Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:13:41
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lepsi silny tranzistor ako slaba lampa? :-D  (Prečítané 13767 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« kedy: 17. Jún , 2009, 20:56:27 »

Tak ma napadla tato tema. Vacsinou pisete len o lampovych aparatoch a tranzistor sa berie za nieco podradne.

Pride mi, ze trandak ma jednu velku vyhodu a to paradoxne, ze nema lampy  ha ha ha Kazdy ma vasinou zle skusenosti s tymi malynkymi trandakmi s malickymi repracikmi, ale dnes som zahral na kombo Peavey Bandit a skreslenie to malo celkom luxusne. Z toho mi tiez plynie, ze stale sa hovori kazdemu lampa lampa, metalove detvaky nemaju prachy na 100W monstra ale chcu lampu, tak idu do 15W lampiciek, ktore sa podla mna nemozu rovnat za rovnaku alebo nizsiu cenu slusnym tranzistorakom nad 80W (SansAmp, Bandit, etc ine som neskusal).

MOSFET RULEZ  Na zdravie!

PS pre technicky nadanych: Ako sa tvori skrelsenie tranzistorovymi obvodmi? Zakladny princip.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 17. Jún , 2009, 21:13:41 »

PS pre technicky nadanych: Ako sa tvori skrelsenie tranzistorovymi obvodmi? Zakladny princip.
skreslenie, ktore myslis ty vznika rovnako ako u lamp - orezavanim spiciek signalu pri prebudeni
Zaznamenané
Wonder
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #2 kedy: 18. Jún , 2009, 09:51:17 »

Moje pozorovanie : 100W tranzák kombo = 60W pololampa (akože aby bol zvuk medzi dvoma gitarami vyvážený)...Skúšali sme to v skúšobni. Kombo proti 60W celolampe aj s jeho 100W neustálo :-) (ani keď sme ho napojili na fullstack - lepšie repro) Plus tranzák, čim viac je vypečený, tým viac šumí, brumí a chytá späťák. Ale nebránilo mi to kedysi keď som začínal s tým odohrať akciu :-)...teraz by som na tranze naživo ani nepípol :-) Lampa rulez.
« Posledná zmena: 18. Jún , 2009, 09:52:16 od Wonder » Zaznamenané

Engl Powerball 100 Watt, Laney LX412 A,S Cabinets, Jackson Kelly KE3, Seymour Duncan Pickups (JB TB-4, Jazz SH2N HB), Dean Markley Strings

Ex-Necro Anatomy, Člen Doomed a Increasing Passion
Wonder
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #3 kedy: 18. Jún , 2009, 09:54:57 »

A tranzák nemá tú hutnosť tónu ako lampa....proste nie je to ono...ten zvuk je taký nemastný neslaný. A aj pri použití všeliakých simulácií lámp to nie je ono.
Zaznamenané

Engl Powerball 100 Watt, Laney LX412 A,S Cabinets, Jackson Kelly KE3, Seymour Duncan Pickups (JB TB-4, Jazz SH2N HB), Dean Markley Strings

Ex-Necro Anatomy, Člen Doomed a Increasing Passion
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #4 kedy: 18. Jún , 2009, 09:57:09 »

Moje pozorovanie : 100W tranzák kombo = 60W pololampa

....toto je veľmi neobjektívne porovnanie, mohol si aspoň napísať, že aké zosíky si porovnával a aké reprá boli zapojené, aké majú výstúpy gitary, aké efekty boli zapojené....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #5 kedy: 18. Jún , 2009, 10:02:33 »

Spyros, dobrý pokus o reklamu na peavey, ale skús si zahrať na starom PEAVEY BRAVO, alebo PEVAEY CLASSIC 30 a porovnaj to s Banditom...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 18. Jún , 2009, 10:29:09 »

Kedysi som bol u Joa. Mal tam trandak pream HK,koncak trandak ADA,zapojil to do 1936,schmatol jakusi gitaru čo bola poruke,pokrutil knoflikmi a vypalil z toho taky zvuk,že som čumel. Vtedy som si položil otazku: "kua,načo sa jebat s lampačmi?"  A verte,že nekecam. Keby ste stali za dverami,tak nikto z vas nerozozna,že hra cez trandak. To sa kludne s vami stavim . / stávky prijimam do vyšky max. 1000 eur  Bavím sa skvele/
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 18. Jún , 2009, 10:29:56 »

A verte,že nekecam.

Kecas.  Beeee Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 18. Jún , 2009, 10:31:21 »

Kecas.  Beeee Žmurk
Stavíš? :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 18. Jún , 2009, 10:31:51 »

Stavíš? :)

Hej. O co?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 18. Jún , 2009, 10:32:23 »

Hej. O co?
Navrhni.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 18. Jún , 2009, 10:33:54 »

Navrhni.

Kto prehra, si tu zrusi konto.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #12 kedy: 18. Jún , 2009, 10:35:13 »

Ten HK bol lampový Tubeman plus....myslím..mas som ho potom od neho... Na zdravie!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 18. Jún , 2009, 10:36:39 »

Kto prehra, si tu zrusi konto.  Bavím sa skvele
Alebo pôjdeme na chatu Žmurk  a plati 3 dni pivo všetkym učastnikom. Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 18. Jún , 2009, 10:37:31 »

Ten HK bol lampový Tubeman plus....myslím..mas som ho potom od neho... Na zdravie!

Takze ziaden trandak teda. Bavím sa skvele Udry, uz si prehral.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.