Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 07:32:51
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lepsi silny tranzistor ako slaba lampa? :-D  (Prečítané 13771 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #90 kedy: 24. September , 2009, 13:19:27 »

cubo: si si isty s tou dynamikou?

ano... preco nie? Zdravíčko
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #91 kedy: 24. September , 2009, 13:24:17 »

No ja som bol dlho zastancom trandakov a processorov.
No hravam fcul dost prevzate veci vselijake od rock rege az temer metalove sola.
No a kupil som si buginu f50 lampu. A je to uzasne.
Je vlastne fuk co si naklikam na slapkach alebo aky snimac zapnem.
Je ma krasne pocut a hlasitost mam dole. A vobec je to fajn.
Ale to ze sa vedia v kapele presadit len lampy nie je tak celkom pravda.
Hlavne u ludi co nemaju radi ostry zvuk.
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #92 kedy: 24. September , 2009, 13:45:07 »

ano... preco nie? Zdravíčko
ja som bol vzdy v tom, ze je to naopak, ale mozno sa mylim. ktory udaj z datasheetov hovori o tom, ze trandaky maju vacsiu dynamiku ako lampy?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #93 kedy: 24. September , 2009, 13:46:39 »

ja som bol vzdy v tom, ze je to naopak, ale mozno sa mylim. ktory udaj z datasheetov hovori o tom, ze trandaky maju vacsiu dynamiku ako lampy?

neviem presne ktory nechce sa mi hladat... ale je to tak  Na zdravie! teda myslim dnesne tranzistory, nie nejake stare sumitka  Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #94 kedy: 24. September , 2009, 14:46:25 »

neviem presne ktory nechce sa mi hladat... ale je to tak  Na zdravie! teda myslim dnesne tranzistory, nie nejake stare sumitka  Zdravíčko
isto sa ti to s niecim nepletie?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #95 kedy: 24. September , 2009, 14:49:23 »

isto sa ti to s niecim nepletie?

co mas na mysli?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #96 kedy: 24. September , 2009, 14:52:09 »

co mas na mysli?
ze ci si nahodou nieco zle nevysvetlujes a hovoris tomu vacsia dynamika
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #97 kedy: 24. September , 2009, 14:54:03 »

ze ci si nahodou nieco zle nevysvetlujes a hovoris tomu vacsia dynamika

nie... mam na mysli tu hodnotu co sa pri tranzistoroch uvadza v decibeloch Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #98 kedy: 24. September , 2009, 14:56:10 »

neviem presne ktory nechce sa mi hladat... ale je to tak  Na zdravie! teda myslim dnesne tranzistory, nie nejake stare sumitka  Zdravíčko

nie som elektrotechnik, ale dnesne tranzistory presli proti tym z pred 30 rokov nejakym drastickym vyvojom ? zo zvedavosti sa iba pytam...

inak kludne by som veril, ze tranzistory dokazu mat vacsi dynamicky rozsah, ako elektronky, preco nie... ale zaroven to nie je udaj, ktory ma ako gitaristu zaujima a ani to nie je vlastnost v tom nasom pouziti, s ktoru sa niekedy stretneme - aspon si myslim... kludne by som aj veril tomu, ze elektronka viacej signal komprimuje, ale cosi mi vravi, ze to je prave ta vlastnost, ktora je pre to nase pouzitie ziaduca... teda ak sa zase nemylim...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #99 kedy: 24. September , 2009, 15:01:35 »

nie som elektrotechnik, ale dnesne tranzistory presli proti tym z pred 30 rokov nejakym drastickym vyvojom ? zo zvedavosti sa iba pytam...

inak kludne by som veril, ze tranzistory dokazu mat vacsi dynamicky rozsah, ako elektronky, preco nie... ale zaroven to nie je udaj, ktory ma ako gitaristu zaujima a ani to nie je vlastnost v tom nasom pouziti, s ktoru sa niekedy stretneme - aspon si myslim... kludne by som aj veril tomu, ze elektronka viacej signal komprimuje, ale cosi mi vravi, ze to je prave ta vlastnost, ktora je pre to nase pouzitie ziaduca... teda ak sa zase nemylim...

samozrejme, dnesne polovodice su uz uplne inde ako pred tridsiatimi rokmi  Zdravíčko
a s tou lampou si to dobre vystihol... ono zosik na gitaru by ani nemal byt hifi (teda pokial nehras jazz) ale aby to znelo pekne, musi to byt nejakym sposobom zniekształcone  Na zdravie!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #100 kedy: 24. September , 2009, 15:06:01 »


inak kludne by som veril, ze tranzistory dokazu mat vacsi dynamicky rozsah, ako elektronky, preco nie... ale zaroven to nie je udaj, ktory ma ako gitaristu zaujima a ani to nie je vlastnost v tom nasom pouziti, s ktoru sa niekedy stretneme - aspon si myslim... kludne by som aj veril tomu, ze elektronka viacej signal komprimuje, ale cosi mi vravi, ze to je prave ta vlastnost, ktora je pre to nase pouzitie ziaduca... teda ak sa zase nemylim...
Presne tak. Gitarista sa neriadi dakymi matematicko-fyziko-....... ickymi  veličinami ale svojim sluchom. Na zdravie!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #101 kedy: 24. September , 2009, 15:09:00 »

samozrejme, dnesne polovodice su uz uplne inde ako pred tridsiatimi rokmi  Zdravíčko
a s tou lampou si to dobre vystihol... ono zosik na gitaru by ani nemal byt hifi (teda pokial nehras jazz) ale aby to znelo pekne, musi to byt nejakym sposobom zniekształcone  Na zdravie!
A prečo na jazz má/môže byt hifi?  Nepočul,nečital som,preto sa pytam.
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #102 kedy: 24. September , 2009, 15:11:29 »

Tiez som nepocul, ..vacsinou vidim jazzmanov s twinom alebo inym aparatom od fendra.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #103 kedy: 24. September , 2009, 15:19:20 »

A prečo na jazz má/môže byt hifi?  Nepočul,nečital som,preto sa pytam.
A prečo na jazz má/môže byt hifi?  Nepočul,nečital som,preto sa pytam.

ja som zasa vela jazzmanov videl hrat na kadejakych hifi tranzistorovych somarinach... napriklad aj Jakabcica som videl na nejakom vorkshope hrat cez nejake male tranzistorove cudo ktore znelo ako keby to zapojil do veze  Som frajer
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #104 kedy: 24. September , 2009, 15:29:09 »

neviem ako su na tom tabulkove porovnania lamp a tranzistorov, ani ten udaj o db pri trandakoch, ale mal som za to, ze prave na nelinearita lamp, odozva na silu uderu atd sa v HUDBE chape ako vacsia dynamika oproti linearne sa chovajucim tranzistorom.

a povedal by som, ze aj s tym rozsahom budu mat lampy navrch, predsa len pracuju s inymi napatiami a vacsimi signalmi ako trandaky, ale mozno si to len zle vysvetlujem.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.