim aj nejaku specialnu konstrukciu vnutri, nie? Asi ten reprak vo VHT nie je len tak hocijaky.
Mesa Thiele je konstrukcne velmi odlisne ako VHT Thiele

ano, VHT pouziva basovejsie repraky
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #7 kedy: 09. Jún , 2009, 12:09:46 »

Mesa Thiele je konstrukcne velmi odlisne ako VHT Thiele

ano, VHT pouziva basovejsie repraky

vht 1x12 ma styri diery a aky je to typ basovejsi reprak ? iny ako davaju do 4x12 ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 09. Jún , 2009, 12:21:27 »

Mesa Thiele je konstrukcne velmi odlisne ako VHT Thiele

ano, VHT pouziva basovejsie repraky
Snad sa ten box nevola VHT Thiele... Je to nejake VHT + nejake pismenka + cislo 112A.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 09. Jún , 2009, 12:36:25 »

no a co sa da cakat od takej nejakej bednicky ? s jednym reprakom to bude vzdy velmi smerove, bass reflex / nebass reflaex, ze ?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #10 kedy: 09. Jún , 2009, 12:38:08 »

vht 1x12 ma styri diery a aky je to typ basovejsi reprak ? iny ako davaju do 4x12 ?
moze byt, uz si to nepamatam presne, mal som to rozobrane 2-3 roky dozadu

do 4x12 davaju nejake 50W repraky a do 1x12 100W
pisem schvalne "basovejsi", bo vsetky VHT boxy hraju basovejsie oproti inym znackam

Ked skusali FF a DusanUK prehodit Mesu na VHT box a VHT na Mesa box,
tak ta prva kombinacia mala basov viac ako treba a ta druha kombinacia ich nemala   Popiskujem si

Z toho usudzujem, ze Mesa hlavy su basovejsie a boxy standartne
a VHT hlavy maju menej basov a preto potrebuju basovejsie BOXY ... tod vsjo

Snad sa ten box nevola VHT Thiele... Je to nejake VHT + nejake pismenka + cislo 112A.
moze sa to volat hocijako, Rasto sa na to nepytal ... hlavne ze vieme o com je rec   Je to frajer
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 09. Jún , 2009, 12:38:46 »

Je to smerovejsie ako 4x12, to je jasne, ale nepovedal by som, ze je to vyslovene smerove. 1x12 box mojej vlastnej vyroby s Greenbackom, ten bol vyslovene smerovy. Ale to vela zalezi aj od akustiky.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 09. Jún , 2009, 12:48:33 »

spekulujem kompaktny setup... jasne, ze si kupim aj dve 4x12, ale to bude do skusobne  Bavím sa skvele na hranie ak by fungovala nejaka takato bedynka, bolo by to super :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #13 kedy: 09. Jún , 2009, 20:29:37 »

Thiele ma tusim aj nejaku specialnu konstrukciu vnutri, nie?
vsak si pozri planik. vpredu je otvor a vo vnutri dokopy 5 rebier (1 pri repraku, vedla toho otvoru v prednej stene, rovnobezne s bocnou hranou a 4 v tom otvore smerom dozadu).

upozornil som mozno na jednu vyhodu thiele (tl806) boxu pre rastisa, oproti tej vht bedni. kedze rastis postavil nejake tie bedinky, tak ma k dispozicii podrobny konstrukcny plan + su bezne dostupne repraky pouzivane v thiele. ci uz EV EVM 12L alebo C90. v tych thiele boxoch par ludi experimentovali aj tusim s eminence delta pro, vraj je to velmi podobne tomu EVL 12L (velky magnet, vraj aj zvukovo je to podobne, aj ked nehra v az takom sirokom pasme - delta pro ma hornu hranicu niekde okolo 4600Hz, EVM12L 7000Hz)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 13. Jún , 2009, 11:16:44 »

trochu sa spytam ako koko*t... mrkam to sice uz po internete kade tade, ale neviete mi niekto poradit ?

Fs je rezonancny kmitocet reproduktoru. na tejto frekvencii ma reproduktor svoju maximalnu impedanciu. zavisi od konstrukcie, kvality, cim je nizsii, tym sa reproduktor povazuje za kvalitnejsi ( ? ) , atd... hovori nieco tento udaj o zvuku ?

co je Fb ?

co sa mysli, ked sa povie rezonancny kmitocet ozvucnice ?
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 22 otázok.