Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 16:28:27
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Choroba Ibanezov?  (Prečítané 3772 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« kedy: 09. Jún , 2005, 13:48:32 »

Jednou z mojich gitar je aj Ibanez RG470.Ma ju aj kolega v kapele,dalsi ma S series. Ak na kazdej z tychto gitar zapakujem hore...ladenie je v......musim zapakovat zase dole a potom je to OK.Nepomohla ani vymena pruzin pre protitah strun... Mam este zamkovu Krameru a Jacksonu,ale tam je to OK. Ake su Vase skusenosti,prip.,ako ich riesite?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 09. Jún , 2005, 15:29:52 »

Teoreticky to moze byt problem nozovych hran, ktorymi je tremolo oprete o srobovacie nohy v tele. Oni, kedze su na mieste dotyku dost tenke sa casom vytlacia a sprava sa to tak, ako popisujes. Na RG470 daval Ibanez lacnejsiu verziu Floydu, takze asi to bude v tom. Inak mechanicky neposkodeny system sa nema preco zle vraciat naspat. Ak to nie je prilis vytlacene, da sa tomu na nejaky cas pomoct jemnym zabrusenim tych vytlacenin. Ak je to uz trochu horsie, treba vymenit cely Floyd. Alebo Ti moze zle drzat zamok, ale to sa prejavi iba na tenkych strunach. Casom sa na pritlacacom kameni vytlaci drazka a tenke struny v nej mozu presmykovat. Hrubych sa to ale netyka, tie maju dezenovy povrch a nemaju sancu preklzavat. Alebo zle nastelovany cely system, ale ked hovoris, ze mas dalsie 2 zamykacie gitary, asi vies, ci to mas alebo nemas spravne zostelovane...
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #2 kedy: 09. Jún , 2005, 19:40:49 »

Vyzera to skor na to opotrebovanie...checknem to...diky za tip.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 10. Jún , 2005, 08:59:13 »

Tak ako Rastis pise. Doplnim len, ze je dobre v mieste, kde sa spajaju nozove hrany Floydu a trne kvapnut kvapku oleja (to koli mensiemu treniu a zadrhavaniu). A dobre je raz za rok cely Floyd rozobrat, vycistit olejom a poriadne podotahovat, aj blok tremola k liatinovej doske na ktorej su struny tremola. Niekedy byva problem prave tu.
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #4 kedy: 08. Marec , 2006, 11:22:36 »

Problem moze byt aj aj na sroboch. Bud su nezamykacie (zalezi na modeli a roku vyroby) alebo lozko na noze nie je v tvare U ale v tvare V co v kombinacii s tupymi nozmi robi z tremola nepouzitelnu zbytocnost.
Podla priznakov to diagnostikujem  na chybu srobov - tvar V.
Uff asi si tiez dam do nicku ze Doctor :lol:

Naposledy upravil midlo, : 08.03.2006 o 11:24
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #5 kedy: 08. Marec , 2006, 11:36:42 »

Tiez mi zacina toto moja RG550 vystrajat.
Tak by ma zujimalo, ci sa daju tie noze kupit samostatne, (lebo vymontovat sa da) ,lebo \"vyhodit\"  xxxxx Sk za cele tremolo... To radsej dat vyrobit do nejakej dielne z nejakeho supertvrdeho materialu (za xx decilitrov :) )

midlo, ten rozdiel v tvare U a V je vyrazny? teda zistim to hned na pohlad?      (ake je to U cko radius? :) nech to dam upravit)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #6 kedy: 08. Marec , 2006, 13:03:46 »

uff, to by si musel dat vyrobit cely zaklad, neviem ake mas na tej 550 tremolo. Este mozno edge by ti niekto vedel vyrobit. Ale radsej zabrus noze ked su vychodene. To na tom srobe zistis tak, ze ta cast, co sa stensuje - kde vlastne sedia noze, ci je zaokruhlena alebo ci je tam stret dvoch casti.
Ten vlavo je V a ten vpravo je U

(fotka sa stratila)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 10:18:43 od Martinlm » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 08. Marec , 2006, 13:05:30 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
Tak ako Rastis pise. Doplnim len, ze je dobre v mieste, kde sa spajaju nozove hrany Floydu a trne kvapnut kvapku oleja (to koli mensiemu treniu a zadrhavaniu). A dobre je raz za rok cely Floyd rozobrat, vycistit olejom a poriadne podotahovat, aj blok tremola k liatinovej doske na ktorej su struny tremola. Niekedy byva problem prave tu.


treba skusit nejprv vsetko podotahovat, namastit a ked toto nepomoze, tak az potom rozmyslat nad najakou vymenou.
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #8 kedy: 08. Marec , 2006, 13:39:31 »

midlo, diky! super!

...Ale nemyslel som vyrabat cele tremolo. Ja mam Lo-Pro Edge a tam sa da ten noz vytiahnut. Je to len pasik hrubeho \"plechu\" :) ,ktory sa da vytiahnut ,po vymontovani vsetkych kamenov. Zabrusovat, neviem, neviem.... lebo mne by uz tremolo asi oprelo o pickguard, je to tam tak na tesno.

Teoreticky: Ak je noz ostry a srob V ,je to presnejsie ao U? Alebo ostry noz a U je presnejsi?
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #9 kedy: 08. Marec , 2006, 13:47:59 »

Aha, lo pro nepoznam :) No nemusis z toho zbrusit 2mm :) len zabrusit to co je vychodene, ak je vychodene. Ale supy noz sa vacsinou nevrati presne iba ked paku vytahnes hore, z ponoru sa vrati presne. Tvar U umoznuje vacsi pohyb a jemnejsi priebej tremola. Vcko nemusi byt prave problem, ale je lepsie ked je tam U. Noze maju byt oste
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #10 kedy: 02. Máj , 2006, 16:14:11 »

Tiez sa mi Ibanezacke tremolo LoPro Edge nevracia presne tam ,kam by malo. Sroby vyzeraju byt OK (V-cak), aj ked radsej by som aj vyskusal U-cka. Da sa to niekde zohnat? a da sa zohnat aj noz? takyto:


* Noz_z_LoPro_Edge_Tremola.jpg (14.84 KB, 448x336 - prehliadnuté 310 krát.)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 10:18:09 od Martinlm » Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #11 kedy: 02. Máj , 2006, 16:18:59 »

Peto, skus napisat Rudovi Sivcakovi.
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #12 kedy: 03. Jún , 2006, 17:03:26 »

Potom napis ako to dopadlo. Ja som od Sivcaka bral sroby V
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.