Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 10:36:29
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SUHR gitary  (Prečítané 38311 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 22. Jún , 2009, 08:23:08 »

Mal som chvíľu SUHR Stratocaster požičaný, výborný nástroj, ale ja osobne necítim potrebu vylepšovať telecaster alebo Stratocaster, takže by som si to tiež nekúpil... Na zdravie!

Podobne, nechapem naco niekto okrasli klasiku ako Tele a pyta za to kopu prachov. Je to hereza a treba ich zniest z povrchu zemskeho. Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 22. Jún , 2009, 08:24:42 »

No,ja tu o 50 rokov nebudem/ani o 20/. 

Nejaky si pesimista. Rockeri len tak nevymieraju.  Som frajer
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 22. Jún , 2009, 08:28:31 »

Doba,ked gitarista pojde na poduim s USB klučom /alebo niečim podobnym/ kde bude mat pripravene zvuky už nie je tak daleko.  :) 

a nebola by to machrovina ? priznajme, ze tie aparaty, bedne a podobne veci su scasti aj pre image - ked si mozeme na podium vytrepat aparat, nech to svieti. citili by sme sa na podiu tak prazdno, keby tam prideme naozaj s notebookom a pichneme to do PA - kludne sa tak da hrat aj teraz. priznam sa, ze ja mam ten pocit rad, ked je kepoc aparatury na podiu, ale ludom to je jedno a ak by ten USB kluc hral lepsie alebo rovnako dobre, tak nieje to dovod nepouzivat  :)
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 22. Jún , 2009, 08:29:03 »

"Už teraz tie značky medzi sučasnymi "modernymi" kapelami  moc nevidiet." - ešte k tejto mojej vete. Som minuly vikend sledoval relacie zamerane na rock,metal a podobne žanre. Ccr. 40 clipov a Fender ani nebolo vidiet,Gibson možno v 3-4. Dominovali Ibanez,ESP,PRS,Jackson a ešte dake.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 22. Jún , 2009, 08:31:24 »

Nejaky si pesimista.
Realista.  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 22. Jún , 2009, 08:31:48 »

"Už teraz tie značky medzi sučasnymi "modernymi" kapelami  moc nevidiet." - ešte k tejto mojej vete. Som minuly vikend sledoval relacie zamerane na rock,metal a podobne žanre. Ccr. 40 clipov a Fender ani nebolo vidiet,Gibson možno v 3-4. Dominovali Ibanez,ESP,PRS,Jackson a ešte dake.

Tazko povedat, na MTV ich vidiet dost aj u popovych kapelach zas. V USA sa na nich stale hra najviac. Skor mam pocit, ze este stale je dost silna vintage mania a ide sa dost do starych nastrojov. Ibanez, ESP atd. su oblubene skor len u hardrockovych, metalovych kapelach a tie su v podstate druhorade.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 22. Jún , 2009, 08:41:38 »

Tazko povedat, na MTV ich vidiet dost aj u popovych kapelach zas. V USA sa na nich stale hra najviac. Skor mam pocit, ze este stale je dost silna vintage mania a ide sa dost do starych nastrojov. Ibanez, ESP atd. su oblubene skor len u hardrockovych, metalovych kapelach a tie su v podstate druhorade.
Je sice pravdou,že niektori stari bardi sa tych  Fe,Gi značiek držia,ale  mladši idu po "modernych" gitarach./samozrejme že sa objavuju aj u mladych,ale poredšie/
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 22. Jún , 2009, 08:52:25 »

No,ja tu o 50 rokov nebudem/ani o 20/.  Ale to,že je tu Gibson a Fender  60 rokov neznamena,že tu bude dalšich 50. A  predpokladam,že pomaly vymiznu aj lampače,gitarove boxy a všetky tie ozruty. To čo nastalo v ere klavesov,nastane aj v ere gitar. aparatur. Doba,ked gitarista pojde na poduim s USB klučom /alebo niečim podobnym/ kde bude mat pripravene zvuky už nie je tak daleko.  :) 

Hmm, nemyslim. Uz len z dovodu, ze Gibson aj Fender su velke korporacie a vlastnia plno dalsich znaciek ako Jackson, Charvel, TC Electronic, Hamer, Gretsch etc.

Inak teraz som pozeral statistiku, co sa najviac predava v USA z hudobnin a v prvej desiatke su z "gitarovych" firiem Fender, Peavey a Roland (Boss). Yamahu neratam, ti sa gitare venuju okrajovo. ESP alebo Schecter su momentalne trendy mozno, ale z globalneho pohladu su to mali hraci. Zatial. A mozno ostanu.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #23 kedy: 22. Jún , 2009, 09:36:34 »

udry mas vo vela veciach pravdu, na druhej strane tradicne koncepty sa pomerne dobre drzia stale, ajked casto v kombinacii s modernymi prvkami. mozno ten USB kluc bude fender  ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #24 kedy: 22. Jún , 2009, 09:42:30 »

osobne sa mi tiez vobec nepacia, dost nepodarene kopie fendrov a dalsich, skor som mal na mysli kvalitu spracovania a celkovy zvuk tychto nastrojov, ci to uz niekto drzal v rukach :) co som cital na JP fore, chlapici co kupili suhr a predtym mali MM, dlho ptm sa uz MM ani nedotkli  ha ha ha tak neviem zeby to boli az take zazracne gitary? :D
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 22. Jún , 2009, 09:55:33 »

udry mas vo vela veciach pravdu, na druhej strane tradicne koncepty sa pomerne dobre drzia stale, ajked casto v kombinacii s modernymi prvkami. mozno ten USB kluc bude fender  ha ha ha Na zdravie!
Ono tie technologie neuveritelne napreduju. Keby mi bol niekto pred 20 rokmi povedal,že bude POD,Fractal,VST tak ........  Chce to len čas,kedy sa to dostane vo väčšej miere na podia pripadne pride niečo nove. Ked už taky Malcolm Young použiva v študiu Amplitube,tak to znamena,že časy sa menia.      "On AC/DC's latest album, Black Ice, Malcolm stated that he used AmpliTube software on the two tracks Big jack and Anything goes.[4"   Na zdravie!
« Posledná zmena: 22. Jún , 2009, 09:56:43 od udry » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 22. Jún , 2009, 10:11:37 »

Už sme teda mimo temy ale ešte dodam: Ja osobne by som uvital spôsom hrania gitara-komp-kvalitne bedne.Lebo v tom Amlitube,GR pripadne dalšich sa daju spravit vyborne zvuky. Len to chce vela času,skusenosti a laborovania s nastavenim / aj pre pripadne podiove použitie/. Velmi ma láka predstava rôznych aparatov, množstva zvukov,efektov,len ja nemam nervy sa s tym paprat.To radšej zapnem ten "zvukovo obmedzeny lampač" a hram. Na zdravie!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #27 kedy: 22. Jún , 2009, 10:39:26 »

podla mna si dost trafil klinec po hlavicke. tiez mam doma line6 guitarport a uplne mi staci ich soft. keby som mal este kvalitnejsi posluch, tak uplna spokojnost. ale zase je to uplne o inom ked pridem k velkemu aparatu a vsetko sa to sprava inac/prijemnejsie.
napriklad ale k tej pohodlnosti, taky line6 m13 ma ovladanie efektov ozaj velmi jednoduche, ak okeby mal clovek pod sebou obycajnu krabicku, je to zvukovo velmi kvalitne...doba napreduje a je to len dobre. aspon moze progac skupovat hnilobu a pokracovat vo svojom boji proti high GAYnu
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 22. Jún , 2009, 10:41:35 »

aspon moze progac skupovat hnilobu a pokracovat vo svojom boji proti high GAYnu

Tak veru, nepolavim vo svojom urputnom triednom boji.  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 22. Jún , 2009, 10:44:37 »

osobne sa mi tiez vobec nepacia, dost nepodarene kopie fendrov a dalsich, skor som mal na mysli kvalitu spracovania a celkovy zvuk tychto nastrojov, ci to uz niekto drzal v rukach :) co som cital na JP fore, chlapici co kupili suhr a predtym mali MM, dlho ptm sa uz MM ani nedotkli  ha ha ha tak neviem zeby to boli az take zazracne gitary? :D

mne sa dizajnovo tiez nejako nelubia, ale paci sa mi co z nich pocujem..
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.