Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:42:20
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lepsi silny tranzistor ako slaba lampa? :-D  (Prečítané 13768 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #105 kedy: 24. September , 2009, 15:40:55 »

Mozem trosku laicky porovnat zosilovace ktore pouzivam (lampa a tranzistorovy digital). Lampa hra samozrejme prirodzenejsie ale ma obmedzenejsie zvukove moznosti (co netvrdim ze je nejaka nevyhoda, vacsinou jeden cisty kanal, crunch, lead staci + nejake efekty). Tranzistor s digitalnou emulaciou mam v podstate skoro neobmedzene moznosti a nerobi mu problem akekolvek podladena gitara (toto ma samozrejme zmysel len pre metaaalistov) , opat tvrdim ze lampa (vacsinou) v ziadnom pripade nezvlada frekvencie F# struny osemstrunovej gitary (aj ked som videl demo Diezel Herbert + osmicka a hralo to dost dobre :), akurat ze tu uz sme trosku vo vyssej cenovej hladine :) ).
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #106 kedy: 24. September , 2009, 15:42:38 »

Mozem trosku laicky porovnat zosilovace ktore pouzivam (lampa a tranzistorovy digital). Lampa hra samozrejme prirodzenejsie ale ma obmedzenejsie zvukove moznosti (co netvrdim ze je nejaka nevyhoda, vacsinou jeden cisty kanal, crunch, lead staci + nejake efekty). Tranzistor s digitalnou emulaciou mam v podstate skoro neobmedzene moznosti a nerobi mu problem akekolvek podladena gitara (toto ma samozrejme zmysel len pre metaaalistov) , opat tvrdim ze lampa (vacsinou) v ziadnom pripade nezvlada frekvencie F# struny osemstrunovej gitary (aj ked som videl demo Diezel Herbert + osmicka a hralo to dost dobre :), akurat ze tu uz sme trosku vo vyssej cenovej hladine :) ).


nebol to nahodou ten Clive Jones co na to hral? :) blackmachine 8 a diezel herbert.. a daval na tom metallicu (skoro ma jeblo ked som to pocul to je taky prehresok ze za to by som nohy lamal)  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #107 kedy: 24. September , 2009, 15:47:14 »

Mozem trosku laicky porovnat zosilovace ktore pouzivam (lampa a tranzistorovy digital). Lampa hra samozrejme prirodzenejsie ale ma obmedzenejsie zvukove moznosti (co netvrdim ze je nejaka nevyhoda, vacsinou jeden cisty kanal, crunch, lead staci + nejake efekty). Tranzistor s digitalnou emulaciou mam v podstate skoro neobmedzene moznosti a nerobi mu problem akekolvek podladena gitara (toto ma samozrejme zmysel len pre metaaalistov) , opat tvrdim ze lampa (vacsinou) v ziadnom pripade nezvlada frekvencie F# struny osemstrunovej gitary (aj ked som videl demo Diezel Herbert + osmicka a hralo to dost dobre :), akurat ze tu uz sme trosku vo vyssej cenovej hladine :) ).


ale to si dost odbocil... pisal si primarne nie o tranzistoroch, ale o simulaciach, kde defacto ani nejde o to, ze su zosilovane tranzistormi :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #108 kedy: 24. September , 2009, 18:27:36 »

Gitarista sa neriadi dakymi matematicko-fyziko-....... ickymi  veličinami ale svojim sluchom. Na zdravie!

Hej? Na tomto fore casto nemam ten pocit. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #109 kedy: 24. September , 2009, 22:19:51 »

A prečo na jazz má/môže byt hifi?  Nepočul,nečital som,preto sa pytam.

lebo jazz sa hrava povacsine na nastrojoch ktore su viac menej akusticke, a aby sa zdoraznila akustičnost, dynamika, voicing samotneho nastroja, pouzivaju sa aj take komba, neviem ci hifi, ale pouziva ich vela ludi:

Napr.: http://www.acousticimg.com/products/prod_contra.html
          http://www.aer-amps.info/

Acoustic Image ma kamarat na celolubovku, na AER-ku som hral na pololubovke - hra to POPI*I. :) Tie komba sa daju pouzit aj na spev, kontrabas aj klavir, v podstate na vsetky akusticke nastroje
Zaznamenané

cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #110 kedy: 24. September , 2009, 22:33:41 »

Aerka su neskonale dobre aparaty, uz aj zaciatocny model alpha po poprdeli, a presne na secko akusticke, kamos s tym robil krcmy so spevom a jedneho kriveho slova nepovedal
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #111 kedy: 24. September , 2009, 22:36:01 »

Aerka su neskonale dobre aparaty, uz aj zaciatocny model alpha po poprdeli, a presne na secko akusticke, kamos s tym robil krcmy so spevom a jedneho kriveho slova nepovedal
Uplne suhlasim. AER je absolutne bezkonkurencny aparat na akusticku produkciu Si píš!!! :)
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #112 kedy: 25. September , 2009, 07:15:55 »

lebo jazz sa hrava povacsine na nastrojoch ktore su viac menej akusticke, a aby sa zdoraznila akustičnost, dynamika, voicing samotneho nastroja, pouzivaju sa aj take komba, neviem ci hifi, ale pouziva ich vela ludi:

Napr.: http://www.acousticimg.com/products/prod_contra.html
          http://www.aer-amps.info/

Acoustic Image ma kamarat na celolubovku, na AER-ku som hral na pololubovke - hra to POPI*I. :) Tie komba sa daju pouzit aj na spev, kontrabas aj klavir, v podstate na vsetky akusticke nastroje
Že "akusticke aparaty" sa robia  trandakove,je známe. Ale v triede Hi-Fi . Povedzme do študia O.K. Ale na live? Pustíš to do P.A. a hi-fi je tatam. Ešte tak mini kluby sa dá.. Ale nie som znaly akustickeho hrania,takže ......
Zaznamenané
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #113 kedy: 25. September , 2009, 09:29:46 »

Že "akusticke aparaty" sa robia  trandakove,je známe. Ale v triede Hi-Fi . Povedzme do študia O.K. Ale na live? Pustíš to do P.A. a hi-fi je tatam. Ešte tak mini kluby sa dá.. Ale nie som znaly akustickeho hrania,takže ......

tie trandaky maju obrovsky vykon, je to male lahke ale hra to tak silno ze dovi, ked tomu vypališ
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #114 kedy: 25. September , 2009, 09:59:36 »

Že "akusticke aparaty" sa robia  trandakove,je známe. Ale v triede Hi-Fi . Povedzme do študia O.K. Ale na live? Pustíš to do P.A. a hi-fi je tatam. Ešte tak mini kluby sa dá.. Ale nie som znaly akustickeho hrania,takže ......

vsak a jazz sa hra aj inde, ako v mini kluboch ? :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #115 kedy: 25. September , 2009, 11:35:07 »

vsak a jazz sa hra aj inde, ako v mini kluboch ? :)
Ano.  Dnes sa hrá v Trenčine  na námestí. :) P.S. o 16:00 -ak by mal niekto zaujem ...
« Posledná zmena: 25. September , 2009, 11:37:57 od udry » Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.