Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 10:08:26
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1x12" Thiele box  (Prečítané 11894 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #30 kedy: 16. Jún , 2009, 18:48:37 »

rastis: vela vymyslas, podla mna zbytocne.. postav to tak, ako je.. koho zaujima, ci sedi/nesedi presne pod hlavu? Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 16. Jún , 2009, 18:53:20 »

... koho zaujima, ci sedi/nesedi presne pod hlavu? Žmurk

mna. original si dnes mozem obuchany kupit za 300 dolarov.

hlavne - nepotrebujem bednu. ale chcem, takze tam je dostatok priestoru na akekolvek vymyslanie, experimentovanie, bavkanie sa  Žmurk
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #32 kedy: 16. Jún , 2009, 19:21:22 »

a predna doska naklonena dozadu. stolarsky to bude na posratie :)

ako pre koho :)

teda, ako to plánuješ spájať? kolíky? piškoty? alebo nejaký hrebeňák?
« Posledná zmena: 16. Jún , 2009, 19:22:14 od johnzo » Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #33 kedy: 16. Jún , 2009, 19:25:05 »

ja uz som rozhodnuty, bude to ako na nakrese, 590 * 500 * 300. akurat musim doriesit bassreflex, vyska je dana vyskou boxu, takze iba sirku a hlbku natrubku... osadim tam Tonker od Eminence, uz davno som nad nim spekuloval do inej bedne, len ma odradzalo 150W, ale do jedneho boxu akurat...
Rastik, na rozmery 590 * 500 * 300 to moze s kludom byt ClosedBack, ja osobne by som riesil bassrefles a podobne alternativy pri boxoch kde sa jedna o co najmensi rozmer a aby to nestratilo basy  Žmurk
Chcem ti dobre poradit, uz som tento test sam absolvoval  Na zdravie!

A na margo toho Tonkera, to chces k akemu zosilovacu a typ hudby?
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 16. Jún , 2009, 19:29:08 »

Rastik, na rozmery 590 * 500 * 300 to moze s kludom byt ClosedBack, ja osobne by som riesil bassrefles a podobne alternativy pri boxoch kde sa jedna o co najmensi rozmer a aby to nestratilo basy  Žmurk
Chcem ti dobre poradit, uz som tento test sam absolvoval  Na zdravie!

A na margo toho Tonkera, to chces k akemu zosilovacu a typ hudby?


A na aku hudbu odporucas tonker?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 16. Jún , 2009, 23:03:17 »

Rastik, na rozmery 590 * 500 * 300 to moze s kludom byt ClosedBack, ja osobne by som riesil bassrefles a podobne alternativy pri boxoch kde sa jedna o co najmensi rozmer a aby to nestratilo basy  Žmurk
Chcem ti dobre poradit, uz som tento test sam absolvoval  Na zdravie!

A na margo toho Tonkera, to chces k akemu zosilovacu a typ hudby?

a mozem tym bass reflexom nieco pokazit ? Tonker som si vybral na zaklade ukazok na Eminence webe - znel mi najlepsie - ja viem, je to take vyberanie... ... ... :)

Acoustic, Mesa Boogie, Valwatt a SKA - co ine  Bavím sa skvele ... ... normalny maly boxik, ked sa hra na malom podiu...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 16. Jún , 2009, 23:03:47 »

ako pre koho :)

teda, ako to plánuješ spájať? kolíky? piškoty? alebo nejaký hrebeňák?

asi koliky, to mam osvedcene.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #37 kedy: 17. Jún , 2009, 00:31:10 »

a mozem tym bass reflexom nieco pokazit ?
nespravne navrhnuty bassreflex moze robit presny opak   Žmurk ...niekedy ani vzorce nepomozu  Popiskujem si

Tonker som si vybral na zaklade ukazok na Eminence webe - znel mi najlepsie
Pokial je ten tvoj amp viac ostry ako basovy (predpokladam ze taky je), tak Tonker je presne taky reprak. Cize vela basov to dokopy mat nebude, ale bude to mat pekne vysky.  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 17. Jún , 2009, 09:36:23 »

pekne vysky je to, co mam rad :) hlavne uz ich vekom pomalicky aj stracam :)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #39 kedy: 18. Jún , 2009, 08:42:44 »

.....taký ten štrbinový basreflex, ako je na pastnutom obrázku sa dá len narátať, existujú na to softy ktoré Ti to pri zadaní rozmerov boxu a niektorých údajov reproduktora vyrátajú, ak chceš trubicový bas reflex, tak Ti stačí trubica s priemerom 4-5cm a hĺbku tej trubice zistíš veľmi jednoducho.....pri pustenej hudbe do toho boxu trubicu pomaly začneš zasúvať do otvoru na boxe a budeš sledovať reprák, keď sa Ti rozvibruje viac, tak tam si spravíš značku na trubici, takto získaš hĺbku basreflexu....dobrým basreflexom sa dá získať lepšia citlivosť po celom rozsahu frekvenčného pásma reproduktora, naopak zlým znížiš citlivosť a vytvoríš nečitateľné huhňanie......kompromisným riešením je že do otvoru nedáš žiadnu trubicu.....ale thiele kompromisy nepozná..... 
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 18. Jún , 2009, 13:48:00 »

nasiel som program Eminence Designer, tam sa pozadavaju vsetky TS udaje repraku a on navrhne idealne rozmery boxu aj bass reflexu. pri vlastnom navrhu ukaze frekvencnu krivku, ako asi box bude hrat. zhodou okolnosti moj navrh podla nejakych inych vypoctov docela koresponduje s tym, co k mojmu vebranemu repraku navrhuje ten Eminence soft, takze vyzera, ze som na spravnej ceste :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 18. Jún , 2009, 13:53:33 »

ak chceš trubicový bas reflex, tak Ti stačí trubica s priemerom 4-5cm a hĺbku tej trubice zistíš veľmi jednoducho.....pri pustenej hudbe do toho boxu trubicu pomaly začneš zasúvať do otvoru na boxe a budeš sledovať reprák, keď sa Ti rozvibruje viac, tak tam si spravíš značku na trubici, takto získaš hĺbku basreflexu....
...tak vela štastia pri navrhovani bassreflexu... Žmurk
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #42 kedy: 18. Jún , 2009, 13:56:07 »

mna. original si dnes mozem obuchany kupit za 300 dolarov.

hlavne - nepotrebujem bednu. ale chcem, takze tam je dostatok priestoru na akekolvek vymyslanie, experimentovanie, bavkanie sa  Žmurk

http://www.pluska.sk/soubiznis/2009/06/nora-mojsejova-vo-vazbe.html  aj nora sa bavkala a ako to skocilo  Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 18. Jún , 2009, 13:59:26 »

...tak vela štastia pri navrhovani bassreflexu... Žmurk

hlavne treba dbat, aby reprak aj uniesol to, co sa od neho chce, aby sa nevyflusla membrana...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 18. Jún , 2009, 14:00:51 »

zas nemusič tie pi.... capat do serioznych tém... Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.